aralıkta tüp bebeğe başlayanlar

Y

_yalnızlık78_

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi _yalnızlık78_
slm arkadaşlar.nihayet bende bugün tedavime başladım.puregonla başlattılar250IU.merak ediyorum bynlar sizde böle yüsek dozlamı başladınız.daha önce deneme de bulunan arkadaşlar tecrübenize ihtiyacım:uhm:mesajlarınızı beklüyorum arkadaşlr:enbuyukkk:

slm arkadaşlar.nihayet bende bugün tedavime başladım.puregonla başlattılar250IU.merak ediyorum bynlar sizde böle yüsek dozlamı başladınız.daha önce deneme de bulunan arkadaşlar tecrübenize ihtiyacım:uhm:mesajlarınızı beklüyorum arkadaşlr:enbuyukkk:

canım ben kasımda başladım ama daha geçemedik puregona.Bugün adet olacaktım pazartesi puregona geçecektik güya ama olamadım hala .(Ben lucrinle başladım önce adetin 21. günü.)
Dr una güven canım ilk denemense eğer tabi yumurtalıklarının ilk muayenesine göre bir dozaj belirleniyor.Gün aşırı kontrollere gideceksin ya bi problem varsa zaten dozajı düşürürler.İlerleyen günlerde biraz biraz azalacak zaten no panic! yasakkelime
Ben ilk tedavimde 300 'le başlamıştım 50 'ye kadar inmişti a.s

canim merak etme bende iki defa mikro yaptim tutmadi.bazen 150 bazen 175 durumuna gore degisiyor.zorlu bir surece basladin hayirlisi insallah.sormak istedigin biseyler olursa cevap veririm canim

canımsın izmirde hangi klinikte tedavini başlattın?
endişelenme, bende 200 ü puregonla başlamıştım 34 tane yumurta oldu ama gebeliğin devamı gelmedi

hadi hayırlısı bakalım. İnşallah fazla uğraştırmadan tutar Allah yardımcın olsun

Yalnızlık 78 inşallah tutar canım sen rahat ol

yani bu aşamada iyi bir şey yapmak istiyorsan tek yapman gereken rahat olamaya çalışmak kendine dikkat etmek

herşey güzelde senin bu resimdeki kız çok fena ağlıyor ben dayanamıyorum valla içim cızlıyo, gül artık ümidimiz var
muck

canım ben kasımda başladım ama daha geçemedik puregona.Bugün adet olacaktım pazartesi puregona geçecektik güya ama olamadım hala .(Ben lucrinle başladım önce adetin 21. günü.)
Dr una güven canım ilk denemense eğer tabi yumurtalıklarının ilk muayenesine göre bir dozaj belirleniyor.Gün aşırı kontrollere gideceksin ya bi problem varsa zaten dozajı düşürürler.İlerleyen günlerde biraz biraz azalacak zaten no panic! yasakkelime
Ben ilk tedavimde 300 'le başlamıştım 50 'ye kadar inmişti a.s

cnm butterfly s.sanırım bana kısa protokol dediklerini uyguluyolar yani direk puregon a başlattılar.dr larla konuşabilsek güvenicez ama olmadı bi türlü.nasip kısmet işi ama bu kez daha rahat gibiyim.inşllh bi sorun çıkmaz .hayırlısı bklm.inşllh sende bir an önce başlarsın da deneyimleri paylaşırız seninle.bakarsın sırayla müjdelerimizi veririz:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:belli mi olur.sevgiler cnm:enbuyukkk:

Yalnızlık 78 inşallah tutar canım sen rahat ol

yani bu aşamada iyi bir şey yapmak istiyorsan tek yapman gereken rahat olamaya çalışmak kendine dikkat etmek

herşey güzelde senin bu resimdeki kız çok fena ağlıyor ben dayanamıyorum valla içim cızlıyo, gül artık ümidimiz var
muck
cnm meralun temennin için teşk ederm.aslında tedaviden önce daha gergindim ama 2 gündür rahat hissediyorum kendimi.tabii eşimin ve sizlerin destegi buna etkili oldu.hepinize teşklr.resme gelince belki içimdeki kızı anlatıyor oldugundan bu resmi koydum:KK43:(İNŞLLH BUNDAN SONRA HEPİMİZİN YÜZÜ GÜLECEK.BUNA İNANIYORUM.RABBİM VERMEK İSTEMESYDİ İSTEMEYİ VERMEZDİ.di mi ama.K İ B sevgiler:enbuyukkk:

canımsın izmirde hangi klinikte tedavini başlattın?
endişelenme, bende 200 ü puregonla başlamıştım 34 tane yumurta oldu ama gebeliğin devamı gelmedi
cnm ege üni. de başladım.salı kontole gidicem kan ve ulrason için.bklm neler diyecekler.bu arada senin gebelik oluşmuş muydu yoksa hcg negatif mi çıktı.ve merak ettigim yan etkilerine maruz kalanlarınız var mı.sevgiler 3simay cım:enbuyukkk:

canim merak etme bende iki defa mikro yaptim tutmadi.bazen 150 bazen 175 durumuna gore degisiyor.zorlu bir surece basladin hayirlisi insallah.sormak istedigin biseyler olursa cevap veririm canim

a.s.slm selvihancım.temennin için teşklr.diger arkdşlrada sordum.yan etkilere maruz kalan var mı.ilk gün gittigimde bazılarının tedavisini durdurdular yada kistleri büyük olanların içlerini boşaltıyolar.açıkçası başlamışken yarım kalmasından korkuyorum.bklm daha neler görcez.sevgiler:enbuyukkk:

yok canım Ocakta başlıycam ben sabırsızlıkla bekliyorum, işim yüzünden bu ay yaptıramadım çok sabırsızlanıyorum.

hakkımızda hayırlı olsun inşllh hepimiz için.:teselli:

cnm butterfly s.sanırım bana kısa protokol dediklerini uyguluyolar yani direk puregon a başlattılar.dr larla konuşabilsek güvenicez ama olmadı bi türlü.nasip kısmet işi ama bu kez daha rahat gibiyim.inşllh bi sorun çıkmaz .hayırlısı bklm.inşllh sende bir an önce başlarsın da deneyimleri paylaşırız seninle.bakarsın sırayla müjdelerimizi veririz:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:belli mi olur.sevgiler cnm:enbuyukkk:

ben de bu kez daha rahatım hem bu sitenin sayesinde hem de başıma neler geleceğini neler yaşayacağımı biliyorum pek korkum kalmadı.İlk denememde ilaçları bile alınca bi tuhaf olmuştum.....Evet kısmet. sen daha önce müjde vericeksin inşallah ben hala adet olamadımmmm yyaaa :1shok:

bana hep ilk deneme olmuyo ümitlenme dediler kendim üzülmeyeyim diye olumsuz düşündüm ve gercekten olmadı yanlızlık 78 lütfen pozitif düşün olacak inşallah de moralini yüksek tut ben bu sefer öyle düşünüyorum hiç aklıma olumsuz şeyler getirmiyorum olacak gözüyle bakıyorum Allahın iniyle inşallah olacak rahat olmamız lazım stres yapma ben ilkinde çok üzülmüştüm nasıl olacak ne olacak diyee bu sefer gezmeye gider gb gidiyorum rahatım.sonuçta olmazsada heerşeeyde hayır var diye ddüşünüp üzülmemeye çalışacağım.isyan edemiyoruz.

cnm ege üni. de başladım.salı kontole gidicem kan ve ulrason için.bklm neler diyecekler.bu arada senin gebelik oluşmuş muydu yoksa hcg negatif mi çıktı.ve merak ettigim yan etkilerine maruz kalanlarınız var mı.sevgiler 3simay cım----------------------------------

canımsın aşılama yaptırdığımda puregon yüzünden ohss(over hipersitümülasyonu) olmuştum.riskli bir komplikasyon ama gebelik oluşmadığı için regl döneminden sonra kendiliğnden geçti.
hiç korkma tüp bebek tedavisinde yakın takip edildiğin için olumsuz etkiler çabuk çözülüyor.
benim gebeliğim genelde 4 haftalıktan sonra düştü.sorun nedir bilmiyorum.şubatta ıvf yaptırmayı düşünüyoruz o zamana kadar sebebi araştıracağız. ben kent hastanesinde tedavi oluyorum

bana hep ilk deneme olmuyo ümitlenme dediler kendim üzülmeyeyim diye olumsuz düşündüm ve gercekten olmadı yanlızlık 78 lütfen pozitif düşün olacak inşallah de moralini yüksek tut ben bu sefer öyle düşünüyorum hiç aklıma olumsuz şeyler getirmiyorum olacak gözüyle bakıyorum Allahın iniyle inşallah olacak rahat olmamız lazım stres yapma ben ilkinde çok üzülmüştüm nasıl olacak ne olacak diyee bu sefer gezmeye gider gb gidiyorum rahatım.sonuçta olmazsada heerşeeyde hayır var diye ddüşünüp üzülmemeye çalışacağım.isyan edemiyoruz.

bu sefer nedense bana da bi rahatlık geldi.KK sayesinde sanırım.burada beni anlayan larla konuşup içimi döküyorum belki de ondan:enbuyukkk:.dedigin gibi cnm herşeyde bi hayır var.isyan hiç bi zaman etmedim ama tabi bi burukluk mutlaka oluyor.demiştim ya sana belki de bu imtihan bizim için daha kolaydır evlatla imtihan olmaktansa.hem belki vakti daha degildir.benim annemin de kayınvalidemin de 7. sene de çocukları olmuş.hem de arka arkayasırnaşık şey.bende eylül 2008 de 7. sene yi doldurcam.bakarsınız bebişimle beraber olur haa ne dersin(İNŞAALLAH)sevgiler

cnm 3simaycım şu ohss nedir ne gibi etkisi var.çünkü bende 3 . aşılamamda sorunlar yaşadım.sonradan yumurtalar büyüyüp kiste dönümüş ve en büyügü 5cm olan 1 kaç tne kist olmuş ve 1 i patladı hastanelik oldum.benimde korkum ondan.çok zorluk yaşadım.eger pis kanı vücuda yayılsaydı organların yıkanması gerekecekti dedi dr.çok agrı çektim vücuduma sıvısı yayılmış.Allah a şükür müdahale gerekmeden atlattım.acaba ohss de bunun gibimi oluyo?

cnm 3simaycım şu ohss nedir ne gibi etkisi var.çünkü bende 3 . aşılamamda sorunlar yaşadım.sonradan yumurtalar büyüyüp kiste dönümüş ve en büyügü 5cm olan 1 kaç tne kist olmuş ve 1 i patladı hastanelik oldum.benimde korkum ondan.çok zorluk yaşadım.eger pis kanı vücuda yayılsaydı organların yıkanması gerekecekti dedi dr.çok agrı çektim vücuduma sıvısı yayılmış.Allah a şükür müdahale gerekmeden atlattım.acaba ohss de bunun gibimi oluyo?

evet canım ohss senin durumuna benziyor.overlerin(yumurtalıkların) konturolsüz olarak fazlaca yumurta üretmesidir.takip edilmezse riskli boyutlara ulaşabilir.
ama dediğim gibi ıvf(tüp bebek) için ohss istenen bir durum.çünki konturollü olarak yumurta üretimi sağlıyorlar.aksi durumda müdahalesi hemen yapılıyor.
sen aklına kötü şeyleri getiripte üzme kendini.gülü seven dikenine katlanır.

senin için daha açıklayıcı bilimsel bilgiler.

Yumurtalık Hiperstimulasyon Sendromu OHSS

Bu durum, yumurta gelişimi için folikül uyarıcı hormon (FSH) tedavisi yapılan kadınlarda meydana gelmektedir. Bazı hastalar, verilen ilaç ve doza aşırı derecede tepki verirler. Çok fazla sayıda yumurta gelişimi sağlanırsa, yumurtalıkların boyutlarının artması ve aşırı uyarılmış olan bu yumurtalıklardan gelen yüksek hormon seviyeleri nedeniyle uyarılmayı izleyen iki hafta içerisinde bazı yan etkiler meydana gelebilir. Bu yan etki ve belirtilerin birleşimine ise “Yumurtalık Hiperstimulasyon Sendromu” (Ovarian hiperstimulasyon sendromu-OHSS) denilmektedir.

OHSS, yumurtalıkların uyarıldığı “ovulasyon induksiyonu” işlemini geçirmiş ve yumurtalar oluşmuş sonrasında da yapay döllenme uygulaması yapılmış hastalarda görülebilir. Ancak, mümkün olduğu kadar çok yumurta oluşumunu sağlamak için yumurtalıkların yüksek dozda uyarıldığı Tüpbebek programlarında bu durum çok daha sıklıkla görülmektedir. Belirgin OHSS' nin IVF programında görülme sıklığı tüm hastaların %5indedir. Belirgin OHSS ile, belirgin problemleri olan ve bu nedenle hastanede tedavi görmeleri gereken hastalar kastedilmektedir.

Tüpbebek programında olan hastaların neredeyse tümü bir şekilde ufak tefek OHSS belirtileri yaşamaktadırlar. Ama bu hastaların çoğunda bu belirtiler normal yaşamı etkilemeyecek düzeyde kontrol altına alınabilmektir.

OHSS'nin BELİRTİLERİ
• Büyümüş yumurtalıklar nedeniyle alt batın bölgesinde gelişen ağrılar,
• Bulantı, kusma ve diyare (ishal), • Akciğerlerde sıvı birikimi nedeniyle nefes darlığı (ağır vakalarda görülebilmektedir),
• Kan pıhtılaşmasında artma nedeniyle damarlarda pıhtı oluşma potansiyeli (ağır vakalarda görülebilmektedir),
• Vücut sıvı ve elektrolit dengesinde belirgin dengesizlikler,
• Ağır vakalarda dehidratasyon (susuz kalma).

NE ZAMAN DOKTORUNUZA BAŞVURMALISINIZ?
Hiperstimulasyon Sendromu ile ilgili kaygılar yaşıyorsanız ve aşağıdaki belirtilerden herhangi birinden şikayetçi iseniz doktorunuzla iletişim kurmalısınız:
• Hızlı kilo artımıyla birlikte alt karın bölgesinde sürekli bir ağrı nedeniyle uyku problemi çekiyorsanız ve sürekli ağrı kesici kullanmanız gerekiyorsa
• Sürekli bulantı, kusma ve/veya diyare durumunda
• Karın bölgesinde gerginlik (şişme) nedeniyle rahatsızlık ve nefes darlığı çekiyorsanız
• Bir bacakta şişme olması, göğüs ağrısı veya baldırlarda hassasiyet olması durumunda

X