Aranızda Şeffaf Aparey Kullanan Var mı?

Ben çok araştırdım 7 8 ddoktora gittim nerdeyse Türkiye deki 3 markayla da görüştüm fakat clearfix de karar kıldım. Aynı marka için doktorlar farklı fiyat verebiliyor hekimin fiyata müdahalesi fazla . Ortodontist olması gerekmiyor. Kullanımı çok rahat daha önce telle ortodonti tedavisi görmüş biri olarak farkı biliyorum. Kesinlikle bunlar çok daha kullanışlı ve eestetik açıdan belli de olmuyor. Bana tedavi süresi 6 7 ay denildi.. Şuan 2. Aydayımm v2 bence değişim var. Tedavi sonunda ne düşünürüm bilmiyorum ama şu an için memnunum. Size 2 aylık before afterımı bırakıyorum

Eklentiler

• SPhotoEditor-20180420_123056.jpg
    SPhotoEditor-20180420_123056.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 1.724
Ben çok araştırdım 7 8 ddoktora gittim nerdeyse Türkiye deki 3 markayla da görüştüm fakat clearfix de karar kıldım. Aynı marka için doktorlar farklı fiyat verebiliyor hekimin fiyata müdahalesi fazla . Ortodontist olması gerekmiyor. Kullanımı çok rahat daha önce telle ortodonti tedavisi görmüş biri olarak farkı biliyorum. Kesinlikle bunlar çok daha kullanışlı ve eestetik açıdan belli de olmuyor. Bana tedavi süresi 6 7 ay denildi.. Şuan 2. Aydayımm v2 bence değişim var. Tedavi sonunda ne düşünürüm bilmiyorum ama şu an için memnunum. Size 2 aylık before afterımı bırakıyorum
Hangi doktora gidiyorsunuz ve ne kadar fiyat verdi acaba?

Son durumunuz nasıl? Tedaviniz nasıl ilerliyor, düzelme var mı? Ben de Clearfix uygulaması ile dişimin fotoğraflarını çekip yolladım, size uygun doktor diye bir diş hekiminin ismini yollamışlar ortalama süre 10 ay demişler. Aradım diş hekimini ortalama 1.500 dolar tutar dedi, perşembe gidip görüşücem. Yalnız kafama takılanlar, diş hekimi ortodontist değil ve kendisiyle ilgili internette hiç bir bilgi yok :/
Merhabalar. 6. ayımın son durumunu çektim. 8. ayım bitince onu da çekip buraya atıcam. Arada ki farka bakarsınız. Ben en başından hiç foto çekmedim. Ama ilk haline göre bayağı fark var. Benim toplam 19 apareyim var ve şu an 15. apareyimi takıyorum. Hfataya 16. apareye geçeceğim. Benim gittiklerimde ortodondist değil. Normal klinik. Zaten bu apareyleri onlar hazırlamıyor sadece aracı oluyorlar. Ben şimdiye kadar hangi ortodondiste gittiysem bana şeffaf aparey önermedi. Çok uzun ve maliyetli dediler. Ama 9 ayda düzeleceğini duyunca fikrim değişti. Ortodondistler daha çok tele yönlendirmek istiyor hep. Bu yeni teknolojiye bir türlü alışamadılar sanırım. Ama çok ciddi çarpıklarda şeffaf aparey de işe yaramıyormuş.

2 ayda bayağı düzelme var resme göre. Benim de var diyor dışardan görenler. Yukarda olan köpek dişim bayağı inmiş. Ben de farkediyorum. Ama geriye 4 apareyim kaldı. Bakalım istenilen sonuç olacak mı?

İzmirde yaşıyorum ben. Fiyat kişiye göre doktora göre ve bozukluğa göre değişiyor. Bana 5000 ile 17000 arasındaki fiyatları verdi farklı marka ve doktorlar. Ben en uygun olanını seçtim. Ortodontist lerin önermeme nedeni bu plaklar nedeniyle ortodontiste ihtiyaç duyulmaması olabilir. Ben olsam ben de önermem

İzmirde yaşıyorum ben. Fiyat kişiye göre doktora göre ve bozukluğa göre değişiyor. Bana 5000 ile 17000 arasındaki fiyatları verdi farklı marka ve doktorlar. Ben en uygun olanını seçtim. Ortodontist lerin önermeme nedeni bu plaklar nedeniyle ortodontiste ihtiyaç duyulmaması olabilir. Ben olsam ben de önermem
Kesinlikle alakası yok hanımefendi. Vakadan vakaya uygulamamız gereken tedavi şekli değişiyor. Avantajları olduğu kadar dezavantajları olan bir sistem şeffaf plak tedavisi. Ve tel tedavisi kadar detaylı ve hızlı bir düzelme maalesef ki gösteremiyor. O yüzden ideale en yakın olanı önermemiz bundandır sevgiler

Kesinlikle alakası yok hanımefendi. Vakadan vakaya uygulamamız gereken tedavi şekli değişiyor. Avantajları olduğu kadar dezavantajları olan bir sistem şeffaf plak tedavisi. Ve tel tedavisi kadar detaylı ve hızlı bir düzelme maalesef ki gösteremiyor. O yüzden ideale en yakın olanı önermemiz bundandır sevgiler
Geç düzelme hariç dezavantajları neler?

Merhaba. Bende izmirde yaşıyorum. tedavinizi nerede oluyorsunuz acaba?

Ben şeffaf aparey taktırdım daha 2 gün oldu ilk takıldığında acı ağrı olmadı ve kimse anlamadı görüntü çok güzel 6 ay tedavim devam edicek ve 22 saat kalıcak yemek yerken çıkar sıcak içerken sigara içerken o biraz uğraştırıyor çünkü çıkarırken tükürük bezeleri fazla oluştuğu için çıkarırken kötü bi görüntü oluyor alt plagı çıkarıken çok zorlandım 1 gün ve acayip bir ağrı oldu gözümden yaş geldi birde pelteklik oldu biraz ama 3 gün içinde geçeceğini söyledi doktorum ilk zaman bunların hepsi normalmiş çıkar tak biraz meşagatli olsada görsel açıdan güzel sol tarafımı zor kullanıyorum yemek yerken sağ tarafımı kullanıyorum sonuç odaklı düşünmek lazim yine de kötü görüntü den iyidir

Merhabalar
Bende şeffaf plak tedavisi için dün doktoruma ölçü verdim. Videonun hazırlanmasını bekliyorum. Plak markası orthero. Şeffak plak tedavisi gören arkadaşlar şuan ne aşamadalar neler yaşadılar yazarlarsa bizde fikir sahibi olmuş oluruz

şeffaf aparey en yakın arkadaşım taktırdı. bunu her ortodontist yapmıyor. tecrübe gerektiren bir tedavi bence. 25 tane plak geldi yurtdışından. her plağa geçişte biraz ağrıyıp geçiyormuş. İnvisaligndi markası da. dişlerden biraz törpülüyorlar ama bence sonuç başarılı gidiyor. ben dışarıdan arkadaşımdaki farkı farkettim

şeffaf aparey en yakın arkadaşım taktırdı. bunu her ortodontist yapmıyor. tecrübe gerektiren bir tedavi bence. 25 tane plak geldi yurtdışından. her plağa geçişte biraz ağrıyıp geçiyormuş. İnvisaligndi markası da. dişlerden biraz törpülüyorlar ama bence sonuç başarılı gidiyor. ben dışarıdan arkadaşımdaki farkı farkettim
Arkadaşınız kime gidiyor ve ne kadar ödüyor öğrenebilir misiniz acaba?

Merhabalar
Bende şeffaf plak tedavisi için dün doktoruma ölçü verdim. Videonun hazırlanmasını bekliyorum. Plak markası orthero. Şeffak plak tedavisi gören arkadaşlar şuan ne aşamadalar neler yaşadılar yazarlarsa bizde fikir sahibi olmuş oluruz
Ne kadara yaptırıyosunuz acaba

Merhabalar
Merhaba
Benim tedavim devam ediyor. Başlarda verdikleri plak oturmamaya başlayınca yeniden tarama alıp yeniden plak gönderdiler. Daha sonra kapanış bozukluğu olduğu için tekrar başvurdum. Yeniden ölçü alıp yeniden 11 üst 8 alt için plak gönderdiler. ama yukardan gelen dişşim bayağı düzeldi. Altta ki yamuk dişlerimde düzeldi. Şöyle diyebilirim. Üstten 1 alttan 2 dişim kaldı düzelmeyi bekleyen. Bir de kapanış bozukluğu da düzeldimi inşallah bitecek.

X