Annemin sesi yüksek.Ama onunkinden çok farkı selerde duyuyorum.

E

EU1

Ziyaretçi
Anenim sesi yüksek. Ama onunkinden farklı seslerde duyuyorum. Neden herkesin sesi aynı değil??

Bebeğinizin kulağına ulaşan sesler tek insan sesi sizinki değildir. Rahiminizdeki ufaklık, pek çok kişinin konuşmasına kulak misafiri olur. Hamileliğin altıncı ayı itibariyle, bebeğinizn işitme duyusu, sizin çevrenizdeki insanlarla yaptığınız konuşmaları algılayabilecek kadar gelişmiş olur. Doğmamış bebeğiniz, eşiniz, diğer çocuklarınız, iyi arkadaşlarınız veya anne-babanız gibi sık sık konuştuğunuz insanların da seslerini tanıyabilir.

Diğer insanlara ait seslerin bebeğinize nasıl ulaştığını merak ediyorsanız, yan odadan gelen boğuk kanuşmaları nasıl duyduğunuzu düşünün. Söylenen sözcükleri çıkaramazsınızda, konuşalanların veya yada kadın, genç veya yaşlı, sinirli veya mutlu olduğunu anlayabilir, hangi dilin konuşulduğunu ve seslerin ne zaman yükselip alçaldığını saptayabilirsiniz. Bebeğiniz de buna benzer bir şey yapar. Eğer siz bir kadınla konuşurken araya bir erkek sesi girerse, bebeğiniz rahimden bunu duyar ve bu ilgisini çeker. Araya giren erkek sesine, kalp atışlarının hızlanmasıyla veya tekmelerin artmasıyla karşılık verebilir...

canım ellerine sağlık
ay kızım hepimizi duyuyor yani:)
bol bol konuşalım biz de o zaman...

ewet gülüm bol bol konuşun. ben yarın doktora gidicem ya belki ışığı göremem
sen söylersin okusun bunları o çok üzülüyor yaa en azından daha bilinçli olur fazla üzülmez

tamam bitanem ben iletirim ışığa
dr dan sonra haberlerini bekliyoruz...:nazar:

bi günaydında benden kıslarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

ewet gülüm bol bol konuşun. ben yarın doktora gidicem ya belki ışığı göremem
sen söylersin okusun bunları o çok üzülüyor yaa en azından daha bilinçli olur fazla üzülmez

CANIMIN İÇİ ÇOOK TEŞEKKÜR EDERİM BENİ DÜŞÜNDÜĞÜN İÇİN :1hug:
YAZDIKLARININ HEPSİNİ OKUDUM HEPSİ ÇOOOK GÜZEL
DEMEK Kİ KIZIM HERŞEYİ DUYUYO ARTIK SÖZ ARTIK HİÇ ÜZÜLMİYCEM ONU DA HİÇ ÜZMİYCEM :nazar:a.s.

teşekkürler gülocuummmm.....
bizimle bu yazıyı paylaştığın içinnnn...........

ne guzel bebişler duysunlar tabi gelmeden önce.senide duyacak bir bebeğin olur inşallah karnında umudunu yıtırme.bende senın gıbı bu ay umutluyum bakalım hayırlısı olsun.

X