Alkali Diyeti

Merhaba Esmerim34,
Doğrusunu istersen mide asidinin normal asitle eşit olduğunu bir yerden çıkarmadım. Bunu Tıp söylüyor bu 1!!!
Ben doktorum ve tüm size ilettiğim bilgiler tıp kitaplarından alınmadır. Kimsenin cesaretini kırmak niyetiyle yazmıyorum. 15 yıllık bilgi ve tecrübemi size aktarıyorum. Sadece kitap bilgilerini değil, kendi deneyimlerimi de katarak. Gerçekten o motivasyon ve cesaret çok zor bulunduğu gibi çok ta zor sürdürülüyor. Bunu en iyi kendimden biliyorum. Peki tüm bu cesaret ve çabalarınızı Tıbbi ve bilimsel olarak hiçbir kanıtı olmayan hatta tüm var olan tıbbi bilgilerin aksini söylediği bir yöntemle çöpe atmaya, herkesin umutlarını boşa çıkarmaya kimin hakkı var?

Burada yapmaya çalıştığım şey yanlış bilgilerin doğrusunu yazarak bilgilendirmek. Efsanelere inanmak kolaydır. Ben dahil hepimiz bizi kilolardan kurtaracak sihirli bir yol ararken hem umutlarımızı hem de paramızı harcadık, harcamaya da devam ediyoruz. Ben bir hekim olarak doğru bilgilendirmenin görevim olduğunu düşündüğüm için yazdım. Bir bilim kadını olarak ta size vücuttaki mekanizmayı basit ve esprili bir dille korkutmadan anlatmaya çalıştım. Bilgilendirilmekten korkmayalım konuşalım, paylaşalım ve doğrusunu öğrenelim. Herşeyden önemlisi LÜTFEN KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM!!!!!! Birbirimize saldırarak hiçbirşey kazanamayız. ancak bizim cebimizden kazananlara daha çok kazandırırız.

Sevgi ve Saygılarımla

Selen

NOT: Sağlıkla zayıflamanın tek yolu dengeli beslenmeyi öğrenmektir. Hayatınıza kalıcı olarak yerleştiremeyeceğiniz hiçbir beslenme yöntemi size sağlıklı ve kalıcı olarak kilo verdiremez. Lütfen artık kendiniz ve aileniz için kalıcı çözümlere bir adım atın!!!! Artık neredeyse tüm devlet hastanelierinde bir diyetisyen var. Ayrıca hekim kontrolü olmadan o listeden bu listeden şu methoddan uygulayarak sağlıklı kilo verilmez. tartıda rakam iner belki ama yağ değil kas kaybedersiniz ne yazıkki

Merhaba Esmerim34,
Doğrusunu istersen mide asidinin normal asitle eşit olduğunu bir yerden çıkarmadım. Bunu Tıp söylüyor bu 1!!!
Ben doktorum ve tüm size ilettiğim bilgiler tıp kitaplarından alınmadır. Kimsenin cesaretini kırmak niyetiyle yazmıyorum. 15 yıllık bilgi ve tecrübemi size aktarıyorum. Sadece kitap bilgilerini değil, kendi deneyimlerimi de katarak. Gerçekten o motivasyon ve cesaret çok zor bulunduğu gibi çok ta zor sürdürülüyor. Bunu en iyi kendimden biliyorum. Peki tüm bu cesaret ve çabalarınızı Tıbbi ve bilimsel olarak hiçbir kanıtı olmayan hatta tüm var olan tıbbi bilgilerin aksini söylediği bir yöntemle çöpe atmaya, herkesin umutlarını boşa çıkarmaya kimin hakkı var?

Burada yapmaya çalıştığım şey yanlış bilgilerin doğrusunu yazarak bilgilendirmek. Efsanelere inanmak kolaydır. Ben dahil hepimiz bizi kilolardan kurtaracak sihirli bir yol ararken hem umutlarımızı hem de paramızı harcadık, harcamaya da devam ediyoruz. Ben bir hekim olarak doğru bilgilendirmenin görevim olduğunu düşündüğüm için yazdım. Bir bilim kadını olarak ta size vücuttaki mekanizmayı basit ve esprili bir dille korkutmadan anlatmaya çalıştım. Bilgilendirilmekten korkmayalım konuşalım, paylaşalım ve doğrusunu öğrenelim. Herşeyden önemlisi LÜTFEN KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM!!!!!! Birbirimize saldırarak hiçbirşey kazanamayız. ancak bizim cebimizden kazananlara daha çok kazandırırız.

Sevgi ve Saygılarımla

Selen

NOT: Sağlıkla zayıflamanın tek yolu dengeli beslenmeyi öğrenmektir. Hayatınıza kalıcı olarak yerleştiremeyeceğiniz hiçbir beslenme yöntemi size sağlıklı ve kalıcı olarak kilo verdiremez. Lütfen artık kendiniz ve aileniz için kalıcı çözümlere bir adım atın!!!! Artık neredeyse tüm devlet hastanelierinde bir diyetisyen var. Ayrıca hekim kontrolü olmadan o listeden bu listeden şu methoddan uygulayarak sağlıklı kilo verilmez. tartıda rakam iner belki ama yağ değil kas kaybedersiniz ne yazıkki

Selen hanım katılıyorum söylediklerinize ..alkali diyette zararlı olan bişeyler yok bence ama denge öok önemli ... Karatay -dukan bunlar da bana çok sağlıklı gelmiyor ..siz ne düşünüyorsunuz bunlarla ilgili..sadece protein yada ekmek hiç yok ..ben iki gün sonra yasaklanan neyse ona daha çok saldırıyorum mesela :)

Selen hanım katılıyorum söylediklerinize ..alkali diyette zararlı olan bişeyler yok bence ama denge öok önemli ... Karatay -dukan bunlar da bana çok sağlıklı gelmiyor ..siz ne düşünüyorsunuz bunlarla ilgili..sadece protein yada ekmek hiç yok ..ben iki gün sonra yasaklanan neyse ona daha çok saldırıyorum mesela :)

Merhabalar,
Size 1,5 sayfalık detaylı bir cevap yazmıştım ama her nasılsa gönderirken nasıl olduysa kayboldu :26: .

Özetle ; Doktor kontrolü olmadan, sağlık durumunuz netleştirilmeden hiçbir diyet sizin için uygun denemez. Biz kadınlar arasında reaktif hipoglisemi denen durum çok yaygın ama çoğunluğumuz bunu bilmiyoruz. İşin sıkıntılı tarafı çoğu hekim arkadaşım da şüphelenip tahlillerini yaptırmıyor. Bunun için hem açlık hem de tokluk kan şekeri ölçümü yapılması gerekiyor. Reaktif hipoglisemi durumunda tokluk kan şekeriniz, açlık kan şekerinizden daha düşük olur. Bunun anlamı çok sık acıkacağınız, üstelik aşerer gibi çoğunlukla tatlı , pasta, börek yemek isteyeceğinizdir. Bu ancak doğru beslenme yöntemiyle doktor kontrolünde gerekirse ilaç tedavisi uygulanarak çözülebilir.

Reaktif Hipoglisemi yada İnsülin direnci olan biri 2 saatte bir beslenmesi gerektiğinden Karatay diyeti yapamaz.
Dukan diyetinde ise bir hekimin yakın takibi gerekir. Ancak protein ağırlıklı Dukan gibi diyetleri yaparken kaçamak yaptığınızda verdiğiniz kiloları olduğu gibi hemen geri alırsınız. Yani asla bozmam diyebiliyor, ve günde 3 litre suyu da hiç aksatmam diyorsanız doktor kontrolünde yapacaksanız ki yakın takibiniz sık tahlil yaptırmanız gerekir, bu durumda denenebilir.

Hangi diyete tabi olursanız olun, hedef kilonuza ulaştıktan sonra bir koruma programı uygulamıyorsanız, bu "uyumlama dönemi" ni atlatmadan eski beslenme düzeninize dönerseniz tüm o çabalar çöbe kilolar geri uzaklaştıkları yeri geri döner.

Eyvah eyvah yine uzun uzun oldu. Kimseyi sıkmak istemem. En iyisi ben kendi konumu açayım. Bu konuyu işgal etmeyeyim. :KK34:

Benim konuma da beklerim efenim. Buyrunuz soru sormaktan çekinmeyiniz:)

Sevgiler
Selen
:KK16:

Bende alkali su kullandım ve tam tamına 9 kilo verdim... Benim aldığım ürün orjinaldi ve faturası vardı.

Ben de bunu deniyorum bugünlerde umarım işe yarar. Bir kaç beden daha incelmem lazım :)

Ya arkadaslar ayni tipler her hezon aynı taktikle , yeni bir urunle cikip bizleri kandiriyor/ Resmen dolandiricilik bu yaptiklari/ Eger yurtdisindaki gibi iade garantisi versinler 40 gun kadar, hemen siparis veririm. Ama yapamazlar cunku yalan dolan.İnternetten hangi ürünü alırsanız alın iade garantisi yoksa ürün güvenilir değildir. Yurtdışında bu konuda tüketici bizden daha bilinçli. Bakın görün seneyede en etkili zayıflama ilacı diye yeni bir ürünle çıkacaklar adınada kefal balığı yumurtası kürü diyecekler, klasik yöntemle bir kaç tane ünlüye bir iki röpörtaj 100 bin tl karşılığında bu kadar. B.z zaten umutsuz sazan balıkları olarak bekliyoruz yılların tecrübesi konuşuyor burada arkadaşlar iade garantisi olmaya hiç bir ürüne yanaşmayın.

Ya arkadaslar ayni tipler her hezon aynı taktikle , yeni bir urunle cikip bizleri kandiriyor/ Resmen dolandiricilik bu yaptiklari/ Eger yurtdisindaki gibi iade garantisi versinler 40 gun kadar, hemen siparis veririm. Ama yapamazlar cunku yalan dolan.İnternetten hangi ürünü alırsanız alın iade garantisi yoksa ürün güvenilir değildir. Yurtdışında bu konuda tüketici bizden daha bilinçli. Bakın görün seneyede en etkili zayıflama ilacı diye yeni bir ürünle çıkacaklar adınada kefal balığı yumurtası kürü diyecekler, klasik yöntemle bir kaç tane ünlüye bir iki röpörtaj 100 bin tl karşılığında bu kadar. B.z zaten umutsuz sazan balıkları olarak bekliyoruz yılların tecrübesi konuşuyor burada arkadaşlar iade garantisi olmaya hiç bir ürüne yanaşmayın.
Arkadaşım ürün filan yok onlar reklam amaçlı msj.lardı, engellendiler. O tip vaadlerle o tip ürün satanlara sağlık açısından zaten itibar edilmemeli...

teşekkürler uyardığın için. Genede uyarımı yapmış oldum alkali suyu veya bilmem ne göbeyi falan iyice zıvanadan çıktılar. Para iade garantisi versinlerhemen sipariş veririm. Dikkat ederseniz hiç biri vermez bunu.

teşekkürler uyardığın için. Genede uyarımı yapmış oldum alkali suyu veya bilmem ne göbeyi falan iyice zıvanadan çıktılar. Para iade garantisi versinlerhemen sipariş veririm. Dikkat ederseniz hiç biri vermez bunu.
Rica ederim, o tip bir garanti verseler bile sipariş verme yalandır, bu bütünsel bir iş, öyle bir şeyler içmeyle olmaz; düzenli uyku, düzenli yaşam, pozitif bir bakış açısı, orantılı beslenme ve hareket, bol su sonucunda ulaşılabilecek şeyler bunlar.

Yok canim ben kullandim. yazilarimda da reklam olmasin diye yazmiyorum.Ama bu piyasadaki standart urunlerden deil. Boyunu soruyolar, kilo nu soruyolar ideal olman gereken kilona göre 1 hafta sonra size özel hazirlanip geliyor 3 lü set. Bu yöntem bir de kanada da var. Ben almanyadayken almistim oradaki f'iyati biraz daha pahali. Kesinlikle iadesi olanlarla başlayın derim. çünkü bür ürün iadesi yoksa ürünlerine güvenmiyorlar demektir. iade derken 3 5 gün değil
en az 1 ay olmalı anca vücut etkisini gösteriyor.

instagramla unlenen su dıyet cayalrından bende aldım
bakalım ne olacak

bu alkali damla beni şişiriyor karnım midem kocaman hissediyorum bana yaramıyor dün akşam yine suyuma bir kaç damla damlattım hala karnım şiş benden başka böyle olan var mı

bu alkali damla beni şişiriyor karnım midem kocaman hissediyorum bana yaramıyor dün akşam yine suyuma bir kaç damla damlattım hala karnım şiş benden başka böyle olan var mı
Ben hiç alkali damla kullanmadım, bir dönem karbonatlı su içtim ama böyle bir problemim yoktu bunun yanında şişlik yaşayanlar oluyordu bazen. Zaten Dr. Çoruhlu da; azda olsa şişkinlik yaparsa karbonat içmeyin, limonlu ya da doğal elma sirkeli suyla devam edin demişti.

X