Ablama anlam veremiyorum

Bende evden çalışıyordum bebeğim 3 aylık oldu. Çalışamıyorum :)
Yapışık çünkü. Devamlı ilgi istiyor. Çocuk kucaktayken çalışılmıyor birinin mesai saati içinde bakması gerek.
Öyle 3-5 gün gelip yardım etsin gitsin yapabilene helal olsun.
Ben beceremedim her günüm ağlamakla geçiyor siz inşallah benim gibi olmaz cengaver bir anne olursunuz

Keşke benimde istediğim şey o 1 aylık süreçte annemin gerekli durumda yanımda olması yada yanımda olacağını bilme hissi bile şuan bana iyi gelecekti ablam ortalığı karıştırmasaydı tabiki.
Senelerdir kadın nefessiz 12 saat bakıyor ctesi pazar sadece kendisi bakma zahmetinde bulunuyor . Hatta öyle bencil bir kişi ki kurduğu cümleyi söylüyorum şirketinde bir arkadası varmış annesine sabahtan bırakıyormus cocuğunu kadın yemeğine kadar temizliğini yapıyormus cocuğunu teslim ediyormus. Yani annemdende bu performansı bekliyor böyle cins bişey ya
Yuh bu nasil cins böyle 😱 anneye resmen hizmetci muamelesi 😱

Anne babasını düşünmeyen çocuklar bencilin teki inşallah kendi evlatlarında kendilerine öyle davranır . Emin olun anne babanızda rahatsızdır, evlat ama napsınlar . Biride annem babam kirada ama çocuklarına maddi destek oluyor demişti. İnsan utanır biraz kiradaki ailesinin parasını istemeye . Bu hayatta evlat bile olsa çok fedakar olmucan. Anne babanızın Allah yardımcısı olsun

Keşke benimde istediğim şey o 1 aylık süreçte annemin gerekli durumda yanımda olması yada yanımda olacağını bilme hissi bile şuan bana iyi gelecekti ablam ortalığı karıştırmasaydı tabiki.
Senelerdir kadın nefessiz 12 saat bakıyor ctesi pazar sadece kendisi bakma zahmetinde bulunuyor . Hatta öyle bencil bir kişi ki kurduğu cümleyi söylüyorum şirketinde bir arkadası varmış annesine sabahtan bırakıyormus cocuğunu kadın yemeğine kadar temizliğini yapıyormus cocuğunu teslim ediyormus. Yani annemdende bu performansı bekliyor böyle cins bişey ya
İşte tam olarak doyumsuz bir kişilik.
Aksam işleri var bir gün önceden planı vs olsun olmasın haber vermiyor aynı gün son dk. Cocuk sizde kalacak bu aksam ya bunlar senin hazır askerin mi
Cok sinirleniyorum annemlere sunun ağzının payını vermiyorlar diye ama onlarıda anlıyorum hemen tehdit etmeye baslıyor cocuğumu göremezsiniz diye onlarda napsınlar.
Ayrıca onun parası cok kıymetli kreşe veriyor diye aç kaldım perişanız diye ağlıyor şuan yani
Ayyyy bu ablayı ben olsam öyle bı döverdim ki görürdü hayatıma burnunu sokup arkamdan iş cevirmek neymiş anneyse benimde annem parçalarım onu

Merhaba.

2 aylık hamile , ev ile ilgili sorunlar yaşayan psikolojisi çökmüş bir kadınım.
Hamile olduğumu öğrenmeden önce farklı bir yere taşınmam konusunda ılımlı olan ablam hamile olduğumu öğrendikten sonra çıkmayın evinizden uzağa gideceksenizde ne olacak sanki ( uzak dediği 15 dk mesafe ) demeye başladı. Annem yeğenime bakıyor 4 yaşında şuanda kreşe verdiler ben cocuğum olduğunda ilk zamanlarda haliyle annemi yanımda isteyeceğim için kendi cocuğu acıkta kalacak hissine kapılmış olacakki benim işime taş koymaya çalışıyor. Ben en başındanda uzak mesafede oturuyor olabilirdim neden bu şimdi senin bu kadar zoruna gitti dediğimde ne alakası var uzakta olanlar cok zorlanıyor bildiğim için diyorum diyo bende farkındayım ama kiralar hem cok daha uygun gideceğim yerde hemde evden çalışıyoruz karı koca biz bir şekilde hallederiz diyorum iyi ya sanada bişey söylenmiyor bilmem ne triplerinde. Kocasıyla konusurken Biz kendi çocuğumuzdan dolayı söylemiyoruz yani yanlıs anlaşılmasın onu düşündüğümüzden demiş anneme. Annemle babamı resmen komuta ediyorlar şu tarihte yazlığa git şu tarihte gel cocuğu kreşten alacaksın bilmem ne ya tamamda sadece sana odaklı mı yaşayacak bu insanlar ben kendim bakmaya okeyim ama sen her fırsatta kitliyorsun insanları cok sinirlendim sizce bencillik değil mi bu
İstemsizce iyi niyet aramadım bu konuşmada ben gerçekten artık herkes kendi menfaati için yaşar olmuş
Aynı benim ablam maalesef bir çözümü yok

Sen kendini düşünüyorsan ablanın düşünmesine kızma bir zahmet. Kadın haklı. 15 dk mesafe sizin durumunuzda az değil. Annen belli ki sizin evleriniz arasında mekik dokuyacak. (İstemem ben hallederim deme, isteyeceksin biliyorum) O zaman yakında kal ki herkes rahat etsin.
Of sus ya sen ne biliyosun oturmus lak lak yapıyosun hadiiii hadi

X