Deri ve Cilt Hastalıkları Ayaklarımda kına lekesi

Selam hanımlar
Çok huzursuzum ayaklarımda kına lekesiyle uyandım. Banyo yaptım saatlerce ayaklarıma kese yaptım,ponza taşıyla sürttüm ama lekeler çıkmıyor. Kına kokuyor resmen. Cildiye doktoruna resmini attım.seytan kınası birkaç güne geçer kendiliğinden dedi. Çok ağladım saçma sapan hurafelere inanmıyorum ama etkilendim yine de😢 bir de kovid geçiriyorum.yarin bitiyor karantinam. Dün gece de uyuyamadım bir türlü..Çocuklarla bir haftadır yalnızım. eşim bağ evinde kaldı bu süreçte. Böyle birşey yaşayan var mı ?
Bunu dr mu dedi emin misin ? Mantar o

konu dini içeriğe kaymasın lütfen, başlığı okur okumaz yine bir mantar vakası dedim, bazı amcalar internet kullanmayı öğrenmiş, bu mantarla alakalı hurafeler yaymış inanmayın, her şeyin tıbbi açıklaması var, aynı tinea nigra gibi.

konu dini içeriğe kaymasın lütfen, başlığı okur okumaz yine bir mantar vakası dedim, bazı amcalar internet kullanmayı öğrenmiş, bu mantarla alakalı hurafeler yaymış inanmayın, her şeyin tıbbi açıklaması var, aynı tinea nigra gibi.
Abla cildiyeci bile "şeytan kınası" demiş.hem de öğretim görevlisi😱
ne kadar bilimsel bir açıklama

Selam hanımlar
Çok huzursuzum ayaklarımda kına lekesiyle uyandım. Banyo yaptım saatlerce ayaklarıma kese yaptım,ponza taşıyla sürttüm ama lekeler çıkmıyor. Kına kokuyor resmen. Cildiye doktoruna resmini attım.seytan kınası birkaç güne geçer kendiliğinden dedi. Çok ağladım saçma sapan hurafelere inanmıyorum ama etkilendim yine de😢 bir de kovid geçiriyorum.yarin bitiyor karantinam. Dün gece de uyuyamadım bir türlü..Çocuklarla bir haftadır yalnızım. eşim bağ evinde kaldı bu süreçte. Böyle birşey yaşayan var mı ?
Merhaba cildin ph dengesi bozuldugunda olusup sonra kaybolan bi cesit mantar diye biliyorum bir sabah ben de ellerimde kina gibi lekelerle uyanmistim o donem antibakteriyel bir sabun kullaniyordum ellerimde cok kuruma da yapmisti zaten... O doktorun numarasini da silin bence aramayin bir daha...

Ay benimde başıma gelmişti de annem uykunda cinlerin düğününe katılmışsın kına yakmışlar demişti. Tövbe yarabbim ne gülmüştüm 😂 inanmayın böyle hurafelere, herşeyin mantıklı bir açıklaması vardır.

cildiye doktoru şeytan kınasımı demiş😂😂
doktor hurafe üniversitesinden mi mezunmuş😂
mantar o mantar.
doğru düzgün bir doktora gidin.

Evet halk arasında şeytan kınası deniyor dedi.kendiliginden geçer dedi.ilk defa duydum,ilk defa başıma geldi
Bizde de melekler kına yakmis denir. Heryerde farkli demek ki küçükken elimde cikinca sevinirdim. Ama bir cilt hastaligi imis bi bakterimi ne yapuyormus biryerde okumuştum .geciyor 2 güne

Selam hanımlar
Çiçek tohumları da etkiliyor hurafe dediğiniz gibi .Çıplak ayakla çiçek tohumuna basmışsiniz dediğiniz gibi

Bence doktor halk arasındaki adını söylemiş. Yani “şeytan tüyü” gibi. Yoksa bir doktorun başka bir düşünce ile bunu diyeceğine inanmıyorum.

Arkadaşların da yazdığı gibi bir tür mantar bu. Benim de ellerimde olmuştu bir defa, çok hafif olduğu için doktor ilaca bile gerek görmemişti. Bir süre deterjan, dezenfektan gibi kimyasallardan uzak dur ve katı sabun kullan demişti.