Anormal insanlarla imtihanım :(

Mrs-cicek

🍀
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
4.731
4.264
Merhaba herkese
Ben ilkokul bünyesinde okul öncesi öğretmeniyim şubatta eş durumuyla köyden buraya (merkeze) geldim

Neyse ben köyde 4 yıl öğretmenlik yaptım şartları çok zordu ama mutluydum

Buradaki öğretmenler bi tuhaflar anlatıyorum siz karar verin 😣

Sınıflar 2 tane 2 kişi kullanıyoruz,sabahçı öğlenci olarak yani toplamda 4 kişiyiz.
Ben sabahçıyım öğlenci olan öğretmen (sınıfı paylaştığım hoca) sınıfta kendi cumhuriyetini ilan etmiş okuldaki 6. Yılı falan.Sınıfın duvarlarından panolarına kapısına kadar sahipleniyor bir işlem yaptırmıyor bayağı bildiğiniz müdahale ediyor
(Benden önce giden öğretmeni de bezdirmiş Hatta o da bu sebepten kaçmış gitmiş)

Örnek vereyim sınıflarımızda normalde hava grafiği renkler sayılar günler vs şablonları olur en önemlisi Atatürk köşesi.
Ama bu sınıfta hiçbiri yoktu stajyerlerin yaptığı (lise) eğri büğrü çiçekler böcekler kelebekler yani herhangi bir anlam ifade etmeyen tavana kadar asılmış düzensiz şeyler vardı

Ben de boş duvara Atatürk köşesi yapayım dedim diğerlerine karışmadım

Yaptığım günün akşamı bu öğlenci hoca beni Aradı,sınıfta bişey yapacaksanız beni de arayın fikrimi sorun dedi
Okey dedim uzatmadım hatta hak verdim ortak kullanım alanı çünkü dedim.

Geçen dönemi bitirdik yarı açık yarı kapalı,bu dönem temiz güzel renkli başlayalım dedim,mesaj attım yeniliyorum hepsini dedim tamam dedi
Yeniledim 1 hafta boyunca uğraştım son gün boş olan bi panoya (geldiğimden beri boş) kendi sınıf mevcudu grafiğimi yaptım,akşam beni Aradı o panoyu sınıfa ben getirdim kullanamazsınız dedi :KK43:

Yani o kadar emek çaba hatrına insan böyle terbiyesiz olmamalı diyorum,yine yumuşak gittim
Dedim ki “bakın geldiğimden beri sınıfa bişeyler yapıyorum kırtasiye malzemesinden oyuncağa kadar aldırıp getirtiyorum (yardımseverlerden) ortak kullanıyoruz,ben aldım uğraştım demiyorum keşke siz de böyle yapsanız” dedim,güldüm o da beni öyle yumuşak görünce yumuşadı sustu kapadı konuyu.(anlık)

Uzattım ama örneklerle anlayın beni istiyorum:KK43: yıllarca köyden çıkayım diye bekledim (yolu uzundu perişan ölüyordum maddi manevi) şimdi bu okuldan çıkmak istiyorum:KK43:

Neyse işte sınıftaki 10 dolabın 9 una adını yazmış kullanmayayım diye geçenlerde stajyer çocuk onun dolabından hamur kalıbı çıkardı benim çocuklara kullandırdı,açıkçası biten eriyen bişey değil diye ben de sesimi etmedim çocuğa bi de bir kereden nolcak hatta dedim ki bence gördü nasıl çabaladığımı o da kullanalım diye orta bi yere koydu dedim kendimce.

Dün kalıpları kullandığımızı stajyerden öğrenmiş ve kilitli dolaba kaldırmış :KK43:
Mesaj attım dayanamadım “ hocam ben sınıfa 5 koli oyuncak getirdim 3 günde çoğu kırıldı döküldü sormadım bile nasıl oldu diye,biz çocuklar için buradayız kalıplarınızı bizle paylaşmanız kötü bişey değil ki,hem kullandıkça bitmezdi onlar” dedim
Hiç cevap vermedi sinir oldum iyice sildim numarasını.
(Geldiğimde sınıfın faresi bozuktu gittim fare aldım hiç kaldırayım ben aldım o kullanmasın hesabına girmedim bi kere utanırım ben)

Yani cidden olan her şey aynen böyle sizce ben mi tuhafım o mu ? O ise ben nasıl davranayım sinirlerim bozuldu iyice :KK43: mutsuzum okulda.

Diğer öğlenci olan erkek hoca da farksız değil
Geçen gün çorabım ıslanmasın diye lavabo terliğine ayağımı basıp elimi yıkıyordum ki kendisi içerde halıda kullandığı terlikle tuvaletten çıktı ve bana “siz terliğinizle bu terliğe mi bastınız ıııyyyghhh” dedi şok oldum 😳
Sizinki şuan çişli dedim bana akıl vermeyin önce terliğinizi temizleyin o terlikle halılara basıp sınıfa geçeceksiniz dedim
Ki benim elimi yıkadığım yer kapı eşiği ve terlik ıslak diye terliğimle basıp yıkadım

Öğretmenler neden şöyle böyle demeyin rica ederim tarafsız yorum yapın

İçeri terliğiyle tuvaletin içine kadar giren biri size temizlik dersi verse ne derdiniz Allah aşkına ?

Ya da sınıftaki çöp kutusuna kadar sahiplenen ama sınıfa hiçbir katkısı olmayan birine siz ne derdiniz tepkiniz ne olurdu şaştım kaldım

4 yıl köyde 1,5 yıl özelde çalıştım insanlarla asla bir münakaşam olmadı hep saygı duyulan sevilen biriydim :KK43:

Son düzenleme:
Ben sizi gayet iyi anladım
Kısa cevap vermeye çalışayım.
Şimdi o öğretmenler kıdemli ya ipleri elimde tutayım diyorlar kaba tabirle.

Neredeyse 5-6 yıllık kıdemli öğretmenler bunlardan 1 veya 2 sini yapıyor.

Bu konu da siz anlattiginiza göre haklisiniz.
Genelde devlet anaokullarında sınıf paylaşımında bu konu çok problem oluyor.

Sizin yaptığınızın değerini bilmezler ve kıskançlık yaparlar.tabii tüm öğretmenleri kastetmiyorum.ama ben daha çok stajyerlere yapıldığına şahit oldum.

Siz bu durumda artık susmamakla iyi yapmışsınız.en azından yaptığınızı ve halkımızın olduğu konularda cevap vermeye devam edin.
Ama bu durumda diğer öğretmenler size daha çok cephe alacak bunu unutmayın.

Tapulu malı mıymış sınıf?
Siz kendi eğitim saatinizde istediğiniz gibi kullanırsınız, ne hakla karışabilir!
Valla karışıyor keşke şuraya atma şansım olsaydı kapının üstüne bin tane sakız etiketi yapıştırılmış hepsini cifle sildim çok minnoş bi palyaço yaptım
Sayılar renkler Atatürk köşesi günler yüz ifadeleri vs vs ama yok kıymet bilmelerini geçtim üstüne hükmetmeye çalışıyorlar:KK43:

Ben sizi gayet iyi anladım
Kısa cevap vermeye çalışayım.
Şimdi o öğretmenler kıdemli ya ipleri elimde tutayım diyorlar kaba tabirle.

Neredeyse 5-6 yıllık kıdemli öğretmenler bunlardan 1 veya 2 sini yapıyor.

Bu konu da siz anlattiginiza göre haklisiniz.
Genelde devlet anaokullarında sınıf paylaşımında bu konu çok problem oluyor.

Sizin yaptığınızın değerini bilmezler ve kıskançlık yaparlar.tabii tüm öğretmenleri kastetmiyorum.ama ben daha çok stajyerlere yapıldığına şahit oldum.

Siz bu durumda artık susmamakla iyi yapmışsınız.en azından yaptığınızı ve halkımızın olduğu konularda cevap vermeye devam edin.
Ama bu durumda diğer öğretmenler size daha çok cephe alacak bunu unutmayın.
Cephe almaları da üzer tabii de böyle bana hükmetmek istemeleri çok gücüme gidiyor ben olsam bu kadar çocuklara okula yararlı işler yapan birini takdir ederim Hatta keşke benim de şartlarım el verse ben de yapsam derim :KK43:
Ki ben böyle vakıflardan kişilerden yardım toplamayı ilk çalışma arkadaşım olan çok sevdiğim X hocamdan öğrendim iyiliği öğrenmek varken taş koymak nedir..

Cephe almaları da üzer tabii de böyle bana hükmetmek istemeleri çok gücüme gidiyor ben olsam bu kadar çocuklara okula yararlı işler yapan birini takdir ederim Hatta keşke benim de şartlarım el verse ben de yapsam derim :KK43:
Ki ben böyle vakıflardan kişilerden yardım toplamayı ilk çalışma arkadaşım olan çok sevdiğim X hocamdan öğrendim iyiliği öğrenmek varken taş koymak nedir..
Kalplerinin kotuluklerinden yapıyorlar işte
Her insan her mesleği içinden gelerek severek yapsaydı şuan bambaşka şartlarda yaşıyorduk olurduk.siz yine bu şekilde normal ve iyi davranın,normali bu çünkü.
Merak etmeyin bu mobing devamlı olmaz ama geçene kadar sizi zorlar,hazırlıklı olun.
Bu durumlar çoğu sınıfta olabiliyor sizde tecrübe etmiş oldunuz böyle düşünün.bu olaydan ders alın bence siz istediğiniz şartta çalışacaksınız 🙏

Merhaba herkese
Ben ilkokul bünyesinde okul öncesi öğretmeniyim şubatta eş durumuyla köyden buraya (merkeze) geldim

Sınıflar 2 tane 2 kişi kullanıyoruz,sabahçı öğlenci olarak yani toplamda 4 kişiyiz.
Ben sabahçıyım öğlenci olan öğretmen (sınıfı paylaştığım hoca) sınıfta kendi cumhuriyetini ilan etmiş okuldaki 6. Yılı falan.Sınıfın duvarlarından panolarına kapısına kadar sahipleniyor bir işlem yaptırmıyor bayağı bildiğiniz müdahale ediyor

Örnek vereyim sınıflarımızda normalde hava grafiği renkler sayılar günler vs şablonları olur en önemlisi Atatürk köşesi.
Ama bu sınıfta hiçbiri yoktu stajyerlerin yaptığı (lise) eğri büğrü çiçekler böcekler kelebekler yani herhangi bir anlam ifade etmeyen tavana kadar asılmış düzensiz şeyler vardı

Yaptığım günün akşamı bu öğlenci hoca beni Aradı,sınıfta bişey yapacaksanız beni de arayın fikrimi sorun dedi

Geçen dönemi bitirdik yarı açık yarı kapalı,bu dönem temiz güzel renkli başlayalım dedim,mesaj attım yeniliyorum hepsini dedim tamam dedi
Yeniledim 1 hafta boyunca uğraştım son gün boş olan bi panoya (geldiğimden beri boş) kendi sınıf mevcudu grafiğimi yaptım,akşam beni Aradı o panoyu sınıfa ben getirdim kullanamazsınız dedi :KK43:

Yani o kadar emek çaba hatrına insan böyle terbiyesiz olmamalı diyorum,yine yumuşak gittim
Dedim ki “bakın geldiğimden beri sınıfa bişeyler yapıyorum kırtasiye malzemesinden oyuncağa kadar aldırıp getirtiyorum (yardımseverlerden) ortak kullanıyoruz,ben aldım uğraştım demiyorum keşke siz de böyle yapsanız” dedim,güldüm o da beni öyle yumuşak görünce yumuşadı sustu kapadı konuyu.(anlık)

Uzattım ama örneklerle anlayın beni istiyorum:KK43: yıllarca köyden çıkayım diye bekledim (yolu uzundu perişan ölüyordum maddi manevi) şimdi bu okuldan çıkmak istiyorum:KK43:

Neyse işte sınıftaki 10 dolabın 9 una adını yazmış kullanmayayım diye geçenlerde stajyer çocuk onun dolabından hamur kalıbı çıkardı benim çocuklara kullandırdı,açıkçası biten eriyen bişey değil diye ben de sesimi etmedim çocuğa bi de bir kereden nolcak hatta dedim ki bence gördü nasıl çabaladığımı o da kullanalım diye orta bi yere koydu dedim kendimce.

Dün kalıpları kullandığımızı stajyerden öğrenmiş ve kilitli dolaba kaldırmış :KK43:
Mesaj attım dayanamadım “ hocam ben sınıfa 5 koli oyuncak getirdim 3 günde çoğu kırıldı döküldü sormadım bile nasıl oldu diye,biz çocuklar için buradayız kalıplarınızı bizle paylaşmanız kötü bişey değil ki,hem kullandıkça bitmezdi onlar” dedim
(Geldiğimde sınıfın faresi bozuktu gittim fare aldım hiç kaldırayım ben aldım o kullanmasın hesabına girmedim bi kere utanırım ben)

Yani cidden olan her şey aynen böyle sizce ben mi tuhafım o mu ? O ise ben nasıl davranayım sinirlerim bozuldu iyice :KK43: mutsuzum okulda.

Geçen gün çorabım ıslanmasın diye lavabo terliğine ayağımı basıp elimi yıkıyordum ki kendisi içerde halıda kullandığı terlikle tuvaletten çıktı ve bana “siz terliğinizle bu terliğe mi bastınız ıııyyyghhh” dedi şok oldum 😳
Sizinki şuan çişli dedim bana akıl vermeyin önce terliğinizi temizleyin o terlikle halılara basıp sınıfa geçeceksiniz dedim
Ki benim elimi yıkadığım yer kapı eşiği ve terlik ıslak diye terliğimle basıp yıkadım

İçeri terliğiyle tuvaletin içine kadar giren biri size temizlik dersi verse ne derdiniz Allah aşkına ?

Ya da sınıftaki çöp kutusuna kadar sahiplenen ama sınıfa hiçbir katkısı olmayan birine siz ne derdiniz tepkiniz ne olurdu şaştım kaldım

4 yıl köyde 1,5 yıl özelde çalıştım insanlarla asla bir münakaşam olmadı hep saygı duyulan sevilen biriydim :KK43:
Siz altta kalmayın cevabını vermeye devam edin

Bu öğretmenlerde kıdem olayı gibi bir şey sanırım. Çünkü anaokulu öğretmeni arkadaşım var oda aynı dertlerden muzdarip, sınıf paylaşma olsun, eşya paylaşımı olsun. O okula bi tık daha fazla çalışan kişiler, kendi hükümdarlığını ilan ediyor resmen. Allah yardımcınız olsun demeye geldim, nasıl çözülür bilmem ama en kısa sürede hal olur inş.

resmen ruh hastası tuhaf ınsan
gercekten allah yardımcınız olsun ne sabırlı anlayıslı bır ınsansınız sız

oku, istersen öğretmen istersen profesör ol, o alınan eğitim karakterin çiğlini almıyor. Çaçaronluğu almıyor.

Valla hocam aslında bu psikopatlarla uğraşmak zevklidir. Üstesinden gelebilecek bir tip var sizde sezdim. Güçlü durun, asla lafın altında kalmayın. Yavaş yavaş yürüyün. En küçük açıklarında kapana kıstırın. Biraz da deli olun. Delilerden korkarlar. Dişinizi gösterin hemen inine kaçan tipler bunlar. Siz iyi sabırlı insansınız sizin sabrınızı suistimal etmesine izin vermeyin.

O zaman aranızda anlaşın herkesin kendi alanı eşyaları olsun hepsini ayırın ve etiketleyin. Getirttiğiniz yaptığınız ne varsa siz de alanınıza kaldırıp kilitleyin. Paylaşıma anlaşmaya yanaşacaklar diye beklemeyin kafanız rahat etsin
Böyle bir anlaşmaya tamam diyecek biri değil ki panolara kadar ben getirttim hiçbirisi yoktu diyor ee herkes de ondan sonra gelmiş müdür de değişmiş
Hakimiyet onda onun söylediği doğru kabul edilir

Merhaba herkese

Meydanı onlara bırakmayın derim.
Siz ondan daha ceberrut olun.
Hemen siniftaki duvarlari bölün, kimse kimsenin duvarına karışmasın. Panolari o getirdiyse ve kullanilmasina izin vermiyorsa bi zahmet kaldirrip size ait olan duvarlari bosaltsin. Kendi panonuzu getirin.
Tum oyuncaklari, esyalari sizin aldiginiz ne varsa dolaplara kilitleyin. He unutmadan dolaplari da esit olarak bölün. Gerekirse yönetime dilekce ile paylaşımın yapılması talebinde bulunun.
Herkese anladigi dilden konuşmak gerek.
Böyle birine iyi niyet göstermenizi anlayamadım.

X