Artık Psikolojim Bozuldu 38 kiloyum

Yesil Cilek

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2017
424
529
Kızlar çok zor bir dönemden geçtim 53 kilodan 38 kiloya kadar düştüm 2 senedir kilo almaya uğraşıyorum.Kan sonuçlarım normal hormonlar normal her şey normal ama bir türlü kilo alamıyorum!

Bacaklarımın arası ayrık duruyor resmen ya XS bile olmuyor bazen.Kaç doktor kaç diyetisyen gezdim.
Boyum 1,67.Kilo 38-39 arasında.:KK61::KK61::KK61:
Bugün ağla ağla içim çıktı.Ve sigarayı çöpe atıp yeme düzeni oluşturmaya karar verdim.Sorun şu ki iştahım yok.

Öğüre öğüre yiyorum.Çok yersem kusuyorum:KK61: Önerebileceğiniz kalorisi yüksek az yesem de kilo aldıran yiyecekler içecekler var mı ??
Resim de atacağım konuya

Resim bana ait değil! Ancak fizik olarak benziyoruz...

Son düzenleme:
Kızlar çok zor bir dönemden geçtim 53 kilodan 38 kiloya kadar düştüm 2 senedir kilo almaya uğraşıyorum.Kan sonuçlarım normal hormonlar normal her şey normal ama bir türlü kilo alamıyorum!

Bacaklarımın arası ayrık duruyor resmen ya XS bile olmuyor bazen.Kaç doktor kaç diyetisyen gezdim.
Bugün ağla ağla içim çıktı.Ve sigarayı çöpe atıp yeme düzeni oluşturmaya karar verdim.Sorun şu ki iştahım yok.

Öğüre öğüre yiyorum.Çok yersem kusuyorum:KK61: Önerebileceğiniz kalorisi yüksek az yesem de kilo aldıran yiyecekler içecekler var mı ??
Resim de atacağım konuya

Ahhh canım benim üzülme önce bii toparlan olumlu düşün kendini motive ett eminim ki eski kilona donersin..
Bakk ne güzel sagliklisin herşeyin normal çıkmış...
Ama negatif enerji herşeyi somuren tek şeydir almak isteyen içinde vermek isteyen içinde...

Ahhh canım benim üzülme önce bii toparlan olumlu düşün kendini motive ett eminim ki eski kilona donersin..
Bakk ne güzel sagliklisin herşeyin normal çıkmış...
Ama negatif enerji herşeyi somuren tek şeydir almak isteyen içinde vermek isteyen içinde...

Haklısınız.Ben de zor günleri geride bırakıp yeni bir sayfa açtım.Kendime de çeki düzen vermek istiyorum.
Ve kilo çok rahatsız ediyor.Sürekli bol şeyler giyiyorum kimseye sarılamıyorum nereye gitsem aahh çok zayıfsın biraz kilo al yorumları gözlerimin altı mosmor oldu falan..

Canım benim ya bence bir yandan psikologa da git çünkü ruhsal olarak sorununu cozmezsen kilo almakta yine zorlanabilirsin.

Sevdiğin şeyleri yemeği denesen? İlla ki sevdiğin birsey vardır. Bir de yemek yerken başka şeylerle uğraşsan atiyorum tv izlesen belki ne yediğini anlamadan yersin. Sıvı şeyler tüketebiliyorsan gece yatmadan şekerli sut, çikolatalı süt, muzlu sut filan içebilirsin. Gece dedim çünkü gece yenen şeyler kilo yapıyor.

Açıkçası daha önce hic kilo almaya uğraşmadım ama kendim nasıl kilo alıyorsam öyle tavsiye vermek istedim. İnşallah faydalı olabilmişimdir..

Yesil Cilek Yesil Cilek

Tahmin ediyorum ama dediğim gibi Düşünsene o kadar çok kadın kilo vermek için uğraşıyor kii inanılmaz sıkıntı yaşıyorlar...
Önce kendini şanslı gör bu bir..
Daha sonra en sevdiğin şeyleri listele boll yağlı kalorisi yüksek yiyecekler seç...
Onları damak tadına göre tatlandir.
Mesela benim kilo sıkıntım olmasa şöyle tereyağına bir yumurta kirardim içine beyaz peynir koyup ekmekle bana bana yerdim :KK66: :KK66:
Çayın yanında boll fıstıklı çikolata offff ne güzel giderdi.
Yediğin yada yiyeceğin şeyleri zevk alarak yemeye kodla beynini..
Ben beynimi kodlayarak 4 kilo verdim..
Sende yaparsın önce olumlu düşün.

Resim de atacağım konuya
hayat ne garip bir yanda zayıflamaya didinen diğer yanda alması gereken. E artık gerekli diyorum çünkü 38 görünce kendimi kötü hissettim .. Boza önerebilirim :KK66: Bunu iyi araştırıp yine sağlıklı bir düzen oluşturmalısın kilo alayım derken bozma metabolizmanı..

Resim de atacağım konuya
ahh gülüm ahhhh yanlış şeye odaklanıyorsun kilo almak yeme içmeyle olmaz önce senin psikolojini düzeltmen lazım profesyonel yardım işe yaramıyorsa olumlamaları dene
her sabah kalktığında levabo da yüzünü yıkarken aynaya bak gülümseyerek kendini sevdiğini söyle hatta sesli söyle bunu gün için de tekrar et
timüs bezi denen bir salgı bezimiz var aynı troid bezi gibi nette bakabilirsin tam yerini anlayamazsan resimler var göğüs arasının başladığı nokta iman tahtası denir ona küçük vuruşlar yap
sonra olumlamalara başla kendi kendine sürekli atıyorum 50 kilo mu olmak istiyorsun
ben 50 kiloyum sağlıklıyım mutluyum huzurluyum de özellikle gece uykuya dalmadan hemen önce tekrar et dur sabah uyanır uyanmaz da
bedenimin ihtiyacı olan yiyecekleri severek iştahla yiyorum
ideal bedenim de olmayı hak ediyorum
ben tamam diyene kadar sağlıklı ve hızlı kilo almaya devam ediyorum
ve buna benzer cümleleri kur ama dikkat et için de asla zayıflamak yada istiyorum (kilo almak istiyorum ) gibi kelimeler olmayacak hep şimdiki zamanı kullanacaksın (kilo alıyorum gibi)
o geçirdiğin zor dönem neyse onunla ilgili duyguların için de olumlama yapmalısın
kızgınlıklar öfke nefret ne kadar kötü duygun varsa hepsini serbest bırakmalısın ve sonun da kendini affedip sevdiğini olduğun gibi kabul ettiğini de söylemelisin bu tür olumlamalar zihin altına yemekle ilgili ne sorunun varsa çözüp normale dönmen için emir vermiş olacak
veee en önemli en kuvvetli şey imajisazyon denen kendini nasıl görmek istediğini beynin de canlandırman çok etkili bir yöntem yeter ki dene
sen çok mu biliyorsun dersen gülüm kısaca özetliyim kendimi troid ameliyatıyla tüm troid bezi alınan 111 kiloya kadar çıkıp doktorum karnını tam doyursan hoop daha da şişersin sonra gel mide ameliyatı yapalım diyen biriyim üstüne fibromiyalji ağrıları ve sürekli şişen boyun kollar v.s. hastalıklı biriyim yani :))
baktım bu iş yeme içme diyetle olmuyor aç bitap aylarca uğraştıktan sonra araştırıp bu işi çözdüm iç beynimiz de kendimiz de bitiyor çok ağırdan da olsa zayıflıyorum şükür günlük hayatımı zehir eden ağrılarım yok denecek kadar az ve 99 kiloyum şu an .
sen kilo almaya ben zayıflamaya çalışıyoruz ne tezat değil mi :))
grip olmuşum çok kötü hastayım bizim topiğe bakayım diye kalkmıştım yataktan genel bakarken görünce başlığı yazıverdim biraz karışık oldu ama inşallah az da olsa faydam olur

Spor yapin bir donem bende kilo almak istedigimde doktor bana tavsiye etmisti ustelik siz yemiyorsunuz spor hem sizi guclendirir hemde kilo almaniza yardimci olur proteini eksik etmeyin kilo aliyim derken sadece yagli bir vucuda sahip olursunuz hergun 2 tane muz yiyin sut icin sabahlari bal tereyag yemeye gayret edin mutlaka 2 tane yumurta patates haslayun kilo aldirir findik badem kaju gibi kuruyemisleri tuketin ve kendinizi zorlayin yedikce midenizde alisicak bazen insan sikintilar yasiyor 1 hafta dogru duzgun beslenemiyor vucut buna alistigindan hicbir besini almiyor sizde de boyle olmus

Zorlama kendini ya. Sık sık ye az ye. Ben de fazla kiloluyum. Simit ye mesela. Yogurt ye. Hic canin bir sey istemiyorsa bir kasik bal ya da pekmez ye. Meyve ye. Limon istah acar mesela. Sagligin yerindeyse zorlama nasilsa alirsin yavas yavas.

Öncelikle zaman ayırıp Yazdığınız İçin çok teşekkür ederim. Evet psikolojik olarak çökmüş durumdaydim ve 2 senedir bu nedenle kilo alamiyordum.. Ancak artık atlattım kendi cabalarimla.. O igrenc ruh halinden kurtuldum çok şükür. O günlere geri dönmeyeceğim. Fakat illa ki iz kalıyor. İşte bu kilo problemi de onlardan biri. Düzenli bir hayata geçip sigarayı bıraktım. İştah sıfır. Su icsem doyuyorum. Çok yersem kusuyorum :KK43: az az sık sık yiyince olduğum kiloda kalıyorum.

Spora yazilmayi düşündüm fakat spor merkezindeki kişiler su an kilo olarak uygun degilsin spor yaparak kilo almak için en azindan 42-43 olman lazım dediler

Öncelikle zaman ayırıp Yazdığınız İçin çok teşekkür ederim. Evet psikolojik olarak çökmüş durumdaydim ve 2 senedir bu nedenle kilo alamiyordum.. Ancak artık atlattım kendi cabalarimla.. O igrenc ruh halinden kurtuldum çok şükür. O günlere geri dönmeyeceğim. Fakat illa ki iz kalıyor. İşte bu kilo problemi de onlardan biri. Düzenli bir hayata geçip sigarayı bıraktım. İştah sıfır. Su icsem doyuyorum. Çok yersem kusuyorum :KK43: az az sık sık yiyince olduğum kiloda kalıyorum.

Spora yazilmayi düşündüm fakat spor merkezindeki kişiler su an kilo olarak uygun degilsin spor yaparak kilo almak için en azindan 42-43 olman lazım dediler
Canım öncelikle merhaba Bir zamanlar bende senin gibiydim ne yaptım ne ettiysem kilo alamadım tahlillerimin hepsi de normal çıkıyordu.. Sonra bende diyetisyene gittim bana yemek listesi verdi orda düzenli yemem gereken şeyler vardı.. Ama iştah olmadığı için ne yiyebildim ne de o listeye uyabildim :KK43: benim en yakın arkadaşım lösemiden hayatını kaybedince psikolojik tramva geçirdim sonra psikiyatri de tedavi gördüm.. Aynı senin gibi kiloyu kafaya takar oldum ne giysem yakışmıyor çevremde kiloma dair olumsuz konuşmalar beni daha da etkiliyordu.. Sonra bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine Sipraktin diye bir şurup var ona başladım biraz uyku yapıyor ama öyle bir iştah açıyor ki yememen imkansız.. İstersen birde onu dene hiç bir şey kaybetmezsin.. Benim iştahımı o şurup açtı sonra diyetisyenin verdiği listeyi düzenli uyguladım kilo almaya başladım ilk 5 kiloyu hızlı alıyorsun.. Zaten kilo aldıkça miden büyüyor ve iştahın düzene biniyor bi zaman sonra şurubu bıraktım ve kilo da vermedim..Sormak istediğin birşey olursa yine yardımcı olurum..

Canım öncelikle merhaba Bir zamanlar bende senin gibiydim ne yaptım ne ettiysem kilo alamadım tahlillerimin hepsi de normal çıkıyordu.. Sonra bende diyetisyene gittim bana yemek listesi verdi orda düzenli yemem gereken şeyler vardı.. Ama iştah olmadığı için ne yiyebildim ne de o listeye uyabildim :KK43: benim en yakın arkadaşım lösemiden hayatını kaybedince psikolojik tramva geçirdim sonra psikiyatri de tedavi gördüm.. Aynı senin gibi kiloyu kafaya takar oldum ne giysem yakışmıyor çevremde kiloma dair olumsuz konuşmalar beni daha da etkiliyordu.. Sonra bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine Sipraktin diye bir şurup var ona başladım biraz uyku yapıyor ama öyle bir iştah açıyor ki yememen imkansız.. İstersen birde onu dene hiç bir şey kaybetmezsin.. Benim iştahımı o şurup açtı sonra diyetisyenin verdiği listeyi düzenli uyguladım kilo almaya başladım ilk 5 kiloyu hızlı alıyorsun.. Zaten kilo aldıkça miden büyüyor ve iştahın düzene biniyor bi zaman sonra şurubu bıraktım ve kilo da vermedim..Sormak istediğin birşey olursa yine yardımcı olurum..

Mutlaka deneyeceğim teşekkür ederimmmm! Yarın ilk iş gidip almak.Neler denemedim ki bunu da denerim :KK39:

bdnde 40 kiloyu gormus biri olarak yaziyorum. suan 52 kiloyum.. az ye sik ye oncelikle.. buda psikolojik ogun atlama acikmadim diye kesinlikle.. sabahlari vitamin takviyesi al istah aciyor... ben antidepresanla aldim kilolari gerci ama yemek yemeye alistirman lazim kendini.. gastritim var diye iki gun yemek yemedigimi bilirim.. cok yanlis ogun atlamak azda olsa ye mutlaka

Konuyu açalı yaklaşık 10 gün oldu.Yaklaşık 3 kilo aldım kızlar.İnanamıyorum 10 günde 3 kilo.Tahminlerime göre 3-4 ay içerisinde toplarlayacağım.

Benim gibi kilo almak isteyip alamayanlara buradan tavsiye vermek istiyorum.

İştah sorunu yaşıyorsanız sipraktin şurup işe yarıyor.

1-Uykunuzu düzene sokmanız şart.

2-Her öğünden sonra dolu dolu 1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi yiyorum.1 kutu 1 haftada bitti ikincisinin yarısına yaklaştım.

3-Her gece Süt, bebe bisküvisi,pekmez 3ünü karıştırıp 1 kase yedim.

4-Hazır satılan kare tost ekmeklerinden günde 2 tane tost yedim.Öğle yemeği olarak yanında da meyve suyu içtim.

5-Boşta kaldıkça yoğurt yedim.
Akşamları yürüyüşe çıktım 20 dk ama olsun :) Hava çok soğuk. :)

Konuyu açalı yaklaşık 10 gün oldu.Yaklaşık 3 kilo aldım kızlar.İnanamıyorum 10 günde 3 kilo.Tahminlerime göre 3-4 ay içerisinde toplarlayacağım.

Benim gibi kilo almak isteyip alamayanlara buradan tavsiye vermek istiyorum.

İştah sorunu yaşıyorsanız sipraktin şurup işe yarıyor.

1-Uykunuzu düzene sokmanız şart.

2-Her öğünden sonra dolu dolu 1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi yiyorum.1 kutu 1 haftada bitti ikincisinin yarısına yaklaştım.

3-Her gece Süt, bebe bisküvisi,pekmez 3ünü karıştırıp 1 kase yedim.

4-Hazır satılan kare tost ekmeklerinden günde 2 tane tost yedim.Öğle yemeği olarak yanında da meyve suyu içtim.

5-Boşta kaldıkça yoğurt yedim.
Akşamları yürüyüşe çıktım 20 dk ama olsun :) Hava çok soğuk. :)
Kilo almana sevindim canım :) Sipraktin şurubun faydasını görmenede sevindim iştah açıyor ve bu hafta bende aldım başladım :) Ben de 50 kiloyum ama 55 olmak istiyorum bebe bisküvisi ve süt karışımını nasıl yaptın? Bana da yardımcı olur musun? :)

Kilo almana sevindim canım :) Sipraktin şurubun faydasını görmenede sevindim iştah açıyor ve bu hafta bende aldım başladım :) Ben de 50 kiloyum ama 55 olmak istiyorum bebe bisküvisi ve süt karışımını nasıl yaptın? Bana da yardımcı olur musun? :)

Cok teşekkür ederim gercektenn :)
Bir kaseye bebe biskuvisi koydum10-12 tane. 1 yemek kasigi pekmezi ustunde gezdirdim ustune de süt.
Tadi güzel ama çok yapma insanin içini kıyıyor çünkü. En azindan benimkini :)

Sadece gece yatmadan önce mi yapıp yiyorsun canım?

Ben çok zayif oldugum için diger ögünleri farkli şekilde doldurmak zorunda kaldim sen aksam yemekten sonra da yiyebilirsin öğlen de olur herhalde. Hem pekmez gercekten insanin yüzüne renk veriyor . Ben soluk beyaz tenliyim pekmez sayesinde yanaklarim falan pembemsi duruyor

Bu arada harnup pekmezi kullandim pekmez olarak. Bol miktarda E vitamini iceriyor cilde çok faydali.Bi de sigarayi biraktigim için doktor bunu önerdi.

X