Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

Ben de bi oturuşta yerdim 200-250 gr…çok severim mide ameliyatı oldum artık 1 avuç anca yiyebiliyorum mesela…sigaram yok ona veriyorum bi zevkim o var keşke kızım da yese ama o sevmiyor
Bende yerim bence çok lezzetli 😃 ama çocuk günde 10 tane en fazla 15 yiyor yani haftada 200 gram yiyor

Başka birşeyler denesen elma kurusu kayısı kurusu ile başlasan ben ilk öyle başlamıştım leblebi birde
Herşeyi denedim ilk sevdim artık yerim diyo 2.de verince yemiyo.genel olarak iştahsız aşamadık bi türlü bu sorunumuzu…çocukların sevdiği hiçbişeyi sevmeyen bi çocuk..zorlayarak yedirmesem asla açım demez,canı bişey istemez.öyle bi değişik 😩

Herşeyi denedim ilk sevdim artık yerim diyo 2.de verince yemiyo.genel olarak iştahsız aşamadık bi türlü bu sorunumuzu…çocukların sevdiği hiçbişeyi sevmeyen bi çocuk..zorlayarak yedirmesem asla açım demez,canı bişey istemez.öyle bi değişik 😩

Aa bu şey değil mi, ben 🙈🙈
10 gün yemesem yemek aklima gelmez. Kahve olsun yeter bana.

Benim oğlan da böyle aslında aynen 😃

Kızım ilkokulu devlette okudu,zaten son 1,5 yıl gitmedi..online dersler ilk zamanlar iyiydi fakat okulları açıp isteğe bağlı olunca bizim gibi gitmeyenlere online ders haftada 1 güne düştü..çok geri kaldık , biz evde elimizden geldiğince takviye etmeye çalıştık ama okul gibi verimli olmadı..bu yıl ortaokul,zaten temeli zayıf ve pandemi zamanı okullar çok kalabalık mecburen kolej tercih ettik.1 ayda bike yabancı dili farketti.dershaneden bozma bi yer olmadıktan sonra kesinlikle devletle kıyaslanamaz..17 kişiler,öğretmenleri çok ilgili,haftada 20 saat şngilizce görüyorlar..bunun dışında almanca ve ispanyolca dersleri var..ben çok memnunum keşke herkes gönderebilse kalkıpta kötülemek çok garip gerçekten
Benim kız da ortaokul bu sene.sınıfında gördüğünü yazamayan çocuklar bile var kaldı ki ingilizce tey teyy😅ben ingilizce bildiğimden öğretiyorum yoksa o da geri kalırdı ama seneye mutlaka koleje vereceğim ilkokul gibi değil ortaokul her derse yetemiyorumm sınıf seviyesi de önemli yarışacak çocuk lazım. Fiziki koşulları heçç yazmayayım bilen biliyor zaten😀

Lcw den bile 3 er 5 er almak artık zengünnn işi😅

Bizde geçen hafta oğlana Lcw den 2 takım pijama ,2 tane okul icin tsort ,1 tane okul icin yedek pantalon ,kızada 2 pijama takimi 2 jıbın 1 yelek aldık 700 tl verdik. Okula giderken tek yedeğimiz var. birini yıkayıp birini giydiriyorum. Yoksa bütçe kaldirmıyor. Eskiden daha ucuzdu şimdi lcw ninde hem kalitesi düştü hem fiyat artti

Eti gayet güzel biz hep oradan alıyoruz . Kasaptaki adamla tanışıyoruz güzelce paket yapıyor seviyorum
Yaşadığım ilçede kasaplar inanılmaz pis. Kancalarda etler açık duruyor, üzeri sineklerle dolu zaten. Önüne leğenlere iç organlar vs atıyorlar. Önünden geçerken öğürüyorum. O yüzden ben de migros ve şoktan alıyorum.

Yaşadığım ilçede kasaplar inanılmaz pis. Kancalarda etler açık duruyor, üzeri sineklerle dolu zaten. Önüne leğenlere iç organlar vs atıyorlar. Önünden geçerken öğürüyorum. O yüzden ben de migros ve şoktan alıyorum.
Bende bende 🥺 bir kere başka bir yerel marketten aldım ay dana kıyma istedim 1 kg . Eve geldim köfte yaptım bi koku aldım aslında ama ben biraz hassasım ondan zannettim . Meğer inek eti değilmiş eşim yiyince anladı 😱 artık ne etiyse koyun veya başka bir şeydi . 1 kg boşa gitti resmen . Bir daha asla başka yerden almadım bir tek Migros . Bunu bir kaç arkadaşla konuşurken başladılar işte migrosta başka hayvan eti oluyor helal olmuyor vs vs zırvalıklara 😬

Ben de oyle.dusunuyodum ama degilmis, cunku benim komşumun ineklerinden gunluk alip kaynatip kizima icirdigim süt aslinda saglikli olmayabilirmis, ki senelrce yaptim bunu. Soyle ki o komsu arkadas hayvan hasta olsa, ilac hatta antibiotik de bassa hayvan hastayken, o sutu dokmuyo, gelip satiyo bana, bunu bana hayvancilik isini entegre tesisler kurarak yürüten bi abim anlatmisti, kimsenin kontrol etmedigi hayvan senin degilse kapidan alma diye, tire organik aliyorum ben cam şişede. Kafam daha rahat
Bi cok uzman diyor zaten,her canlının sütü kendi yavrusuna diye.
Siz emzirirken mastit olunca baslık takıyorsunuz,cesitli kremler kullanıyorsunuz ineklerin memeleri yara olunca sahipleri süt satmayı bırakıyorlar mı?Veriyorlsr antibiyotiği diyor bi cok uzman.

Bende bende 🥺 bir kere başka bir yerel marketten aldım ay dana kıyma istedim 1 kg . Eve geldim köfte yaptım bi koku aldım aslında ama ben biraz hassasım ondan zannettim . Meğer inek eti değilmiş eşim yiyince anladı 😱 artık ne etiyse koyun veya başka bir şeydi . 1 kg boşa gitti resmen . Bir daha asla başka yerden almadım bir tek Migros . Bunu bir kaç arkadaşla konuşurken başladılar işte migrosta başka hayvan eti oluyor helal olmuyor vs vs zırvalıklara 😬

Valla pandeminin ilk zamanlari migrostan soyledim bi acaip bisey geldi hatta pamuga verdik o zamanlar bahceye yeni geliyordu o bile yemedi, sonra ben aylar sonra sordum hemen getirin hic farketmez hem size urun iade ederiz beyaniniz esastir hemde teste gonderip kayit altina aliyoruz dedi. En azindan urunlerinin arkasindalar. Bir parca bile getirin numune gonderelim bize iyilik olur dedi.
Et konusunda gayet iyiler bence.

Bu konular nasıl dönüp dolaşıp anne sütüne geliyor yahu 😂😂😂

O değilde hanımlar dua edin misafiriniz çaya geliyor. Bana her gelen rakı balığa geliyor. Daha ömrümde bir kez çaya misafir ağırladım valla. Şükredin halinize, gidin en iyi pastayı alın dayayın 😂
Bana da ya saraba para mı dayanır😅
5 -6kisi oluyorduk esli pandemiden önce,balıgı sarabı anamm bi dünya masraf 🤣
5 kisiye 1 sise acıp bırakmıyorsun🙈
Pandemide görüsemedik ev ekonomisine can geldi valla🤣

Valla pandeminin ilk zamanlari migrostan soyledim bi acaip bisey geldi hatta pamuga verdik o zamanlar bahceye yeni geliyordu o bile yemedi, sonra ben aylar sonra sordum hemen getirin hic farketmez hem size urun iade ederiz beyaniniz esastir hemde teste gonderip kayit altina aliyoruz dedi. En azindan urunlerinin arkasindalar. Bir parca bile getirin numune gonderelim bize iyilik olur dedi.
Et konusunda gayet iyiler bence.
Bence de kasapla sohbet ediyoruz eşimle bende ben Migros’a güveniyorum kurumsal en azından

Bana da ya saraba para mı dayanır😅
5 -6kisi oluyorduk esli pandemiden önce,balıgı sarabı anamm bi dünya masraf 🤣
5 kisiye 1 sise acıp bırakmıyorsun🙈
Pandemide görüsemedik ev ekonomisine can geldi valla🤣
Müsaitseniz size gelecez diyenlere çaya bekleriz dicem bundan sonra. Dayarım pastayı böreği mis gibi 😂😂😂

aynen öyle pandemi olmasa sık sık komşularım gelirdi kahveye.sık gördüğüme bir kahve yanına da a101bim keki koyuyordum valla.ama 2 yılda bir gelene de konmaz biz öyle gördük ailemizden.
Ay bisey dicem sok da kavala kurabiyesi var valla Galler piremsesine bile cıkarılır öyle güzel😂
Aklınızda bulunsun😀

X