Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları anaokullarinda yemekler artik ucretsizmi

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.724
1.712
38
kizim anaokuluna gidiyor devletin. cogu arkadasim biz artik yemek parasi vermiyoruz mesela aylik 500 oderken 300 oduyoruz dedi ama bizim okulda yok. netten baktim sanki her okul icin gibi lutfen bilginiz varsa yazabilir misiniz. gecen hafta mudure cocuklar 1 ay gelmedi yine ayni parayi mi verecegiz demis bazi veliler evet demis mudur.

Her yerde öyle mi bilmiyorum ama Eskişehir’de devlet anaokullarına yemek veriyor. Yemek dediğim de kek süt muz gibi

Benim kızım da devlet anaokulunda Kahvaltı - atıştırmalık tarzında beslenme listesi ve ücretsiz görev yaptığım okula bağlı anasınıfı açıldı birkaç ay önce 10a yakın öğrenci geliyor onlar beslenmeyle geliyorlar gördüğüm kadarıyla

Sömestr oluyor diye yarım ücret alınmıyor zaten. O ayı yine tam veriyorsunuz. Deprem sebebiyle +2 hafta daha gitmediler malum ama o kısmın ücret meselesini bilmiyorum hiç.

kizim anaokuluna gidiyor devletin. cogu arkadasim biz artik yemek parasi vermiyoruz mesela aylik 500 oderken 300 oduyoruz dedi ama bizim okulda yok. netten baktim sanki her okul icin gibi lutfen bilginiz varsa yazabilir misiniz. gecen hafta mudure cocuklar 1 ay gelmedi yine ayni parayi mi verecegiz demis bazi veliler evet demis mudur.
Deprem nedeniyle gitmediğimiz 2 haftanın ücretini istemediler bizden.300 TL idi ücret 150 yatırdık.

Oğlum devlet anaokuluna gidiyor ve ücretsiz yemek veriliyor..bir hafta yemekti bu hafta kahvaltı ve gayette güzel menüleri var

Benim çalıştığım okulda anasınıfları vardı su an da anaokulu oldu ama bina imkanı aynı. Onlara ücretsiz kahvaltı geliyor.
Oğlum bağımsız anaokuluna gidiyor. Onlarda bir değişiklik yok. Bu ay tam ücret verdik. Mayıs ayında yarım ödenecek

Biz veriyoruz. Yemek ücretsiz oldu mu bi bilgim yok. Aylık 280 sabahçı öğrenci. Her ayı tam aldılar. Ama onu bende okumuştum anaokullarında ücretsiz olacak diye.

biz de ucretsiz vermeye basladilar..normalde evden beslenme koyuyorduk ..

ama verilen yemegi ogretmenimiz uetersiz buluyor..geneldr kuruyemis veya pogaca vs seyler cikiyor :/

Biz veriyoruz. Yemek ücretsiz oldu mu bi bilgim yok. Aylık 280 sabahçı öğrenci. Her ayı tam aldılar. Ama onu bende okumuştum anaokullarında ücretsiz olacak diye.
bazi yerlerde pilot uygulama var mesela bizim okulda ortaokul vr ilkokullarin bir kismina yemek veriliyor

okul geneli ogrenci sayimiz az ve tasimali ogrencilere yemek ciktigi icin ..

yemek verilen ogrencilerde evi uzak veya gecim sıkıntısı olanlari sectiler

ama anaokili ogrencilerinin tamamina yemek veriliyor mesela dun
cikolatali milfoy ,1 dilim cikolatali kek,1 paket tereyag vardi alakasiz bir menu 🥲

bazi yerlerde pilot uygulama var mesela bizim okulda ortaokul vr ilkokullarin bir kismina yemek veriliyor

cikolatali milfoy ,1 dilim cikolatali kek,1 paket tereyag vardi alakasiz bir menu 🥲
Gerçekten alakasız. Bizim okulun yemekleri güzel. Ücret olarak da uygun. Mesela bugün omlet ,labne, reçel ,süt ,ekmek vardı.

Gerçekten alakasız. Bizim okulun yemekleri güzel. Ücret olarak da uygun. Mesela bugün omlet ,labne, reçel ,süt ,ekmek vardı.
onceki anaokulumuz da ucretliydi bizim orda sicak yemek cikiyordu ..kahvalti da ayni bahsettiginiz gibiydi ..

ama bu devlet okulu icerisinde kantini bile islemeyen bir okul malesef cocuklarin beslenme problemi hep vardi

bizim acimizdan iyi oldu..

Biz ekstra para ödüyoduk yarım güne atıştırmalık tarzı şeyler çıkıyodu şimdi onu yemeğe çevirmişler. Öğretmen devletin öğrenci başı 9 tl ödediğini söyledi.

menulerı ne kadar sacmaymış, kızımda devlet ana sıninıfına gidiyor oglenci, dün tavuklu pilav, bugun börek çıktı yarin yogurtlu makarnalari vs var.
ilk hafta bizim menulerimiz çok hamura dayalıydı müdür ile konusuldu öglenci olanların menüleri düzenlendi

X