Arkadaşımız için dua istiyoruz

Nevreste

Hala umudum var
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.808
597.341
42
pinkstrap pinkstrap arkadaşımız 27 haftalık hamile bugün sancılandı ve şu an doğuma alındı.Kolay doğum ve sonrasında bebeğin ve annenin sağlığı için okuyacabilecek arkadaşlardan dua istiyorum..Şimdiden teşekkür ederim.
Allah yardımcıları olsun..

Okunacak dualar..

Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm

Bu zikrin anlamı şudur:

“Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir.”

-Ya Şafi

İnşirah Suresi
Bismillahirrahmânirrahîm.

• Elem neşrah leke sadrek
    • Ve vada'na 'anke vizreke
    • Elleziy enkada zahreke
    • Ve refa'na leke zikreke
    • Feinne me'al'usri yüsren
    • İnne me'al'usri yüsren
    • Feiza ferağte fensab
    • Ve ila rabbike ferğab

AYETEL KÜRSİ
“Allâhü lâilâhe illâ hüve’l-hayyü’l-kayyûm. Lâ-te’huzuhû sinetün velâ nevm.Lehû mâ fi’ssemâvâti vemâ fi’l-ard. Men-zellezî yeşfe’u indehû illâ bi-iznih. Ya’lemu mâ-beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yuhîtûne bişey’in min-ilmihî illâ bi-mâ şâe’. Vesi’a kürsiyyühü’s-semâvâti ve’l-arda velâ ye’ûdühû hifzuhumâ ve hüve’l-aliyyü’l-azîm.

FELAK SURESİ (Felâk)
Felak Suresi Arapça Latin Harf
1. Kul, euzü birabbil felâk,
2. min şerri ma halak,
3. ve min şerri gasikin iza vakab,
4. ve min şerrin neffassâti fil ukad,
5. ve min şerri hâsidin iza hased.

NAS SURESİ (Nâs)
Nas Suresi Arapça Latin Harf
1. Kul, euzü birabbin nâs,
2. melikin nâs, ilâhin nâs,
3. min şerril vasvasil hannas,
4. elleziy yuvesvisu fiy sudûrin nâs,
5. minel cinneti ven nâs.

Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

İnne rabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemin. (Araf 54)

Edit:Arkadaşlar doğum gerçekleşmiş çok şükür anne de bebeğimiz de iyi durumdaymış.Bebeği küvöze alacaklar..Dualarınızı eksik etmeyin rabbim ikisini de korusun.Hepinizden Allah razı olsun.

Son düzenleme:
X