Ağrılı mesane sendromu (interstisyel sistit)

Merhaba,bende sağlıkçı idim(fzt)artık bu yanma ile çaluşamayıp ayrıldım,5 yıldır uğraşıyorum,elmironu 2 yıl kullandım herkeste farklı etkileri var,elmironu da aymed getiriyor sistinon u sizden duydum,bence elmirons muadil çıkarmış aymed..sizin şikayetiniz sürekli bir yanma halimi mesanenizde,sıkışma hissi mi?gerçi benim mesanem ve üretram yanıyor ama sıkışıkda hissediyorum..tuvalete gidip yapınca(dolu olsun olmasın mesane)rahatlıyor sonra tekrar…
Yaaa kıyamam neler yaşamışsınız şimdi okudum yazdıklarınızı. Özelden yazıyorum hemen. Allah şifa versin herkese.

Kızlar hepimize geçmişolsun. Devamlı idrar sıkışıklığı var bendede idrar tahlili temiz ama 1 haftadır psikolojim bozuldu ne yaptnz siz

Diyet yaparak iyileştim ben arkadaşlar. Şuan hiçbir sıkıntım yok. Evet ara ara yine oluyor ama cok hafif. Histamin içerikli besinler ve histamin salgısını artıran yiyecekler i, asidik besinler dokunuyor. 3 ay kadar dikkat etmek gerekiyor. Ekmek süt ürünleri, hazır salça ve gıdalar, baharatlar, çay, kahve, bitki çayları dokunuyor. Bol su ve ilaçlar takviyeler egzersiz, diyet ile kontrol altına alabiliyorsunuz.

Merhaba: bana da ön tanı bu şekilde kondu, aynı belirtilerim var, haftaya sistoskopi yapılacak. İyileştiniz mi ya da fayda gördüğünüz bir tedavi şekli var mı?
Arkadaşım merhaba geçmiş olsun nasılsınız şimdi sustoskopioldunuzmu nasıl hastalığınız iyilestinizmi ilaç ne kullanıyorsunuz hangi doktora gittiniz neolur yardımcı olun banada

Arkadaşım merhaba geçmiş olsun nasılsınız şimdi sustoskopioldunuzmu nasıl hastalığınız iyilestinizmi ilaç ne kullanıyorsunuz hangi doktora gittiniz neolur yardımcı olun banada
Merhaba. Size de geçmiş olsun. Suprax ve dexforte içtim, ayrıca mantar vs olmamasına rağmen yanmayı azaltmak için mantar kremi verdi doktor. Asitli içecek çay kahve portakal suyu gibi şeyler içmedim bir süre. Bol su içtim. Migrenim için çok ilaç kullanıyordum onları başka bir tedaviye geçerek bıraktım. Arada yanma oluyor ama ağrım yok şuan için. çok yanma olursa üromisin ya da piyeloseptil içiyorum.

Canm çok geçmiş olsun. Bende insterstisyel sistit hastasıyım. Benim Ağustos 2022 de başladı. Şuan iyiyim çok şükür. Yardımcı olmak isterim
Ne guzel yenmissiniz bende 3 aydir hastanelerdeyim lökosit ve eritrosit var idrarda ama kültür yok taşta yok ama kum varmış böbrekte ama belirtililer kesinlikle agrilı mesane ne yapmam gerek hic bilmiyorum

Ne guzel yenmissiniz bende 3 aydir hastanelerdeyim lökosit ve eritrosit var idrarda ama kültür yok taşta yok ama kum varmış böbrekte ama belirtililer kesinlikle agrilı mesane ne yapmam gerek hic bilmiyorum
Çok geçmiş olsun. Doktora gittiniz mi, ne diyor. Belirtiler neler.

Evet süreç biraz zaman alıyor. Tanı konulana kadar yorucu ve zor gerçekten

Geçiyor kesinlikle geçiyor. , beslenme çok önemli, ama uzun bir süre dikkat etmeniz gerekiyor. Stres yapmadan, su içmeye özen göstererek. İnternette yazan olumsuz şeylere takılmayın. Bu sizi daha cok üzer ve yol katedemezsiniz. Her bünye farklı,

Geçiyor kesinlikle geçiyor. , beslenme çok önemli, ama uzun bir süre dikkat etmeniz gerekiyor. Stres yapmadan, su içmeye özen göstererek. İnternette yazan olumsuz şeylere takılmayın. Bu sizi daha cok üzer ve yol katedemezsiniz. Her bünye farklı,
Yaa resmen bir haftadır uyku uyuyamadim 1 2 saat en fazla oda gunde.doktor kum dokuyorsun ve iltihabin var dedi hippurin diye bir ilac verdi antibiyotik degil bakteri kesiciymis sanirim zaten kulturde enfeksiyon yoktu.Ne yapmam gerek hic bilmiyorum.bu 2.doktor diger doktor arastirmaydi 2 aydir ona gidiyordum iseme hizı işeme röntgeni filam cekti tuvalet alislanligi edinmemiz gerek mesanen kuculmus dedi ama hic ilac vermedi oda sanirim yine ona devam edip teshis icin ugrasmaliyim gercekten kafayi yiyecek gibiyim gercekten gecermi bu hastalik boyle yasanmaz cidden.ise basliyacaktim simdi ne yapmam gerek hic bilmiyorum
AdChoices
ADVERTISING​

X