Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları aşırı aktif mesane hastalığı olanlar

Bana da gittiğim 4 ürologtan biri bu teşhisi koymuştu. İlk başta mesaneyi baskılayan bir kist olduğundan çok tuvalete gittiğim düşünüldü. kist ameliyatla alındı ama şikayetim geçmedi. Spasmex ve bir dönem de betmiga kullandım. Ürodinami istediler ama yaptırmaktan çekiniyorum onu. Mesane tam boşalmıyor bende. Ağrı filan yok neyseki ama sürekli tuvalete gitmek çok yorucu. bugünden itibaren gilaburu suyu içmeye başladım. bir süre de bunu deneyeceğim.

Bana da gittiğim 4 ürologtan biri bu teşhisi koymuştu. İlk başta mesaneyi baskılayan bir kist olduğundan çok tuvalete gittiğim düşünüldü. kist ameliyatla alındı ama şikayetim geçmedi. Spasmex ve bir dönem de betmiga kullandım. Ürodinami istediler ama yaptırmaktan çekiniyorum onu. Mesane tam boşalmıyor bende. Ağrı filan yok neyseki ama sürekli tuvalete gitmek çok yorucu. bugünden itibaren gilaburu suyu içmeye başladım. bir süre de bunu deneyeceğim.
Gilaburu suyu iyi geldi mi ?? Bende yıllardır geçmeyen idrar hissi ve Sık tuvalete çıkıyorum bir türlü tanı koyulamıyor

Belirttiğiniz semptomlar Aşırı Aktif Mesane tanısına uygun. Doğru yoldasınız. Mutlaka pelvik taban fizyoterapistine gitmelisiniz. Faydasını çok görüceksiniz. Pelvik taban fizyoterapisti sizin sorunlarınızın hepsine çözüm bulabilir

Merhaba arkadaşlar. İki yıldır geceleri 40 kere tuvalete gidip sosyal hayatı mahvolmuş ve hiç bir enfeksiyon çıkmamasına rağmen yanması olan ama 1 aydır çok şükür iyi olan biriyim. Bana da sistit, kronik sistit, aşırı aktif mesane sendromu yaklaşık 10 doktor tarafından konuldu. Bütün antibiyotikleri içtim.. Mictonorm, komox içtim uzun süre.. Ama hastalığım İstanbul'da yapılan sisteskopi sayesinde bunlardan hiç biri olmadığı ortaya çıktı. Ağrılı mesane sendromu denilen bir hastalıkmış. Bu teşhis konulduktan sonra inanın ki gece sadece 2 kere kalkıyorum ve hiç canım yanmıyor. Öncelikle çay kahve çikolata yoğurt ekmek gibi mayalı şeyler ve c vitamini yani asitli şeyler yasak bana. Bu hastalık mesanenin içindeki koruyucu duvarın hasarı sonucunda oluyormuş ve herhangi bir nedeni yok. Daha 26 yasındayım ayrıca. Bu tabaka bozulduğu için asitli şeyler buraya deyince yanma oluyormuş enfeksiyonsuz hemde. 1 aydır çay kahve portakal yoğurt fln yemiyorum. Ayrıca ilaçlarım var. Birde her hafta doktor mesane içine ilaç enjekte ediyor. Benim şikayetlerim geçti. Ağrılı mesane sendromunu bi araştırın. Bu yasak yiyecekleri yemeyip kendinizi bi deneyin. Bu hastalığın uzmanlarına gidin. Herhangi üroloji doktorları anlayamıyor..
Doktorunuzu ozelden paylasabilir misiniz rica etsem?

Benim de 10 senedir devam eden idrar sorunum vardı. Aniden idrarın gelmesi ve wcye yetişmeye çalışmakla geçti 10 senem. İdrarı yaptıktan sonra idrar yolumda sanki hiç idrarı yapmamış hissi , özellikle klitoris kısmında hafif bir sızı ama yanma şeklinde değil de baskı şeklinde. 2 3 tane doktora gittim. İlk gittiğim doktor antibiyotik verdi .Son gittiğim doktor aşırı aktif mesane teşhisi koydu ve hap verdi geçmezse idrar yoluna girip bakılacak dedi. Hapı kullandım ve geçmedi. Bende korktuğum için doktora tekrar gidemedim ve 10 senedir bu durumu yaşadım. Son 1 haftadır doktora gitmeyi kafaya koydum İnternette gezerken kegel egzersizlerini gördüm ve idrarimi yaptıktan sonra kegel egzersizi uygulamaya başladım uyguladığımın 3. Gunu tamamen etki etmeye basladi ve son 4 5 gündür idrarın aniden gelmesi hissi azaldı ve idrarimi yaptıktan sonra idrar yolunda ve klitoriste baskı ve idrar hissi yok oldu. Belki faydası olur diye burada da paylaşmak istedim bu durumu ancak çeken bilir ben 10 sene çektim keşke kegel egzersizini daha önce keşfetseydim.

X