Ablama anlam veremiyorum

Yaşım çok yok ama hayatta şunu öğrendim kimseyi zorla aynı yolda yürütemezsin. Yoldaş olan olur olmayan ile de yol ayrılır.
Ablan tecrübeli gebelik geçirmiş hamilelik kaygısı stresi yaşadığını bilebilir. Hormonlar vs..
Belki kırıcı konuştun bilmiyorum ama düzenim bozulacak diye kardeşle de kötü olmaya lüzum yok. Ölümlü dünya sen boşver siniri geçince düzelir.
Kimseye çene yormaya da gerek yok yorulduğunla kalırsın buna ailen dahil...
Ee yeter artık benim nerede oturscağım kimseyi ilgilendirmez ben en basından beri cok cok uzak bir yerde oturuyorda olabilirdim yeter artık huzurlu olmak istiyorum dedim sesimi yükselterek o tabi tribe girdi her zamanki gibi . Girsinde ya yeter artık hep arkamdan iş çeviriyprlar karı koca

Bugüne kadar böyle olmuş olabilir ama eşinizle güzelce konuşup anlaşın.
Kendinizi ezdirmeyin. Gerekirse daha az görüşün.
Böyle şamaroğlanı gibi ordan oraya atılmaktan daha iyidir.
Bırakın anneniz uğraşsın onla.
Öyle yapmaya calışıyorum anneler gununde onada çiçek aldım normalde düşüncelidir ilk anneker gunum tebrik bile etmedi böylr bir insan

Ee yeter artık benim nerede oturscağım kimseyi ilgilendirmez ben en basından beri cok cok uzak bir yerde oturuyorda olabilirdim yeter artık huzurlu olmak istiyorum dedim sesimi yükselterek o tabi tribe girdi her zamanki gibi . Girsinde ya yeter artık hep arkamdan iş çeviriyprlar karı koca
Boşver herkes kendi tercihini yaşar🤷🏻‍♀️
Sen hamileliğine odaklan keyfini çıkar, bebişe hazırlan. Gelmez geri bugünler kafanı bebeğine odakla

Boşver herkes kendi tercihini yaşar🤷🏻‍♀️
Sen hamileliğine odaklan keyfini çıkar, bebişe hazırlan. Gelmez geri bugünler kafanı bebeğine odaklan

İnanım tüm bu sorundan önce kanamam oldu acile gittim düşük yaptığımı düşündüm iğne ve fitil verdi ona rağmen böyle bir yaklasımda bulunması beni okadar üzdü ki bir an diyorum bu cocuğu hak etmiyorum ya ona huzuru yaşatamaycaksam bıraksın gitsin beni diyorum yemin ederimki

Benim annemler 3 kız kardeşler, teyzelerim doğurdular anneannemi yanlarına almadılar, çevremde o kadar kadın doğurdu etti, ben ilk defa burada doğum sonrası karı kocanın bebeğe yetemeyip, anneleri eve çağırdıklarını gördüm ve şok oluyorum. Çevremde hem çalışıp hem ev hanımı olanlarda hiç bu anam gelsin eşimin anası gelsin olayını hiç görmedim. Hani anca 3-5 gün kalabilir bir anne yardımcı olarak daha ne yapabilir. Buradaki bu kadınların bu beklentisi bana ilginç geliyor.

Annenle baban çocuğuna bakıyorsa tabiki ısrarla kreş saatlerini tekrar tekrar ablan söyleyecek, okuldan çıkış saatine erken gidilir, 15dk geç kalsalar, çocuk tek kalır endişe eder, kadının bunu defalarca söylemesi normal.

Ablan kötü bir şey dememiş, sen alınganlık yapmışsın.
Ailelere çocuk bastırılmasına ben de karşıyım. Kendim iki yıl ücretsiz izin kullandım, sonra kreşle devam ettik.

Doğumdan sonra bir ay kayinvalidem benimle kalmıştı. Babalık izni 3 gün, üstelik benim bebeğim küvezde kaldığı için zaten o hastane sürecinde git gel derken de epey izin kullanmıştı eşim. Yetersiz yani babalık izni. Eş üç gün sonra ise gidiyor cocukla baş başa kalıyorsunuz.

Doğum yorucu bişey. Ben normal doğum yaptım, tamam ameliyat değildi ama günlerce her bir kasım ağrıdı:KK70: O süreçte kayinvalidemin yanımda olması iyi gelmişti. Yemeğimizi yaptı, gece dönüşümlü şekilde eşimle birlikte bebeğe baktılar ben dinlenebildim vs.

Olmasa da idare edebilirdik tabi ki ama şartlar el veriyorsa yardımlaşmanın da zararı yok bence. Ya da çocuk büyütürken haftada birkaç saat biri göz kulak olsa anne dinlense, eşiyle beraber bi kahve içmeye gitse çok güzel olur. Bizim aileler uzaktaydı öyle bir şansımız olmadı. Keşke olsaydı.

Ailelere çocuk bastırılmasına ben de karşıyım. Kendim iki yıl ücretsiz izin kullandım, sonra kreşle devam ettik.

Doğumdan sonra bir ay kayinvalidem benimle kalmıştı. Babalık izni 3 gün, üstelik benim bebeğim küvezde kaldığı için zaten o hastane sürecinde git gel derken de epey izin kullanmıştı eşim. Yetersiz yani babalık izni. Eş üç gün sonra ise gidiyor cocukla baş başa kalıyorsunuz.

Doğum yorucu bişey. Ben normal doğum yaptım, tamam ameliyat değildi ama günlerce her bir kasım ağrıdı:KK70: O süreçte kayinvalidemin yanımda olması iyi gelmişti. Yemeğimizi yaptı, gece dönüşümlü şekilde eşimle birlikte bebeğe baktılar ben dinlenebildim vs.

Olmasa da idare edebilirdik tabi ki ama şartlar el veriyorsa yardımlaşmanın da zararı yok bence. Ya da çocuk büyütürken haftada birkaç saat biri göz kulak olsa anne dinlense, eşiyle beraber bi kahve içmeye gitse çok güzel olur. Bizim aileler uzaktaydı öyle bir şansımız olmadı. Keşke olsaydı.
Keşke benimde istediğim şey o 1 aylık süreçte annemin gerekli durumda yanımda olması yada yanımda olacağını bilme hissi bile şuan bana iyi gelecekti ablam ortalığı karıştırmasaydı tabiki.
Senelerdir kadın nefessiz 12 saat bakıyor ctesi pazar sadece kendisi bakma zahmetinde bulunuyor . Hatta öyle bencil bir kişi ki kurduğu cümleyi söylüyorum şirketinde bir arkadası varmış annesine sabahtan bırakıyormus cocuğunu kadın yemeğine kadar temizliğini yapıyormus cocuğunu teslim ediyormus. Yani annemdende bu performansı bekliyor böyle cins bişey ya

Bak artık başının çaresine bul bir yolunu dese anne yada baba ne münasebet siz doğur dediniiz ben doğurdum bakmak zorundasınıza getiriyorlar Konuyu karı koca. kaldı ki benim annem babam asla cocuk yapın diye bir şey söylemedi ne bana ne ona

Keşke benimde istediğim şey o 1 aylık süreçte annemin gerekli durumda yanımda olması yada yanımda olacağını bilme hissi bile şuan bana iyi gelecekti ablam ortalığı karıştırmasaydı tabiki.
Senelerdir kadın nefessiz 12 saat bakıyor ctesi pazar sadece kendisi bakma zahmetinde bulunuyor . Hatta öyle bencil bir kişi ki kurduğu cümleyi söylüyorum şirketinde bir arkadası varmış annesine sabahtan bırakıyormus cocuğunu kadın yemeğine kadar temizliğini yapıyormus cocuğunu teslim ediyormus. Yani annemdende bu performansı bekliyor böyle cins bişey ya
Bence bunun sebebi doyumsuzluk. İnsanoğlu aç gözlü. Yani bizim yanımızda kimse yoktu, doğal olarak haftada birkaç saat destek almak bile çok kıymetli idi.
Eğer haftada bu birkaç saati alabilseydik belki de haftada 2-3 gün birkaç saati talep edecektik. O da olsaydı fazlasını.

Bu yüzden etrafa bakarken ve kendimizi onlarla kıyaslarken bizden şanslı olanları gördüğümüz kadar şanssız olanları da görmek, ara ara durup ya ben bunu istiyorum ama abartı mi benim bu beklentim acaba diye sorgulamak gerek.

Bu arada ablanız az yesin de uşak tutsun:KK70:

Bence bunun sebebi doyumsuzluk. İnsanoğlu aç gözlü. Yani bizim yanımızda kimse yoktu, doğal olarak haftada birkaç saat destek almak bile çok kıymetli idi.
Eğer haftada bu birkaç saati alabilseydik belki de haftada 2-3 gün birkaç saati talep edecektik. O da olsaydı fazlasını.

Bu yüzden etrafa bakarken ve kendimizi onlarla kıyaslarken bizden şanslı olanları gördüğümüz kadar şanssız olanları da görmek, ara ara durup ya ben bunu istiyorum ama abartı mi benim bu beklentim acaba diye sorgulamak gerek.

Bu arada ablanız az yesin de uşak tutsun:KK70:
İşte tam olarak doyumsuz bir kişilik.
Aksam işleri var bir gün önceden planı vs olsun olmasın haber vermiyor aynı gün son dk. Cocuk sizde kalacak bu aksam ya bunlar senin hazır askerin mi
Cok sinirleniyorum annemlere sunun ağzının payını vermiyorlar diye ama onlarıda anlıyorum hemen tehdit etmeye baslıyor cocuğumu göremezsiniz diye onlarda napsınlar.
Ayrıca onun parası cok kıymetli kreşe veriyor diye aç kaldım perişanız diye ağlıyor şuan yani

Doğum zamanı bı kaç gün idare edemiyo mu ablaniz ?sonuçta sizde hep benim çocuğuma baksin demiyosunuz alt tarafı bı kaç gün gelecek.

Merhaba.

2 aylık hamile , ev ile ilgili sorunlar yaşayan psikolojisi çökmüş bir kadınım.
Hamile olduğumu öğrenmeden önce farklı bir yere taşınmam konusunda ılımlı olan ablam hamile olduğumu öğrendikten sonra çıkmayın evinizden uzağa gideceksenizde ne olacak sanki ( uzak dediği 15 dk mesafe ) demeye başladı. Annem yeğenime bakıyor 4 yaşında şuanda kreşe verdiler ben cocuğum olduğunda ilk zamanlarda haliyle annemi yanımda isteyeceğim için kendi cocuğu acıkta kalacak hissine kapılmış olacakki benim işime taş koymaya çalışıyor. Ben en başındanda uzak mesafede oturuyor olabilirdim neden bu şimdi senin bu kadar zoruna gitti dediğimde ne alakası var uzakta olanlar cok zorlanıyor bildiğim için diyorum diyo bende farkındayım ama kiralar hem cok daha uygun gideceğim yerde hemde evden çalışıyoruz karı koca biz bir şekilde hallederiz diyorum iyi ya sanada bişey söylenmiyor bilmem ne triplerinde. Kocasıyla konusurken Biz kendi çocuğumuzdan dolayı söylemiyoruz yani yanlıs anlaşılmasın onu düşündüğümüzden demiş anneme. Annemle babamı resmen komuta ediyorlar şu tarihte yazlığa git şu tarihte gel cocuğu kreşten alacaksın bilmem ne ya tamamda sadece sana odaklı mı yaşayacak bu insanlar ben kendim bakmaya okeyim ama sen her fırsatta kitliyorsun insanları cok sinirlendim sizce bencillik değil mi bu
İstemsizce iyi niyet aramadım bu konuşmada ben gerçekten artık herkes kendi menfaati için yaşar olmuş
ev konusu ablanı hiç ilgilendirmiyor, eşinle vereceğin bir karardır bu.
15 dk'lık mesafe için bu kadar dram yapmamasını ve taşınma işinin kendisini ilgilendirmediğini söyle.
yaptığı yorumları da umursama.

ev konusu ablanı hiç ilgilendirmiyor, eşinle vereceğin bir karardır bu.
15 dk'lık mesafe için bu kadar dram yapmamasını ve taşınma işinin kendisini ilgilendirmediğini söyle.
yaptığı yorumları da umursama.
benim nereye gittiğim nasıl gittiğim hiç onu üzmüyor yada ilgilendirmiyor bugune kadar öyleydi zaten cocuk haberini ne zaman aldı hemen kız 90 derece döndü nereye gidiyosun otur gitme diye benim bu evde ne sıkıntılarla boğuştuğumu bilmiyormuş gibi

Merhaba.

Hamile olduğumu öğrenmeden önce farklı bir yere taşınmam konusunda ılımlı olan ablam hamile olduğumu öğrendikten sonra çıkmayın evinizden uzağa gideceksenizde ne olacak sanki ( uzak dediği 15 dk mesafe ) demeye başladı. Annem yeğenime bakıyor 4 yaşında şuanda kreşe verdiler ben cocuğum olduğunda ilk zamanlarda haliyle annemi yanımda isteyeceğim için kendi cocuğu acıkta kalacak hissine kapılmış olacakki benim işime taş koymaya çalışıyor. Ben en başındanda uzak mesafede oturuyor olabilirdim neden bu şimdi senin bu kadar zoruna gitti dediğimde ne alakası var uzakta olanlar cok zorlanıyor bildiğim için diyorum diyo bende farkındayım ama kiralar hem cok daha uygun gideceğim yerde hemde evden çalışıyoruz karı koca biz bir şekilde hallederiz diyorum iyi ya sanada bişey söylenmiyor bilmem ne triplerinde. Kocasıyla konusurken Biz kendi çocuğumuzdan dolayı söylemiyoruz yani yanlıs anlaşılmasın onu düşündüğümüzden demiş anneme. Annemle babamı resmen komuta ediyorlar şu tarihte yazlığa git şu tarihte gel cocuğu kreşten alacaksın bilmem ne ya tamamda sadece sana odaklı mı yaşayacak bu insanlar ben kendim bakmaya okeyim ama sen her fırsatta kitliyorsun insanları cok sinirlendim sizce bencillik değil mi bu
İstemsizce iyi niyet aramadım bu konuşmada ben gerçekten artık herkes kendi menfaati için yaşar olmuş
Bu ablalar neden böyle yaparlar.
Benim ki de genelde böyle....

Canına minnet oohh tamam der toton yiyorsa bakarsın cocuğuna diyor zaten
ayy bu nasıl üslup, kardeş görünümlü düşman gibi. senin totonu sorgulayıp ahkam keserken, kendi totosunun yediği hali bu muymuş sorun bir kendisine. malum kaç yıldır yeğeninizi anneye iteleyen kendisi.
ayrıca lohusalıkta destek istemeniz normal.

İdare edemezmiş dedesi baksınmış. Kv sini cok istemiyor yine tüm yük bizimkilerde
Benim görümceme çok benziyor ablanız, sabır diliyorum. Çok bencil. İnsan çocuğu ilk doğduğunda tabii ki kendi annesini ister yanında bir süre. Çocuk baktırmak için değil, insan annesini ister yani bu çok net.

Eşim de kendi ablasına çok kızıyor. Çocuğu 8 yaşında ama halen annesine baktırıyor. Kaynanasını da istemiyor. Bizim bebeğimiz henüz doğmadı ben hamileyim, zavallı kayınvalidemin ilk cümlesi “iki tarafı da idare edeceğiz artık” olmuştu. Benim bir talebim yok kendi iznim var kendi annem var ama eşim çok kızdı, “Benim burda bebeğim olacakken gidip kocaman çocuğa bak diyemez kimse” dedi. Ne olacak bilemiyorum dışında kalmaya çalışıyorum 🥲

Ama sizin yerinizde olsam annemle net konuşur ve ihtiyacım olduğunu (manevi olarak) belirtir, beni ablamla muhatap etmemesini söylerdim. Onun yanında olmuş zaten, sizin de yanınızda olmalı.

Merhaba.

Ayy hep diyorum babanne olunca sakın cocuklarinizi bana kitleyipnis yapmaya kalkışmayın bakmam,eşimde bakarsın hemde seve seve diyo çok istiyosan sen bak diyorum ,hem bunları buyutucem hergunu ayrı sorun,hem bedenen hem ruhen yorulcam hemde torunları bakicam bide anaları niye onu verdin niye bunu yedirdim diye bana trip aticak,hayatta bakmam zavallı annende bakmak zorunda değil ikimizde kadını rahat bırakın,hem sizi büyütmüş hemde çocuklarınıza mi bakicak

X