arkadaşlarım gerçekten dost mu

lilyumkokusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2015
189
163
biz üç iyi çocukluk arkadaşıydık. ben hale olayım, kızlar da jale ve lale olsunlar. cok uzun olduğu icin burada onların hayatlarıyla ilgili bilgi vermiştim o kısmı atıyorum.

simdi gelelim olaya, olay da uzun insallah okursunuz.
biz beraber bir arkadaşımıza gidecektik ve gitmemiz gerekiyordu gerçekten. çocuğu askere gidecek neredeyse filan.. neyse ben ayarladım tam gidicez ertesi gün, benim ananem vefat etti. ben de jale ye haber verdim hemen. herkese haber ver ben gelemiyorum ama siz gidin isterseniz diye. sonra onlar da ben gitmeyince gitmemişler. jale benim olduğum başka vatsap gruplarında geyik yapıyor, komikli mesajlar filan yazıyor bir yandan. oyle kötü oldum ki.

bikaç hafta geçti ben üçümüzün olduğu vatsap grubuna yazdım. hadi gidelim diye. gün belirleyip arkadasa haber verdik. bu arada lale bir kuru mesaj dahi yazmadı basın sagolsun diye. ama benim cok yakın dostum ya, atlamıştır diyorum içimden. belki başsağlığına gelecektir vs. neyse ev sahibine haber verdim. kız bir dünya hazırlık yaptı gitmemize iki gün kala jale dedi ki "lale sehirdisina çıkacakmış belki". ben de hemen yazdım. belki derken, kesin mi, gidiş dönüş ne zaman vs. mesajlar iletiliyor ama
okunmuyor lale tarafından. sonra yine jale yazdı. kesin gibiymiş diye. ben de nasıl yapalım gitme ısını o zaman dedim. mesajlar hala okunmuyor. aksam oldu ertesi gün arkadasa gidicez. lale instagramdan bir arkadaşın fotosunu attı "ya bu kıza nolmus" diye. hani vatsapi açıp iki dkka su gün gelicem ya da ben gelmicem demeye vakti yok ama instagramda milleti izlemeye vakti var.. muhtemelen birden o fotoyu atınca aklına geldi vatsapta benim
mesajım. daha önce çevrimdışı olarak okudu diye düşünüyorum başka bir açıklaması yok çünkü. neyse acınca siz gidin o zaman ben engellemeyeyim ben ayrıca giderim dedi.
bisey demedim ertesi gün diğer arkadaşı bekliyorum durakta. uyanamadı, sonra uyandı, adet oldum ben gelemicem o kadar yol dedi. tamam bazılarının cok ağır oluyor ama sözünden donecek kadar değil. ben de iyi madem ben gideyim sen de kalk kahvaltı yap kendini toparla gel dedim. gittim. arkadaş o kadar çok hazırlık yapmış ki, bir tek ben vardım. nasıl mahcup oldum
başkası adına utandım resmen.

jale yi arıyoruz geliyor musun die açmıyor. cay icin onu bekliyoruz. sonra kuru bir mesaj attı anneme randevu alıyorum doktora, gelmicem diye. orda arkadasa döküldüm. sana cok mahçubum vs diye. içimi döktüm. sonuçta annesi böyle biri ok ama jale de zaten annesiyle ilgili is çıkmasa gelmeyecekti muhtemelen. kastı bir durum yok biliyorum ama üzülüyorum vs dedim. arkadaş da üzülüyormuş. ama o mesafe koyuyor bizi sevmiyor bence dedi. bence oyle değil dedim, sadece vaktini ayarlayamiyor. bizi ihmal ediyor.

neyse bu olaydan sonra gruba hiç bir şey yazmadım. hiç görüşme çabalarına girmedim. ısın ilginci onlar da girmedi. arada geyik yaptılar grupta hiç lafa karışmadım. onlara göre her şey normal
seyrinde.

sonra jale bana görüşelim dedi. ben de ok dedim yarını ayarladık. ben de merak ettim acaba bende bir gariplik olduğunun farkında mi yoksa öylesine mi diyor diye. acaba lale napıyor dedim. o da onu da çağır dedi. "istersen sen çağır" dedim. ben bana "basın sagolsun" mesajı bile atmayan kişiye nasıl bana gel diyeyim. isterse gelsin kapım acık da yanı çağırmam.
neyse sonra grupta konuşmuşlar yarın değil haftaya yapalım diye.

ben de zannediyordum ki, jale bi seyleri anladı, konuşup dertleşmeye geliyor. sevinmiştim. ama anlıyorum ki ayni tas ayni hamam. cok kırgın ve üzgünüm. gördüğünüz gibi pek önemli bir olay yok ama sürekli böyle durumları idare eden taraf ben oluyorum. anlayış gösteren, ama o da soyle, bunun da böyle gerekçesi var vs demekten YO-RUL-DUM. kindarlik mi bu yaptıgım haklı miyim sizce? anlatsam içimi döksem anlarlar mi onu da bilmiyorum. size yazdığım gibi yazsam "sacmalama biz cok iyi dostuz tabii ki üzüldüm ananen vefat edince gelecektim ondan yazmadım. biz böyle seyleri aşmış küçük şeylere asla kırılmayacak dostlarız, kotu düşünceli olan sensin" diyecekler suçlu ben olucam..

haftaya ayarlayamayız
kesin. birinden birinin isi çıkar. ben de böyle düşünüp düşünüp beni sevmeyen insanlar icin niye geç saatlere kadar dışarıda olayım, ailemi ihmal edeyim diyorum. bu kotu bir düşünce tarzı ama
napıyim beni bu şekilde
ihmal etmelerini sevmeme olarak yorumluyorum. molursa olsun bir şans daha verip haftaya görüşsem
mi yoksa denk gelirseee görüş gelmezse de önemseme mi dersiniz? sanki onemsemeyebilecek misim gibi.

başka gözlerden yorumlara cok ihtiyacım var.

Son düzenleme:
Sizin Hale ve Lale den başka arkadaşınız yok mu? Varsa boş verin. Bende normal bir arkadaşlık gördüm aranızda. Belli ki içlerinde en çok siz değer veriyorsunuz. Onların yakınlığına göre sizde o derece yakınlık gösterin. Üzülmenize gerek yok. :KK51:

Hiç ciddiye alınacak bir arkadaşlıkları yokmuş. Sallayın gitsin, emek vermeyin artık böyle insanlara. Bişey de demeyin ayrıca

haftayı bekle diyorum ben. ama yazan görüşecekmiyiz diyen kişi sen olma. bakalım yazacaklarmı. sonra başın sağolsun demeyen arkadaşına söylersin insan demez mi hiç diye. bundan sonra da arana biraz mesafe koy.
3lü arkadaşlıklarda bu hep vardır 2 kişi hep daha samimidir.

Bence siz iyi arkadaş falan değilsiniz. Öyle normal arada görüşen 3 kişisiniz.

O gece ağlayan kişi durup sana mesaj atmaz. Onun için uzun uzun mesajlar yazmayın. Ağlıyorsa iyi içindeki sıkıntıyı atıyordur de hiiiiç sallama.

Ben de iyi dostluk falan göremiyorum, normal arada takılan üç arkadaşsınız sadece.
Ben olsam kötü günümde yanımd olmayan insanları gerekçesi ne olursa olsun silerdim.

Sizin Hale ve Lale den başka arkadaşınız yok mu? Varsa boş verin. Bende normal bir arkadaşlık gördüm aranızda. Belli ki içlerinde en çok siz değer veriyorsunuz. Onların yakınlığına göre sizde o derece yakınlık gösterin. Üzülmenize gerek yok. :KK51:

Hiç ciddiye alınacak bir arkadaşlıkları yokmuş. Sallayın gitsin, emek vermeyin artık böyle insanlara. Bişey de demeyin ayrıca

bilmiyorum haklısınız belki de. ama içimden hepinizin yorumlarını okurken "hayır ya onlar bilmiyor biz çok iyiyiz" diye bir itiraz yükseliyor hala.. mesela bizim bütün arkadaşlarımız bizi bilir. benim de lalenin de jalenin de herhangi bir arkadaşına en iyi arkadaşı kim diye sorun bizi gösterirler. ailelerimiz tanışır görüşür. benim çok şükür çok arkadaşım var. ama bunlar özel dostlarım. dostlar daha sınırlı tabii. insan bunca yılına üzülüyor..

bir de işin içinde karakter mevzusu var galiba. daha önce jale başka bir arkadaşla da benzer bir şey yaşamıştı. o arkadaş jaleye uzun uzun anlatmıştı. sen hiç takmıyorsun beni şu olayda şöyle yaptın bu olayda böyle yaptın vs diye. noldu? o arkadaş kötü, fesat ve eski şeyleri unutmayan kindar oldu.

ben de bi an kızıp ilişkini kes, haftaya da "bençıkıyorum siz ayarlayınca haber verin görüşelim" deyip gruptan çık diyorum. sonra ya bana ihtiyaçları olursa vs diye vazgeçiyorum. kendime onları sürekli haklı çıkartmaya çalışıyorum. ama onun şu derdi var, bunun bu zaafı var, şu annesiyle uğraşıyor vs diye. ama sürekli verici olduğumu hissediyorum. bu da yoruyor. işin kötüsü de dediğim gibi şimdi çıkıntılık yapmış olan kötü ben olucam.

gerçi işin asıl kötüsü ilişkimizin bu seviyeye gelmesi :KK43:

şu ana kadar olan ve bundan sonra olacak yorumlara çok teşekkürler.. insanın gerçekten ihtiyacı oluyor duymaya.

haftayı bekle diyorum ben. ama yazan görüşecekmiyiz diyen kişi sen olma. bakalım yazacaklarmı. sonra başın sağolsun demeyen arkadaşına söylersin insan demez mi hiç diye. bundan sonra da arana biraz mesafe koy.
3lü arkadaşlıklarda bu hep vardır 2 kişi hep daha samimidir.

evet mantıklı zaten ayarlamaya uğraşmıcam. ayarlarlarsa ve denk gelirse görüşürüm de. ama mesela onlarla görüşücem diye kendimi zora sokmayayım diyorum. sonra da bir şans daha ver, bir şekilde zorla kendini ayarla diyorum. bilmiyorum...

biz üç iyi çocukluk arkadaşıydık. ben hale olayım, kızlar da jale ve lale olsunlar. cok uzun olduğu icin burada onların hayatlarıyla ilgili bilgi vermiştim o kısmı atıyorum.

simdi gelelim olaya, olay da uzun insallah okursunuz.
biz beraber bir arkadaşımıza gidecektik ve gitmemiz gerekiyordu gerçekten. çocuğu askere gidecek neredeyse filan.. neyse ben ayarladım tam gidicez ertesi gün, benim ananem vefat etti. ben de jale ye haber verdim hemen. herkese haber ver ben gelemiyorum ama siz gidin isterseniz diye. sonra onlar da ben gitmeyince gitmemişler. jale benim olduğum başka vatsap gruplarında geyik yapıyor, komikli mesajlar filan yazıyor bir yandan. oyle kötü oldum ki.

bikaç hafta geçti ben üçümüzün olduğu vatsap grubuna yazdım. hadi gidelim diye. gün belirleyip arkadasa haber verdik. bu arada lale bir kuru mesaj dahi yazmadı basın sagolsun diye. ama benim cok yakın dostum ya, atlamıştır diyorum içimden. belki başsağlığına gelecektir vs. neyse ev sahibine haber verdim. kız bir dünya hazırlık yaptı gitmemize iki gün kala jale dedi ki "lale sehirdisina çıkacakmış belki". ben de hemen yazdım. belki derken, kesin mi, gidiş dönüş ne zaman vs. mesajlar iletiliyor ama
okunmuyor lale tarafından. sonra yine jale yazdı. kesin gibiymiş diye. ben de nasıl yapalım gitme ısını o zaman dedim. mesajlar hala okunmuyor. aksam oldu ertesi gün arkadasa gidicez. lale instagramdan bir arkadaşın fotosunu attı "ya bu kıza nolmus" diye. hani vatsapi açıp iki dkka su gün gelicem ya da ben gelmicem demeye vakti yok ama instagramda milleti izlemeye vakti var.. muhtemelen birden o fotoyu atınca aklına geldi vatsapta benim
mesajım. daha önce çevrimdışı olarak okudu diye düşünüyorum başka bir açıklaması yok çünkü. neyse acınca siz gidin o zaman ben engellemeyeyim ben ayrıca giderim dedi.
bisey demedim ertesi gün diğer arkadaşı bekliyorum durakta. uyanamadı, sonra uyandı, adet oldum ben gelemicem o kadar yol dedi. tamam bazılarının cok ağır oluyor ama sözünden donecek kadar değil. ben de iyi madem ben gideyim sen de kalk kahvaltı yap kendini toparla gel dedim. gittim. arkadaş o kadar çok hazırlık yapmış ki, bir tek ben vardım. nasıl mahcup oldum
başkası adına utandım resmen.

jale yi arıyoruz geliyor musun die açmıyor. cay icin onu bekliyoruz. sonra kuru bir mesaj attı anneme randevu alıyorum doktora, gelmicem diye. orda arkadasa döküldüm. sana cok mahçubum vs diye. içimi döktüm. sonuçta annesi böyle biri ok ama jale de zaten annesiyle ilgili is çıkmasa gelmeyecekti muhtemelen. kastı bir durum yok biliyorum ama üzülüyorum vs dedim. arkadaş da üzülüyormuş. ama o mesafe koyuyor bizi sevmiyor bence dedi. bence oyle değil dedim, sadece vaktini ayarlayamiyor. bizi ihmal ediyor.

neyse bu olaydan sonra gruba hiç bir şey yazmadım. hiç görüşme çabalarına girmedim. ısın ilginci onlar da girmedi. arada geyik yaptılar grupta hiç lafa karışmadım. onlara göre her şey normal
seyrinde.

sonra jale bana görüşelim dedi. ben de ok dedim yarını ayarladık. ben de merak ettim acaba bende bir gariplik olduğunun farkında mi yoksa öylesine mi diyor diye. acaba lale napıyor dedim. o da onu da çağır dedi. "istersen sen çağır" dedim. ben bana "basın sagolsun" mesajı bile atmayan kişiye nasıl bana gel diyeyim. isterse gelsin kapım acık da yanı çağırmam.
neyse sonra grupta konuşmuşlar yarın değil haftaya yapalım diye.

ben de zannediyordum ki, jale bi seyleri anladı, konuşup dertleşmeye geliyor. sevinmiştim. ama anlıyorum ki ayni tas ayni hamam. cok kırgın ve üzgünüm. gördüğünüz gibi pek önemli bir olay yok ama sürekli böyle durumları idare eden taraf ben oluyorum. anlayış gösteren, ama o da soyle, bunun da böyle gerekçesi var vs demekten YO-RUL-DUM. kindarlik mi bu yaptıgım haklı miyim sizce? anlatsam içimi döksem anlarlar mi onu da bilmiyorum. size yazdığım gibi yazsam "sacmalama biz cok iyi dostuz tabii ki üzüldüm ananen vefat edince gelecektim ondan yazmadım. biz böyle seyleri aşmış küçük şeylere asla kırılmayacak dostlarız, kotu düşünceli olan sensin" diyecekler suçlu ben olucam..

haftaya ayarlayamayız
kesin. birinden birinin isi çıkar. ben de böyle düşünüp düşünüp beni sevmeyen insanlar icin niye geç saatlere kadar dışarıda olayım, ailemi ihmal edeyim diyorum. bu kotu bir düşünce tarzı ama
napıyim beni bu şekilde
ihmal etmelerini sevmeme olarak yorumluyorum. molursa olsun bir şans daha verip haftaya görüşsem
mi yoksa denk gelirseee görüş gelmezse de önemseme mi dersiniz? sanki onemsemeyebilecek misim gibi.

başka gözlerden yorumlara cok ihtiyacım var.
Canim arkadaslarim dostmu diye sormussunya...dost değiller. Firsat yaratarak arkadas olmakla fırsat oldukca arkadas olmak arasindaki o farkta kaybolup gider dostluklar. Bassagligi dilemesi yada ne bileyim durumunu konu alan telkinlerde bulunmasi gerekirdi. Davetlerin hicbirine olumlu cvp vermezdim ben.

Canim arkadaslarim dostmu diye sormussunya...dost değiller. Firsat yaratarak arkadas olmakla fırsat oldukca arkadas olmak arasindaki o farkta kaybolup gider dostluklar. Bassagligi dilemesi yada ne bileyim durumunu konu alan telkinlerde bulunmasi gerekirdi. Davetlerin hicbirine olumlu cvp vermezdim ben.

çok güzel özet olmuş. "Firsat yaratarak arkadas olmakla fırsat oldukca arkadas olmak arasindaki o farkta kaybolup gider dostluklar. "

biz aslında zaman zaman fırsat yaratırdık, birbirimizin evlerinde sabahlardık mesela. ama son yıllarda hiç öyle değil. yapsak gene yaparız ama niye diye soruyor insan...
belki benim de burda yazılanları kabullenmem gerek.

çok güzel özet olmuş. "Firsat yaratarak arkadas olmakla fırsat oldukca arkadas olmak arasindaki o farkta kaybolup gider dostluklar. "

biz aslında zaman zaman fırsat yaratırdık, birbirimizin evlerinde sabahlardık mesela. ama son yıllarda hiç öyle değil. yapsak gene yaparız ama niye diye soruyor insan...
Burada yazılanlarin cogunu kabullenmelisin canim.iyi niyetle yaklastigin icin beklentin hep yuksek olacaktır arkadaslarindan.iyi niyetini yine birakma elinden ama zorlama aranizdaki bagi. Hayatta beseri iliskilerde olmasi gerekenler vardir.taziyede bulunmak hal hatir sormak ilgilenmek ( annanne vefati için ) bunlari yapamayan biriyle arkadassin sen. Arkadas kalmanda sıkıntı yok. Fakat beklentilerini arkadaşlarınin uzerine kurma. Uzulursun

evet mantıklı zaten ayarlamaya uğraşmıcam. ayarlarlarsa ve denk gelirse görüşürüm de. ama mesela onlarla görüşücem diye kendimi zora sokmayayım diyorum. sonra da bir şans daha ver, bir şekilde zorla kendini ayarla diyorum. bilmiyorum...

bence ayarlamak için zorlamamalısın. zaten görüşmek isteyen görüşelim der

Dost olarak değil de arkadaş olarak görüşmek istersen görüş. Dost olarak görüp çok beklentiye girme üzülürsün çünkü gerçekten öyle görünmüyor artık . Geçmişte çok iyi olabilirsiniz gerçekten dediğin gibi ama yıllar geçtikçe, yaşlar ilerledikçe, herkes bişeyler yaşadıkça dostluklar da aynı kalmıyor maalesef. Ne kadar çabalasan da olduramıyorsun bazen.

Eskiden iyi arkadaşmışsınız.O günlerin izi var sende.Bak benim de böyle eskiden dostum olan biri vardı.Şimdi hala da baki dostum gibi geliyor ama artık değil.Çok değişti ilgili bir sevgili bulunca çünkü.

Aynen arada takılan üç kişisiniz.Vefaları yok artık.Emek vermeyi bırak..Üzücü ama böyle...:KK43:

hepsini okudum.
ben sizin en yakın arkadaş olduğunuzu düşünmüyorum
belki bu zamana kadar birbirinizin en yakın arkadaşıydınız ama bundan sonra sadece arkadaşsınız
haftaya görüşün diyorum ama görüşecek miyiz diye soran siz olmayın diyorum

Sonuna kadar taviz de versen yaranamazsin.Yazarim gruba ben olsam .Sunlari sunlari yaptiniz ayip ettiniz bor degil iki degil derim. Hep yari yolda kalan ben oluyorum derim.Gruptanda cikarim.Konusma ya zorunda degilsin kimseyle gorusmeye . Taviz verdikce buyurler boylesi.Ben de cok taviz verdim yeri geldi esime bile savundum noldu ?Insanin varsa esi ,annesi...

merhaba. cok benzeri seyleri bende yasadim konu actim isterseniz göz atın:) bulusalim deniyor benden haric kimse cevap vermiyor herkes bulusuyor bana haber verilmiyor ve daha cok ornegi var.
patladim en sonunda, söyleseydiniz gelirdim ama kaale alinmadigimi hissettim, siz gruba yazarken bulusalim mi diye uzerime alinmistim.
aanaaaam benden kotusu olmadi. uzerinden aylar gecti hepsi dagildi kendi aralarinda artik iletisim kopuklugu var, ortamlarda arkadassiz tabiiri caizse bi kismi kopek gibi pisman bi kismi resmen nefret dalgasi bana dogru yolluyormus gibi oturuyorlar.
bizim gibilerini onlar kaybeder ama biz onlar gibisinden kurtuluruz ben bunu anladim ve cok rahatim artik, biseyler sizde vesile olmus bence hiiiiiiic konusmayin kopacagi yerden kopsun kiymetinizi bildiklerinde cok gec olmus olacak

her yorumu okudum. herkese çok teşekkürler. M Mira_88 sizin başlıklarınızı konu açmadan aratıp okumuştum :)

dün haftaya buluşalım dediklerinde "siz bilirsiniz haftaya mümkün olur mu bilmiyorum. görüşürüz" gibi bişey yazmıştım sadece. arkadaş tam geleceği saatte mesaj attı biraz gecikiyorum diye. ben de gelmesine şaşırdım. ve o yoldayken burdaki yorumları okudum, şöyle mi desem böyle mi desem kurdum durdum. sonra geldi. inanın içimden nasıl geliyorsa öyle davrandım. trip atmayı ve bana atılmasını sevmem zaten. hiç trip atmadım. sizlerin de dediği gibi normal arkadaşımla yaptığım muhabbetleri yaptım. hayatımla ilgili çok özel şeyleri anlatmadım. ama bunu bilinçli yapmadım, içimden öyle dökülmek gelmedi sadece.

neyse gayet normal muhbabet ediyorduk, hadi gel selfie çekip lale ye atalım dedi. yok ya boşver dedim. sonra başka bir arkadaş aradı, onu da çağırdık. o geliyordu yoldaydı tam o sırada "ben vatsap gruplarının çoğundan çıkmak istiyorum" dedim. "sahte bir ilişki oluyor bence, buluşacaksak buluşacağımız zaman özelden konuşur ya da grup açar konuşuruz. böyle ilişkileri sürüklüyoruz bu da yoruyor." dedim. insanlara bu şekilde açıklama yapıp ayrılacağımı söyledim. "ay yorulmuyor musun insanlara böyle açıklama yaparken" dedi. dedim "ilişkilerimizi anlamlandırmak daha çok yoruyor, beklentiye sokuyor, kırılıyorum".
"lale'ye de mi kırgınsın bu şekilde?" dedi. evet dedim, kırgınım. "bir kuru başsağlığı mesajı çekmek bu kadar mı zor, anlıyorum herkesin işi gücü var ama ben çok yoruldum özellikle bebek görmeye gidşimizi ayarlarken" dedim. "başsağlığı meselesinde kırılabileceğini tahmin etmiştim, bana da kırgın mısın?" diye sordu. evet dedim, "sana da kırgınım ama bu konuşmayı yapmak istemiyorum çünk verecğin bütün cevapları tahmin ediyorum, sen haklısın ben haklıyım olayı değil hislerim böyle işte. olmuyorsa kasmayalım üzülüyorum ama kimseyi zorla dostum yapamam. ben yazmıyorum gruba kaç aydır görüşmüyoruz. bu bana bişeyleri söylüyor dedim. hiç fırsat kollamıyoruz. artık yapabileceğim bi şey yok. benim bir arkadaşım var bir kaç kez yalanına şahit oldum ve mesafe koymaya karar verdim, o bana her görüşelim dedikçe benim ona verdiğim cevapları sen bana veriyorsun, mesafe koymak istiyorsan koyabilirsin, ben de buna göte pozisyon alırım" dedim.
"ben buraya gelirken çocukluğuma geliyorum gibi hissediyorum, sebepsiz mutlu oluyorum" dedi.
dedim ki "aynen bu belki de. geçmişte iyi arkadaştık ama zaman mekan bizleri ayrı düşürdüyse kendimizi kandırmayalım, daha doğrusu ben kendimi kandırmayayım, çok üzülüyorum" dedim. o sırada diğer arkadaş geldi, konuyu kapattık.
baya iyi oldu, kırmadan dökmeden anlattım derdimi. artık top onlarda ister üzerine düşünür arar sorarlar, ister böylece kalır. ben içimde büyütüp büyütüp durmayacağım artık...
ne kavga eder gibi ne de trip atar gibi oldu, medeni bir şekilde konuştuk. daha kırıldığım bir sürü şey var ama içimi tam dökemedim. olsun bu da yeterli şimdilik.

L lilyumkokusu çok güzel bağlamışsın olayı. Konunun özeti nick name inde saklı aslında..hayat kısa kuşlar uçuyor:KK66:
Ben şöyle bakıyorum bu olaylara, hayatta herkesle yürüyeceğimiz bi yol var ve eninde sonunda bi yerlerde ayrılıyoruz, ayrışıyoruz. Kimiyle iyi kimiyle kötü şekilde. Bu gayet doğal. Ben de çok yaşadım arkadaşlıklarımda, dostluklarımda. Bazıları ayıp ediyor ama o da onların karakteri. Yapacak bişey yok.
Üniversiteden beri çok yakın arkadaşım mesela, aynı şehirdeydik ve sık sık görüşürdük. Bi süredir yurtdışındayım. İki senedir görüşeceğiz yazın. Buluşma günü özellikle o şehirde onun için kalıyorum. Sabah arıyorum, aaaa canım ben annemlerdeyim :KK53: tepkisiyle karşılaşıyorum ikidir. Bi de geçen gün diğer arkadaşlarla whatsapp grubu kurup beni de eklemiş:KK14: ben hoşlanmıyorum grup üzerinden iletişim kurmaktan dedim, dakikasında çıktım. Lütfedip iki senedir görmediği arkadaşı için evinde kalmıyor, haberdar dahi etmiyor whatsapp ta da bi ilgi bi alaka. Eskiden çok ciddiye alır, kırılırdım ama şimdi gayet nötr üm.
Sen de takma artık. İlişkilerde zorlama hiç iyi gelmiyor

X