6.5 aylık bebeğimin kilo alımı durdu. Sebep nedir?

203520Hll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2022
3
0
30
6.5 aylık bebeğim var. Yaklaşık 20 gündür kilo alımı durdu. Hiç kilo almamış ve 100 GM da vermiş. 2960 GM ile doğdu. Ek gıdaya başladık. Neşesi yerinde günlük iki defa büyük abdestini yapıyor. 4-5 kere bez değişimi oluyor( çiş) Anne sütü+ mama alıyor. Maralim bozuldu açıkçası dün ebe bir çocuk doktoruna yönlendirdi fakat en erken 31 Mayıs'ta gidebileceğim. Bu süre zarfında ne yapabilirim?

Endişelenmeyin ilk 2,3 ay çok kilo alır sonra yavaşlar zaten. Ek gıdayada başlamışsınız zaten problem etmeyin bundan sonra kilo alımı yavaş olacak. 1 yaşında kızım 10 kilo 4 yaşında kızım 15 kilo. Sizin bebeğinz kaç kilo sağlık problemi yoksa sıkıntı etmeyin

Endişelenmeyin ilk 2,3 ay çok kilo alır sonra yavaşlar zaten. Ek gıdayada başlamışsınız zaten problem etmeyin bundan sonra kilo alımı yavaş olacak. 1 yaşında kızım 10 kilo 4 yaşında kızım 15 kilo. Sizin bebeğinz kaç kilo sağlık problemi yoksa sıkıntı etmeyin
Şu anda 6880 GM ister istemez üzüldüm acikcasi

Şu anda 6880 GM ister istemez üzüldüm acikcasi
hiç üzülmeyin dediğim gibi sağlığı yerindeyse problem yok. Bundan sonra diş sancıları , büyüme atakları falan iştahında kesilmelerde olacak yine endişe etmeyin geçici süreçler. Rabbim sağlık versin tüm yavrulara 💕

Mama alımı da iyiyse endişe etmemelisiniz bence. Yine bir doktora gözükün derim ama bu aylarda kilo alımı yavaşlar genellikle anneler bu sebepten endişelenir bilginiz olsun demişti doktorum. Benim kızımda 6.5 aylık bu aylarda yavaşladı kilo alımı. Mama ne marka kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben sma kullanıyorum bazen hipp alıyorum hipp kilo aldırdığı için aklınızda bulunsun.

X