bacaklarım komple yandı :( :( :(

öncelikle mutlaka cildiyeye git.cilt doktoru uygun tedaviyi yapacaktır.dava açmaya pek niyetin yok sanırım düşünmüyorsun ama en azından şikayet et orayı mutlaka.senin şikayet ettiğini kim bilecek.sağlık bakanlığını ara birşeyler yap yanlarına kalmasın.başkalarına da bunu yapamasınlar

Gecmis olsun canim Allahtan kuponlari baska yerine degilde bacagina uygulamissin. dusunsene yuzunde veya baska baska yerlerde olsa daha berbat

Benimde dudak üstüm ağda yanığı olmuştu çok iyi anlıyorum o görüntü gözümün önüne geliyor su toplamıştı benimde bıyığım var gibi duruyordu hep. Bence sağlık ocağı yerine cildiyeye gidin tam alanının uzmanından yardım alırsanız daha çabuk iyileşir. Çoook geçmiş olsun:KK43:(

geçmiş olsun canım Sağlık ocağı doktoruyla olmaz dermatologa git
ama mutlaka şikayet etmelisin dava açmasan bile.
Bir kere bu lazer işleri uzman doktor gözetiminde olmalı bence.
Önüne gelen lazer makinesi alıp epilasyon yapıyor bunlara bir dur demek lazım sağlık bu kadar ucuz değil.
Yine kk daydı sanırım,bir arkadaş bacaklarına lazer ep. yaptırmıştı sonuç; yanık hemde nasıl. fotoğrafda koymuştu.
Bende yaptırmayı düşündüm bir ara ama cesaret edemedim,yaptırmaya karar verirsem kesinlikle hastanede yaptırırım sanırım.
tekrar geçmiş olsun

geçmiş olsun .
bepantene sürmeye devam edin .
ama cildiciye gidin hemen.

Öncelikle çok geçmiş olsun canım.Ama bu işin peşini bırakmamalısın.En azından şikayetçi olabilirsin.Orada bu durum sadece senin başına gelmediği kesin.Kendin gibi başka insanlarda bulabilirsin.Birlik olup bu işin peşini bırakmamalısın bence.
Bunun dışında yanıklara ilk müdahele çok önemlidir.Doktor kontrolünü ve verdiği ilaçları ihmal etme.Bunun yanında sana şunları söyleyebilirim.Bunu yaptıktan sonra gerçekten çok faydasını göreceksin inşallah.Çünkü kızımında bacağına çay dökülmüştü ve maşallah hiç iz kalmadan iyileşti.
*Kudret narının meyvesini zeytin yağın da bekletip yanık bölgeye sürdüğünde iz bırakmadan iyi ettiğini görebilirsin.
Bunu da her daim evde serin bir yerde bekletip uzun süreli kullanabilirsin.Yanık dışındaki yaralarda da etkili bir alternatif tıp yöntemidir.
*Yine zeytinyağı ve kantaron ile hazırlanmış karışımda yanıklar için etkili bir ilaçtır.Kırmızı kantaron bitkisini aktarlardan bulabilirsin.Bu karışımı evde kendin hazırlayabilirsin.Bunuda buzdolabında uzun zaman saklayabilirsin.Çok iyi bir yanık tedavi edicisidir.İlk etapta yanıklara sürüldüğünde bile yanık acısını alıp su toplamasını hemen engelliyor.

BUDA NETTEN BULDUĞUM BİR BİLGİ BELKİ İŞİNE YARAR

Prof.Dr. Ahmet MARANKİ Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler kitabında bu konuya değinmiş ve Şifalı Bitkilerle yara izlerini gidermek için şu pratik formülleri paylaşmış :

Formül 1 :
Tarçın kaynatılır, suyuna bir pamuk batırılarak yara izlerine sürülür.

Formül 2 :
Yabani roka tohumları toz haline getirilir. 10 dakika bekletilip, suyuyla yara izlerine pansuman yapılır.

Formül 3:
Taze roka yaprakları sıkılır. Elde edilen su yara izlerine sürülür.

Formül 4:
1 bardak kaynar suya 10 gram abanoz yongası konulur. 10 dakika bekletilip, suyuyla yara izleri pansuman yapılır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yanıklara karşı patates kürünü tavsiye ediyor.

Tarifi: Birinci ve ikinci derecedeki yanıklarda yanık bölgenin büyüklüğüne göre bir ya da bir kaç adet çiğ patatesi yıkayıp soyun. Soyulmuş patatesleri ince bir rende ile rendeleyerek yanık olan yerin üstüne boş yer kalmayacak şekilde yerleştirin. Ortalama 12 saat bekletin. Bir ya da ikinci uygulamada yanık olan yerde herhangi bir iz kalmadan hızla iyileştiğini göreceksiniz.

EĞER BUNLARDAN SONUÇ ALAMAZSAN SANA OZON YAĞINI TAVSİYE EDERİM.FİYATI BİRAZ PAHALI AMA GÖRÜNTÜN İÇİN ALABİLİRSİN.Nerede bulunur nasıl alırsın reklam oluyor sanırım yazamıyorum.
Çok geçmiş olsun canım.

sanirim ben yandim baskalari niye yanmasin diye dusunuyor konu sahibi. yoksa bir insan sikayet etmekten neden korkar ?

sanirim ben yandim baskalari niye yanmasin diye dusunuyor konu sahibi. yoksa bir insan sikayet etmekten neden korkar ?

Allah aşkına bu nasıl düşüncedir ya. yani siz olsaydınız böyle düşünürdünüz öylemi.. biraz empati yapın. BEN YANDIM..
yandım arkadaşlar, şok oldum.. bacaklarım ne hale geldi bi görseniz.. kendi evimde bacaklarım çıplak, kremli bi şekilde saatlerce oturmadan bekliyorum kremlerin emilmesini.. bide kaşınma yapmıştı bi ara, gece uykumdan uyandım o kaşıntıyla gerçekten. neyseki doktora gittim tekrar da kaşıntı içinde bir krem yazdı, biraz azaldı kaşıntısı. ama ben tonla krem kullandım zaten mahvolmuş cildime.
ben canımla uğraştım, o aşamada davaydı şikayetti ne gözüm gördü ne de ruh halim uygundu.. :KK50: heleki bu ülkede dava açıp, sürdürmenin, bi konuda hakkınızı almanın vs. ne kadar zahmetli olduğu gerçeği varken, neyse zaten bunlarda mühim değil. bi üye yazmış, ömrümün sonuna kadar süreceğini bilsem yinede dava ederdim diye. öyle tabii, bende katılıyorum buna. sandığınız gibi her konuda bunda olduğu gibi pısırık kalan, hakkımı yediren biri değilim. ama bu oldu işte.. çok canım yandı, çok korktum yanıklar geçmez, izleri kalır, mikrop kaparım vs. diye.. :KK43: hemen doktora gitme, ilaçları kullanma, iyileşmeyi takip etmeyi düşündüm. şikayeti değil. bu beni çok kötü biri yapıyosa kötüyüm o zaman ne diyim :KK50:

ben bir hastanede yaptırdım. her seanstan önce dermatoloji cilt rengime uygun dozu belirledi ve ona göre yapıldı.. ama lütfen şikayet edin orayı.. bu kadar ucuz olmamalı sağlık!! ucuzdur vardır illeti derler ya ahh!

çok üzüldüm cidden senin adına çok da sinirlendim

kuafördeydim bi gün, cilt bakımına alalım sizi falan demişti mesela, asla gitmem yaptırmam, sakın böyle basit yerlerde cilt işlerine girişmeyin kızlar ne sürdükleri ne yaptıkları belli değil, klişe 2 3 bilgi ile işi çözdüklerini sanıyorlar

arkadaşım sen de sağlık ocağı yerine bir cilt doktoruna git bence. geçer zamanla illa ki, belki hafif pembemsi izler kalabilir ama yazları bronzlaşınca zaten belli olmaz onlar. kışın da en kötü ihtimalle ten rengi çorap giyilir, ya da sprey / renkli vücut fondöteni gibi şeyler var. ama merak etme illa ki azalır yani ben en kötü ihtimali söylüyorum. ama sen yaralar daha tazeyken iyi bir uzman doktora git, yanlış sürülen kremlerle falan yaraları daha da deşebilirsin.

bir de lütfen bir yeri ara ve en azından şikayet et, adres ver, gidip kontrol etsinler aletleri makinayı vs, belki de yanlış bozuk aletler elllerindekiler, el koyarlar da bırakırlar bu lazer işini belki, yanlarına kalmasın

çok üzüldüm cidden senin adına çok da sinirlendim

kuafördeydim bi gün, cilt bakımına alalım sizi falan demişti mesela, asla gitmem yaptırmam, sakın böyle basit yerlerde cilt işlerine girişmeyin kızlar ne sürdükleri ne yaptıkları belli değil, klişe 2 3 bilgi ile işi çözdüklerini sanıyorlar

arkadaşım sen de sağlık ocağı yerine bir cilt doktoruna git bence. geçer zamanla illa ki, belki hafif pembemsi izler kalabilir ama yazları bronzlaşınca zaten belli olmaz onlar. kışın da en kötü ihtimalle ten rengi çorap giyilir, ya da sprey / renkli vücut fondöteni gibi şeyler var. ama merak etme illa ki azalır yani ben en kötü ihtimali söylüyorum. ama sen yaralar daha tazeyken iyi bir uzman doktora git, yanlış sürülen kremlerle falan yaraları daha da deşebilirsin.

bir de lütfen bir yeri ara ve en azından şikayet et, adres ver, gidip kontrol etsinler aletleri makinayı vs, belki de yanlış bozuk aletler elllerindekiler, el koyarlar da bırakırlar bu lazer işini belki, yanlarına kalmasın

bikeresinde nerdeyse bi beş yıl oluyor, sol bacağımın ufak bi kısmında açık yara olmuştu.. düşmeden dolayı, yanık değil yani.. ama baya kötüydü yara, bırak derimin soyulmasını resmen etim aşınmıştı.. içinden irinimsi sıvılar akıyordu sıvı gibiydi görüntüsü :KK53:

o zamanlar üniversitedeydim, oranın hastanesine gittim, cildiye doktoruna.. bi krem yazdı bana onu uygula günde üç dört kez dedi. bilmiyorum krem ismi yazılıyormu burda, yazılıyorsa belirtirim. yaraları geçiren bi krem.. sormuştum iz kalır mı diye. dediki baya derin bir yara, ufak bir iz kalabilir ama önce bir yara iyileşsin deri kendini toplasın. gerekirse ondan sonra izler için ayrı bir tedavi uygularız..

neyse zaman geçti kremi kullandım vs. yara iyileşti izi baya kalmıştı. sonra bir sene iki sene derken bugün ordaki yara izim çoook detaylı bakmadıkça, incelemedikçe farkedilmiyor bile.. geçti sayılır. yani çook hafif bi pempelik var orda. inşallah dilerim Allahdan bu izlerde iyileşir.. ama korkuyorum acaba lazer yanığı dahamı farklı olur diye. kimyasal bi yanık ya.. :KK43:
ooofff offf yanii Allah herkese şifa versin inşallah :KK43:

Yanıkla ilgili raporunu al ve dava ac. Şikayette bulun, insan sağlığı bu kada rucuz olmamalı![
öncelikle geçmiş olsun canım...en iyisi bir cildiye uzmanına da görünüp dediği gibi arkadaşın rapor alman...ve kesinlikle katılıyorum sakın peşini bırakma,böyle böyle bu işini bilmez adamlar hergün milleti tabiri caizse dolandırıyor.tabii sadece sana olsa ve halkkaten cildin hassas diye olsa neyse fakat duyduğun tel konuşması işin öyle olmadığını doğruluyor.git ne derlerse desinler karıştır orayı,korkarlar belki paranı da iade ederler yazık hem sağlık sorunu yaşamışsın hem de bir dolu para vermişsindir eminim:KK43:bir de ben mesela hiç öyle paketmiş toplu satışmış alıp paramı bağlamam,en iyisi seans seans gitmek.ama bu durum hepimizin başına gelebilir valla.nedir bu biz kadınların çektiği bu kıl tüy işleri yüzünden...neyse...:KK43:ben de lazer araştırıyordum da.hangi tip lazerle oldu bu şanssız durum...

Yanıkla ilgili raporunu al ve dava ac. Şikayette bulun, insan sağlığı bu kada rucuz olmamalı![
öncelikle geçmiş olsun canım...en iyisi bir cildiye uzmanına da görünüp dediği gibi arkadaşın rapor alman...ve kesinlikle katılıyorum sakın peşini bırakma,böyle böyle bu işini bilmez adamlar hergün milleti tabiri caizse dolandırıyor.tabii sadece sana olsa ve halkkaten cildin hassas diye olsa neyse fakat duyduğun tel konuşması işin öyle olmadığını doğruluyor.git ne derlerse desinler karıştır orayı,korkarlar belki paranı da iade ederler yazık hem sağlık sorunu yaşamışsın hem de bir dolu para vermişsindir eminim:KK43:bir de ben mesela hiç öyle paketmiş toplu satışmış alıp paramı bağlamam,en iyisi seans seans gitmek.ama bu durum hepimizin başına gelebilir valla.nedir bu biz kadınların çektiği bu kıl tüy işleri yüzünden...neyse...:KK43:ben de lazer araştırıyordum da.hangi tip lazerle oldu bu şanssız durum...

evet hepimizin başına gelebilir.. inşallah gelmez tabi.. bana yaptıkları lazer cihazı IPL idi. zaten ilk yazımda belirttiğim gibi onlar lazeri yaparken her atışta sanki iğne batıyomuş yanıyomuş gibi acı hissettim. böyle birşey olduğunda sakın o yapan kişinin size, ya bunda birşey yok merak etme acıması normal, doz düşük endişelenme demesine aldanmayın. devam etmesine izin vermeyin. ben yandım siz yanmayın :KK43::KK43::KK43::KK43:

canım bu arada eğer İstanbul'daysan Türkiye'nin en iyi cilt doktoru kolsuz agoptur.. şişlide yeri.. aklında olsun..

Konu, içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

arkadaşlar ben lazere uzun yıllardır gidiyorum makina ıpl die bir cihazdı yaklaşık 3 sene gittim tüylerde incelme oldu ve sonra cihaz görmemeye başladı bbana artık bizim cihazımız tüylerinizi görmüyor artık yapsakta bir etkisini göremezsiniz dendi. bu gittiğim yer önceden formest adında bir yerdi firma adını benefit olarak değiştirdi ben artık oraya gitmiyorum fakat kuzenime çok önceden önerdiğim için gitmeye başlamıştı ama kuzenim hiç memnun değil yoğun oldukları için sürekli aldığı randevuları öteliyor ve iptal ediyorlar 8 seanslık bir sözleşme yapıp parasınıda peşin yatırmıştı ama resmen dolandırdılar gittiğindede düzgün konuşabiliceğin kimse yok hiç düzgün seanslara giremiyor bu dediğim yer maltepede bir lazer epilasyon merkezi arkadaşlar uyarmak istedim sizi !!!

Bugün benim de bacağım yandı,çok ağladım çok üzüldüm ne yapmalıyım?nasıldı bu yanıklar sanki kızgın tava yapışmış da onun izi çıkmış gibi :KK43: geçer mi geçmezse çok üzülürüm çokk..bugün de tatil cilt doktoruna da gidemedim acil doktoru silverdin ve fucidon krem verdi.bepanten de sürdüm yanıklar çok derin değil bir tanesi hariç o da su topladı :KK43: sanırım onda iz kalır:KK43: yardım bekliyorum bende

Bugün benim de bacağım yandı,çok ağladım çok üzüldüm ne yapmalıyım?nasıldı bu yanıklar sanki kızgın tava yapışmış da onun izi çıkmış gibi :KK43: geçer mi geçmezse çok üzülürüm çokk..bugün de tatil cilt doktoruna da gidemedim acil doktoru silverdin ve fucidon krem verdi.bepanten de sürdüm yanıklar çok derin değil bir tanesi hariç o da su topladı :KK43: sanırım onda iz kalır:KK43: yardım bekliyorum bende

X