Ailem benimle konuşmuyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanamıyorum, iyi ki sizi okutmuşlar. Çünkü bu cemaat kızların hatta erkeklerin bile okumasına karşı. Yaşadığım yerde bunların bir kursu var ve oraya giden çocukların hali pek içaçıcı değil. Ülke olarak önümüzde bir fetö tecrübesi dururken, damat adayını seviyorsanız ilişkinize devam edin, derim. Ekonomik özgürlüğünüz var, anne babanıza tabii ki saygı gösterin ama aynı evde bu eziyetle yaşamanıza gerek yok.

Erkek annesi kız annesini arar ki sizin anneniz niye aramak istedi? Burda oturmayan birşeyler var. Bize söylemediğiniz birşey var bence
Karşı taraf tanışmaya can atıyor. Ama ben ailemi tanıdığım ve tepkilerini bildiğim için hep geri durdum. Annemlerin numarasının vs vermedim. Annemler de tanımak istemedikleri için bi çıkış yolu yok

Çok dümdüz bir konu aslında ama bana çok fake geldi nedense. Fake radarım alarm veriyor.
Size fake gelen şey benim haftalardır psikolojimi bozuyor. Herkes yaşadığını biliyor. Bu tür yorumlar yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi. Yardımcı olmuyorsunuz çünkü

Size fake gelen şey benim haftalardır psikolojimi bozuyor. Herkes yaşadığını biliyor. Bu tür yorumlar yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi. Yardımcı olmuyorsunuz çünkü
Yorum seçme şansınız yok. Kurallara uyduğum sürece istediğim gibi yorum yaparım. Size yardımcı olmak gibi bir misyonum olduğunu da sanmıyorum.

Merhaba arkadaşlar,

ben 24 yaşındayım ilkokul öğretmeniyim kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum ve ailemle birlikte yaşıyorum. Ailem erkek arkadaşımın olduğunu biliyordu ama pek umursamadılar. Annem ve babam hiç bi zaman tanımaya da yanaşmadı. Beni dinlemek kızların kimi sevdiğini merak bile etmediler. Bende onlara bu konuyla ilgili fazla bi şey anlatmıyordum. Erkek arkadaşım ciddi olduğu için beni ailesiyle tanıştırdı. Artık annemlere bu boyutları anlatamamak beni çok yoruyordu çünkü hiç bi şekilde beni adam yerine koyup anlamıyorlardı. O ara iyi değildim annem bana yardımcı olmak istedi (annem pedagog) ve derdimi anlatmamı söyledi. Bende o an ki üzüntümle belki artık yardımcı olur diye anlattım karşı taraf ile tanıştığımı içimin çok ısındığı vs. Annem ilk başta olumlu tepki verse de babama anlattıktan sonra tavrı çok değişti. İkisi de bana bağırmaya başladılar sen bizi ezip geçtin diye. Yine hiç bir lafıma kulak asmadılar. Anneler arayı bulur derler ya aksiine annem daha çok doldurdu babamı sürekli evde bana çok kötü bi şey yapmışım gibi bakıyor ve bağırıyor. Sanki onca sene pedagogluk okuyan o değilmiş gibi beni zorbalıyor. Annem de babam da benimle konuşmuyorlar evde yokmuşum gibi. İşe gidip geliyorum odamdan çıkmıyorum resmen. Eziyet gibi sanki. Konuşsam adam yerine konulmuyorum. Sevgilimin ailesiyle tanışmış olmamı kendilerine karşı onları sevmediğime yoruyorlar. Aslında hiç alakası yok. İnsan ailesini sevmez mi. Kötü niyetle de tanışmadım insanlarla. Ama ailem çok katı davranıyor benim bi birey olduğuma fikir ve düşüncelerime asla saygı duymuyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım artık onların bana karşı bu tavrı erkek arkadaşlarım dışında da hep vardı dinlememek adam yerine koymamak vs. Psikolojik şiddet görüyorum evde resmen
Terzi kendi sokugunu gerçekten dikemiyormus. Pedegog annenin tavırlarına bak.yazik.okudugu okula.

Psikoloji okumuş ama cemaatçi bir anne ! Çok cahil cidden . Diploma cehaleti almıyor işte . Korkunç ya. Annenizi uzmana götürün

Dediğim gibi çok üst perdeden bakıyor. Bana yakıştırmıyor. Beni düşündüğünden diyor ama düşünse benim derdime derman olurdu evde bağırıp durmazdı ya da görmezden gelmezdi. Konuşmuyor hala. Ben bi şey söyleyince ters bakıyor kısa ve kırıcı konuşuyor. Bana çocuk eğitimi öğretmeye kalkma diye bağırıyor

Yorum seçme şansınız yok. Kurallara uyduğum sürece istediğim gibi yorum yaparım. Size yardımcı olmak gibi bir misyonum olduğunu da sanmıyorum.
Valla bana da fake gibi geldi ya. Cemaat olayına kadar okeydim ama biz okumuş insanlarız diyip cemaate sempati duymaları ve diğer kızlarının kayın ailesine okumamış oldukları halde böyle davranmamaları falan tuhaf

Valla bana da fake gibi geldi ya. Cemaat olayına kadar okeydim ama biz okumuş insanlarız diyip cemaate sempati duymaları ve diğer kızlarının kayın ailesine okumamış oldukları halde böyle davranmamaları falan tuhaf

Yani şöyle eskiden ünv okumak çok da nitelikli değildi, mezun olanlardan da kendilerini yetiştirenler var yetiştiremeyenler var, aynen şimdi olduğu gibi. Cemaatlerde de tonla okul mezunu insna var sadece cahil cüheyla tipler cemaatlere katılmıyor. Konuya gelirsem ben olsam kaçardım o evden başka ev tutarım, evlenirim ne olursa arıtk ama cemaatçilerle ailem dahi olsam yaşamam.

Yani şöyle eskiden ünv okumak çok da nitelikli değildi, mezun olanlardan da kendilerini yetiştirenler var yetiştiremeyenler var, aynen şimdi olduğu gibi. Cemaatlerde de tonla okul mezunu insna var sadece cahil cüheyla tipler cemaatlere katılmıyor. Konuya gelirsem ben olsam kaçardım o evden başka ev tutarım, evlenirim ne olursa arıtk ama cemaatçilerle ailem dahi olsam yaşamam.
Evet cemaatlere mensup insanların hangi makam ve mevkilere gelebildiğini gördük,duyduk hepimiz ama bu tarz hayat görüşü olan insanların kızlarının erkek arkadaşının ailesini okumamış diye ezmesi ama diğer damat ailesini sırf cemaatci diye benimsemesi normal mi?

Evet cemaatlere mensup insanların hangi makam ve mevkilere gelebildiğini gördük,duyduk hepimiz ama bu tarz hayat görüşü olan insanların kızlarının erkek arkadaşının ailesini okumamış diye ezmesi ama diğer damat ailesini sırf cemaatci diye benimsemesi normal mi?
Eğer erkek arkadaşımın ailesi de annemlerin cevresinden olsaydı onlar hakkında böyle konuşmazlardı. Okumamış vs olmalarını söylemesi zaten bahane. İstemiyor yani. Çevremizden olsun istiyor o kafada. Ablamın kayınvalidesinin falan kendi çevrelerinden olması yeterli bir sebepti zaten o zaman hiç üni lafı geçmedi.

Ne olursa olsun anne baba olduklarını biliyorum. Kaçıp gitmek her şeyi daha büyütür. Şimdi bile bu kadar tepki veriyorlarsa kaçınca neler diyecekler kim bilir. Suçlayacaklar.

Eğer erkek arkadaşımın ailesi de annemlerin cevresinden olsaydı onlar hakkında böyle konuşmazlardı. Okumamış vs olmalarını söylemesi zaten bahane. İstemiyor yani. Çevremizden olsun istiyor o kafada. Ablamın kayınvalidesinin falan kendi çevrelerinden olması yeterli bir sebepti zaten o zaman hiç üni lafı geçmedi.
Ya bilmiyorum bana çok inandırıcı gelmedi ama gerçekse de ailen okumuş cahilmiş kusura bakma.

Yanlış anlama ama bencede kızların dünden hevesliler gibi erkek ailesine tanışmaya gitmesi bana hiç hoş gelmiyor. Önce erkek gelir kız ailesiyle tanışır kendini tanıtır buna aileni hazırlamalıydın karşılarına geçip böyle böyle biriyle beraberim sizinle tanıştırmak istiyorum niyetimiz ciddi dedin mi? Sadece sevgilin olduğunu bilmeleri yeterli değil. Bence ailen haklı , gösterme şekilleri tamamen yanlış ama bu konuda haklılar. Biraz ağır olun , yarışmayın erkek ailesine kendinizi tanıtacam evlenecem diye ne münasebet yani. Evlenme teklifi eder iş ciddiye biner erkek ya önce kendi gelir ya ailesiyle gelir, tepkilerinde haklılar.
Bende bu yoruma kesinlikle katiliyorum .kizlar dunden razi gibi kendi ailelerine bile haber vermeden erkek ailesiyle gorusmemeli .
Once erkek kiz ailesiyle tanismali.aikem sevgilimi umrsamadi demis ama kizimiz genc bu gun bunla yarin baskasiyla diye ustunde durmamis olabilirler .ciddi olsaydi kendi getirir tanistirirdi diye dusunmuskerdir.benimde kizimin sevgilisj olsa ciddi bir adim yoksa kiziminda akli basindaysa merakli gibi cicugu getir demem kendi haline birakirim kizimi.ama tanistirma niyeti iliskide ciddi adimlar varsa once konu sahibi ailesine sizi erkek arkadasimla tanistirmak istiyorum demeliydi hadi bu olmadi diyelim en azindan ben karsi tarafin ailesiyle tanisicam demeliydi .kiz annesi icin uzucu bisey sanki evladin yabancilarla isbirkigi yapmis gibi .anne baba bozukmakta bir tık hakli .

Merhaba arkadaşlar,

ben 24 yaşındayım ilkokul öğretmeniyim kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum ve ailemle birlikte yaşıyorum. Ailem erkek arkadaşımın olduğunu biliyordu ama pek umursamadılar. Annem ve babam hiç bi zaman tanımaya da yanaşmadı. Beni dinlemek kızların kimi sevdiğini merak bile etmediler. Bende onlara bu konuyla ilgili fazla bi şey anlatmıyordum. Erkek arkadaşım ciddi olduğu için beni ailesiyle tanıştırdı. Artık annemlere bu boyutları anlatamamak beni çok yoruyordu çünkü hiç bi şekilde beni adam yerine koyup anlamıyorlardı. O ara iyi değildim annem bana yardımcı olmak istedi (annem pedagog) ve derdimi anlatmamı söyledi. Bende o an ki üzüntümle belki artık yardımcı olur diye anlattım karşı taraf ile tanıştığımı içimin çok ısındığı vs. Annem ilk başta olumlu tepki verse de babama anlattıktan sonra tavrı çok değişti. İkisi de bana bağırmaya başladılar sen bizi ezip geçtin diye. Yine hiç bir lafıma kulak asmadılar. Anneler arayı bulur derler ya aksiine annem daha çok doldurdu babamı sürekli evde bana çok kötü bi şey yapmışım gibi bakıyor ve bağırıyor. Sanki onca sene pedagogluk okuyan o değilmiş gibi beni zorbalıyor. Annem de babam da benimle konuşmuyorlar evde yokmuşum gibi. İşe gidip geliyorum odamdan çıkmıyorum resmen. Eziyet gibi sanki. Konuşsam adam yerine konulmuyorum. Sevgilimin ailesiyle tanışmış olmamı kendilerine karşı onları sevmediğime yoruyorlar. Aslında hiç alakası yok. İnsan ailesini sevmez mi. Kötü niyetle de tanışmadım insanlarla. Ama ailem çok katı davranıyor benim bi birey olduğuma fikir ve düşüncelerime asla saygı duymuyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım artık onların bana karşı bu tavrı erkek arkadaşlarım dışında da hep vardı dinlememek adam yerine koymamak vs. Psikolojik şiddet görüyorum evde resmen
Özür dilerim ama annenizin mesleğini yanlış biliyorsunuz,Türkiye'de artık pedagoji diye bir bölüm yok dolayısıyla mezunu da yok. Bence bir araştırın derim. Konunuza gelince işiniz biraz zor gibi görünüyor çünkü gerek dini cemaatlere gerekse alternatif bir cemaate mensup kişiler kuralları gereği kendi içinde evlilik yapılsın veya adayda o cemaate mensup olsun isterler. Anneni babanı yok say diyemem başka bir konudan dolayı istemeseler hatta bir dinle derim ,ama onlar bizi dünyaya getirdi diye her isteklerine (özellikle mantıklı olmayan) boyun eğeceğiz diye bir kural yok . Baş edemiyorsanız ve erkek arkadaşınıza da güveniyorsanız nasıl istiyorsanız öyle yaparsınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X