Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Antalyada en iyi kreşler

Konyaaltı bölgesinde AKD ve Kaptan Yuva çok başarılı. İlk Çizgide fena bir kreş değil.
İçinden hangisine çocuk bırakırdın derseniz hem müdürünü hem de kızımın ilk öğretmeni orada olduğu için AKD derdim...

Arkadaşlar İstanbul Amerikan Koleji Anaokulu, aslı İstanbul'da olan İstanbul Akademi'nin anaokulu, isminde Amerikan yok, müşteri çekmek amaçlı Antalya'da eklemişler çok şaşırdım. Eski müdürleri arkadaşım o söyledi, fiyatları uçuk 1000tl civarında ve nakit kabul ediyorlar kart kabul etmiyorlar, bina şahane ama büyük olduğu için ısıtma-soğutma sıkıntısı var, yazın kızımla birkaç kere gittim, kızımı çocuklarla aynı yere aldılar, ter içinde geldi her seferinde, yetersiz demekki diye düşündüm. Çocuklarını 2 ay yollayıp alan birkaç arkadaşımız oldu, sistemi tam oturtamadıklarını düşünüyorum. Ama şu anda ne durumda bilmiyorum.
Ben kızımı son dakika kararı ile Eylül ayından beri İngiliz Kültür Derneği Anaokulu'na yani Kidsaloud'a gönderiyorum. Fiyatı oldukça makul geldi bana, sınıflar çok değişik ve hergün yeni bir sınıfta eğitim alıyor sıkılmıyorlar, kızım koşarak gidiyor acayip mutlu. Öğretmenler ilgili, güleryüzlü, eve tertemiz geliyor, yemeklere bayılıyorum anne diyor, yöneticisi de pedagog, bunlar önemli şeyler. Tam gün ingilizce eğitim, müfredata uygun MEB'e bağlı, ama yardımcı öğretmenler arasıra türkçe konuşuyor oda özbakımları ile ilgili. Şimdiden günlük hayat içinde epeyce ingilizce kelime dökülüyor ağzından, yarı türkçe yarı ingilizce karışık konuşuyor. Sayı sayıyor önce ingilizce sonra türkçe, demek ki her iki dildede öğretiyorlar. Adile Teyze yuvasıda kaliteli bir yerdi ancak sınırlı saat ingilizce vardı. Düşündüm taşındım ne kadar erken yabancı dille tanışırsa o kadar iyi olur dedim, doğru karar vermişim, çocuğum sarsılmadan öğreniyor, normal yuvalarda ne yapılıyorsa aynı eğitimleri burada da veriyorlar ve en önemlisi erkek öğretmen var, baba figürü önemli, normal okullarda da sonuçta erkek öğretmenler var, görünce sevindim, gerçi kızımın sınıf öğretmeni bayan ama gün içinde diğer öğretmenlerle de iletişim halindeler. Çok memnun kaldık tavsiye ederim bilginize.

bence kendı cocugumuzun gıttıgı kresı ıyılemek için baska kreslere laf atmadan kotuleme polıtıkasına gırmeden yazalım arkadaslar.cunku benım kız kardesım oglunu ingiliz kulturun kocademır i.ö.o sokagındakı kresıne gonderdı gecen sene ve yarıda aldı. eğitimini begenmedı.yönetimin tutumunu da hos bulmamıstı.tercih meselesi yani.memnun olan da vardır olmayanda.benım cocugum bu sene sadece 1 kere grip oldu mesela.ısıtma sogutma da bı problem oldugunu dusunmuyorum.ayrıca 2 çift kıyafet gönderiliyo ve cocugumun anlattıgına gore konusuyorum 'çantasındakı kıyafetlere bakıp soruyorum.bunlar kırlı mı dıye.bakalım ne dıyecek dıe.öğretmen terlımıyım dıye baktı terlemıstım ben de değiştırdı üzerimi diyor mesela.herhalda bu yasta bır cocuk böyle bıseyı uydurmuyordur dıe dusunuyorum.bıraz pahalı olabılır ama ben her kurusuna degdıgını dusunuyorum.ne dıyım meyve veren ağaç taşlanır:))))herkesın bıtanecik kıymetli çocuğu için kendı açısından en iyi kreşi seçebilmesi dileğiyle...(isim konusunda daisim konusunda MEB e basvurulup tam onay alınmadan tabelalar hazırlanmıs ama amerikan özel bır ısımdır patent gerektırır cevabı alındıgı için isim degısmıstır istanbuldan ve antalya mudurunden bızzat ogrendıgıme gore..zaten okulu ararsanız dırek ıstanbul akademı kolejı dıe acarlar telefonu,zaten kımsede ısım konusunda zannettıgınız gıbı dıretmıyor...yani dediğin gibi tahmin ettiğim ESKİ mudur soyledıyse anlıyorum bunu nıe yaptıgını ....bizzat İstanbuldaki mudurden ögrendıgımı aktarıyorum....)bılınçli ve cocugu ıcın en ıyıyı ısteyen veliler okulun ismine değil içeriğine eğitimine önem verirler zaten hiç merak etmeyin.....en azından ben rastlamadım adında amerıkan var dıe cocuguna kreş seçen veliye.

Son düzenleme:
Merhaba herkese,

Mesajın bir bölümündeki, üstü kapalı bir eleştiriye açıkçası kayıtsız kalamadım. Çünkü sonuçta anaokulu arayışı içerisinde olan birileri bu mesajı okuyup, yanlış etkilenebilirler. Tabii ki herkesin beklentileri farklıdır ama sezarın hakkını da sezara vermek gerekir.

Benim 3 çocuğum var. 10 yaşında bir oğlum, 6,5 yaşında bir kızım ve 3 yaşında ikinci oğlum.

Oğlumda anaokulu konusunda çok sıkıntı çektik. Sizin ismini verdiğiniz ve o dönemde açık olan tüm anaokullarını dolaştık ama hiçbiri çocuk odaklı değildi, kimisinde hijyen, kimisinde öğretmen kalitesi, kimisinde yönetim problemi vardı ve malesef oğlumuza arzu ettiğimiz okul öncesi eğitimi aldıramadık.

Kızımı da ilk başta o dönem Antalya'nın en iyisi olduğu ama sonra kötü bir şekilde kapanan bir anaokuluna vermiştik. Ama hala içimize sinmemişti.

Derken Geleceğin Bilgeleri Anaokulu açıldı. Şüpheyle yaklaşarak görüşmeye gittik. Daha çok yeniydi ve herhangi bir tecrübeleri yok gibiydi. Kurucusunu ile yaklaşık 1,5 saat görüştük. Ben o kadar anaokulu dolaştım, bu kadar içten ve samimi, bu kadar güven veren başka bir anaokulu sahibi görmedim. Sonuçta güvendik ve kızımı oraya kaydettirdik.

Hayatımız boyunca verdiğimiz en doğru kararı da vermiş olduk. Kızım orada 2 sene eğitim aldı. Verilen eğitimin kalitesi, öğretmenlerin kalitesi, yönetimin kalitesi, özetle sunulan hizmetin kalitesi tartışılmaz. Bir kere 10-15 yıllık tecrübemiz var diyen anaokullarında çok daha tecrübeli hareket ettiklerini söyleyebilirim. Her çocuğu çok önemsiyor ve çocuğa özel yaklaşıyorlar. Çocuğunuzla ilgili bir sıkıntı varsa, sizi kaybetmekten korkmadan bunu sizinle paylaşarak, çözüme ortak ediyorlar. Her sınıfta (sınıftaki öğrenci sayısı kaç olursa olsun) 2 öğretmen var. Öğretmenden tasarruf etmek için farklı yaş gruplarını bir arada aynı sınıfa toplamıyorlar. İlkokul öncesi yeterli seviyede İngilizce eğitimi veriyorlar. Bunlar benim şahsi fikirlerim değil. Birazdan açıklayacağım detaylı olarak. Hijyense hijyen, güvenlikse güvenlik, fiziksel ortamsa fizksel ortam.

Bir kere diğer anaokullarında olmayan ve yerine koyulmaz bir özellikleri var. Fastrackids! Bunu duymayanların mutlaka araştırması gerekir. AKıllı tahta üzerinde verilen, temeli eğlence olan harika bir ders. Kızımın bu dersten aldığı faydayı ve gelişimi size anlatamam. Bu sadece benim değil, tüm veli arkadaşlarımın ortak görüşü. Ders sonlarında yapılan video çekimleri her hafta eve velilere flash disklerle gönderiliyor. Bu çocuğunuzun gelişimi hakkında inanılmaz bir geri bildirim. Kızım fastrackids olan günler okula koştura koştura gidiyordu ve akşam eve geldiğinde öğrendiklerini paylaştığında eşimle neredeyse dilimiz yutuyorduk. Öğrendiği bilgilerden bahsetmiyorum. Bilgiyi o yaştaki çocuğa çok kolay verirsiniz. Ama bu program becerilere odaklanıyor. Son derece etkili bir sistem. Kızımın şu anda okula, öğrenmeye duyduğu heyecanın temelinde bu programın etkisi var.

İngilizce'yi de Fastrack English diye bir programla, yine akıllı tahta üzerinde veriyorlar. Son derece etkin. Kızım yaklaşık 1,5 sene İngilizce öğrenmiyormuş gibiydi. Meğer öyle bir öğreniyormuş ki. 1,5 yıl sonra mısır gibi patlatmaya başladı kelimeleri. Telafuzu inanılmaz iyi.

Şu anda kızım TED Antalya Kolejinde 1. sınıf öğrencisi. Sınıf öğretmeninden ve okul yönetiminden, kızımın anaokulunda verilen eğitimin kalitesi hakkında o kadar olumlu sözler işittim ki, yukarıda yazdığınız sebebinin ne olduğu belli olmayan eleştiri, bu okula haksızlık oluyor. Bence anaokullarını merak eden veliler, ilkokullara sormalılar. Hem bizim kızımızın gittiği kolejdeki diğer geleceğin bilgeleri velileri, hem de diğer okullardaki çocukların velilerinden duyuyorum. Onlara da okullarından benzer dönüşler oluyor. Ortak payda, bu okulda çok kaliteli bir okul öncesi eğitim ve İngilizce eğitimi verildiği yönünde.

Anaokulu, kızım ilkokula gitmesine rağmen ona olan ilgisini kaybetmedi. Geçen gün anaokulundan bir dosya geldi kızımın ilkokul öğretmenine iletmek üzere. İçinde kızımın anaokul tarafından yapılan son değerlendirme raporu vardı. Ve bir de ilkokul öğretmeninden değerlendirme yapmalarını istemiş, bu sayede objektif olarak gerçekten nerede olduklarını tespit edebileceklerini iletmişlerdi. Öğretmenimizin yaptığı değerlendirmeyi görmeliydiniz. Hem kızım hem okul hakkındaki yorumlarını okumalıydınız. O zaman bu okul hakkında yukarıda bir cümleyle yapılan karalamanın, verilen emeğe ne kadar haksızlık olduğunu anlamış olurdunuz.

Veli memnuniyeti %95'in üstünde bir anaokulundan bahsediyoruz. Bunu ben bizzat yaşadım ve diğer velilerle de paylaştım.

Benim tüm velilere tavsiyem, 1-2 kişinin değil, genelin ne düşündüğünü öğrenmeye çalışmaları. Öncelikle gidip kendileri görüşmeli ve kendileri hissetmeli ortamı.

Haa sadece bez bıraksın, oyun oynasın, ben işteyken oyalansın diye düşünüyorsanız, tabi geleceğin bilgeleri yanlış adres. Burada onlar da var ama ana amaç onlar değil. Çocuklar herşeyi oynayarak yapıyorlar, ama oyun amaç değil. Araç.

Tüm velilere eğer Lara bölgesine yakınlarsa, şiddetle Geleceğin bilgeleri anaokulunu öneriyorum ve Antalya'ya böyle bir kurumu kazandırıp, kendileri ile yarışmaya devam eden tüm ekibine de teşekkür ediyorum.

Ha bu arada onlardan başka bir anaokulu hakkında hiçbir kötü yorum duyamazsınız. Çünkü onlar başkalarıyla değil kendileriyle yarışıyorlar. İnanın kızım şu anda kolejde o kalitede hizmet ve eğitim alamıyor. Ama yapacak birşey de yok. İnşallah ileride bir ilkokul da açarlar ve küçük oğlum da oraya devam eder. :)

Biraz fazla reklam yapmış gibi oldum ama inanın bunu fazlasıyla hakediyorlar.

Herkese allah kolaylık versin. Evlat yetiştirmek zor. Karar vermek bu yüzden daha da zor.

Hepinize iyi günler diliyorum.

sizi gercekten bu tarafsız yorum yapmaya davet ettiğiniz için kutluyorum.aynen sızın gıbı ben de kendı kresımızı tavsıye ederken bır baska kres için olumsuzluklar öne sürülmesını hele de sadece isim veya bırgun orada kalıp yorum yapılabılmesı bana ters geldı.sıze sonuna kadar katılıyorum.

merhaba arkadaslar 17 aylık oglum için kres arıyorum. günlerdir arastırmaktan helak oldum. iki kres arasında tercih yapamıyorum. ilki geleceğin bilgeleri ikincisi de evrensel cocuk. kresler hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olan arkadaslar acaba karar vermeme yardımcı olabilirler mi?

merhaba arkadaslar 17 aylık oglum için kres arıyorum. Günlerdir arastırmaktan helak oldum. Iki kres arasında tercih yapamıyorum. Ilki geleceğin bilgeleri ikincisi de evrensel cocuk. Kresler hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olan arkadaslar acaba karar vermeme yardımcı olabilirler mi?

5 yaşında kızım büşra evrernsel çocuk kreşine gidiyor :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:
Her gün kızımda bir degişim bir yenilik hissediyoruz
eda ayfer bilge ve diger ögretmenlerimiz cok profosyonel ve duyarlılar
repertuarında ıngılızce almanca ve fransızca türkçe şarkılar var
3d sınema günleri var üçretsiz
2 yılldır exra bir üçret vermedik herhangi bir faliyete

5 yaşında kızım büşra evrernsel çocuk kreşine gidiyor :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:
Her gün kızımda bir degişim bir yenilik hissediyoruz
eda ayfer bilge ve diger ögretmenlerimiz cok profosyonel ve duyarlılar
repertuarında ıngılızce almanca ve fransızca türkçe şarkılar var
3d sınema günleri var üçretsiz
2 yılldır exra bir üçret vermedik herhangi bir faliyete

17:15 den once almaya gittigimde meyvasnı yemeden gelmiyor eger erken alırsakda bize kızıyor
kızım evde yemek yedirmede zorlanıyoruz ama kreşde tüm yemegini yiyormuşşş...:KK37::KK37::KK37::KK37:

merhaba arkadaşlar, 3 yaşındaki oğlumu kreşe vermeyi düşünüyorum. geleceğin bilgeleri kontenjan nedeni ile almadı. ya pa kreş ile görüştüm. ya pa hakkında bilgisi olan var mı? teşekkürler:)

Kurum kişi kötüleme sebebi ile mesaj silinmiştir !

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 3,5 yaşında oğlum için resmi tatillerde de açık olan iyi bir kreş arıyorum.Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Antalyada uzmanlar yuvayla ilgili görüşü olan yada anaokullarından hangisi iyi liütfen fikri olan acilll yardımmm pzt ye kadar napıcamı şaşırdım

Merhaba herkese,
Ben uzun süre en iyi kreşi aramak için Antalyadaki bütün kreşleri dolaştım. Çocuğumun temiz, hijyenik, güvenli bir ortamda bulunmasını istedim. Her anne gibi bende çocuğumun mutlu ve huzurlu bir ortamda büyümesini istedim ve Candy Kids Ailesi ile tanıştım. Antalya da bu kadar büyük bir okul bulmak zor. Fiziki anlamda muhteşem. Bir bakım evi tarzında, sıkıcı ve bunaltıcı değil. Oldukça geniş, ferah, bir sürü sınıfı ve atölyesi bulunan çok şirin bir kreş. Gördüğüm en temiz okul diyebilirim. Okul eğtim anlamında da oldukça başarılı. Çocuklara anadili gibi ingilizce öğrenme fırsatı sunuluyor bu yönü beni cezbetti. Avusturalyadan gelen bir marka olmanın sorumlulukları olan bir kreş. Okul bünyesinde psikiyatri ve eğitim danışmanının olduğu bir okul bulmak çok zor. Her türlü ihtiyacımıza yaklaşımları iyi olacağını düşünüyorum. En azından objektif verilere ulaşabiliriz. Ben kızımı yazdırdım herkese tavsiye ederim. Konyaaltının en iyi kreşi bence. Kreş hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa bu sayfadan bana mesaj atabilirler.

Reklam İçerikli Mesaj

Kreş arayanlar için şunu söyleyebilirim atlantis kreşe benim yeğenim gidiyor. kreş gün boyu çocuğunuz neyapıyor merak etmeyin diye Facebooku aktif olarak kullanıyor. ayrıca merdiven olayı yok kreşin içinde güvenlikli asansör öğretmen eşliğinde çok güzel bir şey merdivenlerde istenmeyen kazalar oluşmuyor. ayrıca yazın teras havuzunda yüzme dersleri de var. yeğenim Doruk bez olayını bıraktı, sebze yeme alışkanlığı kazandı ve kreşlerde az rastlanır bişey herhalde (ben görmedim çünkü) ilköğretimdeki gibi değerler eğitimi alıyorlar. Ve bu Doruk'ta inanılmaz bi gelişme sağladı odasını söylemeden topluyor, arkadaşlarıyla daha paylaşımcı ve saygılı olmaya başladı.

Sözün özü kreş arayanlar için bence bi gidip yerinde görmek ve bilgi almak yerinde bir karar olacaktır.

Konu açılalı epey olmuş ama sizlerin tecrübelerini duymak isterim. Bende 4 yaşındaki kızım için Antalya da kreş arıyorum. Konyaaltı'n da oturduğum için evime yakın olması güzel olur. Konyaaltı civarında duyduğunuz veya çocuğunu gönderdiğiniz iyi bir kreş var mı? Bir çok kreş gezdim ama içlerinden ısındığım olmadı. Ya fiyatları uçuk, ya umursamazlar yada eğitimi hoşuma gitmedi. Lütfen yardımcı olurmusunuz?

Konu açılalı epey olmuş ama sizlerin tecrübelerini duymak isterim. Bende 4 yaşındaki kızım için Antalya da kreş arıyorum. Konyaaltı'n da oturduğum için evime yakın olması güzel olur. Konyaaltı civarında duyduğunuz veya çocuğunu gönderdiğiniz iyi bir kreş var mı? Bir çok kreş gezdim ama içlerinden ısındığım olmadı. Ya fiyatları uçuk, ya umursamazlar yada eğitimi hoşuma gitmedi. Lütfen yardımcı olurmusunuz?
Merhabalar ben konyaalti akd kids Anaokulunda çalıştım. Gerçekten güzel ferah temiz bir yer. Çocuklara değer veriliyor öğretmenlerin çoğu 4 5 senedir çalışıyor öneririm yemek ler hijyenik seçilen malzemeler kaliteli velilerine ve çocuklarına çok değer veriyorlar.

Ve evet.. Yine yenilicem Sayfayı:)
Kreş arıyorum.. Konyaaltında. Tecrübesi olan. Tabiki fiyatda önemli bizim için. Ama ilk başta egitimin iyi olması.
Lütfen cevaplarınızı bekliyorum

Ve evet.. Yine yenilicem Sayfayı:)
Kreş arıyorum.. Konyaaltında. Tecrübesi olan. Tabiki fiyatda önemli bizim için. Ama ilk başta egitimin iyi olması.
Lütfen cevaplarınızı bekliyorum
Montessori anaokulu var canetin karşısında eğitimin sistemini sahibini tanışin derim gezin görün

X