altın birikim ev

mutemadiyenuzgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.808
1.213
Mart gibi işe başlayacağım ve maaşımdsn her ay 10 grama yakın alıp kenara koymayı planlıyorum bu şekilde altın biriktirip ev alan var mı? şu an tayin dolayısıyla doğudayız 4 yıl içinde yüzer gramdan 400 gram altınım olacak altın önümüzdeki 3 4 yıl içinde kaç olur bu konuda bilgili olanlar varss yardımcı olabilirler mi? krediyi şu an için düşünmüyorum. altın geçen sene çok fazla yükseldi acaba bi süre sabit kalma ya da düşme durumu olur mu? yani YouTube'da videolara baktığımda biri diyor düşecek biri diyor 1000 lira olacak şöyle ciddi mantıklı yorumlar yapabilecek ekonomi bilgisi iyi olan biri var mı?

Mart gibi işe başlayacağım ve maaşımdsn her ay 10 grama yakın alıp kenara koymayı planlıyorum bu şekilde altın biriktirip ev alan var mı? şu an tayin dolayısıyla doğudayız 4 yıl içinde yüzer gramdan 400 gram altınım olacak altın önümüzdeki 3 4 yıl içinde kaç olur bu konuda bilgili olanlar varss yardımcı olabilirler mi? krediyi şu an için düşünmüyorum. altın geçen sene çok fazla yükseldi acaba bi süre sabit kalma ya da düşme durumu olur mu? yani YouTube'da videolara baktığımda biri diyor düşecek biri diyor 1000 lira olacak şöyle ciddi mantıklı yorumlar yapabilecek ekonomi bilgisi iyi olan biri var mı?
4 yıl sonraki fiyatla şuan ki fiyat bir olmaz. imkanın varsa kredi çek her ay altın fiyatı kadr krediyi ödersin

Uzun vadede birikim için en iyisi altın. Zarar etmez. Ev alcaginiz zaman beş altı ay takip eder en yüksek anında bozdurursunuz. İyi kâr edersiniz. Ama lütfen evde biriktrimeyin. Altın hesabı açın bankada.

× senesinde odedigim kredi ile yarim altin aliniyordu. 2 yilin sonunda ceyrek bile olmaz oldu. Ama faiz oranlari sure yada piyasalar ani krizler hersey etkiler karar sizin ne kdr odeyeceksiniz maastan ne kalacak hepsi etkiler

Tabii ki yatırım tavsiyesi değildir ama altın hazır dusukken Bence git cekebildigin kadar kredi çek, bankadan altın al.
altıni ödeyene kadar sabit borcunu ödersin
Çünkü altin dediğin çok oynak bir şey
Üç ay on gramı 4500'den alırsın, sonraki üç ay 5000'den alırsın, sonraki üç ay belki çıkar 6500-7000den alırsın..oysa kredi çeksen alacağın altın belli,odeyecegin borç belli...en azından sürprizlerle karşılaşmazsin, çünkü bizim ülke fokur fokur. Her an her şey çıkabiliyor.

Her ay 10 gram alacağınızı nasıl garantileyebiliyorsunuz ki? 3 ay sonra altın fiyatları 2’ye katlarsa alabilecek misiniz mesela 10 gram?

Her ay 10 gram alacağınızı nasıl garantileyebiliyorsunuz ki? 3 ay sonra altın fiyatları 2’ye katlarsa alabilecek misiniz mesela 10 gram?
Ben de ona şaşırdım biri bana da taktik versin. 1 ayda 10 gram altın nasıl alınır :KK43: Kira, kredi kartı borcu, kyk ödemesi derken istediğim gibi birikim yapamıyorum

Sorduğunuz sorunun net bir cevabı olsa herkes önünü görebilir ve herkes onyönde yatırım yapabilir. Tahminler doğrultusunda çekilen videolar var, onları izleyip ciddi bir mesai ayırıp devamlı aktif olmanız gerekiyor. Altın şu olur gümüş bu olur pilatin şu olur demek imkansız. Bu işi yapanların da dediği gibi “yatırım tavsiyesi değildir”. Ben yatırımlarımı çeşitlemeyi seviyorum, biraz ondan biraz şundan biraz bundan yapınca düşen de oluyor çıkan da. Ama ciddi zaman ayırıp tavsiyeleri izlemelisiniz, grafikler çıkarmalısınız.

Uzun vadede birikim için en iyisi altın. Zarar etmez. Ev alcaginiz zaman beş altı ay takip eder en yüksek anında bozdurursunuz. İyi kâr edersiniz. Ama lütfen evde biriktrimeyin. Altın hesabı açın bankada

işte bilemiyorum şu an 440 mesela en fazla 5 bin ayırsam daha fazla olursa tabii ki 10 alamam ama kredi çekince de faizi var bir de korkuyorum altının ne kadar yükseleceğini bilmediğim için bilsem ki 700 olacak 2024te hemen alayım ama ya mesela 500 olursa o zaman zararda bile olurum kredi çekersem off kredi hiç beklediğim için biraz korkuyorum

Yaptığınız hesabı anlamadım ama ayda 10 gr altın 4 yıl sonra yarım kilo altın yapar ve İstanbulda 2+1 ev alabilirsin güzel oturulacak bir yerden . Başka illeri bilemem ama . Ama çok zor 10 gr altın biriktirmek . Bir koli yumurta bile 24 TL

Nasıl alabilir? Bende var o kadar altın, yaşadığım küçücük bir ilçede değil ev iki oda alamam şuan. Ama peşinat için söylüyorsaniz olabilir tabi

Maaşınız ne bilmiyorum ama her ay 10 gram altın almak demek ayda 5000 lira ayırmak demek. Şu anda 10 yıllık 300 bin lira kredi çekseniz zaten 5000 civarı ödeyeceksiniz. Ve her sene ödediğiniz rakam gelirinize oranla küçülürken oturduğunuz evin değeri artacak.

Bizim ülkede hiçbir şey kazandırmaz. Çünkü altın arttı mı ev fiyatları da dolar da Euro da marketteki yumurta da herşey artıyor. Ben altından nasıl kar ediliyor bu şekilde anlamıyorum.
Mesela biz ev aldık geçen sene Ocak’ta. Evin fiyatı 380 bin liraydı.
Şu an evin piyasa değeri 550 bin lira oldu.
200 binlik altınımız vardı. 277 liradan bozdurduk. Şu an alsak 308 bin ediyor altınlar ama ev fiyatı gene arttı. Kar filan yok ortada yani.
Biz 700 gram altınla alamadık ev. ( istanbuldayım bu arada) yani siz 400 gramla ev hiç alamazsınız uygun bir yer değilse. Çünkü herşeyin fiyatı arıyor. Kar ederim değil de değerini korurum mantığı güdün. Kar olmuyor o çünkü maalesef.

X