Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Aramızda kardiyolog var mı?

2 aydır haftada en az 3 kez olmak üzere spor yapıyorum. Ama yeni sayılır işte. Bilinen kalp rahatsızlığım yok. Çarpıntı oluyor arada sadece. Çikolata, kakao, kahve içmiyorum. Dün türk kahvesi içtim. Ara ara çarpıntım oldu. Nabız da ortalama altı çıktı. Doktora gidebilsem buraya konu açmayacağım da... Çaresizim.
Ha bu arada akıllı saat takıyorum. O ölçüyor.

Abartmayın, düzenli spor yapıyorsanız 50leri görmeniz de mümkün.
Akilli saatinizi çıkarın, çarpıntı yapan içeceklerden uzak durun, bol su tüketin, alkol kullanmayin.
Başka bir tanınız var mı? Anksiyete gibi?

Kardeşim hemşire ondan dolayı bende biliyorum değerleriniz normal. Yaşınıza ve spor geçmişinize de bakmak lazım eğer aktif olarak spor yapıyorsanız çok daha düşük olabilir. Eşim devamlı spor yapar nabzı 54 de doktor ona normal dedi. Ayrıca çok stresli olsan nabzın yüksek olur ben bir defa 150 gördüm merak etme insan öyle kolay kolay kalp krizi geçirmiyor ölmüyor :)

Benimde 100-110 arası çıkıyor doktora gidemiyorum stresten mi oluyo acaba
hareketliyseniz stres altındaysanız olur. ben şuan hamile olduğum için normal nabzım 100 üzeri hep. sakin olun bir yere uzanın dizleriniz bükerek bir elinizi karnınıza koyun. sonra burnunuzdan yavaş yavaş nefes alın ciğerlenizi doldurana kadar. sonra yavaş yavaş ağzınızdan nefesiniz verin. dudaklarınızı büzerek. bunu stres altındayken 3 defa yapın işe yarar.

hareketliyseniz stres altındaysanız olur. ben şuan hamile olduğum için normal nabzım 100 üzeri hep. sakin olun bir yere uzanın dizleriniz bükerek bir elinizi karnınıza koyun. sonra burnunuzdan yavaş yavaş nefes alın ciğerlenizi doldurana kadar. sonra yavaş yavaş ağzınızdan nefesiniz verin. dudaklarınızı büzerek. bunu stres altındayken 3 defa yapın işe yarar.
Çok sağolun deneyeceğim

Bunun belli bir sınırı var, nabız o kadar düştü mü nefes darlığı bilinç bulanıklığı vb şeyler de görülüyor. O değerin altına inmediği takdirde düşük nabız iyi bir şey. Akciğer ve kalp işini iyi yapıyor demek ki

Anksiyete ve panık bozukluk da olabilir sizde ama bunu takip ettikçe devamlı ölçüm kıyas durum daha da kötüleşir kendimden biliyorum dikkatini başka yere verdiğin an umursamadığın an herşey düzelecek Allah şifa versin herkeze şu zor günlerde

kendimizi dinleye dinleye hastalık hastası olucaz, google da bende geçen hafta 6 farklı kanser türü tespit etti jadnjf en son doktor arkadaşım bi güzel ağzımın payını verdi de kendimi dinlemeyi bıraktım :halay: stresten reglim gecikti , bugün de sol kasığımda sancı var , yine ağzımı açıcak gibi oldum sabah şakayla karışık yine kızdı bana hee doğuruyosun kesiin diye (imkansızdan da imkansız çünkü djfn) ay ne ölmesi yok bişeyin :KK59: eğer böyle ufak şeylere takıyosan uygulamaysa sil onu, bakma.

[QUOT
Tamam da en baştan anlamadığım neden sürekli ölçümde bulunduğunuz? Bilinir bir rahatsızlığınız mı var? Misal annem 55 yaşında ve tansiyon hastası değil.Yine de bazen tansiyonu yükselebiliyor ruh haline ya da yediklerine istinaden.Buna rağmen ekstrem bişi olmadıkça durduk yere annemin tansiyonunu ölmüyoruz .Siz neden bu kadar sık ölçümde bulunuosunuz?

Doğum sonrası beynime pıhtı attı.

Tansiyonunuz belli bir seviyeye alıştıysa çok ufak ta olsa bi degişim oldugunda bünyenizi etkiler aç kalma sussuzluk stres üzüntü hormanel bozukluklar uyku apnesi bunlar zaten en büyük etkenler yyükselmeside ve düşmesinde tansiyon ve nabız için düşmesi daha iyi yükseldiginde kalıcı hasarlar bıraka bilir çünkü tabi düşmeside iyi degil yükselmesine nazaran daha az tehlikeli
Beni rahatsız etmese zaten kaç çıktu diye bakmam. Maalesef hayatımı etkiliyor özellikle akşam 5 ten sonra baygınlık hissi yaşıyorum.

Anksiyete ve panık bozukluk da olabilir sizde ama bunu takip ettikçe devamlı ölçüm kıyas durum daha da kötüleşir kendimden biliyorum dikkatini başka yere verdiğin an umursamadığın an herşey düzelecek Allah şifa versin herkeze şu zor günlerde
Amin hepimize inşallah. Teşekkür ederim.

kendimizi dinleye dinleye hastalık hastası olucaz, google da bende geçen hafta 6 farklı kanser türü tespit etti jadnjf en son doktor arkadaşım bi güzel ağzımın payını verdi de kendimi dinlemeyi bıraktım :halay: stresten reglim gecikti , bugün de sol kasığımda sancı var , yine ağzımı açıcak gibi oldum sabah şakayla karışık yine kızdı bana hee doğuruyosun kesiin diye (imkansızdan da imkansız çünkü djfn) ay ne ölmesi yok bişeyin :KK59: eğer böyle ufak şeylere takıyosan uygulamaysa sil onu, bakma.
Durduk yere araştırıp bi şeyler bulmaya ayıracak vaktim zaten yok 2 yıldır. Ama işte rahatsızlık duyunca, yakın dönemde travmatik ve ölümcül bir süreç atlatınca üstelik bebek bakımı da eklenince üstüne insan hastalıktan mı yorgunluktan mı anlayamıyor. En çok geren de hasta olsam da doktora gidemem.

Bunun belli bir sınırı var, nabız o kadar düştü mü nefes darlığı bilinç bulanıklığı vb şeyler de görülüyor. O değerin altına inmediği takdirde düşük nabız iyi bir şey. Akciğer ve kalp işini iyi yapıyor demek ki
Nefes darlığı oluyor maalesef. Yoksa düştüğünü farketmiyorum.

X