Aile dizimi yaptıran var mı?

Ne yazık ki her gidişinde aynı parayı ödüyorsun. Bende senin gibi ilişkiler konusunda muzdariptim. Ne zaman ki bıraktım. Herşeyi oluruna bırakıp, olanı olduğu gibi kabul ettim, kendime yönelip nedenleri niçinleri bıraktım herşey çorap söküğü gibi düzelmeye başladı. İnsanları affetmek ve bağ kurmayı bırakmak çok önemli. Çünkü farkında olmadan enerjinle güçlendiriyorsun insanları buda seni bitik ve bağımlı hale getiriyor. İnançların nasıl bilmiyorum ama Allah a ve onun kurduğu düzene saygı duymak ve güvenmek asıl kilit nokta. Bende evleneli bir yıl oldu hamile kaldım iki bebeğimi beş aylıkken kaybettim. Şükür ediyorum ve teslim oluyorum varolan düzene. Olan olması gerektiği gibi oldu. Üzen olayların ve kişilerin görevleri vardı ve bana vermeleri gereken bir hayat dersleri vardı.
Bol bol topraklanmanı tavsiye ederim. Yaptırabilirsen aile dizilimi yaptır. Parasal sıkıntıların varsa sadece gözlemci olarakta katılabilirsin. O kadar enteresan ki dizilim yaptırılan olayların bile seninle ilgili olduğunu görüyorsun. Ve onlar şifalandıkça sende şifalanıyorsun. Katılabildiğin kadar gözlemci olarak katıl. Kendi üzerindeki faydalarını zamanla göreceğine inanıyorum.

Teşekkür ederim. Yazdıkların çok doğru. Topraklama derken şu yastık olayından mı bahsediyorsun.

Güven konusuna gelince, aslında ben de düşününce bu kadar kaygının altında Allah'a güvensizliğin yattığını keşfettim. Halbuki o benim için en güzelini vermeyecek mi zaten. eğer öyleyse neden üzülüyorum ki evlenmedim diye. Yada yarım yamalak bir ilişkiyi sürdürmeye çalışıyorum. Asıl nokta belkide teslim olup vazgeçmek. İşte bilinç bunu düşünüyor ama gönülde de kabul vermek gerekiyor.

Zor günler geçirmiş olmalısın. Başın sağolsun...İnşallah hayırlı evlatların olur, istediğin zaman..

merhaba arkadaşlar
bende aile dizinimi yaptırmak istiyorum.giden arkadaşlar dizinimi yaptırmanızın üzerinden 1 ay geçmiş.bu 1 ayda yaşadığınız değiişmler güzellikler farklar nelerdir?yoksa hiç bir değişim olmadımı? izmirde oturan arkadaşlar siz turgay beyemi gittiniz ?:KK14:

Temsilciler nasıl biliyor nasıl davranacağını. Biraz daha detaylı anlatır mısınız . Izmirde en iyisi hamgisi

Sayıları 10-20 arasında değişen bir grup katılımcı, bir daire şeklinde otururlar. Dizimi gerçekleştirilecek olan danışan , dizim danışmanının yanına oturur ve hayatında başedemediği sorunu açıklar. Danışman ailede gerçekleşmiş erken ölümler, kürtajlar, ölü doğumlar, cinayet, intihar, evlatlık verilme, küçük yaşta anneden ayrı kalma gibi travmatik olaylar olup olmadığını sorar ve bilgi ister. Daha sonra danışman danışandan katılımcılar arasından aile üyelerini temsil edecek temsilciler seçmesini ister. Danışan bu temsilcileri alana yerleştirir. Temsilciler kendilerini serbestçe alana bırakırlar ve söz konusu aile üyelerinin dinamik ilişkilerine ulaşır , duygularını deneyimlerler. Aile üyelerini temsil eden ve danışanı daha önce görmemiş bu temsilciler o kişinin duyguları ile hisseder ve bunları ifade ederler. Dizim sırasında 2 eylem vardır; birincisi aileyi etkileyen saklı kalmış dinamiğin ortaya çıkarılması eylemidir. İkincisi ise iyileştiren hareket ve sözlerin aileyi çözüme ve yeni bir dengeye kavuşturması eylemidir. Sevgi ancak bu şekilde yeniden akmaya başlar. Sistem (Aile) dizimlerinde hem danışan (sorunu dile getiren) hem de temsilciler alandadır ve aktiftir. Temsilcilerin pasif olması söz konusu değildir. Dolayısıyla çözüm, danışan kadar temsilcileri de şifalandırır.
güzel anlatmıssın çok tşkler:)

Ben aile dizimi pek çok kereler yaptırdım.
Daha doğrusu gozlemci\ pasif katilim çok yaptım.
Aktif katılımın yani dizim açtırmam da 3-4 kere oldu.. Her seferinde faydasını muhakkak gördüm. Ya yogatime sisli de Sema hocaya ya da Zeynep Sevil Guven'in dizimlerine gittim. Altı ay falan sürdüğü de oluyor dizimlenen konunun hayatınıza görünür yansımaları olmasının.

Aile dizilimine bi kere katıldım kendi adıma yaptırmadım güzel beğendim yani.

Temsilciler nasıl biliyor nasıl davranacağını. Biraz daha detaylı anlatır mısınız . Izmirde en iyisi hamgisi
Yazalı çok olmuş çok özür dilerim hemen geri dönüş yapamadığım için. Katılımcılar o rol kendilerine verildiğinde içlerinden geldiği gibi davranmaları isteniyor. Farkında olmadan içindeki duyguları o an hissettiklerini dışa vurmaya başladığında çözülme başlıyor. Burda kilit rolü üstlenen gözlemcide yani yöneticide. Her hissettiğimiz duygu ve davranış değişikliğinin bir anlamı oluyor. Bunları ustalıkla farkedip üstüne gittikçe iyileşme oluyor. Bu konuyla ilgili 'AİLE SİSTEM DİZİLİMİ' adında bir kitap var tavsiye edebilirim. Tüm ayrıntılarıyla birlikte çalışmayı anlatıyor. Yaşanmış pek çok dizilim anlatılmış. Sıkılmadan okuyacağına inanıyorum. Sevgiler

Konuyu hortlatmaya geldim, Sata Sata arkadaşa teşekkür ediyorum bildiklerini paylaştığı için.
Bende çok acayip birşey oldu, kitaplığımda 'sevginin kokleri' diye bir kitap buldum, ben almadigima eminim. Evde alacak kimse olduğunu da düşünmüyorum öyle bir kitabı ..
Sonra merak edip okumaya başladım, aile dizimiyle ilgili bir kitapmis.
Okudukça tam benlik diye düşündüm çünkü cocuklugumdan beri nedensiz bir şekilde annemle aramızda bir duvar var.
İkimiz de enerjik, cıvıl cıvıl, herkese sevgisini belli eden insanlarız ama birbirimize karşı kesinlikle öyle değil...
Bu kitabı okuyunca bana yararlı olabileceğini düşündüm. Var mıdır gitmiş olan baska?

Bu konuyu tesadüfen şimdi gördüm. Kaç zamandır yorum yazılmamış ama Aile Dizimi’ne gitmiş olan ve faydasını gören, yorum yapabilecek olan biri var mı acaba?

kusura bakmayın ama bana çok saçma geldi.hic tanimadgim birileri beni sadece birkez dinleyerek duygularımı nasil hissedecekki

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba arkadaslart konuyu yenıden gundeme tasımak ıstedım yaptıran oldumu oldu ıse tecrubelerini bızımle paylasabılır mı lutfen

2014 de açılıyor konu. 2019 dayız ve ben yeni duydum.
Kim bilir daha neler var bilmediğimiz 🙄

Merhaba arkadaşlar .Aile dizimi ile ilgili yorumlara bakarken bu konuyu gördüm ve yazmak istedim.Aile dizimi seansına katıldım.Kendime yaptırmadım.Ama çok korktum ve endişe duydum.Yüzleşmeler,çocukluğu ile konuşmalar,ağlamalar,fenalaşmalar.Figuran olarak katıldığım da oldu ama gerginlikten bir şeyler hissedemedim.Ama dizilim açtıranın annesi de benim gibi hissizmiş.
Bir de eğitmdeki başka bir psikolog yapmış olduğum bir resimden donma yaşadığımı söyledi.Sonrasında daha çok farkına vardım.Ben donup kalmaktan bir şey hissedemiyorum..
Yaptıranlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

Merhaba arkadaşlar .Aile dizimi ile ilgili yorumlara bakarken bu konuyu gördüm ve yazmak istedim.Aile dizimi seansına katıldım.Kendime yaptırmadım.Ama çok korktum ve endişe duydum.Yüzleşmeler,çocukluğu ile konuşmalar,ağlamalar,fenalaşmalar.Figuran olarak katıldığım da oldu ama gerginlikten bir şeyler hissedemedim.Ama dizilim açtıranın annesi de benim gibi hissizmiş.
Bir de eğitmdeki başka bir psikolog yapmış olduğum bir resimden donma yaşadığımı söyledi.Sonrasında daha çok farkına vardım.Ben donup kalmaktan bir şey hissedemiyorum..
Yaptıranlar tecrübelerini paylaşabilir mi?
ben yaptıracağım baya da derin araştırdım. Aynur tümende karar kıldım instagram hesabına girerseniz orda yaptıranların yorumları mevcut.

Aile dizimi çok çok hassas bir konu. Şu an hiç planım olmamakla beraber bu konuda inanılmaz donanımlı ve aile dizimi eğitimini de kusursuz alan tek kişi bana göre Mira Şeniz Erten. Kendisi bizzat Hindistan’da senelerce eğitim almıştır. Artı olarak psikolog ve mühendistir.

Bakıyorum şimdi 2 saat aile dizimi eğitimi alan hemen seans uygulaması yapıyor. Bu o kadar tehlikeli ki. Diyeceğim o ki yaptırmak isteyen kişiler seans alanların yorumuna göre değil, seansı yapacak olan kişinin aile dizimi hakkında çok iyi bir eğitim almış olmasına dikkat etsinler.

Aile dizimi çok çok hassas bir konu. Şu an hiç planım olmamakla beraber bu konuda inanılmaz donanımlı ve aile dizimi eğitimini de kusursuz alan tek kişi bana göre Mira Şeniz Erten. Kendisi bizzat Hindistan’da senelerce eğitim almıştır. Artı olarak psikolog ve mühendistir.

Bakıyorum şimdi 2 saat aile dizimi eğitimi alan hemen seans uygulaması yapıyor. Bu o kadar tehlikeli ki. Diyeceğim o ki yaptırmak isteyen kişiler seans alanların yorumuna göre değil, seansı yapacak olan kişinin aile dizimi hakkında çok iyi bir eğitim almış olmasına dikkat etsinler.
merhaba mira hanımın çalıştığı ya da kendi kliniği var mı biliyor musunuz

X