Atatürk Olmasaydı......

Atatürk'ü seven veya sevmeyen olabilir. Bu çok doğal ... Ama bu batıya benzemeyı eleştiriyosunuz ya hani.. O zaman int. felan kullanmayın. Kimse kimseye oranı buranı açta demiyor. Herkes hür iradesiyle hareket ediyor. Ayrıca Osmanlıca çok karışık bi dil ünlü harfler olmadığı için her türlü yöne çekiliyor kelimeler artık ne anlarsan. Tatil günleri pazar çünkü ülkemiz malumunuz çoğu şeyi batı ülkelerinden ithal ediyor.

Bence birşeyler söylemeden önce iyice bi araştırmak düşünmek lazım...

Atatürk olmasaydı...ne kadar acı veriyor ki bana onun yokluğu...görüyoruz işte neler olduğunu...küçücük beyinlere dini öğretme altında beyin yıkayan ,vatandaşın ödediği vergilerle kendine 1000 odalı saraylar yaptıran,askerliği nerdeyse kaldıracak olan.millet aya çıkarken Osmanlıca yı dayatarak öğretmeye çalışan kendini 5. murat sananlar var bu ülkede....vay atam vay....sen ki bu günleri yıllar öncesinden görmüşsün belli ..öyle güzel şeyler yapmışsın ki..ne yaparlarsa yapsınlar seni UNUTTURAMAZLAR....GÜÇLERİ YETMEZ ATAMMMMMMM...SEN RAHAT UYU..ÇAPULCULARIN SENİN İZİNDE .....

Atatürk olmadığı zaman da daha iyidik bu vatanı bir tek o kurtarmadı latin alfabesini getirerek osmanlıca gibi bir dili ortadan kaldırdı hatta osmanlıyı bir kere bile osmanlıyı araştırmamış insanlarımız yapılan film ve dizilerle o koca ecdadı kötlüyoruz. Atatürk olmasaydı çok iyi olurdu kendimizi bilirdik, batıya özgü yaşamazdık, kapalı kardeşlerimize öcü gibi bakılmazdı benim Atatürk'ü sevmeme gibi bir hakkım var ma sevmeyen insana da vatan haini gözüyle bakmak cahilliğin önde gidenidir kimse kusura bakmasın. Müjdat Gezene ve onun gibilere şunu söylüyorum aslında Peygamber Efendimiz (sav) olmasaydı olamazdık vesselam....
nasıl bir beyniniz var ya...anlamak zor ...çocuklarınıza nasıl bir gelecek bırakacaksınız acaba dayatmalarla....evet atatürkü sevmeyen vatan hainidir...ayrıca hangi Müslümanlıkta hırsızlık yapmak var ...ATATÜRKÜM OLMASAYDI OLMAZDIK...ÖRÜMCEK BEYİNLERE KALIRDIK MAAZ ALLAH...ÇALMAYI ÖĞRENİRDİK.HAK YEMEYİ DE...

Atatürk olmasaydı...ne kadar acı veriyor ki bana onun yokluğu...görüyoruz işte neler olduğunu...küçücük beyinlere dini öğretme altında beyin yıkayan ,vatandaşın ödediği vergilerle kendine 1000 odalı saraylar yaptıran,askerliği nerdeyse kaldıracak olan.millet aya çıkarken Osmanlıca yı dayatarak öğretmeye çalışan kendini 5. murat sananlar var bu ülkede....vay atam vay....sen ki bu günleri yıllar öncesinden görmüşsün belli ..öyle güzel şeyler yapmışsın ki..ne yaparlarsa yapsınlar seni UNUTTURAMAZLAR....GÜÇLERİ YETMEZ ATAMMMMMMM...SEN RAHAT UYU..ÇAPULCULARIN SENİN İZİNDE .....
Bu ülk
nasıl bir beyniniz var ya...anlamak zor ...çocuklarınıza nasıl bir gelecek bırakacaksınız acaba dayatmalarla....evet atatürkü sevmeyen vatan hainidir...ayrıca hangi Müslümanlıkta hırsızlık yapmak var ...ATATÜRKÜM OLMASAYDI OLMAZDIK...ÖRÜMCEK BEYİNLERE KALIRDIK MAAZ ALLAH...ÇALMAYI ÖĞRENİRDİK.HAK YEMEYİ DE...
Benim beynimi anlayabilecek bir kapasiteye sahip olabileceginizi düşünmüyorum... arkadaşım seen kendin dilediğin dine inanmaktadır özgür değil misin sizin gibi capulcular meydanlara çıkıp da eylem yapmıyor mu bunlar için özgür değil misin dilediğin dine inanıp inanmamakta... benim de mustafa Kemali sevmemek gibi bir hakkim var... bana vatan haini diyenler kendilerine baksınlar meydanlara çıkarak ortalığı yakıp yikiyorlar polise saldırıp duruyorlar Hangimiz vatan haini... Osmanlıca Turkcesini öğrenmek gelecek nesiller içün daha iyi olacak çoğu ülke asıl dillerini bilip tarihini daha iyi anlarkken bizler Özümüzüü bilemiyoruz maalesef... Örümcek beyinlere dediğin insanların osmanlisini mustafa kemal gençliğe hitabesinde baya kelimeleri kullanmış ayıkla sen o hitabede ki osmanlica kelimeleri ne kalıyo geriye anlamsız birsey güldüren beni hadiii.

Bu ülk

Benim beynimi anlayabilecek bir kapasiteye sahip olabileceginizi düşünmüyorum... arkadaşım seen kendin dilediğin dine inanmaktadır özgür değil misin sizin gibi capulcular meydanlara çıkıp da eylem yapmıyor mu bunlar için özgür değil misin dilediğin dine inanıp inanmamakta... benim de mustafa Kemali sevmemek gibi bir hakkim var... bana vatan haini diyenler kendilerine baksınlar meydanlara çıkarak ortalığı yakıp yikiyorlar polise saldırıp duruyorlar Hangimiz vatan haini... Osmanlıca Turkcesini öğrenmek gelecek nesiller içün daha iyi olacak çoğu ülke asıl dillerini bilip tarihini daha iyi anlarkken bizler Özümüzüü bilemiyoruz maalesef... Örümcek beyinlere dediğin insanların osmanlisini mustafa kemal gençliğe hitabesinde baya kelimeleri kullanmış ayıkla sen o hitabede ki osmanlica kelimeleri ne kalıyo geriye anlamsız birsey güldüren beni hadiii.
tabi canım senin benim beynimi anlamanı beklemiyorum zaten anlayamazsın...allaha inanmak namaz kılmakla olmaz..nice namaz kılıpta komşunun dedikodusunu yapan zina eden hak yiyen insanlar var .. bi de namaz kılmayan ama allaha olan inancını dillendirmeyen kandilini bayramını bilen gerçek Müslümanlar var...tabi ki sevmek zorunda değilsin..ama dinde vefada önemlidir..en azından bu vatanı kurmak için yitirilen şehitler adına saygı duymalısın...

tabi canım senin benim beynimi anlamanı beklemiyorum zaten anlayamazsın...allaha inanmak namaz kılmakla olmaz..nice namaz kılıpta komşunun dedikodusunu yapan zina eden hak yiyen insanlar var .. bi de namaz kılmayan ama allaha olan inancını dillendirmeyen kandilini bayramını bilen gerçek Müslümanlar var...tabi ki sevmek zorunda değilsin..ama dinde vefada önemlidir..en azından bu vatanı kurmak için yitirilen şehitler adına saygı duymalısın...
Benim sehitlerim için saygım sonsuz...

Atatürk olmasaydı türk kadınların vay haline..türkiye değil iran olurdu resmen..atatürküm benim..ne kadar çağdaş ve modern bir insanmış..hayranım kendisine..mekanın cennet olsun ..:cry:
helal sana kardeşim...senin gibilerinde var olduğunu bilmek güzel..bizim gibiler varken atam rahat uyusun...saygılar..:KK36:

"Eğer Atatürk olmasaydı" yı en güzel şu son dörtlük açıklıyor bence:

*İşgaldeki hali sakın unutma,
Atatürk'e dil uzatma sebepsiz,
Sen anandan yine çıkardın amma,
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz..*

Kimin şiiri bilmiyorum ama çok doğru Atam olmasaydı belki biz hala köleydik!!
Yada dünyada değildik, ya da annemiz babamız eziyet görüyodu bilemeyizz..
Ata'mızın sayesinde görüyoruz bu güzellikleri Rabbim'e şükürler olsun :)
Benim dedem Atatürkü öyle çok seviyo ki şuan 96 yaşında :)
Atatürkü öyle bir anlatıyo ki tarih dedem :)
Atatürk'e olan sevgisinden amcamın adını Mustafa babamın adınıda Kemal koymuş :)

"Eğer Atatürk olmasaydı" yı en güzel şu son dörtlük açıklıyor bence:

*İşgaldeki hali sakın unutma,
Atatürk'e dil uzatma sebepsiz,
Sen anandan yine çıkardın amma,
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz..*

Kimin şiiri bilmiyorum ama çok doğru Atam olmasaydı belki biz hala köleydik!!
Yada dünyada değildik, ya da annemiz babamız eziyet görüyodu bilemeyizz..
Ata'mızın sayesinde görüyoruz bu güzellikleri Rabbim'e şükürler olsun :)
Benim dedem Atatürkü öyle çok seviyo ki şuan 96 yaşında :)
Atatürkü öyle bir anlatıyo ki tarih dedem :)
Atatürk'e olan sevgisinden amcamın adını Mustafa babamın adınıda Kemal koymuş :)
Bu safsata şiiri yazan neyzen Tevfik kendisi de ne dediğini bilmeyen sürekli içip gezen biri ve atatürkle de araları süperdi. Köle olmamıza gelince şimdi de kölesin almayalım, Yunanistan,ingilterenin,amerikanın, İsraili ilk ülke olarak tanıyan türkiyeydi İsrail'in bile kölesisin.

Bu safsata şiiri yazan neyzen Tevfik kendisi de ne dediğini bilmeyen sürekli içip gezen biri ve atatürkle de araları süperdi. Köle olmamıza gelince şimdi de kölesin almayalım, Yunanistan,ingilterenin,amerikanın, İsraili ilk ülke olarak tanıyan türkiyeydi İsrail'in bile kölesisin.
Beni şunun bunun kölesisin diye itham edemezsin öncelikle haddini bil..
Ayrıca ben yazımı sana alıntı yapmadım kendi fikrimi görüşümü inandığım doğrumu söyledim buna saygı duy..
Bişey söliyceksen bana alıntı yapma ne istiyosan ortaya söyle burda herkes fikrini söylemekte özgür..
Ayrıca ben yazımda seni kaule bile almamışım rica ediyorum üstüne alınmaa herşeyi...!!

Cok büyük Atatürk hayraniyim ama artik eskisi gibi savunmasini yapmiyorum ve bundan sonra yapmakda istemiyorum. Atatürk yaptigi ile ortada, tüm dünya onun nasil Ileri görüslü bir degerli lider oldugunu biliyor. Onun icin burda hic anlatmaya gerek bile duymuyorum, onu ya seversin ya seversin aslinda, ama sevmez isen demekki bir yerde bir seyi anlamamissin...onu anlamadiktan, hissetmedikten, görmedikten sonra ben sana anlatmisim ne fayda....
Artik hep icimde sakli kalacak bu sevgi ve ona sevgimi sadece yaptiklarimla gösterecegim, lafimla degil. Onun istedigi gibi bir insan olacagim ki oldum diye düsünüyorum. Yani onu yasamakla onu yasatacagimiza inaniyorum, lafla degil.
Dogru, dürüst, adam gibi adam, ilime bilime, kültüre, spora, sanata ve cok cok okumayla icimdeki sevgisi hep var olacak....
Onun istegide bence buydu...Önek insan olmak...

Beni şunun bunun kölesisin diye itham edemezsin öncelikle haddini bil..
Ayrıca ben yazımı sana alıntı yapmadım kendi fikrimi görüşümü inandığım doğrumu söyledim buna saygı duy..
Bişey söliyceksen bana alıntı yapma ne istiyosan ortaya söyle burda herkes fikrini söylemekte özgür..
Ayrıca ben yazımda seni kaule bile almamışım rica ediyorum üstüne alınmaa herşeyi...!!
Ben üzerime alındığım için yazmadım ne alaka.. O şiire istinaden yazdım..

Ben yıllarca atartürkçülüğü savundum ve çok araştırdım.. Benim Atatürkü sevmemek gibi bir özgürlüğüm var Atatürkü sevmediğini söyleyenlere nasıl ki saldırılıyorsa lütfen atanızın yanlışlarını söylerken de hakaret vari şeyler söylemeyin o halde. Atatürk illa beni sevin demedi bana hayran olun demedi kendini bilmez atatürkçülerin yüzünden maalesef bu da yanlış anlaşıldı. Ve onların yüzünden putlaştırıldı artık sıkıldık. Herkes herşeyi sevmek zorunda değil saygıya gelincede hak edene.

senin gibi birinin Atatürkçülüğü savunduğuna inanmıyorum hiç..ne zaman atatürkle ilgili bir konu olsa hep sen varsın ve sürekli kötülemeye çalışıyorsun..bence hiç kendini yorma bu kadar sen ve senin gibilerin aklı atamı anlamaya ,anlatmaya yetmez..BEN O SENİN PUT DEDİĞİNE TAPIYORUMMMMMMMMMMMM...ASIL KENDİNİ BİLMEZ SENSİN...[/QUOTE]

Atatürk hakınnda ileri geri konuşanların ağzını burnunu kırasım geliyor .Atatürk olmasaydı ırak suriye filistinden farkımız kalmazdı .daha nasıl anlatabiliriz bunu cahil insanlara bilemiyorum .ruhun şad olsun ATAM
hiç uğraşmaya değmez,onlar daha ATATÜRK olmasaydı lafına bile katlanamazlarken,bunları anlamalarını beklemek de saçma olur hani :)
ATATÜRK olmasaydı TÜRKİYE'nin Mısır'dan Suriye'den Irak'dan ne farkı kalırdı?
ATATÜRK demedi ki size dinsiz olun
demedi ki size ahlaksız olun
ATATÜRK din işlerini devlet işlerinden ayırdı ki herkes hür olsun diye
size kılık kıyafet getirdi ki kimse kimseden üstün olmasın diye
tek eşliliği dayattı ki siz erkeklerden aşağı olmayın diye
size okuma şansı verdi
osmanlı türkçesi nedir ya :) bunu da ilk defa duyuyorum!!!osmanlıca/osmanlı dili her neyse bunu kaldırdı çünkü okuması ve anlaması zor birşeydir bu
latin harflerini getirmesinin nesi suç?
ibadet etmenizi mi yasakladı size?
camilerimi yıktırdı?
naptı size ben merak ediyorum arkadaş?
millet uzaya ev yapacak biz hala neyin derdindeyiz hayret ediyorum!!!!!
ATATÜRK OLMASAYDI ;SEN ,SEN OLAMAZDIN!!!!

X