Aile evinde bunalmak

Bence bir an önce evlenmelisin sen ancak o zaman anlarsın aile evinin rahatlığını anne babanın kıymetini.

Selam arkadaşlar. 25 yaşındayım ailemle yaşıyorum. Genel olarak aramız iyi ama bazen sabrımın taştığı da oluyor. Kendime ait bireysel hayat kurabilecek kadar yüksek kazancım yok. KPSS'ye hazırlanıyorum bu yıl atanabilmek için. Atanabilirsem güzel olucak ama son 3 yılım malesef bu şekilde geçti bu durum beni üzüyor ...

Ailemle aram iyi sayılır ama bir sorun olunca soğudum mu soğuyorum çok net. Babam araba alacak mesela bana.Araba modellerini attı geçen hafta.
Ama dün banyoda saç tellerim kalmış diye tartıştık. Duştan sonra unutmuşum o gün ( normalde dikkat ediyorum fazlasıyla). Büyütülecek bir sorun değilken böyle gereksiz şeylerden sorun çıkarması benim baya mesafe koymama neden oldu. Araba alsa da istemem yani arada sevgi muhabbet olmadıkça maddiyat beni mutlu etmez.

Bu şekilde olunca da evlenmek istiyorum ama buna uygun doğru kişiyle de karşılaşamadım. Çevremde evlenenler olunca onlar adına sevinip mutlu oluyorum kendim içinse biraz üzülmeye başladım bu aralar. Ama evlenmek için de evlenilmez. Malesef çoğu kişi sırf evlenmek uğruna yanlış tercihler yapabiliyor. Bunu yapmamak için acele etmiyorum ama bazen de fazlasıyla sıkıyor bu durum beni. Aynı zamanda 2. üniversitemde 3. sınıfa geçicem seneye. Yani bir şeyler yapıyorum ama isteklerime ulaşamıyorum gibi. Normalde olumlu düşünen,hayata umutla bakan bir insanım. Bu yönüm kaybolup gidecek diye korkuyorum. Ne tavsiye edersiniz ?
kendinize dert arıyorsunuz gibi geldi bana. üniversite zamanlarınızda başka şehirde, ayrı evdeydiniz muhtemelen şimdi adapte olması zor geliyordur. Ama şöyle bir şey diyeyim, aile evi çok güzel bir nimet. Tadını çıkar. Bu günleri çok arayacaksın

Üniversiteden sonra aile evine yerleşmiş iki yıl sonra farklı bir şehire yerleşmiş biri olarak şunu söylemem gerekiyor; insanoğlu aynı çatı altındaki her varlıkla çatışmaya yatkındır. Yanlış anlaşılmalar, küçük uyarıların tehdit algılanıp tepki verilmesi, etkiye tepki olunca olayın büyümesi vs. Naçizane önerim bazı şeyleri kaale almayıp, kafanıza takmamanız olacak. Şuan ailemin yanında iş bulsam bir dk bile durmazdım. Uzaklaştığınızda da çatıştığınız birileri oluyor iş arkadaşınız ya da ev sahibiniz gibi. Ve onlar ile olan çatışmanız aile ile olan kadar masumane sürmeyebiliyor.

X