Annem beni kıskanıyor

Deltavealfa

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
3.485
5.358
33
Büyük konuşmak istemiyorum ama bir anne neden kızını kıskanıyor
Aldığımı sattığımı yediğimi içtiğimi gezdiğimi saklamaya başladım.
Bu çok üzücü değil mi
Paylaşmak istedim kıskandı
Hep hani bana dedi
Yoruldum
Onu da çok yedirdim gezdirdim hediyeler aldım
Şükür teşekkür bilmedi
Bunaldım

Bu çok üzücü değil mi
Hep hani bana dedi
Yoruldum
Şükür teşekkür bilmedi
Bunaldım
Bazi anneler toksikve narsistdir, onları kendi haline bırakın ve kendi yolunuza bakın...

Bu annenizle ilgili açtığınız 7. konu
Şehriniz ayrı, kapınız ayrı. neden hala sizi bu kadar etkilemesine izin veriyorsunuz ki?
Bence çalışan kadinsiniz, terapi alın. Çözülmemiş anne problemleri bir ömür kendi kendine çözülmez. Kadın zaten toksik biri, siz de onu hem sevmiyorsunuz hem de her an onu mutlu etmek için cabalayip o memnuniyetsiz olunca kahroluyorsunuz. Bu hiç normal değil. Bu psikoloji ile, geçmişle yapılan kavgayla sağlıklı bir anne olamazsınız. Çocuklarınız bugün sevimli ve dizinizin dibindeler ama yarın ergen olacaklar. Çekilmez taraflari olacak. Eğer yardım almazsanız onlarla da saglikli iletişim kurabileceginize ben inanmiyorum

Bu çok üzücü değil mi
Hep hani bana dedi
Yoruldum
Şükür teşekkür bilmedi
Bunaldım
Böyle anneli paylaşımlara çok üzülüyorum hem bir anne olarak hem de bir evlat olarak. Umarım siz yanlış anlıyorsunuzdur.Ben bir annenin evladını kıskanmasını gerçekten kaldıramam 😣

çok zor bir durum , benim annem de bizlere karşı asiri kiskanc ve ben bunu kardeşim evlendikten sonra daha net görebildim ..
bazı anneler ; kendi evliliğinde yasayamadigi seyleri çocukları gelini de yaşayamasın istiyorlar adeta..
artık yas da geçip, geriye dönüş olmayacagini idrak ettiklerinde de pişmanlıklarla kiskanclik duyguları ortaya cikmaya basliyor.. uzucu bir durum..annenizden uzaklasarak çözüm bulabilirsiniz.. dinlemeyin , o birsey dese de ; siz kendi doğru bildiginizden sasmayin..

Bu çok üzücü değil mi
Hep hani bana dedi
Yoruldum
Şükür teşekkür bilmedi
Bunaldım
anneniz ve babaniz ayri mi? veya esinden gormedigi ilgiyi sizden gormek istiyor olabilir mi?

Aynı annem ya sürekli benim gitim tarzım gibi giyinmek isterdi ;senin yaşına olmaz başka bir şey alayım derdim(crop falan giyiyordu benimkiler gibi) nereye tatile gitsem isterdi ,ne alsam isterdi hep de yapardım günün sonunda ;sonuç kocaman nankörlük,görüşmüyorum. Çocugu ile yarışan annelerden nefret ediyorum

Bu çok üzücü değil mi
Hep hani bana dedi
Yoruldum
Şükür teşekkür bilmedi
Bunaldım
Bu valla benim kayınvalidem ya.
Cidden onu yazmışsın
Anne diye okuyunca yine de acaba kv mi dedim kvlerde bu tür kıskançlık çok var
Annede olanı ilk kez duydum
Biraz mesafe öneriyorum

Ben de aslinda boyle birseyden supheleniyorum. Evet cok sacma ama bunu artik bu yasimda hissetmeye basladim. Yani annem sanki o iyi bir insan ve o benden daha cok hak ediyor gibi bir hallere giriyormus gibi. His bu, ama davranilarindan anladigim bu. Artik yapmadiklarim icin beni suclu hissettiriyor. Ailem hep benim ugrasmama alismis, sin bir yildir depresyona girdim simdi fark ediyorum da, heo veren kisi olmak beni oyle yormus ki. Ben sinir cekmeyi dusundum, mutsuz oluyordum davranislarindan cunku. Herkesin annesi iyi kotu yaninda olurken benimki bana biraz yardim etse sanki canini aliyorlar gibi bunaliyor. Hak mi girmuyor bana anlamiyorum. Benim adima sevinmesi isterdim, ama o sanki benim sartlarimi kendisinde goremedigi icin sanki bana sinir oluyor. Hissettiklerim bunlar malesef.

bazı anneler ve kayınvalideler maalesef kızlarının ve gelinlerinin kendileri gibi yaşamasını istiyor.

Ben çok çektim sen de çek...

Ben yemedim sen de yeme...

Ben giymedim benim neyim eksik.

Yeri gelmişken geçen bir arkadaşıma gittim.

Birlikte oturuyorlar kadım 55832486 kere aynı hikayeyi anlatır durur.

Kocasının ve kayınvalidesinin haberi olmadan camdan bile bakamamazmış

İstiyor ki gelini de bende öyle olayım.

İzin almam sadece haber veririm eşime o da nerde olduğumu bilsin diye dedim.

Sizinkiler de kocamı be dedi

Güldüm geçtim.

Kendi esir gibi yaşamış istiyor ki bizde öyle olalım.

Her zaman aynı muhabbet he derim geçerim.

İşin kötüsü gelini ona göre benden de beter bırak haber vermeyi kafa estimi dışarı çıkan biri

Koca neymiş çocuk neymiş önce evmiş yemekmiş....

Bıdı bıdı ....

Bu arada geline alınan her takının aynısı ona da alınır.

Ama arkadaşım rahat bir insan takmaz takılmaz birşey de demez.

Döngü böyle kurulmuş alışmış

Aman ne yapayım ya gidecem ya güdecem diyor.

Gitse o da onunla gidecek çünkü

Bu hayatta takılmamak lazım aslında duygular ehlileşmeli ama başarana tebrikler

Malesef ki bazı annelerin benimseme gibi bir huyları yok. Kızım, evladım yaşasın değil de ben neden yapamadım yarışına girebiliyorlar. Üzücü ama belki de farklı bir nedeni vardır. Gençlerin birçok nedenle annelerinden saklamak zorunda kalıyorlar zaten birçok şeyi. O yüzden kafanıza takmayın annenizle ilişkilerinizi geliştirmenin yolunu arayın belki de ikinizin de karşılıklı olarak birbirinize dolmanızdan kaynaklanıyordur bu tür durumlar.

Resmen annemi anlatmışsın. Yıllarca onu mutlu etmek için uğraştım. Eşimle borç öderdik kendimiz için ayırdığım harçlığı bile ona verirdim, alırdı. Yıllarca çocuk yapmadım, hamile kalınca sevinmek yerine çocuğun olursa eskisi gibi destek olmazsın bana dedi. Kendimi geçtim çocuğuma aldığım çorabı bile kıskandı. Yıllarca taşıdım sırtımda o benim değilde ben onun annesi gibiydim. Ama artık yediğim kazıklar yetti çektim sınırı. Aslllaaa yaranamadım, gözü doymadı.

Ben de çok benzer şeyler yaşıyorum. Ama ben annemi memnun etmekten çok uzun süre önce vazgeçtim o yüzden çok da umursamıyorum.

Çevresinde yaşıtı bir arkadaşı yoksa sürekli sizinle gezmek istemesi normal olabilir.

Hediyeyi sürekli kendi ağzıyla mı istiyor?
Pek arkadaşı yok
Dili çok sivri herkesle küs
Kardeşleriyle de küs

Ben gezdiriyorum ama her yere götürmek istemiyorum bunaltıyor

Bu annenizle ilgili açtığınız 7. konu
Şehriniz ayrı, kapınız ayrı. neden hala sizi bu kadar etkilemesine izin veriyorsunuz ki?
Bence çalışan kadinsiniz, terapi alın. Çözülmemiş anne problemleri bir ömür kendi kendine çözülmez. Kadın zaten toksik biri, siz de onu hem sevmiyorsunuz hem de her an onu mutlu etmek için cabalayip o memnuniyetsiz olunca kahroluyorsunuz. Bu hiç normal değil. Bu psikoloji ile, geçmişle yapılan kavgayla sağlıklı bir anne olamazsınız. Çocuklarınız bugün sevimli ve dizinizin dibindeler ama yarın ergen olacaklar. Çekilmez taraflari olacak. Eğer yardım almazsanız onlarla da saglikli iletişim kurabileceginize ben inanmiyorum
Doğrusunuz en büyük derdim annem 😂

Aynı annem ya sürekli benim gitim tarzım gibi giyinmek isterdi ;senin yaşına olmaz başka bir şey alayım derdim(crop falan giyiyordu benimkiler gibi) nereye tatile gitsem isterdi ,ne alsam isterdi hep de yapardım günün sonunda ;sonuç kocaman nankörlük,görüşmüyorum. Çocugu ile yarışan annelerden nefret ediyorum
Ben de bunu sonradan farkettim. Annemin zamanında bir ilişkisi vardı. Kadının tüm giyim kusami değişti benim kiyafetlerimden giyiyordu resmen. Mesela ben gözlük alacaktım ki kendisi hayatında 1 kez bile gözlük takmadı, bende alicam.. vs gibi. Daha sonra anladım özellikle benle yarışır halde oldugunu. Çünkü 3 kardeşiz en çok benle çekişiyor.

X