Gebeliğe Hazırlık AGNUCASTON ile hamile kalan?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar bu ilaç ne işe yarıyor?

Vitex agnus castus =hayıt tohumu=kadın bitkisi=agnucaston tb.

Tüm kadınlık hormonlarını dengeye sokar. Adet gerginliği stresi meme ağrısını alır. Adet düzenler. Etkinliğini görmek için en az 3 ay kesintisiz kullanmanız gerekir. Yan etkisi yoktur.

Vitex agnus castus =hayıt tohumu=kadın bitkisi=agnucaston tb.

Tüm kadınlık hormonlarını dengeye sokar. Adet gerginliği stresi meme ağrısını alır. Adet düzenler. Etkinliğini görmek için en az 3 ay kesintisiz kullanmanız gerekir. Yan etkisi yoktur.
Canım benim adet duzensızlıgım var kullansam olurmu.hıc bir yan etkisi yok değilmi?

Canım benim adet duzensızlıgım var kullansam olurmu.hıc bir yan etkisi yok değilmi?

Ben hayatımda hiç düzenli adet görmedim. Çok gergin sinirli idim. Doktor bana pms (adet öncesi gerginlik) için verdi. Asla ara vermeyeceksin en az 3 ay kullanacaksın dedi. Yoksa etkisini göremezsin dedi. Kullandığım ilk ay 30 günde adet gördüm. Sonraki ay 40. Günde ve ondan sonra yaklaşık 4 ay kullandım ve bir buçuk yıl hayatımda ilk defa 30 günde bir adet gördüm. Tabi bu esnada gebelik düşünmüyorum.

İşyerimde 41-42 yaşında bir ablayada başlattım. O menopoz başlangıcında. Menopoz başlangıcı ama FSH 7 küsürlerde :KK70: Doktor nasıl olur diyor. Onunda 4. Ayı.

Hayıt tohumu FSH ve LH hormonunun salgılandığı beyinde bulunan hipofiz bezini dolaylı yoldan etkiliyor. Bir hormonunuz eksikse yükseltiyor, fazla ise azaltıyor.
Bununla ilgili birçok bilimsel makale mevcut.
Kıllanma tüylenme sivilce yok ediyor. 18 ay kadar sanırım kullanımında sorun yok.

Bunun tohumunu aktardan alıp biraz öğütüpte çayını da yapabilirsiniz sabah akşam.

Ben bildiklerimi yazdım. Ben asla bırakmam bırakmayacağım. Siz mutlaka doktorunuza danışın yine de.

Bu bitki Hipokrat döneminde kullanılan şuan lokman hekimlerin macunlarında kullandığı bir bitki aynı zamanda. Ben İbrahim Saraçoğlu hocayı çok takdir ediyorum onunda çalışmaları mevcut bu bitki ile ilgili. :)

Agnucastonun mu etkisi var bilmiom ama . 1. Ay adete kadar kullandım olmadı. 2. Ay adetten başlayıp ovulasyon gününe kadar kullanip biraktim ayni ay hamileyim

Darısı başımıza akşam neler yedim neler içtim vitamin. Hepsi gelecek bebeğim için. Biz hamile kalacağız kızlar. Bakın ne güzel arkadaşımız kalmış. Maşallah Allah büyük.

Bende hayıt a inanıyorum kesinlikle hormonları düzene sokuyor. Ben içemedim tiroid sorunum çıktı, gebeliği de erteledim şmdilik tiroid düzene girene kadar ama çok araştırdım vesile olan çok kişi var.

Darısı başımıza akşam neler yedim neler içtim vitamin. Hepsi gelecek bebeğim için. Biz hamile kalacağız kızlar. Bakın ne güzel arkadaşımız kalmış. Maşallah Allah büyük.

Şeker sorununuz yoksa incir yiyin kızlar, aslında herşey doğada mevcut. Dengeli düzenli sağlıklı beslenmeye gayret edelim ve stresten uzak duralım yeterki olur inşallah

Şeker sorununuz yoksa incir yiyin kızlar, aslında herşey doğada mevcut. Dengeli düzenli sağlıklı beslenmeye gayret edelim ve stresten uzak duralım yeterki olur inşallah

Artık beslenmeme daha çok dikkat ediyorum.
kahvaltıda dahil çiğ baden ,ceviz, çiğ fındık vb tüketmeye özen gösteriyorum. keten tohumu, kinoa, çörek otu vb

İnofolic combi düzenli alıyorum. (2x1)
DHA+EPA+D3 alıyorum (1x1)
agnucaston tb 1x1

daha en olsun :)

kalacağız kızlar inşallah.. Yüce Rabbim zamanı geldiğinde verecek.

Artık beslenmeme daha çok dikkat ediyorum.
kahvaltıda dahil çiğ baden ,ceviz, çiğ fındık vb tüketmeye özen gösteriyorum. keten tohumu, kinoa, çörek otu vb

İnofolic combi düzenli alıyorum. (2x1)
DHA+EPA+D3 alıyorum (1x1)
agnucaston tb 1x1

daha en olsun :)

kalacağız kızlar inşallah.. Yüce Rabbim zamanı geldiğinde verecek.

Maşallah canım süper besleniyorsun :)
İnşallah en yakın zamanda güldürsün yüzünü, emeklerini boşa çıkarmasın.
Bu DHA falan onları eczaneden mi alıyorsun ayrı ayrı ben hiç içmedim, 4 gebelik oldu benim 1 oğlum var sağlıklı 26 aylık. 2.çocuk için deneyeceğim ben temmuzda.
Folidoce+coraspirin kullanıyorum (tiroid ilaçları dışında)

Maşallah canım süper besleniyorsun :)
İnşallah en yakın zamanda güldürsün yüzünü, emeklerini boşa çıkarmasın.
Bu DHA falan onları eczaneden mi alıyorsun ayrı ayrı ben hiç içmedim, 4 gebelik oldu benim 1 oğlum var sağlıklı 26 aylık. 2.çocuk için deneyeceğim ben temmuzda.
Folidoce+coraspirin kullanıyorum (tiroid ilaçları dışında)

ben Nature's Supreme Pronatal capsul kullanıyorum. dha+epa+d3 içeriyor. aslında günde 2 tane ama 1 tane kullanıyorum.

Çok faydalı dha eda özellkle aslında bende kullanayım temmuzda başlayayım, de mu önerdi canım? Gebelikte de devam mı ediliyor

yok dr marka önermedi ben araştırdım. dedim ben kullanıyorum, devam edebilir miyim? edebilirsin dedi. içeriğini söyledim . marka sormadı . bende araştrmıştım zaten form ve içeriğini . Eşime de Aynı markanın Zerdeçallı erkekler için multivitaminini içiriyorum. Ama o sebze hiç sevmiyor o sebeple bu şekilde takviye ediyorum. Eşimin genel sağlığı için.

aslında aldığım Nature' Supreme Prenatal capsul gebelikte kullanılıyor. :)

Ay süper canım ya baktım şimdi netten buldum günde 1 mi içiyosun, bende ufak bi araştırma yapayım kendim kesin içerim, aslında bende gebelikte vitamin kullanamadım hiç hem bana kg yaptı hem oğlumda maşallah önden gidiyodu hep vitamin almamıltım hiç gebelikte ama doğumdan sonra ben hep hasta oldum işte vitamin eksikliği çıktı. Bu defa kalırsam hamile kesin içicem bu tarz doğal vitaminlerden.
Ya benim elimde hayatta sebze yemez şimdi ben ona bunu desem iç kesin onu da içmez doğal pekmez falan içerim der ama deneyim şansımı.
Bizde hamile kalmada sorun yok da ben yumurta sperm kaliteli olsun diye uğraşıcam yoksa tek ilişkiyle kazayla hamile kalmıştım 3 ay önce ama kürtaj oldum kalbi durdu. 1 ay oldu kürtaj olalı .. 3 kayıbım var işte inşallah sağlıkla 1 tane daha verir Rabbim

Ay süper canım ya baktım şimdi netten buldum günde 1 mi içiyosun, bende ufak bi araştırma yapayım kendim kesin içerim, aslında bende gebelikte vitamin kullanamadım hiç hem bana kg yaptı hem oğlumda maşallah önden gidiyodu hep vitamin almamıltım hiç gebelikte ama doğumdan sonra ben hep hasta oldum işte vitamin eksikliği çıktı. Bu defa kalırsam hamile kesin içicem bu tarz doğal vitaminlerden.
Ya benim elimde hayatta sebze yemez şimdi ben ona bunu desem iç kesin onu da içmez doğal pekmez falan içerim der ama deneyim şansımı.
Bizde hamile kalmada sorun yok da ben yumurta sperm kaliteli olsun diye uğraşıcam yoksa tek ilişkiyle kazayla hamile kalmıştım 3 ay önce ama kürtaj oldum kalbi durdu. 1 ay oldu kürtaj olalı .. 3 kayıbım var işte inşallah sağlıkla 1 tane daha verir Rabbim

Allah bilir ne zaman ne vereceğiniz Ya-Vekil

X