Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Antifosfolipid sendromu yasayanlar

Merhaba bu sendromu yaşayıp sağlıklı bebek dünyaya getirenler tavsiyeleriniz var mı
mrb öncelikle geçmiş olsun bende de var bu sendrom (tabi yanında lupus ve sjögren ) kan sulandırıcı iğne kullanıp sağlıklı bebek dünyaya getiren çok insan var tabi... kısa bir soru sorduğun için cvp bu ama başka merak ettiğin birşey varsa ayrıntılı sorabilrsin... ayrıca sle paylaşım alanında bu sendromu yaşayan çok var ordan da msj okuyabilirsin...

ben bu rahatsızlıklar yüzünden ikiz bebeklerimi kaybettim... inşallah rabbim isteyen herkese nasip eder.. hamilemisin bilmiyorum ama doktorunu dinlemeni tavsiye ederim. hemetoloji bölümünde kan pıhtılaşma oranın ne kadar olduğuna baktır çünkü oranlarına göre kan sulandırıcı iğnesinin mikatarı belli oluyor buda çok önemli (çünkü 0,8 lik mi 0,6 lık mı sana hangisi yeterli gelecek bakılması gerekiyor) ben hem hap kullanıyorum hem günde iki tane 0,6 lık iğne hemde şuan hamile değilim ama hamile kalma olasılığı için regl bitince başlıyorum...

ben bu rahatsızlıklar yüzünden ikiz bebeklerimi kaybettim... inşallah rabbim isteyen herkese nasip eder.. hamilemisin bilmiyorum ama doktorunu dinlemeni tavsiye ederim. hemetoloji bölümünde kan pıhtılaşma oranın ne kadar olduğuna baktır çünkü oranlarına göre kan sulandırıcı iğnesinin mikatarı belli oluyor buda çok önemli (çünkü 0,8 lik mi 0,6 lık mı sana hangisi yeterli gelecek bakılması gerekiyor) ben hem hap kullanıyorum hem günde iki tane 0,6 lık iğne hemde şuan hamile değilim ama hamile kalma olasılığı için regl bitince başlıyorum...
Merhaba ben 2 düşük ve birde 27 haftalik ölü dogum yaptım sonra araştırıldi ve antifosfolipid sendromu teshisi konuldu eylül ayında Bebeğimi kaybettim 3 ayin sonunda da teşhis konuldu hamilelige karar verince kan sulandirici başlatacak doktor tabi yasadiklarimdan dolayı tedirgin ve doğal olarak korkuyorum aynı şeyi yaşamaktan

Merhaba ben 2 düşük ve birde 27 haftalik ölü dogum yaptım sonra araştırıldi ve antifosfolipid sendromu teshisi konuldu eylül ayında Bebeğimi kaybettim 3 ayin sonunda da teşhis konuldu hamilelige karar verince kan sulandirici başlatacak doktor tabi yasadiklarimdan dolayı tedirgin ve doğal olarak korkuyorum aynı şe

Bu hastaliga nasil teshis konuldu . Benim kan degerlerimde lupus iki kere pozitif cikti. 5 kere bakilmist. Neden bakildi derseniz beyin damar tikaniligi.

Bu hastaliga nasil teshis konuldu . Benim kan degerlerimde lupus iki kere pozitif cikti. 5 kere bakilmist. Neden bakildi derseniz beyin damar tikaniligi.
Merhaba 1 ,5 sene içine 6 ve 8 haftalik 2 düşük ve 27 haftalik ölü dogum yaptım doktorum beni hematoloji ye yönlendirdi kan testinde antikor pozitif çıkınca romotoloji ye yönlendir di romotoloji doktorum tek testle karar verilmediği ni ve aynı testleri yine istedi Test aynı çıktı.zaten bu hastalığın teshisi tekrarlayan dusukler le birlikte 2 kere yapılan kan testleri sonrasında teşhis konuluyor.

Tskler . Bende o zaman bu hastalik var. Noroloji doktorum coumadini omur boyu kullanmalisin diyor. Ama romatoloji doktoru istersen coraspirine gecelim dedi. Bu yuzden kafam cok karisti cunku bu hastalikta bildigim kadariyla pihtilasma tekrarlayabikiyir.

Benim butun test sonuclarim normal canim. Sadece lupus antilugulan testim iki yuksek cikti
Bence coumadin daha etkili bir ilac. Fakat iyi takip edilmesi lazımmış. Coraspin içiyor olsak da damar tıkanıklıgı oluşabiliyormuş. Iyi değerlendir bence durumu öyle karar ver. Gerci coraspin daha yüksek dozlarda daha etkin olabilir onu bilemiyorum.

Bence coumadin daha etkili bir ilac. Fakat iyi takip edilmesi lazımmış. Coraspin içiyor olsak da damar tıkanıklıgı oluşabiliyormuş. Iyi değerlendir bence durumu öyle karar ver. Gerci coraspin daha yüksek dozlarda daha etkin olabilir onu bilemiyorum.
Bir kc gun once fizik dr gittim, coumadin yerine yeni cikan ilaclara gecsene dedi, daha etkilevet haklisi, coraspirin tam korumuyormus maalesef. i ve yemmenden icmenden etkilenmiyor dedi.

Bir kc gun once fizik dr gittim, coumadin yerine yeni cikan ilaclara gecsene dedi, daha etkilevet haklisi, coraspirin tam korumuyormus maalesef. i ve yemmenden icmenden etkilenmiyor dedi.
Yeni ilaç neymis ki acaba duymadım ben yiyecekler ile etkilesmemesi cok iyi

Yeni ilaç neymis ki acaba duymadım ben yiyecekler ile etkilesmemesi cok iyi[/Qadini bilmiyorum canim, kardiyoloji dr yazabiliyor dedi, bende en kisa surede kardiyolojiye gidecem. Coumadin surekli takip istiyor maalesef her,seyden etkileniyir. Eger o ilacalrdan birisine baslarsam daha rahat olu. Gelismeleri paylasirim

Anladım canim coumadin kullanmadım ama zor bir ilac biliyorum. Insallah dedigin gibi gidalar ile etkilesmeyen bir ilac vardir.

X