Acaba ben mi büyütüyorum yaşadıklarımı, hep ben mi kendimde yanlış arıyorum yoksa?

Neden hala seviyorum bilmiyorum ama seviyorum. Onca merhametsiz şefkatsiz davranışa niye sevilir ki bi insan ? Başkaları böyle söyleyince kızıyordum ben yaşıyorum aynısını
Önce yaşadığımız gzel şeylerin hatrına seviyorum sanırım. Bir de iş kurulmadan önce bana da aileme de cok iyi ve saygılıydı. İş kurulunca ailesi fişekledi ve oarayı istemek zorunda kaldı. İki arada kaldı eşim bence. Ama ailesini ikna edebilirdi cünkü benim katkılarım var bu eve

Neden hala seviyorum bilmiyorum ama seviyorum. Onca merhametsiz şefkatsiz davranışa niye sevilir ki bi insan ? Başkaları böyle söyleyince kızıyordum ben yaşıyorum aynısını

Sevgi bazen karşındaki insanın yaptığı bir çok hatayı görmezden gelmemize sebep oluyor. Bence çocuklarının kreş yaşına gelmesini beklemeden bir an önce çalışmaya başla. İş hayatına yeniden döndüğünde birçok probleminin çözüleceğini düşünüyorum. Sevgiyi sorgalayamazsın aşkı sorgulayamadığın gibi. Önemli olan sensin. Senin mutluluğun. Sen mutlu olursan çocuklarında, ailende mutlu olur. Başkalarının senin mutlu etmesini bekleme. İçinden nasıl geliyorsa öyle davran ama asla ve asla içinde hiçbir şeyi biriktirme. Biriktirdiğin zaman sen zarar görürsün.

Sevgi bazen karşındaki insanın yaptığı bir çok hatayı görmezden gelmemize sebep oluyor. Bence çocuklarının kreş yaşına gelmesini beklemeden bir an önce çalışmaya başla. İş hayatına yeniden döndüğünde birçok probleminin çözüleceğini düşünüyorum. Sevgiyi sorgalayamazsın aşkı sorgulayamadığın gibi. Önemli olan sensin. Senin mutluluğun. Sen mutlu olursan çocuklarında, ailende mutlu olur. Başkalarının senin mutlu etmesini bekleme. İçinden nasıl geliyorsa öyle davran ama asla ve asla içinde hiçbir şeyi biriktirme. Biriktirdiğin zaman sen zarar görürsün.
Sana katılıyorum. Kv kp bize oturmak için verdiği evi bile benimseyemiyorım. Ben kendi emeğimle sahip olursam bizim diyebileceğim. Babamdan bile para istemezdim bekarken. O zaten sağolsun harçlıksız bırakmazdı ama her sordupunda var derdim. Ben para mevzularını hiç aevmediğim için kendi ayaklarımın üstünde durmam gerekiyor hayatta dik olabilmem için. O zaman tam ezilmenin eşiğinde hissediyorum kendimi. Eksikli hissediyorum bi kuaföre gittiğimde bi kendime bişi aldığımda. Zaten eşim de hissettiriyor ne kadar diyip

Sana katılıyorum. Kv kp bize oturmak için verdiği evi bile benimseyemiyorım. Ben kendi emeğimle sahip olursam bizim diyebileceğim. Babamdan bile para istemezdim bekarken. O zaten sağolsun harçlıksız bırakmazdı ama her sordupunda var derdim. Ben para mevzularını hiç aevmediğim için kendi ayaklarımın üstünde durmam gerekiyor hayatta dik olabilmem için. O zaman tam ezilmenin eşiğinde hissediyorum kendimi. Eksikli hissediyorum bi kuaföre gittiğimde bi kendime bişi aldığımda. Zaten eşim de hissettiriyor ne kadar diyip

Ben de kendimi bildim bileli hep çalıştım ve hep kendi paramı harcadım. Seni şu an çok iyi anlayabiliyorum çünkü bende kimseden para isteyemem. O nedenle önceliğin çalışmak olsun. O zaman kendini daha iyi hissedeceğine inanıyorum.

Ben de kendimi bildim bileli hep çalıştım ve hep kendi paramı harcadım. Seni şu an çok iyi anlayabiliyorum çünkü bende kimseden para isteyemem. O nedenle önceliğin çalışmak olsun. O zaman kendini daha iyi hissedeceğine inanıyorum.
Kilit nokta bu bence de ... haklısın arkadaşım

Siz çalışıyorsanız ve verdiğiniz para evlenmeden önce sizin birikiminizden verilmiş bir paraysa babanıza verdiğiniz..seni hiç ilgilendirmez benim paramdı zaten sana ne oluyor ki deyiverin..

Siz çalışıyorsanız ve verdiğiniz para evlenmeden önce sizin birikiminizden verilmiş bir paraysa babanıza verdiğiniz..seni hiç ilgilendirmez benim paramdı zaten sana ne oluyor ki deyiverin..
Şöyle ki evlenmeden önce birikimimi işi için yardımcı olmak adına verdim.altınlarımı maaşımı evlenir evlenmez ,maaş kartım onda oluyordu. Yani benim verdiklerimi görmedi kendi verdiği göze battı ki benim verdiklerimin yanında bi hiç. Ayrıca cocuklar doğumca anne babamın çevremize yapmış oldupu biçok altın vardı onlar bize geldi. Onlara da göz diktiler. Onlar varlıklı olmasına rağmen altın takmazlar cevrelerine baya cimriler. Kv aman iyi değerlendirin diyo onları :) şaka gibiler

Eşinize verdiğiniz sermayeyi sürekli başına kakın karşılığında bişey isteyin araba,altın vs.kredi kartından her ihtiyacınuzı alın birine hediye alsanuz bile kendinize alıyomuş gib i alın veein.Bütün bunları haketmiş.sosyalleşin spor,kurs,park vs çocukları bahane edip çıkın dışarı buna ihtiyacınız var.masraflarunuz artsın inaduna.siz çalışsanız bile elinizden alıcaktır,çemkirin biraz.ama akraba komşu ve arkadaşlarınıza gösterin iyi biri olduğunuzu sonradan kv sizi kötüliycektir çünkü.inceldipi yerden de koparmı tekrar sıku bir düğümmü atarsınız görürsünüz böylece.kendi ayaklarınızı üstünde durana kadar böyle.
Kendimi gördüm sizde bazı farklılıklarla.17 yıldır evliyim

Eşinize verdiğiniz sermayeyi sürekli başına kakın karşılığında bişey isteyin araba,altın vs.kredi kartından her ihtiyacınuzı alın birine hediye alsanuz bile kendinize alıyomuş gib i alın veein.Bütün bunları haketmiş.sosyalleşin spor,kurs,park vs çocukları bahane edip çıkın dışarı buna ihtiyacınız var.masraflarunuz artsın inaduna.siz çalışsanız bile elinizden alıcaktır,çemkirin biraz.ama akraba komşu ve arkadaşlarınıza gösterin iyi biri olduğunuzu sonradan kv sizi kötüliycektir çünkü.inceldipi yerden de koparmı tekrar sıku bir düğümmü atarsınız görürsünüz böylece.kendi ayaklarınızı üstünde durana kadar böyle.
Kendimi gördüm sizde bazı farklılıklarla.17 yıldır evliyim
Siz nasıl davranıyorsunuz peki? Bi değişme gelişme var mı?

Siz nasıl davranıyorsunuz peki? Bi değişme gelişme var mı?
Ben onun huyunu suyunu aldım maddi işlere karışmıyorum hatta şikayet ediyor. Sen istedin diyorum.kv kp vefat etti görümceyede kendimi ezdirmiyorum,mesafe koyuyorum.fuzuli harcamayı sevmem zaten kredi kartından her istediğimi alıyorum gerekirse danışıyorum oda güveniyor demekki.ama çok saygılıdır benim eşim

Herkese merhaba,

Benim o kadar uzun konum var ki, sabredip okur musunuz bilmiyorum.

Evlyiim. Evliliğimin ilk iki senesi çalışıyordum taki ilk bebeğimiz olana kadar. Eşim de yeni iş kuruyordu ilk bebeğimiz oldupunda. Eşimin varlıklı bi ailesi var ama hep yok derler . Biz evlendiğimizin ilk senesi babamın borçları vardı yirmibin kadar biz de yardım ettik. Ama eşim isteyerek kendi teklif ederek verdi. Ben para verelim demedim. Babam emekli çalışmıyor. Büyük hastalık atlattı ve o hastalıktan sonra hayata bakıl açısı değişti. Eşim ilk beneğimiz oldupunda iş kırıyoruz baban yardım ediyim mi diye bile sormuyor dedi. ( ki ben evlendiğimizde altınlarımı, tüm maaşımı, geçmişten biriktirdiğim 30.000 lirayı işi için kendisine berdim. O 30.000 de evlenmeden önceki param) lıhusalığımın ilk haftası ben bu konuyla halır neşir olduğum için kahroldum. Babamın parası olmadığınj bildiğim için. Hatta doğum için yardımcı olalaım gerekirse kredi çekelim dedi bana babam. Ama salaklığım şu ki, ben onu eşime söylmeyi unutmuştum onun böyle davranmayacağından o kadar emindim ki soylememişim bile. Eşim bu yirmibini sürekli ima ederek konumaya başladı iş kurduktan sonra. Anladığı. Kadarıyla ailesi fişekliyordu benim verdiklerimi unutarak. Babanlar da elleri ilk düzeldiğinde parayı verecekti ama inanın elde acucta yok veremediker babamın calışmaması eşimin gözüne batmaya başladı. Bırcu var niye calışmıyor niye ödemiyo diye. Babam dünya iyisi bi adamdır hayattaki tek yanlışu bu zamana bi yatırım yapnanış olması ve bizi paraya cok önem vercek şekilde yetiştirmemesi. Sürekli kv bana imalı sözlerde bulundu parayı ailem vermediği için. Bu arada para yok diyorlar ama sürekli iş yerime yatırım evler arabalar alınıyor. Ama sürekli yok dağındalar. Borcu aldıktan sonra 4 sene olmuçtu. İkinci evladımız oldu o zaman da kv bu sefer anneme aleni şekilde söylemediği kaldı o kadar inalı şekilde konuşth ki annem laf etmedi ama ben cok üzüldüm. O gün de artıkk borcunu ödesin dedi bana eşim babam için. Ben de parası olmayan babamdan mevburen içim yana yana varlık içindeylen parayı istemek zorunda kaldım. Ne benm hızırum kaldı ne de onların gözleri doydu cünkü.

Bunun yanında ben evlendiğimden beri tam bi kız evlat olmak istedim eşime ve aileaine. Ama ne kadar iyi olursnajz olun karşıki taraf almak istemiyorsa kesinlikle almıyor. Ben annecim babacım dedikçe beni yalaka bellediler hatta kv bigün aleni şekilde söyledi. ı günden sonra bir daha onkadar yakın davranamadım tabi. Ama saygımı eksik etmedim.

İlk lohusalığımda eşim annemein temizlik yapmasına taktı söylenerek gezdi evin içinde. Annesi gerçekten cok hijyen yoksunu bi insan. Temizlikle alakası yok bizim yaptığımız temizlik normal olmasına rağmen bizi temizlik hatasına cıkardılar resmen. Annesiyle ağız ağıza verip lohusalığım bıyunca konuşmalar vs. Bana yabancı gibiydi zaten , anneme eve gelip selam bile vermemeye başladı anneö köpekler gibi çalıştı lohuslaıpımda. Onun boxerlarına varana kadar ütüledi ben yapamıyorum diye. Her ihtiyacımda annem hızur gibi yanımdaydı ailesinin kılı bile oynamıyordu. Bi de kohusalıpımda 4-5. Günü eve yemekli misafir aldı kv. O gece biz hasta olduk cocuk eşim ben istifra ettik vs.

Kv lohusalığım boyunca bana ders vermeye çalışırı gibi davrandı ki inanın çevremde nerde nasıl davranmasını cok iyi bilen aileyiz ve cok sevenimiz vardır cok saygı duyarlar. Aşağılamak gibi algılamayın öyle durum söz konusu olamaz , köylü milletin efendisidir bınun bilincindeyim.ama kv köyden şehre evlenmiş ve cok cahil kendini geliştirmemiş inanılmaz mahallevari ve ağzı dolu bi insan. Elini beline alıp konuşabilen kavga edebilen bi insan. Ben ailemde dahi tartışma ortamı görmemiş bi insnaım.

Eşim annesiyle muhtemelen bu zamnalar içinde hep bi telefonla irtibat halindeydi ve bana ne bi şefkat ne bi sevgi göstersi. Biz bi yere gideriz niye bizi götürmüyorsun, bişey yeriz neden bizi çağırmadımız yemeğe vs.

Her yaptığımıza kulp bulur rahat vermez. Resmen evliliğimde karar verirken onun g ölgesini hissediyorum ya trip yaparsa diye.

Eşim bana lohusalığımda dahil eline kadar suyu isteyerek acımadan davrandı. Herşeyi abarttığını hasta olmadığımı süşündü hasata ollpum zaman. Ki benim canım gerçekten yanmadan bi kelime dahi etmem. Kendileri küçük baş ağrısını abartırlar yatak döşek yatarlar. Kendileri gibi biliyorlar sanrm.

Ailesi bana karşı cok büyük saygısızlıklar yaptı yazarak daha cok uzatmak istemiyoumama ben hepsini yuttum saygısızlık etmeden davranmaya çalıltıkça onlar bana kaf söylemede hal buldular. Artık cok mesafeliyim şimdi benden iyisi yok.

Eşim dahi gözünde daha iyiyim ve bana hiç olamdığı kadar şefkatli . Ama ben geçmişi unutamıyorum hiç . Gelecekte yaşalndığımızda bana sahip cıkabileceğini düşünemiyorum inanın paraası ben ve cocuklaındam daha önemli kocamın ve ailesinin.

Bazen aileme onları üzmeyeel şekilde üstün körü anlayıyorum kv mi falan. Acaba günaha giriyor muyumdur çünkü onların evinde otueuyoruz ahirette haklarını helal etmezlerse diye korkuyorum. Psikolojik bunalıma giriyorum anlatmassam da. Şehir içimden uzak yerde oturuyoruz. Araba sürmeme izin vermiyor evden cıktıpım yer coxuklarla yazın bi park. Onsuz harleet edemiyorum. 2 üni bitirmiş bi insan olarak bu kadar bastırılmamı aklım almıyor. Cok fazla iyi niyetle davrandım çekiyorum şimdi. Eşim cok egoist biri.

Anlatamadığım buraya sığmayan daha nice şeyler var. EŞim paracı. Ailesinin himayesinde, bencil, merhametsiz, aileme saygısız özellikle anneme.

Cocupu 40 dercee ateşliyken kapısını kapatıp yatak odasında uyuyan bi tip öyle diyim siz anlayın. Buna kv yardımcı oluyor ona ses gitmesin diye kapısını kapatıyor hem de ben lohusalığın ilk haftasındayken

Eşim dılardan çok saygılı sessiz görürnür başı yerden kalkmaz akrabalar arasında. Ama gelgelelim işin aslı öyle değil. Beni de arkadaşlığımız boyunca evlenmeden önce kandırmış karakteriyle.

siz böyle bi evlilite basıl davranırsınız? Sorularınız olursa cevapların

Böyle bir aileden böyle bir çocuk çıkmış işte ne beklenir ki.
Aradaki mesafeyi koruyun ve eşinizin hoşuna gitmeyen huylarından en sıkıntılı olan 3 tanesini bir kenara yazın. Sonra birinciden başlayarak üstesinden gelebilmek için çalışın. Hepsinin bir anda değişmesini beklemeyin, yavaş yavaş ve küçük adımlarla ilerleyin. Unutmayın bu yaşa kadar gelmiş bir adam bir anda değişmez.
Bunları yaparken akıllı davranın, ve eşinizi kendinizden uzaklaştırmayın. Eşiniz ailesinden çok etkileniyor belli. Onu kendi yanınıza çekebilir ve sizi anlamaysını sağlarsanız yavaş yavaş problemlerinizi çözebilirsiniz..

Üzgünüm ama ben eşinize, ailesine suç bulamadım. Siz insanlara "gel tepeme çık" derseniz, "ay yok çıkmayalım" demezler.
Kendinizi ezdirmek için ailece elinizden geleni yapmışsınız.

Siz loğusayken anneniz neden temizlik yapıyor, neden elin adamının donlarını ütülüyor?
Ortada ütülenecek bir don varsa onu ütülemek dünya üzerinde bir tek o donun sahibine düşer. Zaten niye ütüleniyor onu da anlamadım ya neyse (evet konuda en çok buna şok oldum).
O ev ikinizin evi, sorumluluk ikinizde. Birini tutup temizletmeli ya da totosunu kaldırıp kendisi temizlemeliydi. Anneniz elin adamının hizmetçisi mi?
Siz loğusa halinizle neden adamın ayağına su götürüyorsunuz? Ben olsam o suyu getirir, kendine gelmesi için de suratına çarpıverirdim.

Babanıza da bir iyilik yapmış, herkesin burnundan getirmiş.

Onlar ananızı babanızı ezerken, ananız babanız susarken, siz seyirci kalırken akıllarında oluşan tek düşünce şu: aramız bozulmasın diye kendilerini paralıyorlar, benden asla boşanamaz, daha çok çıkayım tepesine.
Kendine değer vermeyene, muhtaçmış gibi, boşanınca açıkta kalacakmış gibi her şeye susana kim, niye değer versin?

Kırıcı olduysa kusura bakmayın ama burada mecburiyetten susan bir dünya kadın var. Meslekleri yok, işleri yok, aileleri destek değil.
Ama sizin durumunuz bu değil. Aileniz destekmiş.
2 üniversite bitirmişsiniz, çalışırken tüm maaşınızı vermişsiniz, şimdi biriktirdiklerinizi de veriyorsunuz. Kendinizi kendi elinizle mahkum ediyorsunuz.

Boşanın demiyorum ama sağlam bir rest çekmemek için hiçbir bahaneniz yokmuş bence. Hala da yok.
Böyle yaşamaya devam etmek istiyorsanız siz bilirsiniz ama sevgi ve saygının olmadığı yerde durmanın ne size ne çocuklarınıza faydası var.

Şöyle ki evlenmeden önce birikimimi işi için yardımcı olmak adına verdim.altınlarımı maaşımı evlenir evlenmez ,maaş kartım onda oluyordu. Yani benim verdiklerimi görmedi kendi verdiği göze battı ki benim verdiklerimin yanında bi hiç. Ayrıca cocuklar doğumca anne babamın çevremize yapmış oldupu biçok altın vardı onlar bize geldi. Onlara da göz diktiler. Onlar varlıklı olmasına rağmen altın takmazlar cevrelerine baya cimriler. Kv aman iyi değerlendirin diyo onları :) şaka gibiler
O zaman hadlerini bildirmenin zamanı..hem eşinize hemde ailesine..çok uzatırlatsa zamanında senin iş kurman için verdiklerimden düşüver babamın borcunu de gitsin kuzum..

Ben para biriktirdikçe elimdekini alıyor. Yok diyemiyorum. Hani ayıp geliyor evlilikte ayrı gayrı olmaz diye. Bana da nakit vermiyor kredi kartı veriyor harcamalarımı görmek için sanrm. Nakiti biriktirmemi istemiyo bence.

karşı taraf parasız birisi değil
kadının kıyıda köşede kocasının bilmediği parası kesinlikle olmalıdır

Birinci çocukta böyle bir zorbalık görüp, ikinciyi yapmanızın sebebini çözemedim.
Bence ayrılmayı asla göze alacak birisi değilsiniz.
İki üniversite mezunu olduğunuza inanmakta güçlük çektim.
Bu sabır etmek değil , bu cefa çekmek değil bu resmen kendine güvenmemek.
Özgüveniniz yerle bir olmuş.
Babanızdan para istemeye zorlayınca neden 30bini söylemediniz ?
Küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum. Yerinde olsam 1 salise bile durmam.

Birinci çocukta böyle bir zorbalık görüp, ikinciyi yapmanızın sebebini çözemedim.
Söyledim tabiki de .. bu süreç içinde çok konuştum. Verdiklerimi gözüne soktum tabiri caizse. Huyum olmamasına rağmen böyle insan oldum. Ama onu bile kabullendi , söylediklerim yenilir yutulur şeyler değildi. Bana bir tanesi söylense ben boşanırdım. Cok yüzsüzler ailecek para konusunda .

Üniversite mezunu olmak malesef ki kişilik özelliklerimi değiştirmiyor.

Üniversite mezunu olmak malesef ki kişilik özelliklerimi değiştirmiyor.
Ben onu aslında sadece elinizde meslekleriniz var diye söylemiştim.
Sadece para konusunda mı yüzsüzler ?
Hanımefendi para diye diye aslında sizi ve ailenizi ne kadar saçma bir duruma sokmuşlar. Farkında değil misiniz ?

Ben onu aslında sadece elinizde meslekleriniz var diye söylemiştim.
Sadece para konusunda mı yüzsüzler ?
Hanımefendi para diye diye aslında sizi ve ailenizi ne kadar saçma bir duruma sokmuşlar. Farkında değil misiniz ?
Bunun için yeterimce kahroldum. Ailem de nerden aldık parayı, para için yuvaları bozulacak diye düşünüyor. Onlar da iş sırasında sıkışanilirler isteyebilir gözüyle bakıyor anlayışla karşılıyor. Ama ben bu kadar varlık içinde kaldıramıyorum. Hep yok dğaındalar. Akrabaları da uzak onlardan. Cimrilikleri hasta edicek bi gün onları

X