Dövme Aranızda daha önce dövme yaptırmış olan var mı?

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
o konuda da tereddütlerim var zaten.önce bacağa yaptırayım diye düşündüm sonra gögüs daha uygun geldi.bacağamı yaptırsam acaba ?
Göğüs dekoltesi kadında bence en güzel yer görsel olarak. Orada bir karalti bozuyor görselliği. En güzel göğüs de olsa olmuyor bence dövme. Hep yakın mesafeyi düşünme uzak mesafeden de düşün. Göğüste doğum lekesi gibi ben gibi ne gerek var. O bölgeyi bozma derim.
Kedi tirmaniyor ya...tirmanisinin bir yere ulaşması lazım. Mesela ön omuzla kolun birleştiği yer olabilir.omza ulaşmak istiyor gibi. Ya da ayak bileği olabilir bacak boyu yol almak ister gibi. Ya da ne bileyim ense olur başa ulaşmak ister gibi.
Kritik noktaları görsel olarak bozma bence.

Göğüs dekoltesi kadında bence en güzel yer görsel olarak. Orada bir karalti bozuyor görselliği. En güzel göğüs de olsa olmuyor bence dövme. Hep yakın mesafeyi düşünme uzak mesafeden de düşün. Göğüste doğum lekesi gibi ben gibi ne gerek var. O bölgeyi bozma derim.
Kedi tirmaniyor ya...tirmanisinin bir yere ulaşması lazım. Mesela ön omuzla kolun birleştiği yer olabilir.omza ulaşmak istiyor gibi. Ya da ayak bileği olabilir bacak boyu yol almak ister gibi. Ya da ne bileyim ense olur başa ulaşmak ister gibi.
Kritik noktaları görsel olarak bozma bence.
dikkate alacağım teşekkür ederim.omuzla kolun birleştiği yer uygun geldi şimdi banada.amma fikir değiştirir oldum.ama iyi oldu konu açtığım emin değildim hiçbir şeyden farklı fikirler iyi geldi :)

dikkate alacağım teşekkür ederim.omuzla kolun birleştiği yer uygun geldi şimdi banada.amma fikir değiştirir oldum.ama iyi oldu konu açtığım emin değildim hiçbir şeyden farklı fikirler iyi geldi :)
Bak şimdi hatırladım şu yaprak dokumundeki gelin vardı ya Ferhunde. Onun aynı yerde vardı dövmesi hatta onun da kediydi galiba. Bir bak istersen.

Arkadaşlar yarın dövme yaptırmayı düşünüyorum lakin aklımda bazı sorular var.Daha önce bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa cevap verebilirse sevinirim.
Birincisi dövme sonrası bakım gerçekten zor mu? özellikle ilk yaptırdıktan sonraki bakım.
en çok merak ettiğimde çok acıtan bir şeymi yapılırken ve bölgesel olarak en çok nereler acıyor?
Ben yaptırmadım .Lakin iş yerinden 2 arkadaşım yaptırmıştı.2 ay ellerinde vazelinle gezdiler. :KK70: :KK70: Acısı sızısı ve kızarıklıkları da cabası korkutmak gibi olmaısn .

Vücudunda 4 dövme bulunan bir kadın olarak sıvışayım bari. İki ayağımın üstünde ve göğsümde dövme var. Birkaç hafta önce evlilik modasına uyarak eşimin ismini yüzük parmağıma dövme yaptırdım. Bepanthen, vazelin gibi maddeler sürerek kuruttum kuruyunca da kabukları aldım oldu bitti. Acıyor mu diye sorarsan ayaklarım gerçekten çok acıdı. Ama diğerleri acımadı. Temiz tutmayla çok kısa sürede iyileştirebilirsin.

Ben bacakta sevmiyorum, etek vs giyildiğinde, özellikle de topuklu ayakkabıyla, çok bölüyor bence görüntüyü. Sevenler mutlaka vardır.
Omuz-kol birleşimi düşündüğünüz kedi deseni için çok hoş olur bence ama kendiniz hiç göremeyeceksiniz. Onu da hesaba katın. Ben kendim de görmek istiyorum da :KK53:

Yaşınız kaç bilmiyorum eğer bir mesleğiniz yoksa iyi düşünün. Yarın memur vs. olma durumunuz varsa eğer kamufle edebileceğiniz bir yere yaptırın. Dövme dediğin bi manası olmalı bence. Evet motifler güzel, heves etmişsiniz ama yarın fikriniz değişebilir. Manası olan bir şeyle yaşamak lazım.

Kendi fikrim kuşlar çok sıradan, herkes yaptırmaya başladı. Kedi güzelmiş ama yaptıracaksanız, tırmandığı için uzun ince bölge yerleri tercih edin. Bacak gibi. Benim parmağın iç kısmında küçük isim var, acımadı. Sizin yaptırmak istediğiniz yerlerin durumu nasıldır bilemem

Yaşınız kaç bilmiyorum eğer bir mesleğiniz yoksa iyi düşünün. Yarın memur vs. olma durumunuz varsa eğer kamufle edebileceğiniz bir yere yaptırın. Dövme dediğin bi manası olmalı bence. Evet motifler güzel, heves etmişsiniz ama yarın fikriniz değişebilir. Manası olan bir şeyle yaşamak lazım.

Kendi fikrim kuşlar çok sıradan, herkes yaptırmaya başladı. Kedi güzelmiş ama yaptıracaksanız, tırmandığı için uzun ince bölge yerleri tercih edin. Bacak gibi. Benim parmağın iç kısmında küçük isim var, acımadı. Sizin yaptırmak istediğiniz yerlerin durumu nasıldır bilemem
yıllardır hevesim vardı ama bir türlü tam karar veremeniştim.yaşım küçük değil 33 yaşındayım.on yıldır filan kararsızlık içindeydim.kuşlardan bende vazgeçtim sanırım.hayatımda travma yaratan çok derin acılarım var sanırım bu nedenden anlam taşıyan şeyler bende boğulma hissi yaratıyor.kendimi hatırlatacak şeylere tahammül edemiyorum.manası olmayan yüzeysel şeyler beni daha iyi hissettirecek.kadrosuz öğretmenim .göğüs üstü sorun çıkarmaz diye düşünmüştüm.bakıcam artık.tavsiyeler için teşekkür ederim.

Benim kolumda eşimin ismi yazıyor . Çok ufak ama çok acımıştı. Eşiminse her yerinde dövme kaplı o yaptırırken mimiği bile oynamıyor. Acıması insanın yapısına bağlı.

yıllardır hevesim vardı ama bir türlü tam karar veremeniştim.yaşım küçük değil 33 yaşındayım.on yıldır filan kararsızlık içindeydim.kuşlardan bende vazgeçtim sanırım.hayatımda travma yaratan çok derin acılarım var sanırım bu nedenden anlam taşıyan şeyler bende boğulma hissi yaratıyor.kendimi hatırlatacak şeylere tahammül edemiyorum.manası olmayan yüzeysel şeyler beni daha iyi hissettirecek.kadrosuz öğretmenim .göğüs üstü sorun çıkarmaz diye düşünmüştüm.bakıcam artık.tavsiyeler için teşekkür ederim.

O zaman sizi umutlandıracak bir motif veya felsefe bulun, her baktığınızda hayalinizi hedefinizi hatırlatsın, sizi harekete geçirsin. Madem geçmişi hatırlamak istemiyoru o zaman yarına odaklanmak lazım :) Acele etmeyin hocam, dönüşü kolay olmuyor pişmanlık olmasın. Ben de koluma yaptırmak istiyorum ama okul sıkıntı. Bu arada meslektaşız. sırtıma yakışacak bir fikrim var ama o kadar sırt dekoltesi kullanan biri değilim, benim de kafam karışık

cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim.öyle büyük bir şey yaptırmayacağım ama sanırım söylediğinize göre çok acıyan bölgeler istediğim yerler.birde ben çok zayıfım, her noktam kemiğe yakın olur zaten.o zaman epey acı çekeceğim demekki.
kuşlu olanı sırtıma kedili olanı göğsümün hemen üzerine yaptırmayı planlıyorum.Eki Görüntüle 1809487 Eki Görüntüle 1809488 Eki Görüntüle 1809488 Eki Görüntüle 1809488
sırtıma bende yaptırcam acısını bılmıyorum o bolgenın ama göğüs hiççç acımıyor

X