Onkoloji - Kanser ve Türevleri aml2 biten hayaller

sura38

Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2013
34
3
uzun süredir bu kulübü takip ediyorum.anlatacağım hikaye biraz uzun olacak kusura bakmayın.Yardımcı olursanız çok sevinirim.25yaşında bekar bir bayanım.bundan 1.5yıl önce lösemi teşhisiyle hastaneye yatırıldım.AML2hastasıydım geçirenler çevresinde olanlar iyi bilir.hemen tedavilere başlandı.3kür kemoterapi aldımve şükür ki tedavilere cevap vermeye başladım.Şanslıydım kardeşiminde iliği yüzde yüz uyumluydu hastalığın nüksetmemesi için ilik naklinide kabul ettim bir kez bu yola girmiştim.o süre içerisinde bir ayağım hep kadın doğumcudaydı kemoterapiden dolayı rahmimin yumurtalıklarımın yumurtalırımın zarar göreceğini sölediler ama şükür öle bişi gelişmedi taki ilik nakli olana kadar.:KK43:ilik naklini yapacak doktorlar tedavinin ağır olduğunu kısırlığın gelişebileceğini sölediler.evli olmadığım için embriyo dondurması yapamadımTürkiyede bekarlar için yumurta toplama işlemide pek gelişmiş değil bunu doktolar bile nasıl yapacağını bilmiyor inanırmısınız?zaten o andada düşüneceğim tek şey çocuktu ölümün eşiğindesiniz olaylara çok farklı bakıyorsunuz.eğer allah bana naisp etmişşse çocukda olur dedim ne yazıkki yumurtalarımı toplatmadım:KK43:ilik naklini oldum 2.bir hayat bahşedilmişti bana ne kadar şükretsem azdı.zaten böle durumlarda bide aşk filizlenir bilirsinizkarşı taraf beni seviyor ben onu seviyorum olmaması için hiç bir engel yok.Çünkü ilikde çalışmaya başlamış normal bir insan olmaya başlamıştım.ilik naklinden sonra 2kez regl oldum sonra her şey kesildi.artık kadın doğumcunun yolunu tutma zamanı gelmişti gittim ne yazıkki kemoterapiye bağlı erken menopoz gelişmiş dedi evlenmek için bir sakınca yok ama çocuk sahibi olamazsın kemiklerini ve kalbimi korumak için bir ilaç verdi ama zaten ben o zaman farklı bir dünyada yaşıyordum drun dediğini algılayamıyordum.bu durumu ilik nakli yapan drlarla görüştüm bana beklenen bir durum dediler gelme ihtimali hiç mi yok dedim fazla ümit vermeyelim dediler.Bu hayatımın 2.yıkımı oldu.sevdiğim insanlada bu durumu paylaştım oda çok üzüldü ama bazı şeyler sevginin aşkın önüne geçmişti bana evlilik için söz veremeyeceğini söledi ayrıldıköl.tabi bu ayrılık 3.yıkım oldu.bazen böle avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum:KK43:ama hiçbişi yapamıyorum.insanların mutsuzluğu benim mutluluğum oldu çünkü ben mutlu değilim ve kimsenin olmasını istemiyorum gibi garip şeyler düşünür oldum.Sonra diyorumki bu hastalık nasıl milli piyangodan çıktıysa rabbim buna nasıl şifa verdiyse inş bunada verir diyorum.ümidimi kaybetmek istemiyorum ama bazen gücüm kalmıyor.her şey çok üst üste geldi,yoruldum diyorum söle azrail gelsede götürse diyorum diyorumda diyorum:)ŞİMDİ SİZDEN Bİ RİCAM VAR ÇEVRENİZDE İLİK NAKLİ OLUP ÇOCUK SAHİBİ OLAN VAR MI ?YAZARMISINIZ BİR NEBZE ÜMİT OLUR BANADA

inanın yazınızı baştan sona etkilenerek okudum..
rabbim bu mübarek kadir gecesinde,size ve tüm hastalarımıza şifaler versin inşallah.
hergece dualarımda yer verririm.isminizi bilmiyor olsamda sizin içinde bu gece dua edicem.
yaşananlar hiç kolay değil.3 büyük yıkım..
ama sizin için şuanda en önemli şey kendi sağlığın.kendinsin herşeyden önce..
diğer herşeye bir çare bulunur.rabbim yeterki istesin ol derse olmuycak hiçbirşey yok biliyorsun..
benimde geçen yıl basit bir yumurtalık kistini, doktorların kanser benzetmesiyle hayatım 15 gün ızdıraba dönüşmüştü.
büyük bir ameliyat.kemoterapi ve yumurtalık rahim alınıcak dediler. okadar emin konuştularki.
öyle çok ağladım. okadar çok yıkıldımki,hasta olduğumun şoku mu. yoksa,dünyaya bir evlat veremiycek olmanın korkusumuydu.
ama bir an sıyrıldım bunlardan ve rabbime sığındım.dualar ettim.isyan etmedim.okadar zor gibi görünen şeyler birden kolaylaştı işlerim rast geldi.ve mutlu son. yanlış anlaşılma kanser değilim.yatıp kalkıp şükrediyorum.seninki kadar zor olmasada allah benide sınadı.
okadar iyi anlıyorumki ne hisettiğini kısmen biliyorum.
ama bunlar bir sınav. ve zor günler gelip geçici allahın sevdiği kulusunki, seni böyle bir dertle sınamış.
allahın izniyle atlatıcaksın ve herşey yoluna girecek.

hatta bu forumda da bir arkadaş bu hastalıkla tedavi görüp hamile kalmıştı.okumuştum çok önceleri.
kısacası tedavin hayırlısınla bitsin sağlığına kavuş.geri kalan herşeyin bir çaresi bulunur diye ümit ediyorum ben.
tekrar acil şifaler diliyorum.dualarımdasın.allaha emanet ol.

Son düzenleme:
inanın yazınızı baştan sona etkilenerek okudum..
rabbim bu mübarek kadir gecesinde,size ve tüm hastalarımıza şifaler versin inşallah.
hergece dualarımda yer verririm.isminizi bilmiyor olsamda sizin içinde bu gece dua edicem.
yaşananlar hiç kolay değil.3 büyük yıkım..
ama sizin için şuanda en önemli şey kendi sağlığın.kendinsin herşeyden önce..
diğer herşeye bir çare bulunur.rabbim yeterki istesin ol derse olmuycak hiçbirşey yok biliyorsun..
benimde geçen yıl basit bir yumurtalık kistini, doktorların kanser benzetmesiyle hayatım 15 gün ızdıraba dönüşmüştü.
büyük bir ameliyat.kemoterapi ve yumurtalık rahim alınıcak dediler. okadar emin konuştularki.
öyle çok ağladım. okadar çok yıkıldımki,hasta olduğumun şoku mu. yoksa,dünyaya bir evlat veremiycek olmanın korkusumuydu.
ama bir an sıyrıldım bunlardan ve rabbime sığındım.dualar ettim.isyan etmedim.okadar zor gibi görünen şeyler birden kolaylaştı işlerim rast geldi.ve mutlu son. yanlış anlaşılma kanser değilim.yatıp kalkıp şükrediyorum.seninki kadar zor olmasada allah benide sınadı.
okadar iyi anlıyorumki ne hisettiğini kısmen biliyorum.
ama bunlar bir sınav. ve zor günler gelip geçici allahın sevdiği kulusunki, seni böyle bir dertle sınamış.
allahın izniyle atlatıcaksın ve herşey yoluna girecek.

hatta bu forumda da bir arkadaş bu hastalıkla tedavi görüp hamile kalmıştı.okumuştum çok önceleri.
kısacası tedavin hayırlısınla bitsin sağlığına kavuş.geri kalan herşeyin bir çaresi bulunur diye ümit ediyorum ben.
tekrar acil şifaler diliyorum.dualarımdasın.allaha emanet ol.

ilk öncelikle çok sağolun bu kadir gecesinde ben ve benim gibi olanlara dua edenlere rabbim güzel günler göstersin.Şuanda hastalıktan eser kalmadı ama yaşımın çok genç olması ve diğer yaşanan şeyleri göz önüne alınca çok yıprandığımı düşünüyorum.insanoğlunun bu kadar acımasız oluşu sadece içimi acıtıyor.:KK43: kimse istemez fakir olmayı,sakat doğmayı,hasta olmayı ama yapacak bişi yok oluyor bunu biz istemiyoruz RABBİM VERİYOr.Kendinize çok iyi bakın aklınıza geldikçe dua edin gerçekten çok ihtiyacım var.

yazım tarzınızdan bile ne kadar iyi birisi olduğunuz anlaşılıyor.
allah hepimize güzel iyi günler göstersin inşallah.
negüzel hastalıktan kurtulmuşsunuz.allah şifasını verdiyse eminim diğer dertlerinde dermanını vericektir.ama sabır etmek gerekiyor.
yaşınız çok genç,yeterki allah sağlık versin sağlıklı olalım.
dediğim gibi gerisi halolur.dünyada birtek ölüme çare yok.onun dışında herşeyin bir vakti saati vardır.
kendinize çok iyi bakın.sevgiler..

Sağlığıni sana geri veren Allah,seni annene babana bağışlayan Allah, inşallah bebekte verir. yeni üye olduğum için özelden mesaj atamadım. Senin konun için üye oldum. bu hastalıkta tedavi görüp çocuğu olan iki kişi duydum ben.Benimde eşim şu anda aml lösemi. Sağlığının iyiliği konusunda yazdıkların bana umut oldu inan. ikinci kemoterapiyi alıyoruz,İlik nakli olacağız bizde. binlerce şükür ki ablasının iliği uyuyor. İnşallah bizde senin gibi bu hastalığı atlatacağız.Eğer seni üzmeyecekse hastalığının tedavisi hakkında konuşmak istyorum. ama konuşmak istemezsen anlarım. Sağlıkla kal canım.

Sağlığıni sana geri veren Allah,seni annene babana bağışlayan Allah, inşallah bebekte verir. yeni üye olduğum için özelden mesaj atamadım. Senin konun için üye oldum. bu hastalıkta tedavi görüp çocuğu olan iki kişi duydum ben.Benimde eşim şu anda aml lösemi. Sağlığının iyiliği konusunda yazdıkların bana umut oldu inan. ikinci kemoterapiyi alıyoruz,İlik nakli olacağız bizde. binlerce şükür ki ablasının iliği uyuyor. İnşallah bizde senin gibi bu hastalığı atlatacağız.Eğer seni üzmeyecekse hastalığının tedavisi hakkında konuşmak istyorum. ama konuşmak istemezsen anlarım. Sağlıkla kal canım.

her konuda yardımcı olabilirim lütfen aklınıza takılan her şeyi sorun.Kemoterapiye cevap veriyorsa hele birde ilik bulmuşsanız allahın izniyle eşiniz iyileşir.çok geçmiş olsun.:)

ikinci daha ağır geçiyor.dün ateşi 40.9 a çıktı çok korktum sende böyle olmuş muydun. nakilden sonra yaşadığın bi sıkıntı olmuş muydu.Doktor ilk kemoterapi için istedğimiz gibi sonuçlar dedi. mail adresini sorun olmazsa verebilir msn. özelden atamıorum daha rahat konuşuruz istersen.

ikinci daha ağır geçiyor.dün ateşi 40.9 a çıktı çok korktum sende böyle olmuş muydun. nakilden sonra yaşadığın bi sıkıntı olmuş muydu.Doktor ilk kemoterapi için istedğimiz gibi sonuçlar dedi. mail adresini sorun olmazsa verebilir msn. özelden atamıorum daha rahat konuşuruz istersen.

ewt bende toplamda 3kür aldım ve birde ilik nakli olurken kür almıştım.benim ilki ağırdı birde sonuncusu o zaman ateşim fırlamıştı 40dereceye falan.ama iniyo merak etme.güzel günler yakında inşh.ben şuanda işteyim onun için msn falan açamıyorum canım ozgurkiz_456hotmail.com die ekleyebilirsin ama akşam görüşürüz.Allah yar ve yardımcınız olsun.

Bence kendinizi şanslı saymalısınız, AML çok sinsi bir hastalık, akut olduğu için teşhis edilmediği ya da geç kalınıldığı zamanlarda ölümcül olabiliyor, kemoterapiye cevap vermesi ve ilik naklinin gerçekleşmesi ise tam anlamıyla piyangoyu tutturmak, ama iyi anlamda. Tabii ki herhangi bir kansere yakalanmak kötü ama kanseri olanları arasında çok şanslısınız.

Kısırlık, kemoterapi ve ilik naklinin maalesef uzun süreli yan etkilerinden. İlik nakli ve kemoterapi, yumurtalıkların fonksiyonlarında değişimlerde bulunuyor ve hormon seviyesi düşüyor buna bağlı olarak. Az hormon salgılanması demekte, hamilelik şansının azalması demek. Ancak bu tamamen bir kısırlığa yol açmıyor ve genelde, en azından yurt dışında bildiğim kadarıyla östrojen hormonu takviyesiyle bu değişimin en aza indirilmesi planlanıyor/sağlanıyor.

Fakat ülkemizde, hele ki devlet hastanelerinde, bırakın hormon tedavisini, kanser tedavisini bile doğru düzgün bilmeyen doktorlar mevcut. Bu yüzden en iyi şansınızın özel hastanelere gitmeniz olduğunu düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla Yeditepe'nin jinekoloji ve onkoloji alanlarında çok iyi doktorları var, kesinlikle en azından bir muayene için gitmenizi öneriyorum eğer sağlık sigortanız karşılayabilir ise.

Bir diğer şansınız da, eğer imkanınız varsa yurt dışına gitmeniz. Johns Hopkins bu alanda isim yapmış bir hastane ve Amerika'nın Baltimore şehrinde bulunuyor ve en iyi hastaneler arasında. Eğer Amerika'ya gitme şansınız yoksa, Almanya da hormon tedavilerinde çok iyi. Umarım en kısa sürede bu durum geçer.

Bence kendinizi şanslı saymalısınız, AML çok sinsi bir hastalık, akut olduğu için teşhis edilmediği ya da geç kalınıldığı zamanlarda ölümcül olabiliyor, kemoterapiye cevap vermesi ve ilik naklinin gerçekleşmesi ise tam anlamıyla piyangoyu tutturmak, ama iyi anlamda. Tabii ki herhangi bir kansere yakalanmak kötü ama kanseri olanları arasında çok şanslısınız.

Kısırlık, kemoterapi ve ilik naklinin maalesef uzun süreli yan etkilerinden. İlik nakli ve kemoterapi, yumurtalıkların fonksiyonlarında değişimlerde bulunuyor ve hormon seviyesi düşüyor buna bağlı olarak. Az hormon salgılanması demekte, hamilelik şansının azalması demek. Ancak bu tamamen bir kısırlığa yol açmıyor ve genelde, en azından yurt dışında bildiğim kadarıyla östrojen hormonu takviyesiyle bu değişimin en aza indirilmesi planlanıyor/sağlanıyor.

Fakat ülkemizde, hele ki devlet hastanelerinde, bırakın hormon tedavisini, kanser tedavisini bile doğru düzgün bilmeyen doktorlar mevcut. Bu yüzden en iyi şansınızın özel hastanelere gitmeniz olduğunu düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla Yeditepe'nin jinekoloji ve onkoloji alanlarında çok iyi doktorları var, kesinlikle en azından bir muayene için gitmenizi öneriyorum eğer sağlık sigortanız karşılayabilir ise.

Bir diğer şansınız da, eğer imkanınız varsa yurt dışına gitmeniz. Johns Hopkins bu alanda isim yapmış bir hastane ve Amerika'nın Baltimore şehrinde bulunuyor ve en iyi hastaneler arasında. Eğer Amerika'ya gitme şansınız yoksa, Almanya da hormon tedavilerinde çok iyi. Umarım en kısa sürede bu durum geçer.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hastanede tanıştığım ve aynı teşhisle aynı tedaviyi görmüş olan arkadaşlar vardı (erkek-bayan)bir müddet onlarda aynı sıkıntıyı yaşamış ama genelde hepsinin çocuğu olmuş.yani hastalıktan kurtuldum şükür tabi ama kendimi yarım adam gibi hissediyorum acayip derecede takıntı yaptım.sanki hayatımın ileri safhalarında bu konu mutluluğuma hep engel teşkil edecekmiş gibi geliyo.bilmiyorum ne yapacağı mı inanımki bilmiyorum

öncelikle çok geçmiş olsun
geçenlerde bir tanıdıkla bu konu hakkında konuşmuştuk oda nakil oldu ve iğleşir iğleşmez durumunu bilen biriyle evlendi
merak etme senide her halinle kabul eden biri çıkacaktır inşallah
ben sana iki öneride bulunacağım şifa Allahtan inan allah bir yerden verir elbet:arı sütü arı poleni propolis bal karışımı kullan.benim arkadaşımın 1 gün olan adetini 4 güne çıkarmıştı.ostrojen bulunan gıdalar tüket:hayıt tohumu tavsiye eden çok.birde burda okumuştum ve çokta duydum ki bir bardak suya 41 gün Meryem suresini oku iç allah sana bir evlat bağışlar inşallah amaaa bunu evlenince yap.kalben tam teslim ol allah büyükttür her şerde bir hayır her zorlukta bir kolaylık vardır elbet

öncelikle çok geçmiş olsun
geçenlerde bir tanıdıkla bu konu hakkında konuşmuştuk oda nakil oldu ve iğleşir iğleşmez durumunu bilen biriyle evlendi
merak etme senide her halinle kabul eden biri çıkacaktır inşallah
ben sana iki öneride bulunacağım şifa Allahtan inan allah bir yerden verir elbet:arı sütü arı poleni propolis bal karışımı kullan.benim arkadaşımın 1 gün olan adetini 4 güne çıkarmıştı.ostrojen bulunan gıdalar tüket:hayıt tohumu tavsiye eden çok.birde burda okumuştum ve çokta duydum ki bir bardak suya 41 gün Meryem suresini oku iç allah sana bir evlat bağışlar inşallah amaaa bunu evlenince yap.kalben tam teslim ol allah büyükttür her şerde bir hayır her zorlukta bir kolaylık vardır elbet

eski sevgilim hastanede yanımda olan ne geçirdiğimi bilen bir insandı.bana hastalıktan sonra duygularını söyledi bende kabul ettim ne yazıkki sevdimde ama sadece ben korkularımdan olabileceklerden bahsettim ilişkimi hele birde sevdiğim insana yalan söylemek istemedim ama anladımki çok doğru olmakda iyi değilmiş.ailesi insafsızca yargıladı ve idam kalemimizi kırdı o yüzden bu takıntı haline geldi bende.diyorumki demek böyle hayatta yalnız kalmakta varmış beni bu halimle kim kabul eder.sadece çok üzgünüm hissettiğim sadece bu.

bende 87 gün önce nakil oldum yumurtalarımı dondurmak için zamanım yoktu şuanda regl olamıyorum eğer olmazsam kadın doğuma gideceğim ben yeni evliyim bu hastalığa da 1 aylık evliyken yakalndık şu dünyada en çok istediğim anne olmaktı inş Rabbim nasip eder diye düşünüyorum tabi önce benim sağlığıma kavuşmam gerekiyor hayat zor ama iliğin uyup nakil olmamız bile mucize olduğunu düşünürsek şükretmemiz gerekiyor ner kadar yüreğim acısa da kabul etmek gerekiyor sanırım bende sizler gibi merak ediyorum nakil olup dondurma işlemi yapmadığı halde çocuğu olan varmı diye araştıryorum :KK43: Allahım herkesin yardımcısı olsun inş benim de tanım aml m4 allojenik nakil oldum abimden %100 uyumlu

çok geçmiş olsun canım ben bu konuyu açtığımda bazı gerçekler yüzüme çok acımasızca vurulmuştu yazdıklarım seni ümitsizliğe sevk etmesin.öncelikle sağlığına kavuşman çok önemli sonra gerisine bakmak gerekiyor.Ben çok araştırdım rabbim isteyince her şey oluyor ki nice çocuğun olmaz denilenin olmuş bu hastalığı geçirmiş.Ümit ederim ki bizimde olur.Çok dua etmek gerekiyor.duayla açılmayacak kapı yok :)sağlıcakla kal

Merhaba arkadaşlar bende ilik nakli oldum sizinle aynı sorunları yaşiyorum. Bir gelişme olan varmı acaba adeti geri dönen veya çocuk sahibi olan

Merhaba eşim de ilik nakli olacak Allah’ın izniyle, o da lösemi tedavisi görüyor B ALL. Spermleri dondurduk, ilk o işlemi yapmışlardı. Ama Allah çok büyük, “ol” derse hiç bir şey olmamasına mani olamaz.

Annem de üç, dört doktordan “asla çocuğun olmaz” lafını duymuş. Tam 16 sene sonra ben doğmuşum. Bunu söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama hocaya gitmişler. Bu arada kalp gözü açık bi hocaydı, bende tanıştım 5,6 yaşlarımdayken. Sen yanında değilken bile, senin ne konuştuğunu ne söylediğini bilirdi. Hayat bildiklerimin, ezberlediklerimizin, hatta biliminde ötesinde mucizelerle dolu. Dilerim onlardan biri de sizi bulur ve annemin kucağı gibi sizin kucağınıza da bir bebek gelir. Ve tabii eşimle bana da :)

X