Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anasınıfından kayıt silme

Merhaba Ekim 2017 doğumlu kızımı anasınıfına gönderdik

Sınıf 20 kişilik devlete bağlı anasınıfı

İçinde 5/6 tane Suriyeli çocuk da var

Sınıftaki erkek çocuklar çok yaramaz gerçekten ve ne bir stajyer öğrenci ne de bir yardımcı anne görevi görecek kişi var.

Öğretmen onlara durun yapmayın vs demekten bizimkine sıra gelmiyor.

Sınıfın yerleri parke mecbur ayakkabılar ile duruyorlar, oyuncaklar yerlerde geziyor, dip köşe bi temizlik söz konusu değil.

Çocuğum iki kere hastalandı okullar açıldığından beri,

bi haftadır okula gidiyor bugün yine burnu akmaya başladı.

Şimdi ben okuldan kaydını sildirmek istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor

400₺ ücreti önden aldılar bunu iade ederler mi? Artı 500 lirayı da taksit taksit 100 olarak verecektik

Seneye tekrar gönderme hakkım var

Başka bi okula göndeririz diyoruz

Böyle bi şey yaşayan oldu mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler 💐
Bende verdim bir gün zor durdu benimkisi 2018 doğumlu baştan istedi sonradan durmak istemedi. Bende peşin aidatı ödedim zaten baştan söylediler bir günde olsa para iadesi yok diye bile bile kabul ettim mecbur parada yandı. Siz yinede bir konuşun belki yarısını olsun verirler.

Okuldan kaydınızın silinmesi için okul idaresine dilekçe vermeniz yeterli.
Ücret iadesi yapılmaz, devam etmeyeceğiniz için başka bir ödeme de talep edilmez.

Mantıksız olur bence çünkü bunlar her anaokulunda olan şeyler. Birinci çocuğum 19 aylıktan itibaren kreşe gitti. Özeldi kreş full hasta oldu. 1 ayda 3 hafta antibiyotik kullandık.5 yaşından itibaren devlet anaokuluna gitti sınıf 30 kişilikti hasta olmadı yani ara sıra oldu. Şimdi 9 yaşında iyi bir sıkıntı yok.
Kardeşi 11 aylık başladı kreşe 20 aylık oldu alıştı.
Demem o ki çocuğun seneye de gitse böyle hasta olacak 3 kişilik sınıfta olsa hasta olacak. Çünkü böyle böyle bağışıklık kazanacak.

Anasınıfına giderken oğlumda çok hasta oluyordu.
Bu sene göndermezseniz seneye hasta olacak ve 1. sınıfta hasta olması daha kötü.
Bizim sınıfta Suriyeli olmamasına rağmen ayrıca kolej olmasına ve oldukça temiz olmasına rağmen her hafta hasta oluyordu.

Merhaba Ekim 2017 doğumlu kızımı anasınıfına gönderdik

Sınıf 20 kişilik devlete bağlı anasınıfı

İçinde 5/6 tane Suriyeli çocuk da var

Sınıftaki erkek çocuklar çok yaramaz gerçekten ve ne bir stajyer öğrenci ne de bir yardımcı anne görevi görecek kişi var.

Öğretmen onlara durun yapmayın vs demekten bizimkine sıra gelmiyor.

Sınıfın yerleri parke mecbur ayakkabılar ile duruyorlar, oyuncaklar yerlerde geziyor, dip köşe bi temizlik söz konusu değil.

Çocuğum iki kere hastalandı okullar açıldığından beri,

bi haftadır okula gidiyor bugün yine burnu akmaya başladı.

Şimdi ben okuldan kaydını sildirmek istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor

400₺ ücreti önden aldılar bunu iade ederler mi? Artı 500 lirayı da taksit taksit 100 olarak verecektik

Seneye tekrar gönderme hakkım var

Başka bi okula göndeririz diyoruz

Böyle bi şey yaşayan oldu mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler 💐
Benim oğlum da devlet anasınıfına başladı. İnanın okula tüm hafta gidemiyor, çünkü hep hasta. Hastayken başka belirtilerle tekrar başka bir hastalığa yakalanıyor hatta. Sınıf temiz olsun olmasın ilk sene böyle geçecek sanırım. Bugün öğretmenimiz yazdı sınıfta bazı çocuklarda bit tespit edilmiş. Yani kalabalığın olduğu yerde her türlü mikrop, hastalık vs.var. Çare yok toplumdan izole yaşayamayacağımıza göre böyle böyle alışacaklar inşallah.

X