Ayağı iltihaplı kedim

Pozitif bir uye

La galibe İLLALLAH 🧡
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2018
3.463
6.936
Arkadaşlar ailemle kalıyorum yavru kedileri var oğlum (engelli) bir yavruyu attı ve o günden sonra ayağı şişti iltihap boşaldı şimdi de şiş ve vücudu ateşli. Deprm bölgesindeyim, bir tane tanıdık veteriner vardı oda askere gitti. Soramiyoruz bilen varsa fotoğrafini ekleyeceğim yardımcı olur musunuz? Ne yapmak gerekiyorsa ilaç vesaire bilgi veren olsa çok iyi olur.

Eklentiler

• 16871569447443188911976158217044.jpg
    16871569447443188911976158217044.jpg
    191,7 KB · Görüntüleme: 91
  • 16871569931134092195539099998432.jpg
    16871569931134092195539099998432.jpg
    193,3 KB · Görüntüleme: 70
Bunun veterinersiz hallolması çok zor hayvan sitelerine ilan verin tedavisi için başka şehre çıkartabilecek illaki birisi bulunur. En en en kötü önerim eczacıya sormanız olur inşallah düzelir kedicik….
Annesi hala süt veriyor şehir dışına çıkarmak zor olur ama eczacı ya sorarım tabi çok teşekkür ederim veteriner etiketlemissiniz ♥️

Ateşliyse havale geçirebilir bu yavrunun hemen tedavi olması lazım, konu sahibi hangi sehirdesin veteriner bulup yönlendirelim seni
Bağışıklığı da düşmüştür bu kedinin şimdi bir de enfeksiyon var antibiyotik kullanması lazım büyük ihtimalle damardan verirler onun için de kan değerleri de önemli… Uzaktan doğru düzgün olmaz ki gerçekten bir şekilde aktarma yapılmalı yoksa kaybederiz bu kediciği…

Bağışıklığı da düşmüştür bu kedinin şimdi bir de enfeksiyon var antibiyotik kullanması lazım büyük ihtimalle damardan verirler onun için de kan değerleri de önemli… Uzaktan doğru düzgün olmaz ki gerçekten bir şekilde aktarma yapılmalı yoksa kaybederiz bu kediciği…
Tabiki hemen ateş ölçülür kan bakılır, serum takılır ardından antibiyotik tedavisi artık veteriner ne uygun görürse o yapılır. Ama böyle bekleyerek olmaz kaybedebilir bebegi.
İl ilçe falanda söylememiş uzaktan ne yapılabilir ki kafayı yicem

Tabiki hemen ateş ölçülür kan bakılır, serum takılır ardından antibiyotik tedavisi artık veteriner ne uygun görürse o yapılır. Ama böyle bekleyerek olmaz kaybedebilir bebegi.
Özür dilerim ameliyat oldum yeni rahatsızdim o yüzden yeni gördüm.

C
Özelden yazdım size. Çok özür dilerim geç yazdığım için

Konu sahibi de ameliyatlıymış. En kötü hayvan sayfalarına ilan mı açtırsak diye düşünüyorum konu sahibi de izin verirse bölgede olup götürebilecek olanlar götürse. Kedinin annesi varmış süt kedisiymiş ama mamayla da idare eder birkaç gün veterinerde

Konu sahibi de ameliyatlıymış. En kötü hayvan sayfalarına ilan mı açtırsak diye düşünüyorum konu sahibi de izin verirse bölgede olup götürebilecek olanlar götürse. Kedinin annesi varmış süt kedisiymiş ama mamayla da idare eder birkaç gün veterinerde
Konu sahibine yakın veteriner buldum fakat yıkılmış, başka bir yere yönlendirdiler. Adresi gönderdim.
Şimdi oradan birini bulup aldırmak zor olur keşke yakın birileri çıksa alsa muayene ettirip gelse miniği dediğim gibi zor. Sıkıntıya düşüren deprem bölgesi ve köyde oturmalari. Ameliyatlı haliyle zor tabi gitmesi ama belki veteriner kolaylık sağlar yakınsa kendi gider bakar :KK43:

Konu sahibine yakın veteriner buldum fakat yıkılmış, başka bir yere yönlendirdiler. Adresi gönderdim.
Şimdi oradan birini bulup aldırmak zor olur keşke yakın birileri çıksa alsa muayene ettirip gelse miniği dediğim gibi zor. Sıkıntıya düşüren deprem bölgesi ve köyde oturmalari. Ameliyatlı haliyle zor tabi gitmesi ama belki veteriner kolaylık sağlar yakınsa kendi gider bakar :KK43:
İnşallah ilgilenirler minnoşla…

Bir veteriner bulduk en kısa zamanda haberdar edeceğim durumunu

X