Airfryer övüldüğü kadar gerekli mi?

2 ay olmadi sanirim alali. 2 aydir her aksam calisiyor. Biz tencere yemegi ailesi degiliz onceden hep firin calidirdi. Sureyi yariya indirdi benim icin. Et tavuk balik kofte denedim. Hepsi gecer not aldi benim icin.

Not benim ki xiaomi 6.5 litre. Koku yapmiyor. Temizligi kolay pisen parcalar makinaya atiliyor.

Bende de Phillips var, XXL model almıştık biz. Oydar yazmış uzun uzun, biz de aynen öyle kullanıyoruz. Fırından çok daha az elektrik yakıyor. Ben pişirmesinden de çok memnunum. Mangal gibi kanat yapıyor hatta :KK70: ama karaca’nın ürünlerini genel olarak tavsiye etmem. Kullanıp memnun kalan göremedim arkadaş çevresinde ne aldıysak o markadan çok pişman olduk
Valla tecrübelerimizi paylaşırsak sevinirim. İnternet alemi genelde reklam amaçlı olduğu için yorumlara pek güvenmiyorum kullanan biriyle fikir alışverişi yapmak güzel

Belki çok olduğu içindir. Elbette koku oluyor sonuçta bişey pişiyor orda. Ama tavadaki kadar keskin ve kalıcı olmadı bende.
Aynen youtube da donmus hamsi bile kokmadı yazıyorlar. Elbette kokar yani içinde kizariyor. Yag sesini duyuyosun kanat gibi yagli etde. Kokmaması imkansiz. Kızartmadan az fırındam cok koktu diyebilirim.

Sırf patates kızartması ve kofte için aldım. 5 ay kullandım 5 aydır da kaldırdım kullanmıyorum. Yağ kokusu daha az çünkü az yağ kullanılıyor ama sıktı beni temizliği.

Aynen youtube da donmus hamsi bile kokmadı yazıyorlar. Elbette kokar yani içinde kizariyor. Yag sesini duyuyosun kanat gibi yagli etde. Kokmaması imkansiz. Kızartmadan az fırındam cok koktu diyebilirim.
Anladım. Hani şu kızartma tavalarına kapatılan teller var ya onu kesip airfryer sepetine kapattıklarını gördüm evde kullanmadığım bi tane var denicem bakalım belki rezidansa yağ az sıçrarsa koku azalır

2 ay olmadi sanirim alali. 2 aydir her aksam calisiyor. Biz tencere yemegi ailesi degiliz onceden hep firin calidirdi. Sureyi yariya indirdi benim icin. Et tavuk balik kofte denedim. Hepsi gecer not aldi benim icin.

Not benim ki xiaomi 6.5 litre. Koku yapmiyor. Temizligi kolay pisen parcalar makinaya atiliyor.
Üst rezistansı nasil philipsin zor orayi temizlemek. Benimkide makineye koyuluyor ama teflonun yapızmaz özelliği azalır diye duydum onun için koymadim.

Bende de Phillips var, XXL model almıştık biz. Oydar yazmış uzun uzun, biz de aynen öyle kullanıyoruz. Fırından çok daha az elektrik yakıyor. Ben pişirmesinden de çok memnunum. Mangal gibi kanat yapıyor hatta :KK70: ama karaca’nın ürünlerini genel olarak tavsiye etmem. Kullanıp memnun kalan göremedim arkadaş çevresinde ne aldıysak o markadan çok pişman olduk
Aslında tüm çeyizi Karaca'dan aldığım için sempatim var kendisine 😅 Sadece bıçakları hemen soyuldu 1 senede, baya çirkin çirkin 10 senelik gibiler. Onun dışında sıkıntım yok ama işin piri varken oradan almak da alakasız kalır haklısınız.

Anladım. Hani şu kızartma tavalarına kapatılan teller var ya onu kesip airfryer sepetine kapattıklarını gördüm evde kullanmadığım bi tane var denicem bakalım belki rezidansa yağ az sıçrarsa koku azalır
Yaa deneyince bizimlede paylaşırmısınız olursa bende alıp keseyim cok mantıkli 👍🏻

Aldığımdan beri ocakta hiç kızartma yapmadım. Ben çok memnunum. Dışarıyada hiç koku gelmiyor ki azda koymuyorum içine.
Biber, patlıcan kozlemesi çok iyi.
Patates, köfte, biber ve patlıcan denedim ben. Bazen kahvaltı için patates, biber domates koyuyorum içine. Onlar olana kadar diğer malzemeleri ayarla hemen kahvaltı hazır oluyor.
Herhangi en ufak bir kizartmada ocağa ve dolaba fayansa yapışan yağları düşününce ve şuan onların hiç olmadığını görünce iyiki diyorum. Mutfağın temizliği bile daha uzun ömürlü oldu yani öyle diyim.

Hanımlar selamlar. Nereye kafamı çevirsem Airfryer çıkıyor. Bilinen markalar zaten iletişimi uzun süredir yapıyordu, şimdi birkaç markayı YouTubeda influencerların da övdüğünü gördüm. Karaca'nınki ekstra çekici geliyor gözüme bir de.

Ama ne kadar gerekli? Cidden zamandan, yağdan, elektrikten tasarruf sağlıyor mu? Bir reklam çekimi için bilinen bi markayı denetmiştik, tavuğu airfryerdan çıkarıp fırına koyup içini pişirmişlerdi. Pişmemişti yani kendi haznesinde. Bütün tavuktu belki sorun odur ama ilk deneyimim böyle olduğu için olumsuz da yaklaşıyorum bi yandan. Kullananlar ne der?
bence çok gereksiz , fırında yapıyorum herşeyi . elektrkten tasarruf demişlerde , o kadar para elektrikten az olur gibib. hızlı isteyenler alabilir.

Aldığımdan beri ocakta hiç kızartma yapmadım. Ben çok memnunum. Dışarıyada hiç koku gelmiyor ki azda koymuyorum içine.
Patates, köfte, biber ve patlıcan denedim ben. Bazen kahvaltı için patates, biber domates koyuyorum içine. Onlar olana kadar diğer malzemeleri ayarla hemen kahvaltı hazır oluyor.
Herhangi en ufak bir kizartmada ocağa ve dolaba fayansa yapışan yağları düşününce ve şuan onların hiç olmadığını görünce iyiki diyorum. Mutfağın temizliği bile daha uzun ömürlü oldu yani öyle diyim.
O kadar da severim ki köz sebze. Dışarı gittiğimizde eşim ana yemeği yer ben yanındaki biber domatesleri sadece. Sadece şunu yazmak bile beni cezbediyor 😅

Aynen ben de katılıyorum. Ocağın etrafındaki her şey tertemiz

Bence gereksiz. Ben balık, tavuk ya da patatesi çok az yağla zaten fırında yapıyorum. Çok ta memnunum. O kadar para vermem o cihaza. Bir de mutfakta yer işgal edecek.

Şunu da belirteyim pilav sucuklu yumurta falan yapanlar var bunu gereksiz buluyorum. Yani abartıp beklentiyi yükseltmemek lazım.
Mesela annem almak istedi sonra düşündü evdeki zaten mini fırın hop diye ısınıyor. Bunları göz önünde bulundurmak lazım

Bence gereksiz. Ben balık, tavuk ya da patatesi çok az yağla zaten fırında yapıyorum. Çok ta memnunum. O kadar para vermem o cihaza. Bir de mutfakta yer işgal edecek.
Yer konusunu ben de düşünüyorum evet, tost makinesini bile altlara bir yerlere koydum elimin altında sinirimi bozuyor diye. Bunu da heves edip alırım 1-2 kullanırım sonra bi yere tıkarsam üzülürüm.
Şunu da belirteyim pilav sucuklu yumurta falan yapanlar var bunu gereksiz buluyorum. Yani abartıp beklentiyi yükseltmemek lazım.
Mesela annem almak istedi sonra düşündü evdeki zaten mini fırın hop diye ısınıyor. Bunları göz önünde bulundurmak lazım
Sucuklu mu yumurta :)) Bi şeyi alınca dibine kadar kullanmaya çalışıyoruz biz de ne tatlı.

X