6.aylık kızım göz teması yok çok üzgünüm 😞 bu ayda bebeği olanlar neler yapabiliyorlar ??

Kızım suan 6 aylık dördüncü bebeğim hep doğduğundan bu yana içine sinmeyen seyler farkettim 4 aylık olana kadar hep uyudu acıkınca aglamazdı göz teması çok azdı oda uyanık olursa. üç dört defa agzından aguya yakın bir ses cıktı.Birde tsh yüksek doğmuştu ama 20 günlük olunca normale döndü ve bir daha da degişmedi normal seviyede kaldı.
Suanda 6. ayını gecti sürekli etraftaki nesnelerle ilgileniyo sürekli birseyleri tutmaya calısıyo agzına götürüyo. Seslendigimiz zaman dönüp bakar ama saniyelik hemen başka seylerle ilgilenir konusmaya devam ederim anlatırım ama yok asla bakmaz .
Yabancı Biri aaaa deyip kızdıgında aglıyo ama yabancılamasıda bir iki kez oldu bir daha olmadı.
Acıktıgında aglamaya başladı ama doydugunda bir tepki vermiyo. mesela biberonu görünce hemen aglar yada mamayı kim yediriyosa onu görünce aglar acıktıgında.
Destekli desteksiz oturamıyo ama oyuncagı almak için biraz sürünerek gidiyo.
ilk defa yürütece koydugumda gitmişti halada koyunca gidiyo ama asla içinde durmaz aglıyo mama sandalyesinde de oturtamıyorum hemen aglıyo. Anne sütü hic almadı asla tutturamadık göğsümü benimle bir bağı hic olusmadı çünkü bu ayda bebekler annesini iyi tanır ama beni tanımıyo ve umursamıyo 😞 odadan cıksam aglamaz yada birine versem bana gelmek için aglamaz.
Aynı oyuncakla sürekli agzında oynuyo normalde sıkılıp atması gerekir.
Nolur yardımcı olun otizm olabilir diye korkuyorum psikiyatriye randevu aldım ama daha cok var içim içimi yiyo üzülüyorum cok..
Merhaba şuan bebeğim 6 aylık ve aynı durumu yaşıyorum süreciniz nasıl devam etti son durumunuz nedir acaba?

X