Ailemden çook bunaldım :(

Pelinnka

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2014
4
1
Merhaba ben lise sona giden bir kızım mezun oldum sayılır ama öyle bir durumdayım ki napcagımı bilmiyorum :KK43: Evimizde hiç huzur yok babam alkolik annem ise çok sinirli biri. Şubat ayında erkek arkadaşımla birlikte oldum çok büyük bir hataydı biliyorum ama hata sonuçta. çantamı karıştırmış ertesi gün hapı bulmuş kıyameti koparttı babama anlattı şimdi o günden beri her şeyi yasakladılar resmen cezaevi gibi YGS puanımda yüksek derece yapcagım ama Ankaradan başka yerde okursan para vermeyecem git naparsan yap zaten senin sonun belli kucaktan kucağa gitcen or.spu olacaksın senin yolun belli diyor bana annem. Bende izmir'e gitmek istiyorum bu olay yüzünden değil sadece bu hayat benimse eğer ben izmirde yaşamak istiyorum orada okumak istiyorum sonuçta 4 yıl 5 yıl ben o okula gidip geleceğim :KK43: mutsuz oldugun yerde istemedigin bir okulda nasıl okunur ki? Annem sürekli kavga ediyor benimle zerre saygı duymuyor bana kardeşim de yok o kadar yalnızım ki :'( benim kurallarım geçerli diyor senin hayatın yok senin hayatın işe girip çalıştıgında olacak diyor. Birde yıllardır o kadar huzursuz bir evde yyetiştim ki burada yaşamam imkansız, babam alkolik oldugu için hep kavga var. Çok bunaldım sigaraya başladım, bıraktım onuda öğrendi zaten.. Babam yılbaşında beni evden kovdu zırıl zırıl ağlattı daha hiçbir şey olmamışken sırf seslendi de duymadım diye ne hakaretler ettii defol git bu evden dedi yılbaşı gecesi yaa.. gidemedim sırf okulum için mezun olup üniversite kazanmak için. Şimdi ben ne yapmalıyım lütfen söyleyin 4 yıl daha bunlarla istemediğim bir şehirde kalmak mısırf para için yoksa herşeyi bırakıp tek başıma istediğim şehir olan izmiri yazıp gitmek mi? :KK43::KK43::KK43:

Merhaba ben lise sona giden bir kızım mezun oldum sayılır ama öyle bir durumdayım ki napcagımı bilmiyorum :KK43: Evimizde hiç huzur yok babam alkolik annem ise çok sinirli biri. Şubat ayında erkek arkadaşımla birlikte oldum çok büyük bir hataydı biliyorum ama hata sonuçta. çantamı karıştırmış ertesi gün hapı bulmuş kıyameti koparttı babama anlattı şimdi o günden beri her şeyi yasakladılar resmen cezaevi gibi YGS puanımda yüksek derece yapcagım ama Ankaradan başka yerde okursan para vermeyecem git naparsan yap zaten senin sonun belli kucaktan kucağa gitcen or.spu olacaksın senin yolun belli diyor bana annem. Bende izmir'e gitmek istiyorum bu olay yüzünden değil sadece bu hayat benimse eğer ben izmirde yaşamak istiyorum orada okumak istiyorum sonuçta 4 yıl 5 yıl ben o okula gidip geleceğim :KK43: mutsuz oldugun yerde istemedigin bir okulda nasıl okunur ki? Annem sürekli kavga ediyor benimle zerre saygı duymuyor bana kardeşim de yok o kadar yalnızım ki :'( benim kurallarım geçerli diyor senin hayatın yok senin hayatın işe girip çalıştıgında olacak diyor. Birde yıllardır o kadar huzursuz bir evde yyetiştim ki burada yaşamam imkansız, babam alkolik oldugu için hep kavga var. Çok bunaldım sigaraya başladım, bıraktım onuda öğrendi zaten.. Babam yılbaşında beni evden kovdu zırıl zırıl ağlattı daha hiçbir şey olmamışken sırf seslendi de duymadım diye ne hakaretler ettii defol git bu evden dedi yılbaşı gecesi yaa.. gidemedim sırf okulum için mezun olup üniversite kazanmak için. Şimdi ben ne yapmalıyım lütfen söyleyin 4 yıl daha bunlarla istemediğim bir şehirde kalmak mısırf para için yoksa herşeyi bırakıp tek başıma istediğim şehir olan izmiri yazıp gitmek mi? :KK43::KK43::KK43:

Tatlim ne kadar zor bir durumda oldugunu anlayabiliyorum.Aile icindeki huzur cidden onemli.Her gun mu iciyor baban? Benim babam da haftada bir icer ama bize zarari yoktur radyo acar son ses muzik dinler bi de cenesi duser.Gerci annemin basini sisiriyor :KK70: Ama ciddeb mutlu degilsen ve kendine yeni bir hayat kurabilcegini dusunuyorsan ben sana git derim.Gider gitmez de parttime is bulursun bide burs ve ogrenim kredisi basvurusu yap her ay 300tl veriyor devlet.Yurt da cikarsa zorluk cekmezsin.Kendi yaginda kavrulursun.:)

Belliki annen o Hatan yüzünden hayal kirikligina ugramis.
Ona biraz zaman ver canim, daha cok yeni bir olay bu.
Sana kötü davranarak ceza veriyor gibi geldi bana.
Tek cocuksun galiba, bu yüzdende baska bir sehirde
Yasamani istemiyorlar zannedersem.

Bence biraz sabret ve olayin unutulmasini bekle.

Tatlim ne kadar zor bir durumda oldugunu anlayabiliyorum.Aile icindeki huzur cidden onemli.Her gun mu iciyor baban? Benim babam da haftada bir icer ama bize zarari yoktur radyo acar son ses muzik dinler bi de cenesi duser.Gerci annemin basini sisiriyor :KK70: Ama ciddeb mutlu degilsen ve kendine yeni bir hayat kurabilcegini dusunuyorsan ben sana git derim.Gider gitmez de parttime is bulursun bide burs ve ogrenim kredisi basvurusu yap her ay 300tl veriyor devlet.Yurt da cikarsa zorluk cekmezsin.Kendi yaginda kavrulursun.:)

Evet babam neredeyse her gün içer öyle gelir ama zil zurna sarhoş olmaz çok sinirli olur aslında özünde çok iyi biri ama işte içince çok sapıtıyor en ufak şeyde tartışma çıkartıyor ne dediğini bilmiyor.
üniversite meselesinde de ben derece yapacağım inşallah izmir ekonomi üni. tam burslu istiyorum üniversitenin yurdunda ücretsiz kalacağım + cep harçlığı verecek sanırım 430 lira ama bana zor gelen anne babama karşı gelip gitmek tek çocuk oldugum için çok zor ama bu şekilde de yaşayamıyorum her gün her gün hakaret. sürekli acaba ne olacak şimdi diye yaşıyorum psikolojim bozuldu. annem sürekli hakaret ediyor or.spu diye :KK43: artık beni kimse almazmış kötü yola düşermişim onun sözünü dinlemezsem :KK43:

edit: imla

Son düzenleme:
Belliki annen o Hatan yüzünden hayal kirikligina ugramis.
Ona biraz zaman ver canim, daha cok yeni bir olay bu.
Sana kötü davranarak ceza veriyor gibi geldi bana.
Tek cocuksun galiba, bu yüzdende baska bir sehirde
Yasamani istemiyorlar zannedersem.

Bence biraz sabret ve olayin unutulmasini bekle.

Bu olay öncesinde de mutlu bir aile değildik ki. şimdi resmen gidemezsin diyor bu olay unutulsa da ben ankarada ailemle yaşamak istemiyorum huzurum yok burada mutluluğum yok babam eve gelip kavga çıkartacak diye ödüm patlıyor her akşam :KK43: Ama onları terkedersem de yapayalnız kalacağım o da var

ahh ahh gençlik ve hatalar .. :KK19:
herşeye derman olan zamana bırak canım ..:KK28:
sabır,derslerine çalış ve meslek sahibi ol ..
:KK3:

Canim anne babani dinle derim ben zaten tek cocukmushsun, durumunu anliyorum ama anne babasi olmayan binlerce cocuk var, izmire git ama onlari kirmadan git

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

Evet babam neredeyse her gün içer öyle gelir ama zil zurna sarhoş olmaz çok sinirli olur aslında özünde çok iyi biri ama işte içince çok sapıtıyor en ufak şeyde tartışma çıkartıyor ne dediğini bilmiyor.
üniversite meselesinde de ben derece yapacağım inşallah izmir ekonomi üni. tam burslu istiyorum üniversitenin yurdunda ücretsiz kalacağım + cep harçlığı verecek sanırım 430 lira ama bana zor gelen anne babama karşı gelip gitmek tek çocuk oldugum için çok zor ama bu şekilde de yaşayamıyorum her gün her gün hakaret. sürekli acaba ne olacak şimdi diye yaşıyorum psikolojim bozuldu. annem sürekli hakaret ediyor or.spu diye :KK43: artık beni kimse almazmış kötü yola düşermişim onun sözünü dinlemezsem :KK43:

edit: imla

Bir hata yapmis olabilirsin ama bu senin o... oldugun anlamina gelmez canim.Annen de bu hayal kirikligi yuzunden uzerine geliyor.Ayrica seni niye kimse almasin? Bu sekilde hata yapip evlenen ve mutlu olan nice insan var.Sakin ailenin solediklerine aldanma.Madem beni yollamiyosunuz o zaman huzurlu bir aile ortami verin bana de.Ikisini de al karsina konus.Baktin olmuyor benim cahil mi kalmami istiyorsunuz egitimime devam etmek istiyorum de ve git.Cunku anladigim kadariyla senin hata yapmanda onlarin payi daha buyuk.Insan ailesinde bulamadigi huzuru baskasinda bulacagini saniyor.Sanki huzura sevgiye acmis gibi.Bu da onu hataya goturebilir.Insaniz sonucta hepimiz hata yapabiliriz.Onemli olan tovbe edip tekrarlamamak.Senin senden baska dostun yok.Ilerde kendine guzel bir aile kurunca inan bu kotu gunleri hatirlamicaksin.Benim annem ananesinin yaninda buyumus anne baba ayri.Anne almanyada.Lise terk.Okumamis.Huzurum yoktu diyor.Annesi ruyasinda gorurmus aramis annemi sen o... oldun demi diye.Kafasinda kurarmis ole.Annem gunlerce aglarmis.Anne sevgisi yok ustune hakaret.Sen okumalisin.Ancak oyle ustesinden gelirsin.Onlara kendini kanitla ki ne kadar yanildiklarini anlasinlar :)

Bir hata yapmis olabilirsin ama bu senin o... oldugun anlamina gelmez canim.Annen de bu hayal kirikligi yuzunden uzerine geliyor.Ayrica seni niye kimse almasin? Bu sekilde hata yapip evlenen ve mutlu olan nice insan var.Sakin ailenin solediklerine aldanma.Madem beni yollamiyosunuz o zaman huzurlu bir aile ortami verin bana de.Ikisini de al karsina konus.Baktin olmuyor benim cahil mi kalmami istiyorsunuz egitimime devam etmek istiyorum de ve git.Cunku anladigim kadariyla senin hata yapmanda onlarin payi daha buyuk.Insan ailesinde bulamadigi huzuru baskasinda bulacagini saniyor.Sanki huzura sevgiye acmis gibi.Bu da onu hataya goturebilir.Insaniz sonucta hepimiz hata yapabiliriz.Onemli olan tovbe edip tekrarlamamak.Senin senden baska dostun yok.Ilerde kendine guzel bir aile kurunca inan bu kotu gunleri hatirlamicaksin.Benim annem ananesinin yaninda buyumus anne baba ayri.Anne almanyada.Lise terk.Okumamis.Huzurum yoktu diyor.Annesi ruyasinda gorurmus aramis annemi sen o... oldun demi diye.Kafasinda kurarmis ole.Annem gunlerce aglarmis.Anne sevgisi yok ustune hakaret.Sen okumalisin.Ancak oyle ustesinden gelirsin.Onlara kendini kanitla ki ne kadar yanildiklarini anlasinlar :)

Ayyy ağladım okurken nedense :KK43: Çok teşekkür ederim mesajın için ama biz ailecek iletişim kuramıyoruz. Sonu hep kavga ile bitiyor. Annem tam bir paranoyak diyor ki sen salaksın şimdi biri sana ağrı kesici diye uyuşturucu verir bağımlı olursun kurtulamazsın. Böyle deli ediyor beni Ben de okuyorum derslerime çalışıyorum zaten iyi bir puan alacağım inşallah en az 430 bekliyorum LYS'de bir aksilik olmazsa umarım.
Bu arada babam hem alkolik hem ateist kendinden başka kimseyi düşünmez buldugu parayı içkiye verir bana huzurlu bir aile ver desem bu adama ne değişecek ki :KK43:

Ayyy ağladım okurken nedense :KK43: Çok teşekkür ederim mesajın için ama biz ailecek iletişim kuramıyoruz. Sonu hep kavga ile bitiyor. Annem tam bir paranoyak diyor ki sen salaksın şimdi biri sana ağrı kesici diye uyuşturucu verir bağımlı olursun kurtulamazsın. Böyle deli ediyor beni Ben de okuyorum derslerime çalışıyorum zaten iyi bir puan alacağım inşallah en az 430 bekliyorum LYS'de bir aksilik olmazsa umarım.
Bu arada babam hem alkolik hem ateist kendinden başka kimseyi düşünmez buldugu parayı içkiye verir bana huzurlu bir aile ver desem bu adama ne değişecek ki :KK43:

Aglama tatlim niye agliyorsun kiyamam :) Annen de mutsuz bir kadin senin uzerine gelmesi ondan.Ickici bir koca bir de tek evladinin yaptigi hata zaten sinirli olan yapisini iyice zayiflatmis.Keske bir psikaytriye gitse annen inan guzel sakinlestiriciler var.Benim babam sinirli biridir.Herseyden bir tartisma cikarirdi.Annem bi sakinlestirici aldi ona baslarda zor aldi ama sonra kendi almaya basladi her gun.Hatta bitince ilacim bitti alin diyor.Icmeyince cok farkli oluyor.Benim babam ayri bir tuhaf ictigi gunlerden bi gun disari cikmak icin izin aldim aksam onbir gibi de evdeydim zaten bizim semtteydim.23 yasindayim bu arada katir gibi kizim yani :KK70: bana dedi ki nerdesin sen eee baba izin verdin ya dedim yalanci sen o.... mu olcan basimiza dedi ben şok tabi :KK70: icki insanin kanina karisinca degisiyor.Ki normalde ayik kafa hic ole biri degildir ozunde cok iyi niyetlidir.Sen kendini kurtarmaya bak derim ben.Olmadi sadece anneni al karsina biraz duygusal gir konusmaya sadece seni dinlemesini iste elini tut anlat istedgin hayati.Ama huzursuz bir ortamda okuyamazsin.Univeriste lise gibi degil ki.Zor hele de bursluysan.Git ve gelecegini insa et.Ama ordaki insanlara da dikkat et.Kendinden baskasina guvenme.Ve oraya niye gittigini unutma.Universitenin havasina kapilip yeni hatalar yapma.Meslegini eline al bak gor o zaman nasil guclu oluyosun :)

babanın alkolik olması senin gidip sevgilinle yatmanı gerektirmiyo
ailen bunu farkedip seni durdurmaya çalışıyo çok şanslısın
ilerde onlara teşekkür edersin
seni tutmazlarsa daha çok onun bunun altına yatarsın
bunalma aileni dinle

bunalma aileni dinle

onun bunun altına yatmak mı :KK53::KK53:
bu nasıl bir yorum böyle :KK53:

bunalma aileni dinle

Gercekten ya bu nasil bir yorum boyle? Karsinizda bir genc kiz var daha yeni yeni olgunlasiyor.Bir hata yapmis olmasi baska hatalari da devam ettirecegi anlamina mi geliyor.Boyle yorumlar yaparak yalnizlastiriyorsunuz insanlari.Onlarim hatalarini yuzune vurup da baska hatalara sevk edecek insanlara ihtiyaci yok.Aksine yere dustuklerinde kaldirip da yaninda destek olucak insanlara ihtiyaclari var.Oncelikle de ailenin bunu yapmasi lazim.Yazik yani gercekten su yorumunuza.

Öfff saçmalamayın ya daha çok küçük
Üniversiteye gitmediniz sanırım
Kandırırlar bunu kullanırlar gayette normal bi yorum
Ailenden kopma kızım sen sözlerini dinle erkeklerden sana yarardan çok zarar gelir

Ailenden kopma kızım sen sözlerini dinle erkeklerden sana yarardan çok zarar gelir

Mesele erkek meselesi degil ki egitim meselesi.Kendini bilen insan niye kandirilsin.Aile aile olsa dinlesin elbet ama onlar bu sekilde psikolojik baskiya devam ederlerse ve kizcagizi hapis etmeye devam ederlerse kiz sagiligindan olacak.Iletisim de kuramiyorum diyor.

Ayrica universiteye de gittim ogretmen adayiyim.Her yerde iyi ya da kotu insan vardir.Kotuyu secmek de iyiyi secmek de irade meselesi.Bunu kullanirlar diyerek zaten onu bagimsiz bir birey olarak gormuyorsunuz.Gerizekali biri yok ki karsimizda sinavlarini basariyla gecen ki basari elde ettigine gore aklini kullanabilcek duzeyde biri var.

Birlikte olup olup ertesi gün hapı kullanıyomuş arkadaş bayağı yol katetmiş
Bundan ayrılır öbürüne gider sonra öbürü sonra öbürü nolduğunu şaşırır

lise sondayım ve çantamda ertesi gün hapı buldular kısmından sonra okumayı bıraktım. .bu yaşlarda yaşadıgın sorunlar dünyanın sonu gibi gelebilir fakat herşey gelip geçicidir küçük kız..yıllar sonra elinde kalan tek şey kişiliğin onurun ve gururun olur. . evet anneni babanı sevmiyo olabilirsin.sana huzurlu bir aile ortamı sunamamış olabilirler. ama atacagın adımlar seni yıllar sonra başka yerlere doğru saptırtmasın. iyi veya kötü olslarda sen annenin babanın sözünden çıkma derim.vardır onların bir bildiği,sen sadece ve sadece derslerine iyi çalış okulunu kazan.ayaklarının üzerinde dur..ilerde çocuklarına örnek bir anne ol...

Peygamber efendimiz bile böyle bir durumda kimseyi ayıplamamış ki bize ne oluyor da bu kızı ayıplayalım.

Ayrıca yaptığı yanlışın farkında olan biri.İnsanlar duygusal vb boşlukta olunca olmayacak şeyler yapabiliyor.Allah yardımcın olsun canım.İnşallah her şey yoluna girer.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu olay öncesinde de mutlu bir aile değildik ki. şimdi resmen gidemezsin diyor bu olay unutulsa da ben ankarada ailemle yaşamak istemiyorum huzurum yok burada mutluluğum yok babam eve gelip kavga çıkartacak diye ödüm patlıyor her akşam :KK43: Ama onları terkedersem de yapayalnız kalacağım o da var

Kendimi annenin yerine koydum da,bende göndermek istemezdim seni.
Yaptığın hatanın farkında olsanda yaşın çok küçük ve tekrar aynı hataya düşebilirsin.
Hem Ankaradaymışsın,neden İzmire göndersinler ki?
Ankarada da Ekonomi üniversitesi var.
TOBB un ekonomi üniversiteside ODTÜ nün tüm bölümleride bahsettiğin okuldan daha iyi.
Eğer geleceğini düşünüyorsan ODTÜ yü yaz,ailenin yanında oku.

X