Erkek İnfertilitesi Azospermi/Hormon değerleri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
İnşallah güzel sonuçlarla yuvanızı dönersiniz🙏peki tedaviden beri ordamısınız yani sürekli görüşmek gerekiyor mu biz daha randevu almadık ama 2 aya gideriz diyorum şimdiden alalımmı randevu çok kalabalıkmı Bülent hocanın yeri
Amin amin insallah 🥰

Biz zaten çorluda oturuyoruz, Klinikle aramızda 2.5 saatlik yol farkı var oyuzden istanbulda kalmıyoruz tedavi süresi boyunca. 2 aylık ilaç tedavisi vermişti, bu 2. Gidişimiz olucak şehir dışında oturduğumuz için yapılması gereken 2 tane tahlili ikamet ettiğimiz şehirden istedi, nezaman kafamız bulansa her telefonda ulaşabildik. Oyuzden içiniz rahat olsun bu konuda. Gidecegimiz tarihten 1.5 ay önce almıştım randevuyu, riske girmek istememiştim. İsterseniz sizde kararınız netleştiyse riske hiç girmeyin randevunuzu ayarlayın.

Merhaba Tansel hoca da karşılaşmış olabilir miyiz zira biz de 26 Ağustos’ta oradaydık ve tedaviye başladık.
Biz henüz hormon testlerini vermedik.
Ama zaten bu istenilen durum, testoyu yükseltip diğerlerini düşürmek.
Öğlen 2 deydi randevumuz bizim. Bi de biz laboratuarda spermiyogram için beklerken tansel hocanın hastası bir çift daha vardı. Bi tek onları hatırlıyorum. Belki sizsinizdir 😌 Sizin ne aşamada tedaviniz?
Bizim tedavimize bugün merional eklendi. Beklediğimiz gibi dedi sonuçlara Tansel hoca, ilk muayenede en az 6 ay tedavi demişti ama tedaviye yanıt güzel, 3. Ay sonundaki spermiyograma göre senin tedavine başlayacağız dedi. 3 ayın sonunda da alabilirmiş mikroteseye. Tedavinin testosteron yükselteceğini bekliyordum da değer çok yüksek olunca bi anormallik mi var dedim. Sıkıntı yokmuş.

Amin amin insallah 🥰

Biz zaten çorluda oturuyoruz, Klinikle aramızda 2.5 saatlik yol farkı var oyuzden istanbulda kalmıyoruz tedavi süresi boyunca. 2 aylık ilaç tedavisi vermişti, bu 2. Gidişimiz olucak şehir dışında oturduğumuz için yapılması gereken 2 tane tahlili ikamet ettiğimiz şehirden istedi, nezaman kafamız bulansa her telefonda ulaşabildik. Oyuzden içiniz rahat olsun bu konuda. Gidecegimiz tarihten 1.5 ay önce almıştım randevuyu, riske girmek istememiştim. İsterseniz sizde kararınız netleştiyse riske hiç girmeyin randevunuzu ayarlayın.
Öyle yapayım o zaman bende alıcam tam netleşince bende van dan gidicem

Öğlen 2 deydi randevumuz bizim. Bi de biz laboratuarda spermiyogram için beklerken tansel hocanın hastası bir çift daha vardı. Bi tek onları hatırlıyorum. Belki sizsinizdir 😌 Sizin ne aşamada tedaviniz?
Bizim tedavimize bugün merional eklendi. Beklediğimiz gibi dedi sonuçlara Tansel hoca, ilk muayenede en az 6 ay tedavi demişti ama tedaviye yanıt güzel, 3. Ay sonundaki spermiyograma göre senin tedavine başlayacağız dedi. 3 ayın sonunda da alabilirmiş mikroteseye. Tedavinin testosteron yükselteceğini bekliyordum da değer çok yüksek olunca bi anormallik mi var dedim. Sıkıntı yokmuş.
Olabilir evet, ben labaratuarda beklerkende bi hanımefendiyle oturduğumu hatırlıyorum..evet belkide sizsinizdir.😊

Sizinde tam 1 ay olmuş neden iğne eklemesi yaptı acaba?
Bide Sizin Azo sebebiniz neydi?
Hormon değerlerini ilk gittiğinizde nasıldı, şimdi nasıl? Fsh lh testo inhibin b falan?
Ayrıca sormak istediğim yapılan ilk Semen analizinde totalde kaç Spermatid çıktı?

Amin amin insallah 🥰

Sormamda bi mahsur yoksa hangi tahliller yapılması istendi?

Sormamda bi mahsur yoksa hangi tahliller yapılması istendi?

Est. Ne mahsuru. Biz ilk hastalıgı öğrendiğimizde yapılanlar,
- Elle muayene
- Doppler usg - hormon tahlilleri- Genetik test- 3 ayrı spermiyogram -
İlac tedavisine başlamadan öncede Bülent hoca inhibin b ve tekrar hormon tahlili ile sperm testi istemişti. 😌

Est. Ne mahsuru. Biz ilk hastalıgı öğrendiğimizde yapılanlar,
- Elle muayene
- Doppler usg - hormon tahlilleri- Genetik test- 3 ayrı spermiyogram -
İlac tedavisine başlamadan öncede Bülent hoca inhibin b ve tekrar hormon tahlili ile sperm testi istemişti. 😌
Anladım. Rabbim yardımcınız olsun 🤲

İnşallah sonu da guzel olur hepimizin. Ardisik sperm testi icin Tansel hoca kliniginin bulundugunu ayni binadaki bir labaratuvara yonlendiriyor, sehir disindan gelince ayni gun cikiyor sonuc. Elime sonuc kagidini aldigimdaki yasadigim o sevinci anlatamam, oyle bir umutlarimiz tukenmisti ki acibademde yasadigimiz aci tecrubeden sonra, bir de doktorun hicbir sey yok kök bekleyin demesi unutamam hic. Bir de ameliyat sonrasi butun hormonlari alt ust oldu, toparlanamadi esim zorla goturmustum. İlk iki ay haftada iki igne ve vitamin ilaci verdi Tansel hoca, bu 3.ayimiz igneyi haftada üçe cikardi, yeme icme listesi verdiler, onlara da dikkat ediyoruz. Bir de yine bu forumda okumustum moral cok cok onemliymis bir de hepsinden onemlisi dua, Rabbim hepimizin yardimcisi olsun Şafi ismiyle şifalar versin inşallah
[/QUOTE]
Merhaba öncelikle geçmiş olsun rabbim isteyip dileyen bütün kullarına hayırlı evlatlar nasip etsin bizlere de inşallah 🤲🏻 ardışık sperm tahlili dediğiniz yöntem nasıl bir yöntem acaba ve Tansel hocanın laboratuvarından başka yerde yaptırma imkanı olmuyor mu bide bu tahlilden önce sizde hiç sperm çıkmamış mıydı ilk defa hücre burda mı çıktı bide azosperm sebebiniz neydi

Öyle yapayım o zaman bende alıcam tam netleşince bende van dan gidicem
Amin amin insallah 🥰

Siz kaç yıllık evlisiniz azospermmi öğreneli ne kadar oldu

2 senelik evliyiz 9 aydır biliyoruz hastalıgı. Dün doktor görüşmemiz vardı, ekim sonu tese Olucak eşim. Sperm olduğuna emin doktorumuz ama bize olgun sperm lazım bakalım insallah bulunur olgun sperm..
İnşallah inşallah 🙏 Rabbim yardımcınız olsun bizde 15 aydır evliyiz 2 ay oldu öğreneli çok araştırıyorum bende doktor içinde şu tansel hocayıda çok duydum baktım kafam karıştı biraz siz hiç araştırdınıznmı tansel kaplancayı fazla mikrotese ameliyatı yapmış galiba ve cihazlarıda çok iyi diyorlar bende kafam karıştı hakkımızda hayırlısı bakalım nasip artık ikisinden biri olucak galiba 😟

İnşallah inşallah 🙏 Rabbim yardımcınız olsun bizde 15 aydır evliyiz 2 ay oldu öğreneli çok araştırıyorum bende doktor içinde şu tansel hocayıda çok duydum baktım kafam karıştı biraz siz hiç araştırdınıznmı tansel kaplancayı fazla mikrotese ameliyatı yapmış galiba ve cihazlarıda çok iyi diyorlar bende kafam karıştı hakkımızda hayırlısı bakalım nasip artık ikisinden biri olucak galiba 😟
İnanın hiç araştırmadım tansel hocayı, ismini çok duydum memnun olanlarla birlikte memnun olmayanlarda var diye biliyorum. Bahçeci’nin laboratuvarını çok iyi diye bildiğim ve Bülent hocadan da baya memnun kalınca bidaha kafa karışıklığı olmasın diye hiç araştırma yapma gereği duymadım. Siz karar verebildiniz mi 😞

İnanın hiç araştırmadım tansel hocayı, ismini çok duydum memnun olanlarla birlikte memnun olmayanlarda var diye biliyorum. Bahçeci’nin laboratuvarını çok iyi diye bildiğim ve Bülent hocadan da baya memnun kalınca bidaha kafa karışıklığı olmasın diye hiç araştırma yapma gereği duymadım. Siz karar verebildiniz mi 😞
Karar veremedik daha zaten eşime ilaç vermişti buradaki doktor o bitsin gel ona göre yönlendiren sizi artık gidin tedavi için dedi bakalım 😟

2 senelik evliyiz 9 aydır biliyoruz hastalıgı. Dün doktor görüşmemiz vardı, ekim sonu tese Olucak eşim. Sperm olduğuna emin doktorumuz ama bize olgun sperm lazım bakalım insallah bulunur olgun sperm..
Peki Bülent hoca neye göre tese kararı altı ilaç tedavisinden sonra tekrar spermiyogram yapıyorlarmış hastalar

Canım belli daha önce bahsetmişimdir hatırlamıyorum tam kısaca özet geçiyim.
Eşim 5 aylık ve 5 yasındayken 2 taraflı fıtık ameliyatı geçirmiş 2 kez. Biz Bülent hocaya ilk gittiğimizde, çok büyük ihtimalle sperm olduğunu söylemişti, cünkü yapılan hiçbir tahlilde bi problem çıkmadı. 2 aylık ilaç tedavisinden sonra dün sperm testi yaptırarak gittik zaten istemişti.

-Tahmin ettiği gibi çıkmış sperm tahlili, benim ekim adetimle birlikte ilaç tedavisine baslayacagımızı, daha fazla beklemenin gereği olmadığını, boşuna zaman kaybına gerek olmadığını söyleyerek, sperm üretiminin oldugunu ancak olgun sperm bulmamız gerektiğini söyledi.
Eşimdeki sorunun aslında boşaltıcı kanallar olduğunu, tıkanıklıktan süphelendiği için daha fazla ilaç tedavisi yapmaya gerek yok dedi.

Olgun sperm bulamazsak eğer daha uzun ve yoğun medical tedavi ile baştan başlayacağımızı söyledi.
Yani tese kararı aslında yapılabilecek herşey yapıldı, ortada bi problem de yok. Olgun Sperm bulalım vakit kaybetmeden diye çıktı..

Dilerimki insallah daha fazla yoğun tedaviye gerek kalmadan olgun sperm hemen bulunur.
bülent hocayada gerçekten çok güveniyorum. Aksi olsada kendisinde devam etmeyi düşünüyorum..

Karar veremedik daha zaten eşime ilaç vermişti buradaki doktor o bitsin gel ona göre yönlendiren sizi artık gidin tedavi için dedi bakalım 😟

Siz bu süre zarfında Bülent hocayıda araştırın tansel hocayı da içinize hangisi sinerse onunla devam edersiniz. 😕 nekadar kaldı ilaçların bitmesine acaba

Canım belli daha önce bahsetmişimdir hatırlamıyorum tam kısaca özet geçiyim.
Eşim 5 aylık ve 5 yasındayken 2 taraflı fıtık ameliyatı geçirmiş 2 kez. Biz Bülent hocaya ilk gittiğimizde, çok büyük ihtimalle sperm olduğunu söylemişti, cünkü yapılan hiçbir tahlilde bi problem çıkmadı. 2 aylık ilaç tedavisinden sonra dün sperm testi yaptırarak gittik zaten istemişti.

-Tahmin ettiği gibi çıkmış sperm tahlili, benim ekim adetimle birlikte ilaç tedavisine baslayacagımızı, daha fazla beklemenin gereği olmadığını, boşuna zaman kaybına gerek olmadığını söyleyerek, sperm üretiminin oldugunu ancak olgun sperm bulmamız gerektiğini söyledi.
Eşimdeki sorunun aslında boşaltıcı kanallar olduğunu, tıkanıklıktan süphelendiği için daha fazla ilaç tedavisi yapmaya gerek yok dedi.

Olgun sperm bulamazsak eğer daha uzun ve yoğun medical tedavi ile baştan başlayacağımızı söyledi.
Yani tese kararı aslında yapılabilecek herşey yapıldı, ortada bi problem de yok. Olgun Sperm bulalım vakit kaybetmeden diye çıktı..

Dilerimki insallah daha fazla yoğun tedaviye gerek kalmadan olgun sperm hemen bulunur.
bülent hocayada gerçekten çok güveniyorum. Aksi olsada kendisinde devam etmeyi düşünüyorum..
İnşallah söylediği ve doktorunda inandığı gibi olur olgun sperm bulunur 🙏Bende çok bakıyorum instagram dan çok başarılı bir doktora benziyor inşallah da vakit kaybetmeden güzel sonuçlarla gebe olarak ayrılırsın inşallah 🙏❤️

X