Gebeliğe Hazırlık Arkadaşlar bu nedir

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Gozdekelebek

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2019
110
47
Bu test nedir yardımcı olırmusunuz

Eklentiler

• Screenshot_20200824_131927.jpg
    Screenshot_20200824_131927.jpg
    29,7 KB · Görüntüleme: 880
Anti HBS virüsünün pozitif yani yüksek çıkmasının sebeplerinden biri kişinin Hepatit B virüsüne karşı bağışıklığının kazanmasıdır. Hepatit B virüsüne karşı bağışıklık kazanan herkes de bu test sonucu yüksek çıkmaktadır. Ayrıca kişilerin bu virüse karşı ömür boyu korunacağı anlamına da gelmektedir. Bu sebeple Anti HBS testi yüksek çıkmaktadır.

Fakat Anti HBS testinin negatif yani düşük olmasının sebebi ise testi yapılan kişinin bu virüse karşı bağışıklığının düşüm olmasından kaynaklanır. Hepatit B virüsüne karşı bağışıklığı olmayan kişilerde Anti HBS testi düşük çıkmaktadır. Ayrıca vücut antijene karşı antikor üretemez ise bu test düşük çıkar. Bu kişilerin daha önceden Hepatit B enfeksiyonu ile karşılaşmadığının ve Hepatit B aşısının yapılmadığını da Anti HBS değeri belirler. Bu testin düşük çıkmasının nedenlerinden birisi de daha önceden aşı yapılmaması ve Hepatit B virüsünü geçirmemesi yüzündendir.
Alinti

Bunlarda var birde

Eklentiler

• Screenshot_20200821_231750_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_20200821_231750_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    54,9 KB · Görüntüleme: 1.025
Benimde 576 pozitif yani sıkıntı yok demek benim babam karaciğer kanseriydi onda vardı hepatit-b vefatından 12 sene sonra bu testi yaptirmistim doktor istemişti daha doğrusu o zaman bağışıklığım düşmüştü aşı oldum iki defa sonra yükselmişti

Demir eksikliği yani kansızlık için falan ilaç kullanıyor musunuz

Benimde 411 çıkmıştı ben o gün ac karina ilac içmiştim demir ilacını normalde düşüktü 17 lerde doktorda demişti ilac içtiğin için fazlasıyl yüksek cıkmış diye

Daha doktora göstermemiş anladığım kadarıyla e nabizdan bakmis
O demir testi eski yazmş o yüzden öyle söyledim. Test sonuçlaro kötü değil. Ufak artışlar ve düşüşler genelde dikkate alınmıyor zaten .. Çünkü yorgunluk bile etkiliyor..

O demir testi eski yazmş o yüzden öyle söyledim. Test sonuçlaro kötü değil. Ufak artışlar ve düşüşler genelde dikkate alınmıyor zaten .. Çünkü yorgunluk bile etkiliyor..
Aa evet aynen taa 2018 mis tarihi 🤭 zaten çok az oynama var sıkıntılı bi durum yok bence

X