Araba konusu ile geri döndüm

Ben samimi olun demiyorum. Haksızlık yapan, kul hakkı yiyen (eşiniz doğru söylüyorsa tabi) insanlarla birarada olmak istememek en doğal hakkınız ama böyle dertleneceğiniz, mağdur edilmişsiniz gibi davranacağınız ve bizi hiç düşünmüyorlar diye hayıflanacağınız bir durum yok ortada diyorum.
Kul hakkı en başta o aracın kendisi.
Maile para katıp babaannenin engelini kullanıp aldı o arabayı. Babaanne değil bunlar kullandı. Eee hak yenerek alınan maldan ne hayır gelecek zaten

Pirayenşn bahsettiği aburcuburju aburcuburju değil mi?
Yok yok o değil
Konu sahibi nişanlıyken kayınvalidesinin evinden çıkmayıp nişanı kınasını orda yaptı: evlenir evlenmez mesafe koymak istedi. Bahane olarak da eşi aile evinde yaşarken engelli babaanne üstünden ailecek aldıkları arabayı bahane etti. Engelli babaanne üstünden ÖTV indirimi yapıldı, kalanı anne bilezikle kocası da bir miktar ödemeyle yaptı. Ama bu araç komple onlara hibe edilmedi diye de küslük çıkardı oturuyor

Konumu bilenler vardır.Özet geçmek gerekirse eşim bekarken araba aldı.Ailesi de bilezik verdi.Sürekli arabayı al ver problem oluyordu.Kv ayağına götürtmek için birseyler çıkarıyordu.Satalım yarı yarıya herkes parasını alsın dedik.Ama satmıyorlar.Bir ara ben çalıştığım yerden maaş alamadım.Kiradayız ve ev sahibi kirayı çok artırdı.Tek maaşa düşünce o ara mecbur borç yaptık,kredi kartı kullandık.Borcumuz var.
Babası kaynım evlenirken arabanın satılacağını söyledi.Kaynım nişanlı ve evlenecek.Kızın eşya,ev,araba herşeyi var.Ailesi arabayı satmıyor.Arabayı kaynim kullanıyor.
Bu sebepten dolayı ben ailesiyle görüşmüyorum.Ancak eltim sürekli plan yapıyor.Bana ne önerirsiniz?Biz kiradayiz,ev,araba yok.Ekonomi zaten kötü.Eşimin işi zor.Kaynım kart borcunu da biliyor.Ama zerre umurlarında değil.Bu da beni sinirlendiriyor.

Ay sen nick mi degistirdin? Kaynin o kizi nasil ikna etti? Daha dogrusu o kiz kayninda ne buldu cidden merak ettim. Kaynin issiz gucsuz calismayan biri diye anlatiyordun. Araba araba olali boyle iskence gormemistir.

Sizin esinizin ozelinde söylemiyorum burada cok konu okudugum icin soyluyorum.

Bu bekarken araba benim diyen adamlarin bir tanesine dahi inanmiyorum ben, bakin mesela su an kayniniz kayin ailesine araba benim diyor ve aileside bu yalan degirmenine su tasiyor.

Ayni seyin size yapilmadigina niye bu kadar eminsiniz, bunu merak ettim. F Fight4freedom1
Çünkü biz sevgiliyken araba alindi.Eşim gram falan sattı,kredi çekti.Kredi öderken ne kadar zorlandığını iyi biliyorum.O yüzden vermemelerine şaşırıyorum.
Kızın annesi biliyormuş. Sadece babası bilmiyor.

Konumu bilenler vardır.Özet geçmek gerekirse eşim bekarken araba aldı.Ailesi de bilezik verdi.Sürekli arabayı al ver problem oluyordu.Kv ayağına götürtmek için birseyler çıkarıyordu.Satalım yarı yarıya herkes parasını alsın dedik.Ama satmıyorlar.Bir ara ben çalıştığım yerden maaş alamadım.Kiradayız ve ev sahibi kirayı çok artırdı.Tek maaşa düşünce o ara mecbur borç yaptık,kredi kartı kullandık.Borcumuz var.
Babası kaynım evlenirken arabanın satılacağını söyledi.Kaynım nişanlı ve evlenecek.Kızın eşya,ev,araba herşeyi var.Ailesi arabayı satmıyor.Arabayı kaynim kullanıyor.
Bu sebepten dolayı ben ailesiyle görüşmüyorum.Ancak eltim sürekli plan yapıyor.Bana ne önerirsiniz?Biz kiradayiz,ev,araba yok.Ekonomi zaten kötü.Eşimin işi zor.Kaynım kart borcunu da biliyor.Ama zerre umurlarında değil.Bu da beni sinirlendiriyor.
Bu duruma izin veren eşiniz ama. Ne demek kırılmasınlar diye konuşmamak. Borç içindesiniz. Sinir bir durum evet ama eşiniz halledecek bunu.

Bu uyenin kayni nisanlisiyla kizin ailesine ortak yalan söylüyor, bu kizin kendi kucuk bi internet isi var, ailesi cok varlikli degil.

Diger uyenin nisanlisi issizlik durumuna cok hakim degil ama biliyor da galiba ve nisanli kiz baba parasi yiyen bir zengin aile kizi.

Ortak noktaları yeni dunurleri gerizekali yerine koyup, ise yaramaz ogullarini kakalama çabası. Konu sahibi lutfen kizma bana, kayin ailenin yaptiginin yanlis oldugunu sen de bizim gibi kabul ediyorsun zaten.
Yok yanlış kabul ediyorum.Ama kızın annesi başından beri biliyor. Ve kabul ediyorlar.

Bu duruma izin veren eşiniz ama. Ne demek kırılmasınlar diye konuşmamak. Borç içindesiniz. Sinir bir durum evet ama eşiniz halledecek bunu.
Evet.O yüzden sürekli görüştükçe sinir oluyorum.Ve ailesi bilmesine rağmen oralı değiller.Kv Allah büyük et deyip duruyor.Keske atanıp gitsem..

Ay sen nick mi degistirdin? Kaynin o kizi nasil ikna etti? Daha dogrusu o kiz kayninda ne buldu cidden merak ettim. Kaynin issiz gucsuz calismayan biri diye anlatiyordun. Araba araba olali boyle iskence gormemistir.
Hayır nick Bayadır aynı.Uzun zamandır konu açmiyordum. Kv takıntısini üzerimden attım 😀Aslında kaynimlar geçen yıl dusunuyormus. Bu seneye kalmış.Evet kaynim çalışmıyor.Ve kızın annesi biliyor.Babasi abisi falan çalışıyor diye biliyor.Kizin durumu iyi.Ama kızın köpeğinin aylık masrafı 10 bin abartmıyorum,ikisi sigara içiyor.Nasil döner ev bilmiyorum.Kaynanamlar nasıl kabul etti iş bulmadan.Buna şaşırdım.

Hayır nick Bayadır aynı.Uzun zamandır konu açmiyordum. Kv takıntısini üzerimden attım 😀Aslında kaynimlar geçen yıl dusunuyormus. Bu seneye kalmış.Evet kaynim çalışmıyor.Ve kızın annesi biliyor.Babasi abisi falan çalışıyor diye biliyor.Kizin durumu iyi.Ama kızın köpeğinin aylık masrafı 10 bin abartmıyorum,ikisi sigara içiyor.Nasil döner ev bilmiyorum.Kaynanamlar nasıl kabul etti iş bulmadan.Buna şaşırdım.

Kaynana takintindan kurtulmana gercekten sevindim. Bu kizin akli dengesinde bir sorun falan mi var acaba? Hayir gitsin bir evcil daha alsin bari masrafina deger. Kaynananlar neden kabul etmesin ki? Ise yaramaz, calismayan ogullarinin yukunu atacaklar fena mi? Bayila bayila kabul etmislerdir.

Siz en son arabayı tamamen verip para harcamaktan vazgeçtiniz diye hatırlıyorum. Neden geri aldınız ki? Bırakın ne halleri varsa görsünler
Yok hayır almadım.2 senedir adım atmadım arabaya.Ihtiyac halinde araba kiraliyoruz. Ben maaş alamadim,bir ara issiz kaldım.Cok açıldık.Kira arttı falan.Satilsin maddi olarak rahatlayalım istiyorum. Bu şekilde olacaksa da eski düzen olsun istiyorum.

X