Bakar mısınız:(

witch hunt

1gunluk SucukluKuruFasulye
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Mart 2010
10.522
29.491
Bugün acele ederken çantama tırnağım takıldı ve bildiğiniz ikiye ayrıldı tırnak yarısından,deli gibi kan aktı ve su an canım çok aciyor :KK43:
Başına gelen var mıdır ,ne yapicam ben bunla şimdi ..
Bir de tırnaklarıniza uyguladığınız bakım,güçlendirici,vitamin ne bileyim destek bisiler var mı?

Bugün acele ederken çantama tırnağım takıldı ve bildiğiniz ikiye ayrıldı tırnak yarısından,deli gibi kan aktı ve su an canım çok aciyor :KK43:
Başına gelen var mıdır ,ne yapicam ben bunla şimdi ..
Bir de tırnaklarıniza uyguladığınız bakım,güçlendirici,vitamin ne bileyim destek bisiler var mı?

Ayyy çok geçmiş olsun. Çok küçükken benim de ayak baş tırnağıma dolap kapağı düşmüştü yarısı gitmişti. Yavaş yavaş çıkmaya başladı ama tırnak içi uzunca bi süre siyah renkli kaldı. Zamanla düzeldi. Zor bi süreç, o parmağını korumaya çalış hep :KK43:

Ayyy çok geçmiş olsun. Çok küçükken benim de ayak baş tırnağıma dolap kapağı düşmüştü yarısı gitmişti. Yavaş yavaş çıkmaya başladı ama tırnak içi uzunca bi süre siyah renkli kaldı. Zamanla düzeldi. Zor bi süreç, o parmağını korumaya çalış hep :KK43:

Teşekkür ederim .
Acaba vitaminsizlikten falan mi oluyor bu bilmiyorum tırnak kağıt gibi ayrılir mi yahu:KK43:

Teşekkür ederim .
Acaba vitaminsizlikten falan mi oluyor bu bilmiyorum tırnak kağıt gibi ayrılir mi yahu:KK43:

Bilmiyorum ki, bi kan testi yaptırıp değerlerinize baktırın bence. Çok zaman geçti hayal meyal hatırlıyorum koptuğu zaman ilk 1 saat falan buz tutmuştuk kopan tırnağıma. Sonra da eczaneden bi ilaç almıştık pansuman için. Bandajlıyoduk falan. Mikrop kapmaması gerekiyor tırnaksız yerin. Bi eczaneye danışın mutlaka yarın..

Temizlik malzemeleri, oje vs ile fazla yıpranınca kırılıyor. Ben çocuktan sonra evi sirke ile temizlemeye başladım, emzirdiğim için se oje sürmüyorum. Kırılma olmuyor artık tırnaklarımda. Öyle durumlarda 2 hün yara bandı ile tutup sonra kendi haline bırakıyordum. Kırıldığı dönemlerde tırnak besleyici kullanmıştım ama marka hatırlamıyorum.

Temizlik malzemeleri, oje vs ile fazla yıpranınca kırılıyor. Ben çocuktan sonra evi sirke ile temizlemeye başladım, emzirdiğim için se oje sürmüyorum. Kırılma olmuyor artık tırnaklarımda. Öyle durumlarda 2 hün yara bandı ile tutup sonra kendi haline bırakıyordum. Kırıldığı dönemlerde tırnak besleyici kullanmıştım ama marka hatırlamıyorum.

Teşekkür ederim .
O yarılan yere besleyici süremem şimdi sanırım ama iyileşince deneyeceğim

Ben kalyon tırnak sertlestirici kullaniyorum. Mukemmel diyemesem de tirnaklarim eskisinden daha iyi. Oneririm.

Çinko hapı ve biotin hapı tırnakları sertleştirir
Bir de şimdi oje surmeyin ama dax mixup sulphur diye bir yağlı krem var. Kesinlikle tırnakları aşırı güçlendiriyor. Tırnak için yapılmış bir urun. Migros da var ben kullanıyorum

Vitaminsizlikten kaynaklanıyor
Protein eksikliği
Bakır çinko
Fazla uzatmış olabilirsin
Bir müddet kısa kullanmalısın
Ojeler var geçici cozum tabi
Ama içsel birşey

Evet vitaminsizlikten. Bende kirilma yasiyordum.
B12 ve biotin disaridan alın.
B12 nin sıvı hali var sac maskesi icin aliyorlar onuda tirnak üzerine direk sürebilirsiniz.
Kalyon sertlestiricileride güzel. Ama bu tarz şeyler icin icten beslemek daha iyidir bence.

Evde teramisin varsa sürüp streç filmle sarın üstüne de gazlı bez. Sabah açarsınız dilerseniz takılmaması için yara bandıyla tutturun. İki üç gün teramisine devam edin veya rahatlatana kadar o daha çabuk kaynamasını sağlar. Tırnak acısı çok fenadır. Oğlumdan biliyorum.

X