Ayak mantarına çözüm buldum diyen var mı

mutebessim89

bu da geçer yahu!
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2014
367
269
Kızlar cidden zor durumdayım 2 yıldır nice ilaç kullandım geçmedi
..
Belki tecrübe eden vardır. Ben yaptım kurtuldum diyen var mı... kaşıntı ve ardından oluşan yaralar sıkıntı vermeye başladı epey

Merhaba. bende de tırnak mantarı var. aynısefa kremi kullanıyorum. düzenli kullanımda ok hafifliyor ve yumuşuyor. denemeni tavsiye ederim. sür. ayakların biraz çeksin kremi. üzerine de çorap giy. mecitefendi markasını kullanıyorum ben.

Eşit miktarda ağız gargarasını ve elma sirkesini ılık su ile karıştırıp ayaklarınızı 30 dk bu suda bekletin kurulayıp aynısefa kremi sürün ve sonra pamuklu dokuda bir çorap giyin. Bunu haftada 2 kere tekrarlayın. Her gün aynısefa kremini mutlaka kullanın. Ayrıca ölü derinin kesinlikle ayakta kalmaması gerekiyor. Bunun icin topuk törpüsü ile düzenli olarak ayağı ve topuğu törpülemek gerekiyor. Bu rutini birkaç ay düzenli devam ettirebilirseniz geçiyor.

Merhaba. bende de tırnak mantarı var. aynısefa kremi kullanıyorum. düzenli kullanımda ok hafifliyor ve yumuşuyor. denemeni tavsiye ederim. sür. ayakların biraz çeksin kremi. üzerine de çorap giy. mecitefendi markasını kullanıyorum ben.
Aynısefa kremini nerden alalım? Bende de uzun yıllardır yazın cıkıyor. Krem yag falan sürünce hemen yayılıyor nemi sevdiği icin :KK43: yaz gelince ayaklarımın altı parmak aralarımda cıkıyor. Havuza girmeye hevesleniyorum ama baskasına bulasır diye yüzme meselesini hemen kaptıyorum o da icimde kalıyor:KK43:

Merhaba. Bende ayak mantarıyla beraber tırnak mantarı da var. Doğum ve emzirme sürecinde doktorların ilaç kullanmamı istememesi nedeniyle iyice yayıldı. Hatta ayaklarımda egzama türü kaşıntılar, kanamalar bile oluşmuştu. Basarken acıyordu. Ben Sülük tedavisi sonucu gayet güzel sonuç aldım. Şifa oldu şükür. Size de tavsiye ederim.

Merhaba. Bende ayak mantarıyla beraber tırnak mantarı da var. Doğum ve emzirme sürecinde doktorların ilaç kullanmamı istememesi nedeniyle iyice yayıldı. Hatta ayaklarımda egzama türü kaşıntılar, kanamalar bile oluşmuştu. Basarken acıyordu. Ben Sülük tedavisi sonucu gayet güzel sonuç aldım. Şifa oldu şükür. Size de tavsiye ederim.
Ben basıma yaptırdım sırt hacamatı yaptırdım. Kısırlık ıcın de inşAllah bu hafta yaptırcm. Siz nerenize yaptırdınız sülüğü? Ve sülükten ne kadar sonra gecti tamamen

Hayır, hamile olunca mantar ilacı kullanmadım. Doktorlar, bebeği doğur, sütten kes gel demişlerdi. Mantar tedavisi uzun süreli bir tedavi ve de ilaçları ağır diye mecburen bir krem verip gönderdiler. Ben de kremi kullanmadım bebek için.
Hamilelikte Sülük yaptırmadım ama emzirirken yaptırdım. Siz yine de doktorunuza sorun uygun olup olmadığını.
Sülüğü ayağıma koyunca 5 tanesi baş parmağımla işaret parmağım arasına toplandılar. Hatta yapan bayan şaşırmıştı ne var acaba burada diye. Bu tedaviyle özellikle başparmağımdaki tırnakta mantar tamamen bitti. Siz de biliyorsunuzdur, tırnak mantarı çok zor iyileşiyor. Yaklaşık 4 yıldır da yok.
Yapan bayan her ay gidip ayda bir defa yaptırmamı önerdi ama açıkçası benim çok da fırsatım olmadı başka meselelerden. Şu anda devlet hastaneleri de bu işe el attığı için bulunduğunuz yere bir sorun. Belki vardır. Yardımcı olurlar.
Ben basıma yaptırdım sırt hacamatı yaptırdım. Kısırlık ıcın de inşAllah bu hafta yaptırcm. Siz nerenize yaptırdınız sülüğü? Ve sülükten ne kadar sonra gecti tamamen

Ayrıca başka zamanlarda kulak arkası, ense ve bacak arkasından da yaptırdım Sülük.Gözlük kullandığım için yapan bayan gözümün derecesini de düşüreceğini söylemişti ama ben çok üstünde durmadım. Evet derecem düştü (3 derece miyoptan 2.25 e) Bu tedavilerden mi bilemiyorum açıkçası.
Hacamatı da sırttan ve belden yaptırdım 4-5 kez. Benim sağ omuzumdaki kireçlemeye şifa oldu. Bel ağrım rahatladı.
Bir de şu var. Ayrı ayrı zamanlarda 3 kişiye hacamat yaptıtdığımda, aynı işlem yapılmasına rağmen, bu işi Peygamber Efendimizin sünneti olarak gören kişiden daha etkili sonuç aldım. Bu da kişileri seçmekte bir kriter olabilir diye düşünüyorum.

Kısırlık için bu siteden okuduğum kadarıyla çok şifa bulan var hacamat ve sülükten inşallah Rabbim size de hayırlı evlatlar verir. Dermansız dert vermemiş Rabbim.

Kısırlık için bu siteden okuduğum kadarıyla çok şifa bulan var hacamat ve sülükten inşallah Rabbim size de hayırlı evlatlar verir. Dermansız dert vermemiş Rabbim.
Cok güzel konusmussunuz Allah razı olsun. Evet ben de başladım sünnet tedavilere. Dr sol tüpümün kapalı ve sıvı birikmesi (hidrolsepenks) oldugunu ameliyatla tüpümü aldırmam gerektigini soyledi ama bir organın alınmasına gönlüm razı olmuyor Rabbim korusun. Ben de iki farklı kiside hacamat yaptırdım bir dr idi biri haccame. Coook fark vardı arada.

Bir de mantar için bana çayağacı kremi ve yağı önerilmişti. Önce ayakları çayağacı sabunuyla yıkayıp kurulamam , sonra da krem ve yağı sürmem önerildi. Arkadaşların da dediği gibi aynısefa kremi kuru, kaşıntılı bölgelere sürülüp yumuşatılınca rahatlarsın denildi. Ben yağlı kremli ayakla gün içinde rahat edemediğimden gece sürüp çorap giyip uyudum ama her gece bunu yapmak çok da pratik gelmedi açıkçası. Çabuk vazgeçtim :) O yüzden Sülük daha pratik ve tek uygulamada bile etkili sonuç aldığım için daha hoşuma gidiyor ki aslında ben çoook tiksinirim böyle hayvanlardan ama şifa işte :) Siz sabırlıysanız diğeriyle de destekleyebilirsiniz.

Bir de mantar için bana çayağacı kremi ve yağı önerilmişti. Önce ayakları çayağacı sabunuyla yıkayıp kurulamam , sonra da krem ve yağı sürmem önerildi. Arkadaşların da dediği gibi aynısefa kremi kuru, kaşıntılı bölgelere sürülüp yumuşatılınca rahatlarsın denildi. Ben yağlı kremli ayakla gün içinde rahat edemediğimden gece sürüp çorap giyip uyudum ama her gece bunu yapmak çok da pratik gelmedi açıkçası. Çabuk vazgeçtim :) O yüzden Sülük daha pratik ve tek uygulamada bile etkili sonuç aldığım için daha hoşuma gidiyor ki aslında ben çoook tiksinirim böyle hayvanlardan ama şifa işte :) Siz sabırlıysanız diğeriyle de destekleyebilirsiniz.
Ben de gecen yıl aromaterapi mantar yagı aldım, mantar kremi aldım el yapımı. Dr krem yazmıstı onu kullandım ama yaz gecmeden gecmiyor malesef. Nokta kadar yer vardı ve yeni aldıgım mantar kremini sürdüm tüm ayagıma yayıldı. Ben de kremin nemlendirip yaydıgını düsündm ve tamamen vazgectim birley kullanmaktan nede olsa gecmiyor

Kuzenim yaklaşık 6 ay bu sıkıntıyla yaşadı. Propolisli sabunla ayaklarını yıkayıp,iyice kuruladıktan sonra yeşil renkli coresatin kullandı şuan hiçbir sıkıntısı kalmadı.

Ben de gecen yıl aromaterapi mantar yagı aldım, mantar kremi aldım el yapımı. Dr krem yazmıstı onu kullandım ama yaz gecmeden gecmiyor malesef. Nokta kadar yer vardı ve yeni aldıgım mantar kremini sürdüm tüm ayagıma yayıldı. Ben de kremin nemlendirip yaydıgını düsündm ve tamamen vazgectim birley kullanmaktan nede olsa gecmiyor
Ağızdan alınan ilaç kullanmanız gerektiğini düşünüyorum;aksi durumda bu derece inatçı bir mantar geçmez. Ben 15 yıl önce 3 ay süre ile sabah akşam kullanmıştım. Tüm ayaklarım mantar olmuştu,tırnak kalınlaşması başlamıştı.Etlerim soyuluyordu. Herkese bulaşabilir.Daha da kötüsü iç organlarınıza bile bulaşabilir (korkutmak istemem ama doğrusu bu). Düzgün bir dermatoloğa gidin ve tüm ilaçlarınızı da yanınızda götürün.Hap tedavisi istediğinizi de belirtin. Terlik,havlu vs kişisel eşyalarınızı sizden başka kimse kullanmasın. Öyle sağdan soldan duyduğunuz kremlerle geçmez mantar. Ciddi anlamda ayak kokusu da yapar. Hatta geçtikten sonra özellikle mevsim dönümlerinde antifungal krem kullanmaya devam edin. Geçmiş olsun

X