Onkoloji - Kanser ve Türevleri Annem pankreas kanseri

furtti

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
594
7
Merhaba kızlar anneme pankreas kanseri teshısı konuldu .Basından bu hastalık geçmiş olanlar,dr tavsıyesınde bulanacaklar,alternatif hakıında yorum yapacak arkdaşlar yardımlarınız beklıyorum Şuanda kemoterapi almıyor alternatif denıyoruz yorumlarfını beklıyorum ankara- istanbul dr tavsıyelrınız olursa memnun olurum

canım öncelikle çok çok geçmiş olsun.bu hastalık adı bile duyulunca insanın tüylerinin ürpermesine sebep oluyor.yalnız annen neden kemo almıyor anlamadım.bu rahatsızlığı ilk duyunca üzülüyor korku yaşıyorsunuz ama zamanla annenizde sizde bu rahatsızlığı benmimsersiniz ve anneniz sanki ihç hasta deilmiş gibi hisseder kendini .burada benim diyebileceğim tek şey uzman onkologlara götürmeniz eğer istanbulda iseniz osmanlı hastanesi doktor bülent berkerada var oraya mutlaka görüşmeye gitmeniz çok methini duydum canım allah acilmi acil şifalar versin anneciğine.yalnız alternatif tedaviyi mutlaka deneyin derim gerçekten sonuç alanlar oluyor

canım öncelikle çok çok geçmiş olsun.bu hastalık adı bile duyulunca insanın tüylerinin ürpermesine sebep oluyor.yalnız annen neden kemo almıyor anlamadım.bu rahatsızlığı ilk duyunca üzülüyor korku yaşıyorsunuz ama zamanla annenizde sizde bu rahatsızlığı benmimsersiniz ve anneniz sanki ihç hasta deilmiş gibi hisseder kendini .burada benim diyebileceğim tek şey uzman onkologlara götürmeniz eğer istanbulda iseniz osmanlı hastanesi doktor bülent berkerada var oraya mutlaka görüşmeye gitmeniz çok methini duydum canım allah acilmi acil şifalar versin anneciğine.yalnız alternatif tedaviyi mutlaka deneyin derim gerçekten sonuç alanlar oluyor

çunku kemoterapiyi bile önermıyorlar ama gene sağlık durumu suan cok iyi oraya gittim fakat uyguladıkları tedavı yaklasık 1seneden berı yapılar ama pankreas uzerınde cok olumlu bır sey yok acıkcası amin allah herkesın yar ve yardımcı olsun

o hastaneye başvuru yaptınızmı nasıl annenize ilaç vermediler anlamadım oldukça iyi onkologlar var orda canım benim sanırım özel ücret alıyorlar sosyal yardımı kabul etmiyorlar ama allah büyük canım pankreası temizleyen arındıran yiyecekler bitkiler var onlardan kullanmanı tavsiye ederim gerçekten işe yarıyor zerdeçal yedir annene çörekotu ve üzüm çekirdeği tümör üzerinde olumlu etkileri var

o hastaneye başvuru yaptınızmı nasıl annenize ilaç vermediler anlamadım oldukça iyi onkologlar var orda canım benim sanırım özel ücret alıyorlar sosyal yardımı kabul etmiyorlar ama allah büyük canım pankreası temizleyen arındıran yiyecekler bitkiler var onlardan kullanmanı tavsiye ederim gerçekten işe yarıyor zerdeçal yedir annene çörekotu ve üzüm çekirdeği tümör üzerinde olumlu etkileri var

canım annem son evrede oldugu için yapıalacak bır seyın olmadıgını zaman zaman hastaneye gelıp ağrılarını hafıfletecek ilaçlar verılecegını söyledıler malesefff sadece pankreas olsa bır nebze durum kurtarılabılır ama karaciger ve dalakda sıcramalar var o yuzdeen cok ilgilnemıyorlar,

bol bol enginar yedirin,kereviz,adaçayı,biberiye çayı,polen,propolis bunları hepsini bir cam kavanozda karıştır bal yoğurt yada pekmezle takviye amaçlı verebilirsiniz.yalnız tv de bu hastanenin onkologlarının zaten ileri evrede olan tümörleri yok ettiğini bilyorum yani dördüncü evrede zaten insülin tedavisi uyguluyorlar .canım dua en büyük ilaçtır allah annene acil şifalar ihsan eylesin inan her gün dua edicem )::):KK9:

Merhaba kızlar anneme pankreas kanseri teshısı konuldu .Basından bu hastalık geçmiş olanlar,dr tavsıyesınde bulanacaklar,alternatif hakıında yorum yapacak arkdaşlar yardımlarınız beklıyorum Şuanda kemoterapi almıyor alternatif denıyoruz yorumlarfını beklıyorum ankara- istanbul dr tavsıyelrınız olursa memnun olurum

Merhaba annenizin durumu nasıl? Babama da şu anda pankreas kanseri teşhisi konuldu ve maalesef ameliyat ve kemoterapi yapılamıyor.
Alternatife yöneldik ama sonuç alan var mı merak ediyorum?

Öncelıkle geçmiş olsun.Ama size cok umutlu şeyler yazamayacağım. Annemın hastalıgı en uzak organ karacigere sıçramıstı ve sürekli kanserli bölge pıhtı atıyordu beynineannemın sol tarafına felç geldi kalbine gittiği için. bu yüzden anneme hiç bir tedavi uygulanmadı.yanlız pankreas kanserının maleseftedavi gibi şansı yok zaten evresıne göre yaşama süresi veriyorlar.anneme 1 seneyi anca cıkarılar demişti annem 6 ayda malesef sizlere ömür.Son zamanlarda iyice bilinci falan gitmiş.yanlız istanbulda bir osmanlı hastanesi var orada dr yaşamını uzatabılıriz fakat seansı 800 ozaman alternatif tıp denılen şey sadece anneme acı verdi gözümün önunde acıdan kıvrandıgını bılıyorum .hastanelerde bu tur hastalara pek yaklaşmıyorlar haberınız olsun.ama eğer durumunuz var kesınlıkle ıyı bır dr bulun ve iş birliği için babanızı yaşatın .dilerim iyi gunler sizin olsun allaha emanet olun

çok çok çok kötü oldum anneni kaybetmiş olman çok üzücü tüylerim diken diken okudum allah mekanını cennet eylesin rabbim sorgusunu sualini kolaylaştırsın canım benim çok üzüldüm

sağol kansucum dostlar sağolsun her ölümün ayrı bır acısı varmıs bunu yaşamak lazımmıs yaşadık bazı hayatların yaşamları kolay kolay geçmiyor malesef

Öncelıkle geçmiş olsun.Ama size cok umutlu şeyler yazamayacağım. Annemın hastalıgı en uzak organ karacigere sıçramıstı ve sürekli kanserli bölge pıhtı atıyordu beynineannemın sol tarafına felç geldi kalbine gittiği için. bu yüzden anneme hiç bir tedavi uygulanmadı.yanlız pankreas kanserının maleseftedavi gibi şansı yok zaten evresıne göre yaşama süresi veriyorlar.anneme 1 seneyi anca cıkarılar demişti annem 6 ayda malesef sizlere ömür.Son zamanlarda iyice bilinci falan gitmiş.yanlız istanbulda bir osmanlı hastanesi var orada dr yaşamını uzatabılıriz fakat seansı 800 ozaman alternatif tıp denılen şey sadece anneme acı verdi gözümün önunde acıdan kıvrandıgını bılıyorum .hastanelerde bu tur hastalara pek yaklaşmıyorlar haberınız olsun.ama eğer durumunuz var kesınlıkle ıyı bır dr bulun ve iş birliği için babanızı yaşatın .dilerim iyi gunler sizin olsun allaha emanet olun

inanın çok üzüldüm başınız sağolsun..Rabbim mekanını cennet eylesin inşallah..aynı zamanda babam için de üzüldüm..iyi haberler umut ediyor insan..:KK43:(( iyi doktor bulmamızın hiçbir faydası yok çünkü sorduğumuz tüm doktorlar (onkologlar dahil) tıbben yapılacak birşey yok dedi..içim sızlıyor..

inanın çok üzüldüm başınız sağolsun..Rabbim mekanını cennet eylesin inşallah..aynı zamanda babam için de üzüldüm..iyi haberler umut ediyor insan..:KK43:(( iyi doktor bulmamızın hiçbir faydası yok çünkü sorduğumuz tüm doktorlar (onkologlar dahil) tıbben yapılacak birşey yok dedi..içim sızlıyor..

canım bız annemı ilk bacakları agrıyor dıye hastaneye götürdük sonra kabızlık cekıyordu onuda gösterdık ama kolonskopinin sonucları cok ıyı cıkmadı ve annem bır daha ıyı olmadı hıc gülmedi bu belkı acının daha artırabılır ama bu ıllet ıcın söylenecek cok bır sey malesef allah sıze sabır versınkı sabır isteyen bır hastalık. daha ılerı durumları hem hastaya hem sıze ezıyete dönusuyor.hastaların psikolojisi bozuluyor zamanla buna alısın anlayışlı olun yaram çok derin henuz cok taze belkı açamaya bılr dayanamıyorum o yuzden affet ne senı daha üzmek üsterım ne de kendımı allah gercekten yardımcınız olsun temız ağrısız son nefes nasip etsin:KK5:

canım bız annemı ilk bacakları agrıyor dıye hastaneye götürdük sonra kabızlık cekıyordu onuda gösterdık ama kolonskopinin sonucları cok ıyı cıkmadı ve annem bır daha ıyı olmadı hıc gülmedi bu belkı acının daha artırabılır ama bu ıllet ıcın söylenecek cok bır sey malesef allah sıze sabır versınkı sabır isteyen bır hastalık. daha ılerı durumları hem hastaya hem sıze ezıyete dönusuyor.hastaların psikolojisi bozuluyor zamanla buna alısın anlayışlı olun yaram çok derin henuz cok taze belkı açamaya bılr dayanamıyorum o yuzden affet ne senı daha üzmek üsterım ne de kendımı allah gercekten yardımcınız olsun temız ağrısız son nefes nasip etsin:KK5:

ALlah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun. Benimde babam 1,5 ay önce pankreas kanserinden vefat etti. Şuanda forumda aynı şeyleri yaşayanların neler hissettiğini okuyarak kendime acı çektiriyorum farkındayım

33 kiloydu kemikleri sayılıyordu,içim acıyor. çok acı bir hastalık. Başınız sağolsun.

Tamamlayıcı tıp uygulamaları kanser hastalığı tedavisinde olmazsa olmaz arkadaşlar. Modern tıbbın kanser tedavisindeki başarısızlığı bilinen bir gerçek. Daha önceki yazılarımda da yazdığım üzere kemoterapi bir tedavi şekli değildir tedavi başarısı %2-3 olan bir yaklaşım kabul edilemez. Prof.Dr.Erkan Topuz doğal tıp uygulamalarına sıcak bakan nadir onkologlardan ve bu durum ismini sıkça duymanızdan da anlaşılıyor zaten.

Kanser tedavisi ile ilgili birde bitkisel tedavide uzman olan Dr.Ümit Aktaş var. Türkiye de tamamlayıcı tıp uygulamasını gerçekten bilerek uygulayan bir modern tıp insanı.

Bu iki ismi iyi değerlendirin arkadaşlar ve yazılarımı okuyun.

http://www.kadinlarkulubu.com/onkol...-erkan-topuzun-basarilari-mutlaka-okuyun.html

http://www.kadinlarkulubu.com/onkol...nser-degil-gereksiz-kemoterapi-olduruyor.html

Kanser hastalığı ile ilgili tamamlayıcı tıp anlamında nelerin kullanıldığından bahsedeyim.

Tıbbi tedavisi devam eden yani kemoterapi uygulanan bir hasta C Vitamini, Omega 3 ve Koenzim kullanabilir arkadaşlar. Bahsettiğim bu 3 madde zaten insan vücudunun temel ihtiyacı olan maddelerden olduğu için bitkisel tedavi statüsü değil diyebiliriz. Bu durum onkolog tarafından da onaylanacaktır. Bu sayede bu ağır tedavilerin yan etkileri minimize edilebilecektir ve tedaviye verilen cevap artacaktır.

Radyoterapi süreçlerinde ise bu maddelere ilave olarak arı propolisi radyoterapiye destekleyici olarak beraber kullanılabilir. Bu konuda radyasyon onkolojisi bölümünden bilim adamlarının tıbbi çalışmaları var ancak bunu bizim onkologlarımız bilmediği için karşı çıkmaktadır.

Zira propolisin kanser üzerindeki etkinliği ile ilgili özellikle uzak doğuda gerek çok öncesine dayanan gerek hala devam eden tıbbi araştırmalar son zamanlarda ülkemizde de yoğunlaştı ki zaten geleceğin kanser ilacı da yine bu maddedir. Japonya en çok mide kanseri vakası olan ülkedir ama gel gelelim mide kanserinden ölüm oranı yok denecek kadar azdır nedeni de doğal tıp uygulamalarının bu konuda kullanılmasıdır. Ayrıca tedavi anlamında daha bir çok hastalığa karşı propolis yıllardır kullanılmaktadır. Kanser tedavisi ile ilgili propolis hakkında en son İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsünde dünyada ilk ve tek olan bir araştırma yapıldı ve propolisin kanser hücre soylarının kötü seyirli, ortalama seyirli, iyi seyirli olmasına bakmaksızın hepsini öldürdüğü bu arada kemoterapi ve radyoterapide meydana gelen sağlıklı hücre ve buna bağlı doku kaybı gibi bir durumun olmadığı yani propolisin sağlıklı hücrelere hiç bir etki yapmadığı görüldü ki bu nedenle geleceğin kanser ilacı olma yolunda ilerliyor.

Tıbbi tedavi öncesinde ve sonrasında ise bir kanser hastasının kullanması gereken destekler ise en başta propolis olmak üzere, arı sütü, arı poleni, koenzim, omega 3, C ve D vitamini, selenyum ve çinko mineralleri, L-arjinin aminositi, aloe vera jel ekstresi, reishi mantarı. Bu bahsettiğim maddelerin hepsinin ayrı ayrı bilimsel araştırmalar ile antitümöral etkilerinin olduğu ispatlanmıştır. Kaldı ki sağlıklı olduğunu düşünen insanların kanserden korunmak için bu maddelerden bir veya bir kaçını kullanması gerekmektedir.

Bu gibi ürünlerinde kalite anlamında çok iyi olması ve gerçekten etken maddeleri barındırması sertifikalı ve onaylı olması önem arz eden diğer bir konudur. Bu konuda Erkan hocanın da tavsiye edip kullandırdığı özel bir marka mevcut bunu burada açıklamıyorum pm atarak sorabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun imkanı olan Erkan Topuz ile görüşsün ilk ve yetkili ağızdan benim söylediklerimi duymanız daha yerinde olacak buna bağlı olarak kafanızda soru işareti kalmayacaktır. Hepinize geçmiş olsun.

Sevgilerimle...

Son düzenleme:
Merhaba,pankreas kanseri çok umutsuz bir vaka değil.Erken teşhisle son 5 yıl yaşadığını bildiğim en az 3 kişi var.çok yakınımda yaşadığımızda bu foruma bakmıştım.Bütün umutlarım bir anda çökmüştü.Şimdi 5 yılını doldurdu ve normal hayatına devam ediyor..

X