Almanca Sinavina Girenlerin Sonuc Paylasim Alani

Herzlichen Glückwunsch ! ! ! hihoyyyt

Eveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet bende aldim Zertifikat Deutsch B1 var bende oleeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyyyy
paylasmak istedim

tebrikleeeerrrrrrrrrr alkisalkisalkis

aklinda kalan sorulari özellikle konusma ve kompozisyon sorularini yazarsan ilerde girecek arkadaslar da faydalanir yerimseniben

tebrikleeeerrrrrrrrrr alkisalkisalkis

aklinda kalan sorulari özellikle konusma ve kompozisyon sorularini yazarsan ilerde girecek arkadaslar da faydalanir yerimseniben

tesekkürler canim
aklimda su var ki hele de sözlü icin ii hazirlanmalilar...ilk önce kendini tanitiyorsun yazilan kelimelere göre
misal : Familie, Beruf, Wohnort, Geburtsort, Hobby... her kelimeyle ilgili en azindan 2 cümle kurmak lazim.
Ikinci sirada bir resim veriyorlar sana ve hic hazirlik yapmadan o resimde neler görüyorsan anlatiyorsun
misal : Auf dem Bild sehe ich.... böyle baslayip anlatiyorsun, ve geldigin ülkede bu temaya göre konusuyorsun ki söyle diyebilirsin : In meinem Heimatland ist auch so, oder, ist ganz anders....
Ücüncü ise diyalog kurman gerekiyor yanindaki ikinci kisiyle ve ayri ayri fikirleriniz olup onu tartismalisiniz...
Yazilidanda nasil mektup yazilacagini ii ögrenin, dinleyeceginiz konusmalarda cevap siklardan birini sececeksiniz, dikkat etmeniz gereken bütün cümleyi ii dinlemek hele ki kücücük kelimeler herseyi degistirebiliyor....dikkat gerekiyor...
:kahve:
basarilar herkese

af ya bende kursa basladim... 1 ay oldu.. türkiyede ayri bir stres yasadim kursa gittim sinavi 75 puanla aldim.. burdakilerde cok zor bakalim ne olur... dua edin bana ne olur insaallah burdaki sinavida gecerim... sikinti sikinti üstüne ne zaman rahat edecegiz bilmem ki? ooooooooooooooffffffffffffff offfffffffffffffff -

af ya bende kursa basladim... 1 ay oldu.. türkiyede ayri bir stres yasadim kursa gittim sinavi 75 puanla aldim.. burdakilerde cok zor bakalim ne olur... dua edin bana ne olur insaallah burdaki sinavida gecerim... sikinti sikinti üstüne ne zaman rahat edecegiz bilmem ki? ooooooooooooooffffffffffffff offfffffffffffffff -

Selam canim, almanyanin neresindesin??
Merak etme canim eger sen ögrenmeyi istiyorsan ögrenirsin canim hemde Türkiye de kursa gittin yani biraz olsun almancan vardir....Ben geldigimde 1 kelime dahi bilmiyordum!!! Ama simdi Allah'a sükür her isimi tek basima hallediyorum!!! Ve sadece 1 senede ögrendim, ve ii sonucla bitirdim kursu...Demek istedigim su canim, eger gercekten istersen ögrenirsin, esindende destek görsen ii olur. Almanya'da yasamayi düsünüyorsan, ögren dilini ki kimselere muhtac olma!! :içelim:

ha bu arada bana özelde yazabilirsin emi hemsom...

ya benim 1 ay sonra sinavim var siz hangi siteden calistiniz cok korkuyorum ya... ya veremezsem ne yapacam ben ya hergün ayni stres....

merhabalar bende dün sinava girdim konusmadan gectigimi biliyorum cünkü hoca söyledi bize gectiniz diye o yüzden konusmadan korkmuyorum duymam cok kötüydü zaten her zamanda kötüydü lesende ise cok iyiyimdir mektupta ise cok kötüyümdür bilmemiyorum gectim mi kaldim mi diye sinav sonuclari 6 hafta sonra belli olacakmis hem sinav stresi vardi simdide bekleme stresi ne yapacam bilmemiyorum ne olur dua edin ins gecerim...

konusmadi sorular: ilk önce kendini taniyorsun sonra resim veriyorlar sana ne görüyorsan anlatiyorsun benim resmimde 1 tane genc adam bisiklete binmis gidiyordu. ilk önce ne görüyorsam tek tek anlattim. 1tane bus vardi bir sürü arabalar vardi ve bir sürü bisiklerler vardi 1 tanede saat vardi genelde büyük sehirlerde olur ya dikili saattler onlar vardi tek tek anlattim. sonra burasi büyük sehir mi diye sordular bende evet dedim nerden anladin büyük sehir oldugunu diye sordular bende büyük binalar var dedim tamam dediler sonra adam nereye gidiyor dediler bende ise dedim sonra hayir ise gitmiyor dedim isten cikti ögle molasi yemek yemeye gidiyor dedim nerden anladin dediler cünkü saat 12 25 dedim gut dediler. 3 kisim ise kursumuz bitmis ve arkadaslarla biseyler yapacaz. ne yapacaz hep beraber hangi aracla gidecez ne zaman gidecez nereye gidecez paralari kim ödeyecek öyle sakin sakin konustum partnerimle partneriniz sussa bile siz susmayin devam edin o soru soramiyorsa devreye siz girin yanlista olsa kendinizi ifade edin cünkü hocalar o kadar iyiki cok yardim ediyorlar.. basarilar dilerim

Bende 12-13 mayısda sınava giricem ve B1 sertifikası türkiyede işeme yararmı?arkdaslar şimdiden tesekkürler

benim b1 sinavina 1 hafta kaldi 23.temmuzda offf acayip stres heyecan korku sardi beni :KK43: insallah iyi gecer kazanirim.
giren arkadaslardan ricam mektup örnekleri konusu neydi ? yardimci olurmusunuz.

kizlar yarin b1 sinavim var.yardim edecek kimse yokmu :KK43: cok heyecanliyim nolur yardim edin. :84:

almanyaya 1.5 yıl önce geldim. 6 aylık kursu bitirdim ve sınava girdim A2 kazandım. 3 ay daha kursa devam edip tekrar imtihana girdim. sprechendan geçtim sınav sonucu önümüzdeki ay gelecek. sprechendan çok korkuyordum. şükür korkulacak kadar değilmiş. ama schreiben lesen ve hören sonuçlarım belli değil... ayyy umarım mektuptan iyi not almışımdır. aslında sınav esnasında çok heyecanlandım ve birde süreyi çok kısa tutuyorlar. aslında yazdım ama biraz gramatik hatalarım var. umarım mektuptan 15 alırım ve tüm zahmetlerime değer... girecek olanlara başarı diliyorum.
ilk girdiğim sınav çok kolaydı... ama 2.girdiğim sınavda lesen çok zordu..mektup konularıda zordu..
şansa kalmış bazen sınav zor çıkıyor bazen kolay

benim girdiğim prüfungdaki mektup konusu şu...

bir dükkanda kullanılmış çocukarabası ilanı görüyorsunuz ve bu nedenle satıcıya bir e-mail yazıyorsunuz
1- neden çocukarabasını alıyorsunuz
2- çocukarabasını nasıl görebilirsiniz
3- çocukarabasının çok eski olup olmadığına dair soru
konu kolay gibi görünüyor ama yazarken biraz zorlanıyor insan. ben genelde cümleleri temel ve yan cümle olarak yaptım.çünki mektupta en önemli şey yancümlelermiş. hoca öyle söyledi bize.. kursta mektuplarda çok iyiydim ama sınavdaki mektupta biraz gramatik hatalar yapmışım. heyecandan.. birde mektuba başlangıç ve sonuç bölümlerine dikkat edin. tarih yazın.

bunlar hocamızın bize öğrettiği ipuçları.... http://www.kadinlarkulubu.com/images/smilies/turkbayragi.gif

ilk girdiğim prüfungdaki mektup konusuda

bir mağazadan ocak alıyorsunuz ve ocak bozuluyor bundan dolayı satıcıya mektup yazıyorsunuz
1- repariert.. ocağı tamir ettirmek istediğinizi
2- ocağın tamiri için ne kadar para ödemeniz gerektiği
3- parayı nasıl ödeyeceğiniz
bu benim ilk sınavımda çıkan mektup konusuydu. bu mektupta 14 aldım. biliyorsunuz b1 için 15-20 arası puan almanız gerekiyor. ben 1 puanla kaybettim.... umarım 2. sınavdaki mektubum 15 üzeri olur. inanın kızlar bu sınav için 1 yıldır ecel terleri döktüm. zahmetime değsin istiyorum. tekrar kalırsam çok üzülürüm zira...

umarım yardımcı olmuşumdur... girecek olanlara başarılar diliyorum...

ilk girdiğim prüfungdaki mektup konusuda

bir mağazadan ocak alıyorsunuz ve ocak bozuluyor bundan dolayı satıcıya mektup yazıyorsunuz
1- repariert.. ocağı tamir ettirmek istediğinizi
2- ocağın tamiri için ne kadar para ödemeniz gerektiği
3- parayı nasıl ödeyeceğiniz
bu benim ilk sınavımda çıkan mektup konusuydu. bu mektupta 14 aldım. biliyorsunuz b1 için 15-20 arası puan almanız gerekiyor. ben 1 puanla kaybettim.... umarım 2. sınavdaki mektubum 15 üzeri olur. inanın kızlar bu sınav için 1 yıldır ecel terleri döktüm. zahmetime değsin istiyorum. tekrar kalırsam çok üzülürüm zira...

Bende cok az puanla kaybettim lanet sinavi a2 aldim bakalim simdi gitmiyorum kursa :KK47:

konuşmada önce kendini tanıtıyorsun. adın nereden geldiğin. kaç kardeş olduğun. hobilerin. nerede ikamet ettiğin. medeni durumun...vs gibi.... bu kolay
sonra eline bir resim veriyorlar
bana çıkan resim. bir doktor ve bir çocuk resmi..doktor çocuğu muayene ediyor... resimde gördüğün herşeyi anlatıyorsun. ben iyi anlattım. bana burası neresi diye sordular ben krankenhaus dedim. insanlar neden hastaneye giderler ve insan hastaneye yılda kaç kez gitmek zorunda dediler. ben yılda 1 kez kontrol için gitmek zorundayız dedim.
sonra partnerimle konuşma bölümüne geldi
konu bir arkadaşımız taşınıyor ve biz ona yardım edeceğiz. nasıl organize etmemiz gerekiyor. eşyaları ne ile taşıyacağız. karton varmı.
ayyyyy
biraz zorlandık ama konuşmadan sonra bana ve partnerime geçtiniz dediler....
diğer sınavdaki konu ise iki çocuk ellerinde top ile koşuyorlar.. bu resmi yorumlayacaksın

X