6 ayda 28 kilo zayıflama başarım resimli ! :)

Merhabalar kızlar :)

Diyet başarı öykümü sizlerle paylaşmak istedim zayıflamak isteyen arkadaşlara faydalı olsun inançları yerine gelsin diye:)

Öncelikle 1.60 boya sahip bir bayanım bu sebepten dolayı 50 kilonun üstünü yakıştıramıyordum kendime
Evlendiğimde 50 kiloydum malesef 60 kiloya çıkmıştım 1 yıl içinde ve 60 kilo ile hamile kalmıştım :KK70:

Tabi hamilelikte 15 kilo alınca 75 ile Doğuma girdim ve baya tombiş bir anne olmuştum :KK31:
Doğumdan 1 ay sonrası hiç birşey yapmadan 63 kiloya indim Doğum kilolarım gitmişti ama ben 50 kilo olmak istiyordum aynaya bakınca kendimi beğenmiyordum
Bir gün aynanın karşına geçtim ve dedim ki Alevbuse 13 kilo daha vereceksin, kilo verene kadar kıyafet almak Yok sana ceza :KK71:

Emzirmekte çok zayıflattı tabii yalan değil ,
Diyetten çok beslenme şeklimi değiştirerek 5 ayda 16 kiloya veda ettim ve 50 ninde altına 47 kiloya düştüm :-)
Yani Doğumdan sonra 6 ayda 28 kilo vermiş oldum nasıl mı?
Et sebze balık ağırlıklı beslendim ve akşam 6 dan sonra asla birşey yemedim meyve hariç
Yazın bebeğimi alıp arkadaşlarla kafelere otururken onlar gözlemeler tatlıları götürürken ben sade Türk kahvesi içiyordum :KK55:

Anlayacağınız disiplinliydim asla hamurişi, fast food, çikolata cips tarzı şeyler yemedim tamamen ev yemekleri yani :)
Şuan kızım 1 yaşına girecek ve benim kilo verme serüvenim 6 ay önce bitti ama ben sadece 1 kilo aldım normal yememe dönünce şuan 48 kiloyum :rapci:
Şuan hamurişi de yiyorum tatlıda yiyorum normal olarak herşeyi yiyorum ama kilomu nasıl koruyorum ?
Gündüz kahvaltımı sağlam yapıp akşam daha az yiyerek ( genellikle sebze, et, balık ağırlıklı yine ) o şekilde dengeliyorum
Mesela bir gün akşam yemeğinde ağır yersem ertesi gün daha hafif yiyerek kilomu koruyorum :)

Attığım fotoğrafta birinde Doğumdan bir hafta önceki 75 kilo halim biri ise şuanki 48 kilo halim 6 ayda böyle bir fark imkansız değil :)

Kilo vermek büyüttüğümüz kadar zor değil kızlar sadece disiplinli olun öpüyorum sizleri umarım faydam dokunmuştur :KK3:
Ay harikaaaa.... bravo size. Ben de 1.58 boyundayım. Hamileliğimin son günleri su an 65 kiloyum. Büyük ihtimalle doğumdan sonra 58-59 olurum. Benim de hedefim önce 50 sonra 47 olmak. Kısa boylu da bir kilo bile acayip farkediyor. Diklat ederek senin gibi verebilirim umarım kilomu. Bana umut oldun:)

evet belim görece ince ordan kurtarıyorum ama bacağın tayta girmemesi elbisenin omuz kol birleşkesinin cırtlaması nası bişey bilemezsin :))

bi de ben omuzlu ve popoluyum hayda breh oldum son dönem kilolarımla hiç tavsiye etmiyorum özenme :)
:KK70: aynen pehlivanım tam

X