Babalarimizi Unutmayalim,,,,,,,

Shiilla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2006
266
0
50
BABALAR GÜNÜ - Haziranın 3. Pazar Günü

Antik Roma'dan bugüne BABALAR GÜNÜ

Anneler Günü kadar eski olmasa da Babalar Gününün de bir geçmişi var. Bazı tarihçiler, Babalar Gününün Antik Roma'da bile kutlandığını belirtiyor. Bazı araştırmacılar tarih belirtmezken Babalar Gününün Batı Virginia'da ortaya çıktığını savunuyor. Batı Virginia'da yaşayan John Dowdy'nin annesi öldükten sonra onun yerini alan babası için böyle bir gün kutlanmasını istediği söyleniyor. Diğer araştırmacılar ise 1910 yılında Washington'daki John Bruce Dodd'un 6. çocuğunun doğumu sırasında hayatını kaybeden annesinin ardından hayatını çocuklarına adayan babası William Smart'a özel bir gün armağan etmek amacıyla bu fikri ortaya attığını belirtiyor.

Dodd, anneler günü kutlanırken babalar gününün olmayışını büyük bir haksızlık olarak nitelendirmiş. Hemen babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın babalar günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış. Ama bu çalışmalar bir sonraki yılın 19 Mayıs'ına kadar sürmüş.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmış. Daha sonra diğer eyaletlere yayılmış. Ancak Babalar Günü resmi olarak 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge'in desteğiyle kutlandı. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımladı. a.s.

canımbabam benim 6 yıldır hasretim sana özlemin her gün büyüyor yüreğimde seni unutmadım sevkatini sevgini saçlarımı oksamanı ama eminim gökyüzünden bir yerde beni izliyorsun ve hala korumaya devam ediyorsun seni çok seviyorum babammmm babalar günün kutlu olsun dünyanın en iyi babasına.....

bende babamı çok seviyorum hala.ya onun sevgisinin yerini hiç bişi tutmuyor.ben çocukken bir gün rahatsızlanmıştım inanın ki ayağında ayakkabısız terliksiz beni kucağına aldı arabaya koydu hemen hastaneye.canım babam senin kıymetini nasıl öderim ben.

keşke benim babamda yaşasaydıda onu bir gün değil her gün öpücüklere boğsaydım ama ben onu hiç tanıyamadımki sesini nefesini hiç hissedemedimki ben ona hiç baba diye seslenemedim hiç işten geliş saatlerini bekleyemedimki bu benim içimde hep bir yaradır
ben bütün babalrın babalar gününü kutluyorum

Ah canım bu babalar günü geldikçe içim acıyor. ben babamı kaybedeli beş yıl oldu.Allah hayatta olanlara uzun ömürler versin.

gwert ve gihtıyar ,,babalarınız nur içinde yatsınlarrr,,mekanları cennet olsun....hayırlı evlattt bırakmışlar negüzel arkalarında bk,,,allahhh size uzun ömurler versın..

Allah ölmüşlere rahmet etsin,yaşayanlarada uzuzn uzun ömürler versin inşallah..baba ayrı bişeydir,boşluğunu yaşatmasın rabbim..canım babam benim,hiç ayrılmayız inşallah

çok küçük yaşta babamı kaybettim ve bir babam daha oldu sonra...ne rahmetli babamın yeri dolar...ne de emektar babamın boşluğu doldurulur...allah ikisinden de razı olsun...iyi ki varlar...adları yeter...
cnm mekanı cennet olsun babacıgının...ne yüce varlıktır baba olmak,,,önemlı olan yaşarken saygıda sevgide kusur etmemektir ,,,allah herkesın anasına babasına uzun ömürler versın..ölmüşlerının mekanını cennet etsin ...

pinandtoys,,gıhtıyar vegwert sizler için buruk ve acı bi gün olmalı senenın herbugünü,,allah rahmet eylesin babalarınıza...

¨bende bu babalar gununu hic sevmem kendimi bildim bileli babam yok ben 4 yasindayken oldu kiymetini bilin kizlar bazen o kadar istiyorumki gormek kendi kendime konusuyom gel diyorum kimseye soylemem bir saril git ama hic gelmiyo:çok üzgünüm:senağlama

¨bende bu babalar gununu hic sevmem kendimi bildim bileli babam yok ben 4 yasindayken oldu kiymetini bilin kizlar bazen o kadar istiyorumki gormek kendi kendime konusuyom gel diyorum kimseye soylemem bir saril git ama hic gelmiyo:çok üzgünüm:senağlama

bende senin gibi diyorum bari rüyama gel diyorum ama nafile giden gelmiyor işte rüyana bile benim babamda ben 11aylıkken ölmüş

ben babamı kaybedeli 21 yıl oldu.... allah hayatta olanlara sağlıklı ömür versin...

besa cnmmcım başın sagolsun.mekanı cennet ,dua edeni bol olsun...nur içinde yatsın...

X