ayrıntılı ultrosonda kalp ritim bozukluğu ve fetal eko...

BenLiLa

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
4.200
29
arkadaşlar 21 haftalık hamileyim.
bu gün ayrıntılı ultrasona girdim.
eskişehir tıp fakültesinde.
herşey normalken bebeğin kalp atışlarında bir yavaşlama bir normale dönme tespit etti prof dr..
ve fetal eko çektirmemi istedi.
sabahtan beri mahvoldum işin kötüsü eskişehirde fetal eko çeken tek doktor var ve o da ayın 10 una kadar yok :KK43:
içim içimi yiyiyor ağlamaktan bitap oldum sabah beri.
böyle bir durum yaşayan fetal eko çektiren varmı arkadaşlar...
nolur cevap verin ne demek oluyor bu şimdi bebeğimin kalbi mi hasta yani
:KK43:(((((((((

CANIM İNŞALLAH BİR SORUN YOKTUR ALLAH BÜYÜK BİTANEM ALLAH YARDIMCIN OLSUN....:Saruboceq:

Allah razı olsun canım.
yarın başka özel bir hastanede tekrar ayrıntılıya giricem bakalım.
ayın 10undada doktor geldiğinde fetal eko çektiricez.
Rabbim hepimizin evlatlarını bağışlasın...

cnm ben henüz 16 haftalık hamileyim ve bugun gırdım(erken oldu bizimkisi biraz)....böyle birşeyden bahsetmedi doktor....bence bı doktora daha görün derim için rahat eder en azından...sakın kendını üzme bılıyosun bizim en büyük ilacımız hamılelık döneminde moral...moralını yuksek tut cnm tam bi kanıya arılıp açıklama yapılmadan bırakma kendını:1hug:

nohutlu pilavcım teşekkür ederim.
evet bende yarın başka bir doktora gideceğim.
inşallah anlık bişeydir ve geçecektir...
inşallah vardır bir yanılgı canım...
Allah bebeklerimizi bize bağışlasın inşallah...

Caneım geçmiş olsun.
Benim gecen hafta kalp çarpıntısı ve buna baglı olarakda nabız yüksekliği ile hastanelik oldum. nabız 230 ile 100 arasında gidip geldi .bende çok korktum bebege bişey olurmu etkilermi diye.
doktorum bebekler sizden daha kuvvetli bişey olmaz dedi.
senin dediğin gibi bir filf cekmedi ama .inşallah allah korur bebeklerimizi.
Bu arada benim nabız ve ritm bozuklugum doguştan gelen bişey.bende çocuktada olursa diye endişe ediyom.Ama veren allah artık dua edelim bol bol :Saruboceq:

canim Allah yardimcin olsun,telasini anliyorum.Bana da doktorum ayrintili ultrason sonucu fetal ekokardiyogram onermisti,sebebini sordugumda da sorun gozukmuyor ama sen yine de yaptir demisti.Yaptirdim ve bir sorun cikmadi cok sukur,doktor bebegin kalbinde hic bir sorun goremiyorum ama kucuk delikler olsa bile bunlar son aylarda kapanir dedi.Bende 22-23 haftalikken yaptirmistim.Seninki o anlik bir duzensizlik olabilir ve ayrintili olarak kalbini incelediklerinde de hic bir sey cikmayacaktir insallah.

geldim Arkadaşlar geldim...
Allaha şükür bu gün bitti.
ama dünden beri neler çektim...
bu sabah hazırlandık gözlerim ağlamaktan şişmiş.
özel bir hastanede uzman bir radyoloğa gittik ve tekrar detaylı bir ultrasona girdik.
tam 35 dk boyunca herşeyi inceledi hemde nasıl inceleme herşeyine bakti burun deliklerine kadar ölçtü,ense kalınlığına parmaklarına boyuna kilosuna... bir sırt üstü yatırdı bir yan yatırdı öyle baktı.
kalbini özellikle inceledi.
ve dediki herhangi bir kalp ritim bozukluğu yok bebekte ....
Allahım eşimle ben nasıl dinliyoruz ama....ne zor bir andı.
aklınızda hiç bir soru işareti kalmaması için yinede isteğinize kalmış fetal eko çektirin ben bişiy çıkacağını sanmıyorum dedi.
detaylı usg öyle 5 dk bakmayla anlaşılmaz neden bu kadar üzdün kendini dedi.
hatta farkında değilim nefes almıyormuşum stresten.
kardeşim dedi karın kaslarını bile sıkıyosun rahat ol lütfen bebek etkileniyor dedi.
kalbinin odacıklarına baktı duvarlarına damarlarına herşeyine.
tevekkül edin bu kadar evham iyi değil dedi.
beni öyle rahatlattı ki sağolsun.
ama biz genede hiç bir soru işareti kalmaması için fetal eko çektireceğiz.
inanıyorum bişiy çıkmayacak...
Allahım bize bağışlayacak oğlumuzu...
çok teşekkür ederim...
iyiki varsınız kızlar...

cok sevindim herseyin yolunda olmasina,bundan sonra da sorunsuz devam eder insallah

sofika sağolasın canım inan şimdi daha rahatım.
ama dediğim gibi içimizin rahat etmesi için yinede çektiricez fetal ekomuzu...
Allah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin...
meğer ne stresli bi yolculukmuş hamilelik...

çok sevındım canım....rabbım hepımıze hayırlı bır dogum hayırlı saglıklı bır bebek versın ınşallahhh

kızlar bende şimdi geldim doktordan bebeğimde ritim bozukluğu varmış işallah kötü bişey olmaz. elim kolum bağlı burda gelişmiş bir hastene yok

pinkaya canım geçmiş olsun öncelikle.
hiç morelini bozma direk uzman bir radyoloğa git ve tekrar bi detaylı usg yaptır bilirim nasıl sancılı bir dönemdir :KK43:(((
seni çok çok iyi anlıyorum.
bizimde aynı olmuştu ertesi gün bi raydologla görüştük ve tekrar detaylı yaptırdık herhangi bişiy çıkmadı ama sizin için rahat edsin yinede bi fetal eko çektirin dedi.
o ara fetal eko yapacak olan prof seminerdeymiş 1 hafta yoktu.
paztsi yapacak tel ettiler.
ama bu 1 hafta çok zor geçti şimdi yüreğim ağzımda paztesi gününü bekliyorum.
Allahım yardımcımız olsun inşallah bişiy çıkmaz tek duam ve düşüncem o.
senden de fetal eko istediler mi?
istemeseler bile yaptır...

birde bu anlık bişiy olabilirmiş.
o an annenin steresine bağlı olarak anlık ritim bozukluğu yahut doktorun karnına usg aletiyle yapmış olduğu baskıdan kaynaklandığından da olabilirmiş.

bunlar etken olabilirmiş.
lütfen üzme kendini bebeğinde üzülüyor ...

kaç haftalık hamilesin sen bu arada ?

arkadaşlar biz pazartesi günü fetal ekomuzu çekindik.
Allahıma bin şükür en ufak bir şey çıkmadı.
hayatımın en zor bir haftasını ve en en en zor yarım saatini geçirdim...
30 dk boyunca inceledi doktorumuz ve dedi boşuna üzmüşsün kendini ve bebeğini.
bundan sonra sabırla doğumu bekle...
çok şükür iyiyz ve mutluyuz Allahım bir daha böyle bir sorun yaşatmasın inşallah...
destekleriniz ve dualrınız için Allah razı olsun arkadaşlar.
kuş gibi hafifledim valla :)
Allahım sağlıkla sıhatle kucağımıza almamızı nasip etsin hepimizn bebeklerini...

X