Bana da akil verirmisiniz..

MerRum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2010
14
0
Merhaba arkadaşlar
Banada akil verirmisiniz...
Ben eşimle severek evlendim. 7.5 yillik evliyim. Esim evlendigimden beri cok sessiz konusmaz sohbet etmez derdini paylasmaz derdime ortak olmaz. Akıl danisirim orali olmaz. Bi sorun oldugunda ben çözmek için cabalarken o agzini acip tek kelime etmedi hiç bir zaman. Gerektiginde bana sahip cikmadi. Cok konuştum yapma böyle bak biz hayati birlikte paylaşıyoruz dedim. Üzülüyorum dedim. Hep sustu. Evin maddiyat isinide benim üstüme yikti. Gelir giderlerle hep ben uğraştım. Eksik gedik herşeyi ben düşünüyordum. O akil etmiyor diye Birlikte vakit geçirmek için hep uğraş verdim hafta sonuna plan yapiyordum ya arkadaslari cagiriyordu yada ailesi. Arada bi hafta sonuda bizim olsun istedim. Onun bana tek yaklaştığı konu cinsellik. Kendimi kullaniliyormus gibi hissetmeye baslamistim artik. Bunu onada dedim. Sen beni sevmiyorsun sadece bedenimi kullaniyorsun dedim hic bir sey demedi her zaman ki gibi. Uzaklasmaya sogumaya baslamistim artik. Hep bi hayal kırıklığı yaşadım kalbim cok kırıldı ama ben onu seviyorum diye ne ilgimi eksik ettim ne alakami ama yatakta mümkün olduğunca kaçtım veya işini görsün cekilsine dönmüştü. Derken yillarim böyle geçti. Onun bu hali bende artik öfke patlamalarina neden oluyordu. Zaman zaman dedim tuketiyorsun beni yoruldum artik birgün cekip gidicem. Bir kez olsun neden demedi konuşalım çözelim demedi. Hep ben konuştum tek taraflı oluncada çözülmüyor. Bu son bir senede de isleri yüzünden gece 12 de geliyordu yatmadan yatmaya resmi tatillerini arkadaşlarıyla geciriyordu. Hafta sonları da ailesi ile birlikteydik hep elti görümceler vs. Bende çok güzel komsular edindim kizlarimla kendi düzenimizi kurduk. Baktım esim olmayinca daha iyiyim. Is nedeniyle başka sehire tasinmak zorunda kaldik ama ben hic istemedim. Ev bulmasi bir ay sürmüştü. o bir ayi ayri gecirdik hafta sonları geliyordu yanımıza ama ben bir kez olsun özlemedim. Gelmesini dahi istemiyordum. Eskiden küstüğüm zamanlarda bile özlerdim. Sonra tasindik depresyon gecirdim hala daha tam atlatamadim. Ilk aylarda istemedigim direndigim halde zorla iliskiye girdi. Bu son üç aydır da hic dokunmadi. O kadar sogudum ki. Ne yapicam bilmiyorum. Cok düşündüm acaba ben mi büyütüyorum diye ama yillardir da yasadiklarim hissettiklerimde ortada. Eşim çok iyi bir insan iyi bir baba. Ama bazi seylerde olmadı işte. Şimdi ayni evin icinde yasayan iki insaniz. Herseyden elimi etegimi cektim hic bir beklentim yok hic birsey istemiyorum ondan. Zor da olsa yiyorum içiyorum evin isiyle ve iki kizimla ilgileniyorum. Hayat gecer mi böyle? Özet gecmeye çalıştım.. akıl verirmisiniz?

ben evlı deılım yasımda sızden kucuktur muhtemelen . ancak dısardan bı gözle bakınca sabrınıza hayran olmamak elde deıl . yıllardır verdıgınız mücadele ınsanın uzaktan kendını sızın yerınıze koyunca dahı yıpratıcı yorucu kırıcı . dedıgım gıbı evlı olmadığım ıcın soyle yapın böyle yapın tarzı bısey soyleyemıyorum ama ALLAH sabrınızı artırsın . mınık kızlarınızı hayırlı evlatlar olarak yetıstırmeye nasıp etsın

Sürekli siz konuşmaya çalıştıkça sessiz kaldı hiç mi bir şey söylemedi ilginç utangaç sessiz bir insan mı karekteri bu kadarda sanmam insan eşinden de çekinir mi sessiz kalır mı resmen sizin soğumanıza neden olmuş çok üzücü bir durum haklısınız bu kadar zamana sabırla gelmeniz takdire şayan bir şey söyleyemeyeceğim bu saatten sonra ne yapmak istiyorsunuz peki bunun için mi yardım istiyorsunuz açık ciddi ve net bir şekilde konuştunuz mu kaybetme korkusunu hissettirdiniz mi hiç eşinizi çözemedim vallahi iki tanede yavrunuz varmış:KK4:

merhaba arkadaşlar
banada akil verirmisiniz...
Ben eşimle severek evlendim. 7.5 yillik evliyim. Esim evlendigimden beri cok sessiz konusmaz sohbet etmez derdini paylasmaz derdime ortak olmaz. Akıl danisirim orali olmaz. Bi sorun oldugunda ben çözmek için cabalarken o agzini acip tek kelime etmedi hiç bir zaman. Gerektiginde bana sahip cikmadi. Cok konuştum yapma böyle bak biz hayati birlikte paylaşıyoruz dedim. üzülüyorum dedim. Hep sustu. Evin maddiyat isinide benim üstüme yikti. Gelir giderlerle hep ben uğraştım. Eksik gedik herşeyi ben düşünüyordum. O akil etmiyor diye birlikte vakit geçirmek için hep uğraş verdim hafta sonuna plan yapiyordum ya arkadaslari cagiriyordu yada ailesi. Arada bi hafta sonuda bizim olsun istedim. Onun bana tek yaklaştığı konu cinsellik. Kendimi kullaniliyormus gibi hissetmeye baslamistim artik. Bunu onada dedim. Sen beni sevmiyorsun sadece bedenimi kullaniyorsun dedim hic bir sey demedi her zaman ki gibi. Uzaklasmaya sogumaya baslamistim artik. Hep bi hayal kırıklığı yaşadım kalbim cok kırıldı ama ben onu seviyorum diye ne ilgimi eksik ettim ne alakami ama yatakta mümkün olduğunca kaçtım veya işini görsün cekilsine dönmüştü. Derken yillarim böyle geçti. Onun bu hali bende artik öfke patlamalarina neden oluyordu. Zaman zaman dedim tuketiyorsun beni yoruldum artik birgün cekip gidicem. Bir kez olsun neden demedi konuşalım çözelim demedi. Hep ben konuştum tek taraflı oluncada çözülmüyor. Bu son bir senede de isleri yüzünden gece 12 de geliyordu yatmadan yatmaya resmi tatillerini arkadaşlarıyla geciriyordu. Hafta sonları da ailesi ile birlikteydik hep elti görümceler vs. Bende çok güzel komsular edindim kizlarimla kendi düzenimizi kurduk. Baktım esim olmayinca daha iyiyim. ıs nedeniyle başka sehire tasinmak zorunda kaldik ama ben hic istemedim. Ev bulmasi bir ay sürmüştü. O bir ayi ayri gecirdik hafta sonları geliyordu yanımıza ama ben bir kez olsun özlemedim. Gelmesini dahi istemiyordum. Eskiden küstüğüm zamanlarda bile özlerdim. Sonra tasindik depresyon gecirdim hala daha tam atlatamadim. ılk aylarda istemedigim direndigim halde zorla iliskiye girdi. Bu son üç aydır da hic dokunmadi. O kadar sogudum ki. Ne yapicam bilmiyorum. Cok düşündüm acaba ben mi büyütüyorum diye ama yillardir da yasadiklarim hissettiklerimde ortada. Eşim çok iyi bir insan iyi bir baba. Ama bazi seylerde olmadı işte. şimdi ayni evin icinde yasayan iki insaniz. Herseyden elimi etegimi cektim hic bir beklentim yok hic birsey istemiyorum ondan. Zor da olsa yiyorum içiyorum evin isiyle ve iki kizimla ilgileniyorum. Hayat gecer mi böyle? özet gecmeye çalıştım.. Akıl verirmisiniz?

inan hayat geçiyor da ama farkına varmadan seni hayatın bitiyorrrrr

bende senin yaşadığın sorunların belki daha fazlasını yaşadım

sabretimm sabretimm ha bugun düzelir ha yarın derkennnnnn

sonuc ne biliyormusunuzz

1,5 ay oldu çekti gitti eşimm ne arar ne sorar sadece oğlumla görüşür

olan

benim giden 13 yılıma olduu

Ben 24 yaşındayım. Küçük evlendim maalesef. Önce bende yapısı böyle herhalde diye düşündüm ama sonra gördüm ki arkadaşlarıyla akrabalariyla sohbet eder güler. Herkesin akil hocasi. Bi bana gelince sus pus. O kadar ugrastim basaramadim. Tasindiktan sonra da konuştum artik boşanma sürekli gündemdeydi. Bensiz mutlu olacaksan git diyor. Ben seni mutlu edemedim diyor.

Biliyorum hep aynı tarz sorunlar konular. Birseyler yazacak kimse yok mu?

Sanirim biz kadinlar bazen haddinden fazla hem iliskimizi hem evimizi sahipleniyoruz. Eslerimize her firsatta fazlasiyla ilgi sevgi gösteriyoruz ve zamanla erkekler bunu bi sans, iyi bir es görmekten ziyade, bu davranis bicimine alisiyorlar. eksik ettiginiz taktirde, "acaba benim bi hatam var mi" diye düsünmek yerine, görevlerini yerine getirmiyorsun, oluyor. bence evliliginiz monotonlasmis, kimsenin kimseden bi beklentisi yok. erkekler icin evlilik zamanla normallesiyor zaten, monotonlasmaya basliyor, bu durumdan da sikayetci olmuyorlar.

Bu tarz eslere kaybetme korkusundan ziyade, evliligin ve esinin kiymetini bilecek bir davranis bicimi sergilemek lazim. yada bi olay yasamalari lazim. ne yazik ki, bu yapida ki erkekler eslerinin kiymetini ancak evlilikleri cok eskiyince anliyorlar. 10-20 senden sonra "meger herkes gidici, karim kalicimis" diyorlar. ama yas kemale erdikten sonra bunu demis olmaninda bi anlami yok tabii. esinizin size olan sevgisini deprestiricek bisey yapmaniz lazim bence. kendinizde degisiklikler yapin, saciniz, giyim tarziniz, hayat yasama biciminiz. siz esinizden beklentileriniz yerine gelmeyince, daha cok cocugunuza yogunlasmissiniz. cocugunuza ve zamaninda esinize gösterdiginiz asiri ilgiyi kendinize gösterin. siz kendinize kiymet ve deger verdikce, karsi taraf da verecektir. degerimizi ne yazik ki kendimiz belirliyoruz. ona "senden bi beklentim yok" hissi vermeyin, ama tersinizde vermeyin, onu degil de kendinizi önemsemeye baslayinca, tavirlari degisiecektir bence. gezen, tozan, cok bakimli, neseli , cok sosyal bi kadin portresi sergileyin ..bence bide bunu deneyin. cünkü kadin kendine deger vermeye, kendini sevmeye baslayinca, erkeklerde bi sahiplenme duygusu ortaya cikiyor.

Ayrica su cok önemli: esin sana yaklastiginda sakin kendini kullanilmis hissetme. Bence cinselligini kullanmalisin. Eger cinsel hayatinizda kontrol sende olurda, seni cok arzulamaya baslarsa, ona her istedigini bi sekilde yaptirirsin. Yanlis anlama, ne yazik ki erkekler bu konuda cok basitler. Ilk adimi atamiyorsan, atmak istemiyorsan, onun sana tekrar israrla yaklasmasini sagla. kendine cekici ic camasirlari al, yataga girerken parfüm sür. evde dolastiginda cekici ol. ne yazik ki erkekler bu kadar basit iste. yataginizda kontrol, söz sende olursa, evliligin diger alanlarinda da olur. naz, cilve evliligi hayatta tutar. bunu bi görev olarak görme, cok sevmesende cinselligi, evliligini yoluna sokmak icin denemeye deger. hatta illa ki klasik geceleri birlesim olacak diye bir kural yok. en ummadigi zamanlarda onu mutlu etmelisin, ama dedigim gibi ilk adimi atmak sart degil, sadece onun seni cok istemesini saglamalisin. akli sende olmali

Son düzenleme:
Şu son bir senede dediklerinizi yaptim. Giyim tarzimi degistirdim kendime vakit ayirdim gezdim tozdum. Ama o yine sahiplenmedi. Nerdeyim ne yapiyorum vakit cok gec olmuş hic merak bile etmedi. Kendisinin yaninda adamin biri pis pis bakislar gülüşler atti bana kendi ağzıyla dedi sana bakiyor pis pis gülüyor diye ve döndü arkasını. Insan sevdiğini kıskanmaz mi sakinmaz mi böyle durumlarda??
Ben yapi olarakta cok neseli kıpır kıpır bir insanim. Ama karsimda hep bi duvar tipinde adam var. Yatak dışında. Esimin aklı hep bende arzulamasinda bir sorun olmadı hiç bir zaman. Cekici gecelikler giydim parfüm sıktım hazirlandim her istediğini yaptim o anlar icin zevkten mutluluktan dört köşe ama gündelik hayatımızda hiç bir şey değişmedi. degismedikce geceleri kaçtım evlilik sadece cinsellikten ibaret değil sürdürmek için emek ilgi şart olduğunu anlasın istedim. Olmadı. Yapamadım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Şu son bir senede dediklerinizi yaptim. Giyim tarzimi degistirdim kendime vakit ayirdim gezdim tozdum. Ama o yine sahiplenmedi. Nerdeyim ne yapiyorum vakit cok gec olmuş hic merak bile etmedi. Kendisinin yaninda adamin biri pis pis bakislar gülüşler atti bana kendi ağzıyla dedi sana bakiyor pis pis gülüyor diye ve döndü arkasını. Insan sevdiğini kıskanmaz mi sakinmaz mi böyle durumlarda??
Ben yapi olarakta cok neseli kıpır kıpır bir insanim. Ama karsimda hep bi duvar tipinde adam var. Yatak dışında. Esimin aklı hep bende arzulamasinda bir sorun olmadı hiç bir zaman. Cekici gecelikler giydim parfüm sıktım hazirlandim her istediğini yaptim o anlar icin zevkten mutluluktan dört köşe ama gündelik hayatımızda hiç bir şey değişmedi. degismedikce geceleri kaçtım evlilik sadece cinsellikten ibaret değil sürdürmek için emek ilgi şart olduğunu anlasın istedim. Olmadı. Yapamadım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhaba benim konuma yazmışsınız..

sizi okudum durumlarımız farklılıklar içeriyorsa da temel sebep aynı.. Bizde cinsel yaklaşım da pek sıcak değildi.. yani ben istesem ben ilk adımı atarsam öyle..yoksa giyinmek süslenmek falan pek çare etmez açık açık ısrarla söyleyerek belli etmem gerekirdi..ve bu durum benim çok canımı sıkıyordu..

ama kıskançlık konusunda da farklıyız sizinle çünkü kıskanır.. belli etmez ama kıskandığını anlarım ben..

Bu tür durumlarda ilk akla gelen eşin aldatıyor olabilir mi sorusu ..ben gözü kör bir kadın değilim, kocam her daim internet başında olsa bile aldatma yok başka kadın yok beni direkt internetın kendısı ıle aldatıyor.. yok site yapcam , yok paylaşım yapcam vs.. bazan diyorum keşke aldatıyor olsa ve bu işi bitirmek için bir sebebim olurdu..

şu anki durumu sayfamda yazayım merak edenler de olmuş..

bana özelden de ulaşabilirsiniz siizinle sohbet etmek isterim..

Merhaba arkadaşlar
Banada akil verirmisiniz...
Ben eşimle severek evlendim. 7.5 yillik evliyim. Esim evlendigimden beri cok sessiz konusmaz sohbet etmez derdini paylasmaz derdime bortak olmaz. Akıl danisirim orali olmaz. Bi sorun oldugunda ben çözmek için cabalarken o agzini acip tek kelime etmedi hiç bir zaman. Gerektiginde bana sahip cikmadi. Cok konuştum yapma böyle bak biz hayati birlikte paylaşıyoruz dedim. Üzülüyorum dedim. Hep sustu. Evin maddiyat isinide benim üstüme yikti. Gelir giderlerle hep ben uğraştım. Eksik gedik herşeyi ben düşünüyordum. O akil etmiyor diye Birlikte vakit geçirmek için hep uğraş verdim hafta sonuna plan yapiyordum ya arkadaslari cagiriyordu yada ailesi. Arada bi hafta sonuda bizim olsun istedim. Onun bana tek yaklaştığı konu cinsellik. Kendimi kullaniliyormus gibi hissetmeye baslamistim artik. Bunu onada dedim. Sen beni sevmiyorsun sadece bedenimi kullaniyorsun dedim hic bir sey demedi her zaman ki gibi. Uzaklasmaya sogumaya baslamistim artik. Hep bi hayal kırıklığı yaşadım kalbim cok kırıldı ama ben onu seviyorum diye ne ilgimi eksik ettim ne alakami ama yatakta mümkün olduğunca kaçtım veya işini görsün cekilsine dönmüştü. Derken yillarim böyle geçti. Onun bu hali bende artik öfke patlamalarina neden oluyordu. Zaman zaman dedim tuketiyorsun beni yoruldum artik birgün cekip gidicem. Bir kez olsun neden demedi konuşalım çözelim demedi. Hep ben konuştum tek taraflı oluncada çözülmüyor. Bu son bir senede de isleri yüzünden gece 12 de geliyordu yatmadan yatmaya resmi tatillerini arkadaşlarıyla geciriyordu. Hafta sonları da ailesi ile birlikteydik hep elti görümceler vs. Bende çok güzel komsular edindim kizlarimla kendi düzenimizi kurduk. Baktım esim olmayinca daha iyiyim. Is nedeniyle başka sehire tasinmak zorunda kaldik ama ben hic istemedim. Ev bulmasi bir ay sürmüştü. o bir ayi ayri gecirdik hafta sonları geliyordu yanımıza ama ben bir kez olsun özlemedim. Gelmesini dahi istemiyordum. Eskiden küstüğüm zamanlarda bile özlerdim. Sonra tasindik depresyon gecirdim hala daha tam atlatamadim. Ilk aylarda istemedigim direndigim halde zorla iliskiye girdi. Bu son üç aydır da hic dokunmadi. O kadar sogudum ki. Ne yapicam bilmiyorum. Cok düşündüm acaba ben mi büyütüyorum diye ama yillardir da yasadiklarim hissettiklerimde ortada. Eşim çok iyi bir insan iyi bir baba. Ama bazi seylerde olmadı işte. Şimdi ayni evin icinde yasayan iki insaniz. Herseyden elimi etegimi cektim hic bir beklentim yok hic birsey istemiyorum ondan. Zor da olsa yiyorum içiyorum evin isiyle ve iki kizimla ilgileniyorum. Hayat gecer mi böyle? Özet gecmeye çalıştım.. akıl verirmisiniz?

Bende 12 yıllık evliyim.Senin yaşadığın sıkıntıların aynısını yaşadım.İlgisizlik alakasızlık,belli bir zaman sonra eşe karşı soğukluk getiriyor.Cinselliği bile yapmak istemiyorsun ve en önemlisi sabrede sabrede tükendiğini farkediyorsun ve nefret etmeye başlıyorsun ondan.Ben şöyle yaptım canım 7 ay önce eşime ayrı yaşama davası açtım.O zaman çok şoklandı.Hiç beklemiyordu.7 ay ayrı yaşadık.bu zaman zarfı içinde eşim evliliğini kurtarsın diye çok uğraştı.Şimdi iki haftadır aynı evdeyiz.Değişen bir şey var mı diceksin.Yok.Aynı insan değişen hiç bir şey yok.Giden yılların oluyor.Şimdi düşünüyorum kalan ömrümü bu adamla devam edeyim mi etmeyeyim mi.Benimde çocuğum var.Diyiyorum ki farzet ki ayrıldım.Daha iyisini bulucam mı bu saaten sonra.onuda geçtim farzet ki bulamadım yanlız mı ömür geçiricem.Arkadaşım ne yapacağıma bende karar veremedim.İnsan istiyor mutlu olduğunu hissettiğin bir eş,pekiii bu saatten sonra bulabilecez mi?Sence?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

merhaba benim konuma yazmışsınız..

sizi okudum durumlarımız farklılıklar içeriyorsa da temel sebep aynı.. Bizde cinsel yaklaşım da pek sıcak değildi.. yani ben istesem ben ilk adımı atarsam öyle..yoksa giyinmek süslenmek falan pek çare etmez açık açık ısrarla söyleyerek belli etmem gerekirdi..ve bu durum benim çok canımı sıkıyordu..

ama kıskançlık konusunda da farklıyız sizinle çünkü kıskanır.. belli etmez ama kıskandığını anlarım ben..

Bu tür durumlarda ilk akla gelen eşin aldatıyor olabilir mi sorusu ..ben gözü kör bir kadın değilim, kocam her daim internet başında olsa bile aldatma yok başka kadın yok beni direkt internetın kendısı ıle aldatıyor.. yok site yapcam , yok paylaşım yapcam vs.. bazan diyorum keşke aldatıyor olsa ve bu işi bitirmek için bir sebebim olurdu..

şu anki durumu sayfamda yazayım merak edenler de olmuş..

bana özelden de ulaşabilirsiniz siizinle sohbet etmek isterim..

aldatma konusunu bir seferlik görüstügüm psikolojik danismanlik yapan bir bayanda sordu.. ama yok aldatmiyor yani 8 yildir birseyini yakalamadim.

bunun disinda bizde iki ev arkadasi gibi yasamaya devam ediyoruz.. hic bir istegim bir beklentim yok.. o da kendi üzerine düsen görevlerini yapiyor..
su son 3 aydir aile terapistine gittik.. kadin bile sasirdi bize nasil yardim edecegini.. bende olmadigi gibi esimdede bu evlilik yürüsün diye gibi bir istek göremedi.. karsilikli bekliyoruz.. koptugu yerde kopar modundayiz... kopmazsa böyle sürer gider.. bunuda ben ne kadar kaldirabilirim daha bilmiyorum.. cok mutsuzum..
sinavlara girdim.. yeterli puan alabalirsem üniversiteye baslamayi düsünüyorum.. esim tercihlerde eski oturdugumuz sehiri yazmami istiyor.. cocuklarida al git diyor.. ben arada gelirim ziyarete diyor.. uzak olursak daha iyi olur bizim icin dedi.. esim bi ihtimalde olsa uzakligin bizi düzeltecegine inaniyor.. ama bende biliyorum ki ben iyice kopucam..

annemle konustum.. anlamiyor beni.. cabala diyor.. cabala.. peki ama cabala derken ne yapmami istiyor?? benim hic bir istegim yok ki hic birsey beklemiyorum.. icimden gelmiyor.. anlamiyor.. kiziyor bana sadece...

yeteri kadar mesajim yok o yüzden özel mesaj yazamiyorum henüz daha..

Bende 12 yıllık evliyim.Senin yaşadığın sıkıntıların aynısını yaşadım.İlgisizlik alakasızlık,belli bir zaman sonra eşe karşı soğukluk getiriyor.Cinselliği bile yapmak istemiyorsun ve en önemlisi sabrede sabrede tükendiğini farkediyorsun ve nefret etmeye başlıyorsun ondan.Ben şöyle yaptım canım 7 ay önce eşime ayrı yaşama davası açtım.O zaman çok şoklandı.Hiç beklemiyordu.7 ay ayrı yaşadık.bu zaman zarfı içinde eşim evliliğini kurtarsın diye çok uğraştı.Şimdi iki haftadır aynı evdeyiz.Değişen bir şey var mı diceksin.Yok.Aynı insan değişen hiç bir şey yok.Giden yılların oluyor.Şimdi düşünüyorum kalan ömrümü bu adamla devam edeyim mi etmeyeyim mi.Benimde çocuğum var.Diyiyorum ki farzet ki ayrıldım.Daha iyisini bulucam mı bu saaten sonra.onuda geçtim farzet ki bulamadım yanlız mı ömür geçiricem.Arkadaşım ne yapacağıma bende karar veremedim.İnsan istiyor mutlu olduğunu hissettiğin bir eş,pekiii bu saatten sonra bulabilecez mi?Sence?

neden simdiden ilerisini düsünerek sabrini tüketiyorsun ki? ileride ne olacagini karsina neler cikacagini nerden bilebilirsin ki?
hep kötüsünü düsünüyoruz.. belkide cok mutlu olacaksin.. olamaz mi?
baska birini bulma gibi bi derdim yok zaten.. ben su an ki hayatimi ne yapabilirim onun derdindeyim..
bütün bu sorunlar yüzünden kafam o kadar dolu ki hic enerjim yok.. bir tas corba pisirmek bile agir geliyor.. sürünüyorum resmen.. cocuklarimla istedigim gibi ilgilenemiyorum.. üzülüyorum..

benim esimde degismez.. biliyorum.. degismesinide artik ben ne kadar istiyorum onuda bilmiyorum.. tükendim.. ne sevgi ne nefret hic birsey hissetmiyorum ona karsi..

görelim Mevlam neyler
neylerse güzel eyler....

Son düzenleme:
Allah yar ve yardımcınızolsun..
Eşinizi karşınıza alıp bize anlattığınız gibi tekrar anlatsanız anlamazsa tekrar..yada mektup yazabilirsiniz ..konuşulup karşı tarafın adım atmasıyla bişiler yoluna girmeye başlar ..ve belliki yükü size kalmış sizin girişken olmanız gerek ve evlilikte cinsellik herşey değildir ama çok önemli bi yapı taşıdır bunu bitirmeyin aranızda..
siz adımlar atmadan bişiler değişmez belli ki yada boşanmakla tehdit edin böyleyken böyle diyin ne kadar sürer ki vs.. diye..belkide sizin bunu bu kadar sorun ettiğinizin bile farkında değil

aldatma konusunu bir seferlik görüstügüm psikolojik danismanlik yapan bir bayanda sordu.. ama yok aldatmiyor yani 8 yildir birseyini yakalamadim.

bunun disinda bizde iki ev arkadasi gibi yasamaya devam ediyoruz.. hic bir istegim bir beklentim yok.. o da kendi üzerine düsen görevlerini yapiyor..
su son 3 aydir aile terapistine gittik.. kadin bile sasirdi bize nasil yardim edecegini.. bende olmadigi gibi esimdede bu evlilik yürüsün diye gibi bir istek göremedi.. karsilikli bekliyoruz.. koptugu yerde kopar modundayiz... kopmazsa böyle sürer gider.. bunuda ben ne kadar kaldirabilirim daha bilmiyorum.. cok mutsuzum..
sinavlara girdim.. yeterli puan alabalirsem üniversiteye baslamayi düsünüyorum.. esim tercihlerde eski oturdugumuz sehiri yazmami istiyor.. cocuklarida al git diyor.. ben arada gelirim ziyarete diyor.. uzak olursak daha iyi olur bizim icin dedi.. esim bi ihtimalde olsa uzakligin bizi düzeltecegine inaniyor.. ama bende biliyorum ki ben iyice kopucam..

annemle konustum.. anlamiyor beni.. cabala diyor.. cabala.. peki ama cabala derken ne yapmami istiyor?? benim hic bir istegim yok ki hic birsey beklemiyorum.. icimden gelmiyor.. anlamiyor.. kiziyor bana sadece...

yeteri kadar mesajim yok o yüzden özel mesaj yazamiyorum henüz daha..

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla aslında her ikiniz de uzaklaşma fikrine, hatta belki de ayrılmaya sıcak bakıyorsunuz.
belki de arkadaş olarak kalmalısınız. biraz uzak kalmak en azından ne yapmak istediğinize dair ikinize de fikir verir. şu an oturduğunuz yere taşınmadan önce 1 ay ayrı kaldığınızı, ama eşinizi hiç özlemediğinizi yazmışsınız. sanırım ona karşı duygularınızda büyük bir azalma olmuş. bana göre bir ilişkiyi böyle ite kaka yürütmeye çalışmak bazen insanlara daha büyük zararlar veriyor.

Allah yar ve yardımcınızolsun..
Eşinizi karşınıza alıp bize anlattığınız gibi tekrar anlatsanız anlamazsa tekrar..yada mektup yazabilirsiniz ..konuşulup karşı tarafın adım atmasıyla bişiler yoluna girmeye başlar ..ve belliki yükü size kalmış sizin girişken olmanız gerek ve evlilikte cinsellik herşey değildir ama çok önemli bi yapı taşıdır bunu bitirmeyin aranızda..
siz adımlar atmadan bişiler değişmez belli ki yada boşanmakla tehdit edin böyleyken böyle diyin ne kadar sürer ki vs.. diye..belkide sizin bunu bu kadar sorun ettiğinizin bile farkında değil

o kadar cok konustum ki.. tekrar tekrar.. defalarca.. ömrümü yedi..
cinsellik bitti.. benim icimde zerre istek olmuyor bu sekilde de o birlikte olmak istemiyor..
bosaninca daha mutlu olacagina inaniyorsan bosanalim diyor... ben mutlu edemiyorum diyor..

sasirdim kaldim..

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla aslında her ikiniz de uzaklaşma fikrine, hatta belki de ayrılmaya sıcak bakıyorsunuz.
belki de arkadaş olarak kalmalısınız. biraz uzak kalmak en azından ne yapmak istediğinize dair ikinize de fikir verir. şu an oturduğunuz yere taşınmadan önce 1 ay ayrı kaldığınızı, ama eşinizi hiç özlemediğinizi yazmışsınız. sanırım ona karşı duygularınızda büyük bir azalma olmuş. bana göre bir ilişkiyi böyle ite kaka yürütmeye çalışmak bazen insanlara daha büyük zararlar veriyor.

aynen katiliyorum yazdiklariniza..

evet hic birsey hissetmiyorum.. böyle yasayip bir gün nefret etmektense arkadas kalalim diyorum.. daha iyi oluyor sanki..

ayrilmak hic kolay degilmis.. hele birde iki tane cocuk olunca.. biraz cesaret biraz destek lazim.. ama annem anlamiyor beni..
ailem yurt disinda.. 5 gün sonra bende kizlarimla onlarin yanina uzuunca bir tatile gidecegim nasipse.. kendimi duygularimi dinliyecegim.. psikolok hanim öyle tavsiye etti.. ailem beni anlamamakta devam ederlerse böyle ite kaka yasamak zorunda kalicam.. son noktaya gelip patladigim gün ne olur hic bilmiyorum.....

aynen katiliyorum yazdiklariniza..

evet hic birsey hissetmiyorum.. böyle yasayip bir gün nefret etmektense arkadas kalalim diyorum.. daha iyi oluyor sanki..

ayrilmak hic kolay degilmis.. hele birde iki tane cocuk olunca.. biraz cesaret biraz destek lazim.. ama annem anlamiyor beni..
ailem yurt disinda.. 5 gün sonra bende kizlarimla onlarin yanina uzuunca bir tatile gidecegim nasipse.. kendimi duygularimi dinliyecegim.. psikolok hanim öyle tavsiye etti.. ailem beni anlamamakta devam ederlerse böyle ite kaka yasamak zorunda kalicam.. son noktaya gelip patladigim gün ne olur hic bilmiyorum.....

Ailenizin desteği elbette çok önemli. ancak maalesef ailesinin isteği ile kalıp yıllarca acı dolu bir evlilik sürdürüp hayatını bitiren pekçok kadın var.
öte yandan, acaba sonuç doğduktan sonra (yani diyelim ki eşiniz ile ayrıldınız) aileniz artık olan olmuş deyip yanınızda durmaz mı?
bir de ailenizden beklentiniz maddi bir dayanak mı?
sizin çalışma durumunuzu ve eşinizin geliri ve edinilmiş mallar var mı bilmiyorum, ama maddi kaygılarınız varsa boşanma ile evlilik sırasında edinilmiş mallardan pay almak ve eşinizden de hem çocuklarınız, hem de kendiniz için nafaka almak haklarınız var. nafaka boşanma sürecinde başlıyor hatta.

Aynı sorunları yaşayan bir ben değilmişim demekki çok benzer şeyler varsa yoksa hayatında arkadaşları ve cinsellikte sıfır....daha 11 aylık bir bebeğim var (ki çok zor geçen bir hamilelik sonrası dünyaya geldi) geçen ay 6.yılı doldurduğumuz bir evliliğimiz ama nedir biz bayanlar bişeyleri idare edeceğiz diye bitiyoruz 6 aydır ayrı yaşıyorduk ve geçen hafta anlaşmalı olarak boşandık ben ona ayrı yaşarken evliliğimizi kurttarmak için bir şans vermiştim daha küçücük bir yavrum olmasına rağmen bizim için kılını bile kıpırdatmadı şaşırıyorum bu adam o adammı diye şaka geliyor bazen sevdiğim adam bu olabilir mi diye beni hiç sevmediğini söyledi nasıl hissetmem nasıl onun yapısı gereği soğuk bir adam olduğunu düşünerek kabul ederim çok kızıyorum kendime olan yavrumuza oldu ne diyeyim kızlar beterin beteri vardır Rabbime havale ettim..

Ailenizin desteği elbette çok önemli. ancak maalesef ailesinin isteği ile kalıp yıllarca acı dolu bir evlilik sürdürüp hayatını bitiren pekçok kadın var.
öte yandan, acaba sonuç doğduktan sonra (yani diyelim ki eşiniz ile ayrıldınız) aileniz artık olan olmuş deyip yanınızda durmaz mı?
bir de ailenizden beklentiniz maddi bir dayanak mı?
sizin çalışma durumunuzu ve eşinizin geliri ve edinilmiş mallar var mı bilmiyorum, ama maddi kaygılarınız varsa boşanma ile evlilik sırasında edinilmiş mallardan pay almak ve eşinizden de hem çocuklarınız, hem de kendiniz için nafaka almak haklarınız var. nafaka boşanma sürecinde başlıyor hatta.

ben hic calismadim. simdi de zaten üniversite okumaya niyetlendim..

kendi gelirim olsa ailemi dinlemem belki. esimin geliri iyi ögretmen kendisi. bi arabamiz var. ev felan yok yani.. esim bosandiktan sonra ben senin ve cocuklarin her türlü ihtiyacini karsilarim diyor. belirlenen nafakadan fazlasinida veririm arabada sende kalsin diyor. ama ben bunu kendime yedirebilirmiyim bilmiyorum. hem bosan hem parasini ye durumu oluyor sanki.. cocuklarina baksin nafakasini versin ama benim oturacagim evin kirasina varana kadar onun vermesi yanlis olmaz mi??

Son düzenleme:
X