Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Arpacık yüzünden ameliyat olan var mı ?

benım kı de şalazyonmuş cnım ,gözyası bezının ustunde oldugu ıcın zor oldu bıraz,tekrarlaması bünyeye baglıymıs..doktor oyle dedı..bunyen uretıyor dedi..,nsallah tekrarlamaz.

gEÇMıŞ OLSUN KIZLAR
bir yerde okumuştum belki yine kk dır
^gün sabahları aç karna tükürüğü sürünce bir daha çıkmıyormuş
Biliyorum biraz kötü ama bir daha çıkmıyor diyorlardı
küçükkken bendede çok çıkardı artık çıkmıyor çok şükür

:) sanırım arpacıgın kistleşmiş haline şalazyon denio banada öle sölendi ve bnm kirpik dibinde deil alt göz kapagının göztorbalarının ordaydı göz pınarına yakın yani.. tekrarlaması hem bünyeye baglı hemde temiz tutmana hemde operasyonda kistin ii temizlenememesine baglı bende 1 yıldır vardı doktor kac yıldır besliosun dedi :kedi: neseeee kurtuldum oh beeeee zemuszemus

hepinize geçmiş olsun kızlar. ben de lisedeyken olmuştum 7 ay korkumdan arpacıklı gözle dolaştım durdum. en sonunda artık yeter dedim. gittim doktora 5 dk sürdü. aldılar. fakat 1-2 ay sonra yine tekrarladı. bu sefer hiç bekletmeden gittim onu da aldılar. 10 yıl oldu bir daha da çıkmadı. bi daha da çıkmaz inş.

Herkeze geçmiş olsun diyorum ve derdimi anlatmaya başlıyorum Benim gözümün içindede arpacık çıktı meibozom bezi mi neymiş bir iki kere doktora gittim ve bana merhem verdi onları kulllandım ama bi işe yaramadı yaramayıncada doktor ameliyat dedi bende kabul ettim ameliyat 15 dk a sürdü ameliyattan çıktıktan sonra 1 hafta gözü sargılı gezdim sargıyı çıkardığımda arpacık hala ordaydı ama küçüktü büyümeye başladı doktor tekrar çıkar demişti yine rahatsızlık veriyo ne yapmamm gerekir yine ameliyat olmam gerekir mi yardımlarınız bekliyorum lütfen

zeynep geçmiş olsun canım ,sanırım tekrardan amelıyat olman gerekıyor ,

benım 2 ay oldu amelıyat olmam sımdılık sorun yok ,eski fotograflarıma bakıyorum ,nasıl gezmişim ki öyle yav,bana zararı yok dıyordum ama gercketne kötüymüş kaydirigubbakcemile3

gözümde iç arpacık çıktı lens kullanıyordum cuma gününden beri lens takmıyorum taksam bi sorun olur mu acaba bilgisi olan varmı???

hala geçmedi gözümdeki arpacık bi kaç gün daha geçmezse doktora gidicem lens takmıorum ne olur ne olmaz diye gözlük kullanmak zorunda kalıyorm geçer inş :bbo:

canım arpacıkken müdahele edilmezse kiste çeviriyor zaten,keşke ihmal etmeden gitseydin.

ben ihmal etmeden gittim ama yinede gecmedi , defalarca ameliyat oldum olanlarada cok gecmis olsun igrenc bisey cünkü. simdi yine cikti 2 gözümün alt kapaklarinin icinde elime geliyor böyleee kücük tas gibi tekrardan aldirmak istemiyorum biktim artik

arkadaşlar ben bu şalazyon denilen kistten 4 kere operasyon geçirdim.tamam hiç problem olan bir olay değil bu operasyon o gün bandajı çıkarıyorsun ve 3 güne bir şeyin kalmıyor ama ben sürekli olmasından korkuyıorum.vücudum üretiyormuş.gerçi 2 yıl oldu şükür çıkmadı ama çıkmamam garantisi yok.hele son operasyonumda düğünümden 3 gün önce gidebilmiştim.doktor güldü:)))) kına gecesi günü gelseydin diye:))))
mecburiyetimi anlattım.o da bizraz acı çekme pahasına uyuşturmadan yaptı.o bile çekilemez dert değildi.merak etmeyin yani.bu konuda tecrübe konuşuyor...benim küçükken olmazdı.üniversiteyi bitirdim atandım atandığım yer çok fena toz olan bir yer ve 4 sene üst üste çıktı.

cuma günü şalazyon ameliyatı oldum. 1,5 yıldır vardı korka korka gittim.20 dk sürdü. daha önce yaptırmadığıma çoook pişman oldum. çok kolay bi ameliyat. aslında ameliyat bile denemez.yalnız şu var sargılarımı açtığımda göz kapağımdaki o küçük beze hala duruyordu. ameliyat olanlara sorum,sizce şişlik midir yoksa tam olarak temizlenmemiş midir??

kıslar doktor bana soguk su dedi.. gözkapagımın altındakı şişlik gıttıkce büyüyor.keske ustte cıksaydı müdahale daha kolay olurdu

Arkdaşlar, bu hastalık benim başımdada var. Benim hem pskolojimi bozuyor hem sinirlemi alt ust ediyor. Ne yapacagımı şaşırdım :KK43: bende de surekli cıkıyor her sene bir iki kez cıkıyor. aldırmak zorunda kalıyorum. Bu hem maddi hemde manevi anlamda cok buyuk yük. Ne yapacağımı bilmiyorum, hic bir doktor bir çare soylemiyor surekli alıyorlar gecip gidiyor, senağlama gercekten bir çözümü yokmu acaba senağlama lütfen yardım edin çözümünü bula bileniniz varsa nolur :KK43: :KK43: :KK43: :KK43:

ya ben deli olucam senağlama kaç doktora gittim bi çözum soylemiyor hic birsi ya.., ben hayatım boyunca amelyatmı olacagım :KK43:

Arkadaşlar bende bu dertten muzdaribim. Aranızda ameliyatı başarılı ve iyi geçen varsa bana özelden doktor veya hastane ismi önerebilir mi? İstanbul'da oturuyorum.

1,5 yaşında oğlumun gözünde de çıkıyor nerdeyse 3 aydır hiç geçmedi hem iç hem dış arpacık
ilaçda etki etmedi.okuttuk yine geçmedi.bende izmit acıbademe götürdüm hep
geçenderde 2 kez kendi kendine patladı indi gözü ama sonra yine tekrarladı,dr bizede geçmezse operasyonla halledicez dedi ama hep tekrarlayan bişeymiş
off oğluşum daha çook küçük nasıl olur :KK50:

Merhaba arkadaşlar benim de sol gözümde alazyon çıkmıştı yaklaşık 2 ay kadar sol gözümün üst kapağında durdu geçer diye bekledim fakat geçmedi başlangıçta kızarıklık oluyor daha sonra geçer diyorsunuz geçmiyor ve minik bir kist halini alıyor.. ben operasyondan korktuğum için 2 farklı doktora gittim ikisi de gözümdekinin şalazyon olduğunu ve operasyon olmam gerektiğini söyledi. öncelikle ameliyattan korkanlar için şunu söyleyebilirim sadece uyuşturma esnasında iğne biraz acı veriyor onun haricinde bir şey hissetmiyorsunuz. benim bantlarım 24 saat sonra açıldı ve hiçbir operasyon geçirmemişim gibiydi.. gözümde morarma ya da kızarma olmadı ama şalazyondan da geriye eser kalmamıştı :) umarım tekrar etmez..
herkese geçmiş olsun

benımde vardı arkadaşlar kıst gıbı küçük elime gelıyordu ama yakşaık 1 yıl falan durdu. sonrakendısınden kayboldu gitti...:KK62:

X