Ailesi istemedigi icin dugunu erteliyor

znzmms

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2023
19
0
24
Merhaba ben 1 senedir ciddi dusunen iliskim var ben yabanci uyrukluyum ailesi beni sirf o yuzden istemiyor (erzurumlu kendisi) dine duskunler bende ayni sekilde istedikleri bir gelin adayiyim bende sirf o yuzden sectim sevgilimi. Biz ailem istemesekte evlenicez ocakta dedi resmi nikah icin her islemi yaptik gitdik evraklari duzenledik ama son anda ben yapamam dedi cunku iliskinin basindan beri annesi istemiyordu hakkimi helal etmem evlatliktan red ediyorum diyordu konusmuyordu butun ailesi yuz cevirdi ondan bende beni birakip gitmesinden korktum ocaga kadar yaparsan yaptin evlenirsin yoksa ben yokum dedim ( cunku benim ailem tam destekti sulalem biliyordu altin hic bir sey istemedim luks bir hayat istemedim ondan ikinci el esya aliriz cikariz borc olunca calisir yardam ederim dedim) En son yoruldu her seyden beni birakti olmuyor dedi tabi ki biraktigi gun aksami geldi birakamadi. Seni seviyorum ama beni sik bogaz etme bekle senide kaybetmek istemiyorum ama boylede evlilige hazir degilim dedi ( Senin yengemden neyin eksik senide gelip isticekler sanada altin takicaklar o evden gelin cikicaksin dedi ) haksizliga cok kiziyor bana zaman ver dedi Biliyorum annesi hic bir zaman istemez beni yengesini 7 sene istememis trabzonlu olmasina ragmen yabanci diye en sonunda kabul etmis oglu icin evlendiler. Benim korkum beni bi kere birakmaya calisti gine ailesi zorlasa birakir gider evlenir belki diye korkuyorum. Annesi iki gunun biri hastanelerde oyuncu bir kadin. en son ayrildim demis gidip kurban kescem sukurler olsun demis. benim tek istegim ogluyla evlenmek onu seviyorum. Ben annesine bakmayada raziyim hizmetinide ederim ama bilmiyorum sirf yabanciyim diye bunlarin hepsi …(turkmenistanliyim cokta yabanci sayilmaz turkum yani) Evlilik konusu acma bana 1,5 sene zaman ver dedi sevgilim zaman verdim ama evlilik konusu acsam lutfen acma konu diye kiziyor ustume gelme zaman ver diye benide cok seviyor ondan suphem yok yengem o kadar beklemis sen neden beklemiyorsun diyor. Benim korkum elimden alirlar bir gun gider korkusu onlar disardan kiz almazlar asla. Sizce ben dedigi gibi saygi gosterip beklemelimiyim ya da yoluma devam mi etmeliyim? Sizce beni seviyormu benim icin mucadele edermi? Nasil yol izleyebilirim bilmiyorum…

Ailesi istemese de eğer şartları uygunsa evlendirdi. Aile kabullenir kabullenmez onların sorunu. Şartlar uygun değilse de sana evleniriz dememesi lazımdı. Önce şartlar olgunlaştırılır sonra evlilik konuşulur. Bir de yenge beklemiş sen de bekle, ne kadar bencilce.
Beklemek kişiye göre değişir. Ben beklemem mesela. Flört etmek ayrı böyle evlenicez diye sürünmecede bırakmak ayrı. Ben beklerim dersen bekle tabi. Kim öle kim kala..

Ailesi istemese de eğer şartları uygunsa evlendirdi. Aile kabullenir kabullenmez onların sorunu. Şartlar uygun değilse de sana evleniriz dememesi lazımdı. Önce şartlar olgunlaştırılır sonra evlilik konuşulur. Bir de yenge beklemiş sen de bekle, ne kadar bencilce.
Beklemek kişiye göre değişir. Ben beklemem mesela. Flört etmek ayrı böyle evlenicez diye sürünmecede bırakmak ayrı. Ben beklerim dersen bekle tabi. Kim öle kim kala..
Durumu yok seni calistirmak istemiyorum biraz toparliyim elime gucumu aliyim zaman ver diyor bilmiyorum insan sevince gozu kor oluyor ya ne yapicagimi bilmiyorum

Durumu yok seni calistirmak istemiyorum biraz toparliyim elime gucumu aliyim zaman ver diyor bilmiyorum insan sevince gozu kor oluyor ya ne yapicagimi bilmiyorum
Seviyorsanız bekleyin. İşi gücü yoksa olmaz zaten. Aileye sırt dayandırılarak evlilik yapılmaz. Sevgililiğin tadını çıkarın o zaman ama dikkat edin gidip gelip aynı mevzuları döndürüp psikolojinizi de bozmayın.
Aile onayı elbette önemli fakat onay olmazsa ayrılacak biriyse, sizin de isteğiniz evlenmekse kendinizi oyalamayın. Bir de böyle baskın ebeveynleri olan biriyle evlenmek büyük sıkıntı. Evlenince de dertleri bitmez. Gider annesine bakarım diyorsunuz. Şimdi her şey toz pembe. Kadın laf etse hizmet istese aşk bitince işkenceye döner evlilik. İyi düşünün.

1,5 yıl anasının keyfini mi bekleyecekmişsin? Hadi ordan sevseydi annesine ses çıkartıp evlenirdi. Ne anneymiş ya? Bence kaçarak uzaklaş yengemde bekledi diyorda birde yengeye soralım bu süreçte sinir hastası olmasına ramak kalmıştır. Daha evlenmeden böyle sıkıntılar oluyorsa o kaynana sizi boş bırakmaz. Bu pısırık erkeklerin deccal annelerine ses çıkartamayıp eş adayına ee katlan canım demesi....

Boyle kaynananiz olmasin zaten birakin ne hizmet edeceksiniz. Sevgiliniz tam ana kuzusu isteseydi evlenirdi. Bu evliligin olmamasi sizin icin daha hayirli emin olun. Kendi degerinizi de dusurmeyin ikinci el felan. Herseyi en iyisinden isteyen el ustunde tutuluyor bu devirde. Ayrilin bir bucuk sene sonra yine evlenmez sevgiliniz bosuna zamaninizi harcamayin

Ne is yapıyor kendisi? Hem senin çalışmanda ne tür bir sakınca olabilir ki

Erzurumlular hepsine birşey diyemem ama geneli akraba yada illa kendi çevresinden olacak evlilikler. Evlensen bile huzurun pek olmaz. Ufak şeyde ailemle aram bozuldu senin yüzünden der. Ailesi istemese benim ailem hiç istemez böyle durumda mesela.
Adam bir öyle bir böyle. Pek kaptırma kendini derim.

Ogretmen kendisi yeni okulu bitirdi 1 senedir calisiyor abisinin dugunu falan derken birikim yapmadi soyledim etme yapma diye dinlemedim yardam edicem diye simdi maddi zorluklarin altindan kalkaman diye korkuyor ocaga kadar sart kostumya bilmiyorum benim amacim uzatmamak ti uzatdikca annesi aramizi mahvedicek zaman kaybi yasamayip ortada kalmakta istemiyorum seviyorum oda beni seviyor onlari ikna etmek icin ugrasiyor biraz bekleyelim para biriktirelim gelmezlerse sonra gelmesinler tekmeyi basicam suan onu yapicak durumum yok diyor

din olarak istemiyor calismami evde oturucam o bakicak oyle yani benim icin bu sorun degil bende universite bitirdim ama esimin onayi olmazsa calismam aileden onemli degil hic bir sey

Erzurumlular hepsine birşey diyemem ama geneli akraba yada illa kendi çevresinden olacak evlilikler. Evlensen bile huzurun pek olmaz. Ufak şeyde ailemle aram bozuldu senin yüzünden der. Ailesi istemese benim ailem hiç istemez böyle durumda mesela.
Adam bir öyle bir böyle. Pek kaptırma kendini derim.
aynen oyle bacisinin kizini alicakmis annesiyle konustum or…. birak oglumu falan filan agzina geleni soyledi benimki kizdi konusmadi annesiyle anne sen oyle bir sey diyemezsin diye onlara hak vermiyor kiziyor ama iki ortada kaliyor onuda anliyorum

Bir şekilde annesinin rızasını aldı evlendiniz diyelim. Buraya sonra kayinvalide ile ilgili yasadığın sıkıntılarını yazacaksın bu o kadar belli ki. Bu kadın huzur vermez size. Yol yakınken vazgeç derim

Bir şekilde annesinin rızasını aldı evlendiniz diyelim. Buraya sonra kayinvalide ile ilgili yasadığın sıkıntılarını yazacaksın bu o kadar belli ki. Bu kadın huzur vermez size. Yol yakınken vazgeç derim
onun farkindayim onlari goze aldim ne olursa olsun diye onun icin. Vazgecmek kolay degil ki sandiginiz gibi bir yola ciktim ne olursa olsun raziyim diye ciktim ama mantigim aklim sizin dediginiz gibi git diyor kalbim izin vermiyor

onun farkindayim onlari goze aldim ne olursa olsun diye onun icin. Vazgecmek kolay degil ki sandiginiz gibi bir yola ciktim ne olursa olsun raziyim diye ciktim ama mantigim aklim sizin dediginiz gibi git diyor kalbim izin vermiyor
Neden kendinize bunu yapiyorsunuz bir tane hayatiniz var bunu mutlu olabileceginiz bir evlilikle surdurmek yerine aci cekeceginiz mutsuz olacaginiz birseye kendinizi surukluyorsunuz. Biraz mantiginizi dinleyin kimse unutulmaz degil karsiniza gercekten sizi seven biri ciktiginda iyi ki ayrilmisim diyeceksiniz emin olun

Çok gençsin inan zaman geçtikce kimsenin bu çabaya ve fedakarlığa değmediğini acı bir şekilde ögreniyorsun...

din olarak istemiyor calismami evde oturucam o bakicak oyle yani benim icin bu sorun degil bende universite bitirdim ama esimin onayi olmazsa calismam aileden onemli degil hic bir sey
Nerelisiniz siz?Eşim istemezse çalışmam ne demek,üniversiteyi evde oturmak için mi okudunuz?Bu kafalarla çok üzülürsünüz.

aynen oyle bacisinin kizini alicakmis annesiyle konustum or…. birak oglumu falan filan agzina geleni soyledi benimki kizdi konusmadi annesiyle anne sen oyle bir sey diyemezsin diye onlara hak vermiyor kiziyor ama iki ortada kaliyor onuda anliyorum

Bana o lafı dese aynı karşılığı alır annem yaşında dinlemem. Sizin iş yaş. Asla rahat yüzü vermez bu kadın size. Hiç mi kendi kız evladı yok utanmaz. Akraba evliliği yapanları da görüyoruz. Bir sürü hastalıklı çocuklar yada taşıyıcı çocuklar doğuyor.
Hak vs verme magdem umut veriyor arkasında dursun ya çizgisini çeksin ya sustursun ailesini. Herkesin bir şerefi var. Ailenin haysiyeti var.

X