Annemin aşk acısı çekmesi

Merhabalar annem 52 yaşında bir kadın babam bizi küçükken bırakıp başka bir kadınla evlendi ve uzun yıllardır annem de yalnız kaldı bizimle birlikte. Yaklaşık bir yıldır annemin bir erkek arkadaşı var. Kendisinden yaşça büyük adam 65 yaşları civarında fakat yaşını göstermiyor. Asıl sorun bu da değil adam başkasıyla resmî olarak evli fakat eşinin hasta olduğunu savunarak annemi kandırıyor. Teyzemle ben annemi bu işten vazgeçirmek istiyoruz annem de aslında yanlış olduğunun farkında bir dargın bir barışık bir ilişki içindeler. Yalnız annem fena halde aşık olmuş. Küsünce hayatı başına yıkılıyor resmen. Ne desem kırıcam diye korkuyorum. Ama vazgeçmesini söylüyorum. Annemi bir gün kandırıp kıçı kırık bir dini nikah kıyıp 2 kuruşa bir eve tıkacak diye korkuyorum. Dayılarım annemin sigortasını ödüyor bende maddi destek oluyorum erkek kardeşim de aynı şekilde evlenmek zorunda değilsin diyorum biz sana bakıyoruz. He duygularıma engel olamıyorum illa evlenmem lazım diyorsan da münasip birisi olsun anne diyorum. Ne yapsak bilmiyorum. Resmen annemi kullanıyor bir de anneme küsüyor bazen günlerce konuşmuyor tipine yaşına evli olmasına bakmadan. Annem bir de yaşını bile asla belli etmeyen çok güzel bir kadın. Anneme demiş nikah yapsam da sana ev vermem (ki aşırı zengin) bakabildiğim kadar bakarım sana. Tamamen kötü niyetli ya zaten hesap edilecek bir şey adı evli ne olursa olsun evli. Başkasına nasıl nikah kıyıyor. Neden bu suç değil ya? İnanın aklım almıyor. Ne yapabiliriz hiç bilmiyorum 🤷‍♀️
Annenize tavrınızı net koyun maddi desteği kesin.Mesafeyide koyun araya ayrılmadığı sürece değil kesinlikle kaldırmayın.Sizin onu bırakamadığınızo görüyor nasıl olsa ne yaparsam yapayım maddi manevi yanımda diyo o yüzden böyle rahat. Bilezik falanda vermeyin artık. Yok kırılıyo yok alınıyo bırakın bunları. Anneniz alınıp kırılmıyo sadece kullanıyor bunları. Bu durum sizin ailenizede sıçrar yakında.

Görüşmeyeceksin. Seni çocuğunla sokağa atmış, zorla evlendirmiş, paranda gözü olan, küsen, trip atan, sana hayatı zindan eden, metreslik yapan annenle görüşmeyeceksin. Bu kadar basit. Ne bk yerse yesin.

insanın düşmanı uzaklarda aramasına gerek yok diyorum bazen
seninki de annen
ben senin yerinde olsam beni evladımla sokağa atan kişiye asla anne demem, bu erkek konusundan bağımsız olarak da görüşmem yani
ne annelik yapmış da hala ona maddi yardım yapıyorsun bi de üzülüyorsun kendinden veriyorsun ?
50 küsür yaşında kadın bilmiyor mu metreslik yapmanın kötü bişi olduğunu ?

Merhabalar annem 52 yaşında bir kadın babam bizi küçükken bırakıp başka bir kadınla evlendi ve uzun yıllardır annem de yalnız kaldı bizimle birlikte.Yaklaşık bir yıldır annemin bir erkek arkadaşı var. Kendisinden yaşça büyük adam 65 yaşları civarında fakat yaşını göstermiyor. Asıl sorun bu da değil adam başkasıyla resmî olarak evli fakat eşinin hasta olduğunu savunarak annemi kandırıyor.

Annem beni zamanında çocuğumla sokağa attı çocuğuma da bakmadı sonra beni zorla kendimden 23 yaş büyük bir adama vermeye çalıştı sırf torununa bakmamak için. Hala bir tuhaf ne versem ona ne yapsam da torun sevgisi yok hala istemez bizi evinde eşimden ayrılsam çocuğumla onun evinde asla kalamam çocuğumu istemez aylık ona 100 bin bile versem

Elimden geleni yapıyorum 2 bileziğim var birini ona verdim ya ki annemin birikmişi var sırf gözü bşşeyde kalmasın diye doğun gününde adam bişey almamış bende al bileziğimin biri senin olsun almasın ondan uzak dur dedim ama annem zamanında çık rahat harcadı beni

Ya zaten eski yaptıklarını eşim biliyor bir kaç kes kavga ettiğimizde annen namussuz ailen mi var senin? Kardeşlerin her yeri açık ortada geziyorlar baban zaten p…nk bunları duydum ben.
İnsan her yaşta aşık olabilir aşk acısı da çekebilir ama annenizin yaptığı aşk yaşamak değil başka bir kadının kocasıyla ahlak dışı bir birliktelik yaşamak, üstelik zamanında kendisi de başka bir kadın için terk edilmiş, şu an birlikte olduğu adamın karısını en iyi onun anlaması gerekiyor ama maalesef bazı insanlar kendi yaşadıklarının hıncını başkalarından çıkarabiliyor.

65’lik kart horoza gelince, onun gözü hep çöplükteymiş anneniz eşini aldattığı ilk kadın değildir, bu yaşlardaki bazı erkekler hala kadınları etkilediklerini düşünüp kendilerini yüceltirler çoğunlukla da kendilerinden yaşça küçük kadınları seçerler, aslında hiçbir kadına değer vermezler mevzu kendileriyle alakalıdır hala ne kadar erkek olduklarını anlamak kendilerini test etmek için birlikte olurlar, eğer gerçekten kadınların bir kıymeti olsa önceliği evdeki hasta karısı olurdu.

Özür dilerim ama annenizin anneliği de berbat, annenizdir yüz çevirmek istemiyor, anneniz olması hasebiyle vicdanen yalnız bırakmamak ilgilenmek istiyorsunuz ama maddi destekte bulunmayın, en azından kolunuzdaki bileziğin birini çıkarıp ona vermeyin, ki siz ne yaparsanız yapın anneniz bu adamdan vazgeçmeyecek, onun uğruna yalan bile söylüyor gözü kimseyi görmüyor, yaptığının etik olmadığını, başka bir kadının eşiyle beraber olmanın ahlaki olmadığını dahi umursamıyorsa, bundan sonra çekecekleri kendisini ilgilendirir, 52 yaşında kazık kadar kadına annelik yapmak zorunda değilsiniz, ona karşı bu yönde herhangi bir sorumluluğunuz da yok.

Yine kusura bakmayın ama neden aileniz üzerinden eşinizin sizi aşağılamasına izin veriyorsunuz?
Anneniz kötü bir anne, evli adamla yaşadığı ilişki de ahlaksızca, babanızın başka bir kadın için sizi terk etmesi berbat ikisinin de ahlaki değerleri yok ama bunlar sizin suçunuz değil, kimse ailesini seçemiyor, dünyanın en kötü ailesine de sahip olsanız eşinizin babanıza ve annenize söyledikleri çok çirkin, seni o ahlaksız aileden kurtardım bana minnet et der gibi aşağılayarak küçümseyerek sizi günahınız olmayan şeyler üzerinden ezerek itaatkar biri yapmaya çalışıyor gibi, kaldı ki anne babanızın yaptıkları bir yana kardeşlerinizin her yerinin ortada gezmesi onu hiiiiiç alakadar etmez, özelinize girmiş gibi oldum ama eşinizin size olan tavrı ailenize özellikle kardeşlerinize söylediklerini çok çirkin ve hadsizce buldum, bugün kardeşlerinize bunları söyleyen yarın kızınıza da neler neler söyler.

Son düzenleme:
Merhabalar annem 52 yaşında bir kadın babam bizi küçükken bırakıp başka bir kadınla evlendi ve uzun yıllardır annem de yalnız kaldı bizimle birlikte. Yaklaşık bir yıldır annemin bir erkek arkadaşı var. Kendisinden yaşça büyük adam 65 yaşları civarında fakat yaşını göstermiyor. Asıl sorun bu da değil adam başkasıyla resmî olarak evli fakat eşinin hasta olduğunu savunarak annemi kandırıyor. Teyzemle ben annemi bu işten vazgeçirmek istiyoruz annem de aslında yanlış olduğunun farkında bir dargın bir barışık bir ilişki içindeler. Yalnız annem fena halde aşık olmuş. Küsünce hayatı başına yıkılıyor resmen. Ne desem kırıcam diye korkuyorum. Ama vazgeçmesini söylüyorum. Annemi bir gün kandırıp kıçı kırık bir dini nikah kıyıp 2 kuruşa bir eve tıkacak diye korkuyorum. Dayılarım annemin sigortasını ödüyor bende maddi destek oluyorum erkek kardeşim de aynı şekilde evlenmek zorunda değilsin diyorum biz sana bakıyoruz. He duygularıma engel olamıyorum illa evlenmem lazım diyorsan da münasip birisi olsun anne diyorum. Ne yapsak bilmiyorum. Resmen annemi kullanıyor bir de anneme küsüyor bazen günlerce konuşmuyor tipine yaşına evli olmasına bakmadan. Annem bir de yaşını bile asla belli etmeyen çok güzel bir kadın. Anneme demiş nikah yapsam da sana ev vermem (ki aşırı zengin) bakabildiğim kadar bakarım sana. Tamamen kötü niyetli ya zaten hesap edilecek bir şey adı evli ne olursa olsun evli. Başkasına nasıl nikah kıyıyor. Neden bu suç değil ya? İnanın aklım almıyor. Ne yapabiliriz hiç bilmiyorum 🤷‍♀️
Annemi vazgeciremiyorsam adamı vazgecirirdim muhtemelen eşinin haberi yok adamin eşine ulqsirdim,o zatrn karısından olmaktansa annenden ayrılır,bırak annende çeksin biraz acı bişey olmaz ama kurtulmuş olursujuz

Elinizi desteğinizi çekin. Elin herifi faydalansın diye mi yapıyorsunuz? Oh ne güzel siz ardını toplayın o gitsin saçma sapan heriflere kendini dağıttırsın. Madem bu yaştan sonra ergen olası gelmiş, ergence muamele edin, ergenler gibi parayı kesin, zaten herif de yıkık dökük bir kadını alayım iyileştireyim besleyeyim diye yanıp tutuşmuyor, baktı masraflı çıkacak, o bırakır zaten.

Nikaha, anneniz gibi sizde inanamamışsınızdır inşallah. Tabi ki annenizi çantada tutma taktiği uyguluyor.

Cinsellik yaşıyorlar mi?

Çok rahatsız oluyorum bunu dile de getiriyorum ama hemen kırılıyor sonuçta annem bilmiyorum vazgeçmesi gerekiyor sonu yok zaten

Bende şaşkınım tamam babamdan hiç sevgi görmedi babası yani dedem de 10 yaşında iken annem vefat etmiş. Ama bunu yaşamak için bunun arkasına sığınılmaz 2 tane bileziğim vardı birini geçen gün hiç birikimim olmamasına rağmen ona verdim ki annemin bir birikimi de var kimseye ihtiyacı yok ki ben zaten ona bakıyorum ama zamanında beni sokağa attı kendisi resmen ben ona annelik yapıyorum. Çocuğumla sokaklarda kaldım eve gidince beni kendimden 23 yaş büyük bir adamla evlenmek için zorladı 2 lokma ekmek vermemek için ben o zaman 18,19 yaşındaydım bana dedi çocuğun var seni ancak öyle biri alır sırf çalışırım sen çocuğa bak dedim diye ben hepsini unutmaya çalıştım yine de destek oldum ama annem ilginç bir kadın
Siz de bütün geniş aile bir olup bu kadına para kaynağı olmuşsunuz. Annenizden evvel kendinize mi baksanız, siz de çok değişik kafalar yaşıyorsunuz.

İnsan her yaşta aşık olabilir aşk acısı da çekebilir ama annenizin yaptığı aşk yaşamak değil başka bir kadının kocasıyla ahlak dışı bir birliktelik yaşamak, üstelik zamanında kendisi de başka bir kadın için terk edilmiş, şu an birlikte olduğu adamın karısını en iyi onun anlaması gerekiyor ama maalesef bazı insanlar kendi yaşadıklarının hıncını başkalarından çıkarabiliyor.

65’lik kart horoza gelince, onun gözü hep çöplükteymiş anneniz eşini aldattığı ilk kadın değildir, bu yaşlardaki bazı erkekler hala kadınları etkilediklerini düşünüp kendilerini yüceltirler çoğunlukla da kendilerinden yaşça küçük kadınları seçerler, aslında hiçbir kadına değer vermezler mevzu kendileriyle alakalıdır hala ne kadar erkek olduklarını anlamak kendilerini test etmek için birlikte olurlar, eğer gerçekten kadınların bir kıymeti olsa önceliği evdeki hasta karısı olurdu.

Özür dilerim ama annenizin anneliği de berbat, annenizdir yüz çevirmek istemiyor, anneniz olması hasebiyle vicdanen yalnız bırakmamak ilgilenmek istiyorsunuz ama maddi destekte bulunmayın, en azından kolunuzdaki bileziğin birini çıkarıp ona vermeyin, ki siz ne yaparsanız yapın anneniz bu adamdan vazgeçmeyecek, onun uğruna yalan bile söylüyor gözü kimseyi görmüyor, yaptığının etik olmadığını, başka bir kadının eşiyle beraber olmanın ahlaki olmadığını dahi umursamıyorsa, bundan sonra çekecekleri kendisini ilgilendirir, 52 yaşında kazık kadar kadına annelik yapmak zorunda değilsiniz, ona karşı bu yönde herhangi bir sorumluluğunuz da yok.

Yine kusura bakmayın ama neden aileniz üzerinden eşinizin sizi aşağılamasına izin veriyorsunuz?
Anneniz kötü bir anne, evli adamla yaşadığı ilişki de ahlaksızca, babanızın başka bir kadın için sizi terk etmesi berbat ikisin de ahlaki değerleri yok ama bunlar sizin suçunuz değil, kimse ailesini seçemiyor, dünyanın en kötü ailesine de sahip olsanız eşinizin babanıza ve annenize söyledikleri çok çirkin, seni o ahlaksız aileden kurtardım bana minnet et der gibi aşağılayarak küçümseyerek sizi günahınız olmayan şeyler üzerinden ezerek itaatkar biri yapmaya çalışıyor gibi, kaldı ki anne babanızın yaptıkları bir yana kardeşlerinizin her yerinin ortada gezmesi onu hiiiiiç alakadar etmez, özelinize girmiş gibi oldum ama eşinizin size olan tavrı ailenize özellikle kardeşlerinize söylediklerini çok çirkin ve hadsizce buldum, bugün kardeşlerinize bunları söyleyen yarın kızınıza da neler neler söyler.
Herkes vakitlice alamadığı sevginin peşinde. Annesi bir erkeğin, konu sahibi de annesinin sevgisini onayını almak için var gücüyle çalışıyor. Kocanın ağzına da sakız olmuş. Ama olsun o sevgi alınacak.

Herkes vakitlice alamadığı sevginin peşinde. Annesi bir erkeğin, konu sahibi de annesinin sevgisini onayını almak için var gücüyle çalışıyor. Kocanın ağzına da sakız olmuş. Ama olsun o sevgi alınacak.
Ay Katip Allah şaşırtmasın Allah korusun inşallah🙏 konu sahibinin annesiyle aynı yaştayım bugün yalnız kalsam sevgisizlikten ölsem başka bir kadının kocasıyla:KK12: ergen biri yapsa cahil dersin aklı bir karış havada dersin lakin 52 yaşındaki bir kadın da evli bir adamla beraber olacak kadar mantığını yitirmiş olmamalı, bekar insanlarla günübirlik ilişkiler yaşasa bile tamam, o onun özelidir istediğini yapar çocuğunun bile karışma hakkı yok ama evli biriyle 🤢

Adam da az kart zampara değil, derdi evlenmek aşk da değil, 52 yaş onun yaşına göre çıtır adım kadar eminim başta da babacan tavırlarla yaklaşmıştır he, bu yaş grubundaki bazı ahlaksızlar babacan tavırlar sergiliyor koruyucu kollayıcı insan ruhundan anlıyormuş gibi yapıyorlar etrafta var böyle tipler kadının bekar veya evli olması da fark etmiyor, değişik bir tip bunlar hiçbir şey yaşamasa da dokunmak dahi hoşlarına gidiyor tövbe tövbe.

Konu sahibine zaten ne desem bilemedim, kadıncağızın 2. eşi de iyi biri değil.

Benzer bir tanıdığım.var ve malesef cinsel beraberliği de oluyor . Ne yaptı ettilerse ayrılmadı. Zor bir durum . Ama anneniz gizli yapar yine yapar düzelmez malesef

Kadin yaşlı diye mi yorumlar bu kadar sakin anlamadım :)

Bayaği bayaği kotu ve berbat bir kadin uyenin annesi, annelik desen hak getire. Kadin metres degil sadece korkunc biri, gencliginde cocuklugunda sevgi gormemismis, her yasta pislik yapmaya kilif bulunuyor demek ki.

Konu sahibi siz de kotu yola dusmenize ramak kala toparladiginiz hayatinizi adi anne diye bu kadin icin harcamayin. Kocaniza gelince, o da 5 para etmez bir karakter, Allah bu saatten sonra iyilerle karsilastirsin insallah 🙏

Sonuçta anneniz buna yoruma açmış olmanız konusunda birşey diyemem o onun tercihi bu kadın 10 yaşında değil sizde onun ebeveyni değilsiniz...bir hata varsa hatadan dönülür elbet ... burda ne hatalar okuyoruz....zararı kendine bir durum içinde olan annenize sizli hayat artık yetmiyor olabilir kendini değerli hissetmek ölmeden gün görebilmek yalnizligini giderebilmek adına ( adam bekar olsa kime ne derdim ) yanlış bir ilişki içinde olması kabul edilse de edilmesede anlasilabilir bir durum ....yani kendi vazgecerse ne ala
...sizin zorlamalar hem aranızdaki ilişkiyi zedeler hemde depresyona girer ve kendine birşey yaoarsa vicdani yük olur ....umarimki biran önce vazgeçer karşısina bekar hayırlı uygun birisi çıkar böyle diyelim ...anneniz olduğu için ilişki yanlış olsada ağır bir ithamda bulunmak gereksiz sonuçta söz uçar yazı kalır

Elimden geleni yapıyorum 2 bileziğim var birini ona verdim ya ki annemin birikmişi var sırf gözü bşşeyde kalmasın diye doğun gününde adam bişey almamış bende al bileziğimin biri senin olsun almasın ondan uzak dur dedim ama annem zamanında çık rahat harcadı beni
Zamanında size bakmamak için sokağa atan, kaç kaç büyük adamlarla evlenmeye zorlayan sözde anneye bileziğinizi vermeniz hiç doğru olmamış.
Annenizin evli bir adamla görüşmesi, 52 yaşında ergen kirizlerine girmesinin ötesinde çok kötü bir insan, bunu kabul edin ve bir daha gerekmedikçe onunla görüşmeyin, paranızı, takılarınızı vermeyin. Bırakın ne hali varsa görsün.

Yani varya su annelerin aşk meşk hayatlarından gına geldi. Ben 15 yıllık evliyim 1 oğlum var tamam insan sevilmek ister ama hiç usenmiyorlar.
Benim annemin vardı babamla boşanmadan daha. Az kavga etmedi benimle elin adamı yüzünden aradan yıllar geçti hala unutamam daha 20 yaşındaydım. Okadar kırdı ki beni.

52 yaşın da ne aşkı kısmı haric haklısınız. Neden 52 yasinda ne aşkı anlamadım. Kadinların 50 den sonra duyguları ölüyor mu yani. Ha bu sekilde olmasa iyiymiş. Adam evli bi kere birde soyledikleri seyler cok igrenc anneniz bu sekilde hala nasil devam ediyor anlamadım

Tüm yorumlarınızı okudum. Allah sizi feraha çıkarsın inşallah. Sevilmeyen çocuk olmak ayrı zor o halde annenize sahip çıkmaya çalışmanız ayrı zor. Burda insanlar annenizin yüzüne bile bakmamanızı söylemiş yaptıklarından dolayı ama yaşarken öyle olmuyor değil mi? Yine de çaresizce yardım etmek istiyorsunuz. Benim düşüncem adam annenizi bırakana kadar annenizin vazgeçmesi çok zor gibi gözüküyor böyle adamların da karısı da genelde durumu biliyor göz yumuyor olur o yüzden karısıyla konuşmak vb olayı çözeceğini sanmıyorum zaten adam zenginmiş bazı kadınlar yıllarca ben çektim ayrılınca başkası mı yesin kafasını yaşıyor inanılır gibi değil ama var böyleleri. Size bir öneriyle gelemedim farkındayım ama bu konuyu gözardı etmek daha mı mantıklı olur acaba kendi hayatınıza odaklansanız çünkü bence çözüm sizde değil üzgünüm

Annelik duygusu olmayan bir kadın anneniz .
Ya zaten eski yaptıklarını eşim biliyor bir kaç kes kavga ettiğimizde annen namussuz ailen mi var senin? Kardeşlerin her yeri açık ortada geziyorlar baban zaten p…nk bunları duydum ben. Neden niçin bunları duyuyorum ben. Utanıyorum ondan ben onun yüzünden sokaklara düştüm biraz aklım olmasa kadın tüccarlarının eline düşecektim neler çektim. Bir arkadaşımın evinde kalırken 2 kadının eve gelip beni hangisinin satacağı pazarlayacağı konusunda kendi aralarında tartışırken tesadüfen duyup orayı hemen terk ettim. Oldum olası ne çocuğumu sevebildi ne bişey. Tamam zamanında çok çekti o ş…siz babamdan ama bize de annelik yapamadı bu bir gerçek. Ben bir pantolon bile giyemezdim. Yasaktı. Gizlice alırdım ama görür sobaya atardı. Bana karşı aşırı acımasız davranırdı. Beni küçük yaşta doğurduğu için benden utanıp mahalledeki insanlara benim değil eşimin başka kadından kızı bile demişti. İnsan çocuğundan utanır mı? 😔 ben onun için hala bu kadar telaşlanırken. Şimdi diyor bir sen varsın çocukların arasında hiçbiri bana bakmaz senden başka diye. Sana çok haksızlık yaptım diyor. O bakmadığı kızım şimdi hem çalışıyor hem okuyor bir de anneme harçlık veriyor her hafta. Acaba hiç vicdan azabı çekmiyor mu? Çok merak ediyorum
Annelik duygusu olmayan bir kadın anneniz..Evet şu an sizinle iyi çünkü maddi yardımınız var..Bir desteğiniz olmasa sizden kötüsü olmazdı. Her doğuran anne olamıyor maalesef.. Bu kadar verici olmayın..Kaç yaşında kadın, aklını kullansın, bu saatten sonra kendi hayatıyla ilgili alacağı iyi ya da kötü kararlar da kendini bağlar. Siz onun annesi değilsiniz, kendine gelsin, gelmiyorsa da aramayın sormayın..Bu yaştan sonra bir de onun ergen kahrını mı çekeceksiniz..

X