50 günlük bebeğin ağlama krizleri

elgo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2024
14
2
merhaba herkese. 50 günlük bir bebeğim var. çok şükür çok ağlayan bir bebek değil diye seviniyordum. son 4 gündür katılarak morarana kadar ağlıyor. kendini sıkıyor, kasıyor, nefesi kesiliyor. günde iki kere sabah ve akşam aynı saatler genelde. karnı tok, gazı çıkmış olsa da böyle. kucakta tutup yaylandığımızda biraz sesi kesiliyor. o an emzirip sakinleştirmek istediğimde memeyi tutmuyor. sağdığım sütü itiyor. bu kadar gün sonra kolik olabilir mi? geçici bir huzursuzluk mudur? doktorumuz normal dedi sorduğumda. ama ne sorsak normal diyor zaten 😅 doğrudur normaldir belki de ama bir de tecrübe edenlere sormak istedim. başına gelen var mı acaba? büyüme atağı da deniyor ama bilemedim.
teşekkürler şimdiden.

merhaba herkese. 50 günlük bir bebeğim var. çok şükür çok ağlayan bir bebek değil diye seviniyordum. son 4 gündür katılarak morarana kadar ağlıyor. kendini sıkıyor, kasıyor, nefesi kesiliyor. günde iki kere sabah ve akşam aynı saatler genelde. karnı tok, gazı çıkmış olsa da böyle. kucakta tutup yaylandığımızda biraz sesi kesiliyor. o an emzirip sakinleştirmek istediğimde memeyi tutmuyor. sağdığım sütü itiyor. bu kadar gün sonra kolik olabilir mi? geçici bir huzursuzluk mudur? doktorumuz normal dedi sorduğumda. ama ne sorsak normal diyor zaten 😅 doğrudur normaldir belki de ama bir de tecrübe edenlere sormak istedim. başına gelen var mı acaba? büyüme atağı da deniyor ama bilemedim.
teşekkürler şimdiden.
Alerjisi olabilir. Mukus varsa egzaması varsa . Meme reddi yapıyor alerji de

teşekkürler şimdiden.
Büyüme atağı mı acaba🤔

2. Büyüme Atağı: Bebeğin 8. haftasında yani 2. ayında yaşanır. Oluşumlar dönemi denir. Baş çevresinde yine ani bir büyüme olur. Yeni doğan refleksleri sona erer ve bebek daha bilinçli hareket eder. Vücudunu ve hareketlerini kontrol eder. Kendi sesini dinlemeye başlar, el ve ayaklarını keşfeder. Hızlı hareketleri takip edebilir. Farklı renk ve şekilleri ayırt edebilir. Yine bu süreçte yoğun ağlama, uykuda bozulma, rutin değişimi olur. Bu dönemde bebekle tensel temas kurmak, onunla sakin ve yumuşak bir iletişim kurmak önemlidir.

Bebeklerde Büyüme Atakları: Uzman Psikolog Ezgi Eyüboğlu Anlatıyor | İlk Adımlarım

Alerjisi olabilir. Mukus varsa egzaması varsa . Meme reddi yapıyor alerji de
mukus yok kontrol ettiğimde. reflü mü acaba diye de düşündüm. bir sonraki kontrolde soracağım ama o zamana kadar çocuk kendini perişan ediyor.

Burun temizliği yapıyor musunuz? Siz yemeklerinize kimyon döküp yiyin. Gazı engeller. Bol bol suda ten tene temas iyi gelebilir. Su, masaj ve sakinleştirici müzikler iyi gelebilir. Gün içinde dışarı çıkarıp hava aldırmaya buna imkan yoksa balkondan hava aldırmada iyi gelebilir. Aynı zamanda siz de sakin kalmaya çalışın. Sizin stres ve huzursuzluğunuzu sünger gibi emer bebek ve çocuklar

mukus yok kontrol ettiğimde. reflü mü acaba diye de düşündüm. bir sonraki kontrolde soracağım ama o zamana kadar çocuk kendini perişan ediyor
Atak haftasi olabilir. Ama yinede kontrollu olun. Meme reddi için daha var. Gazı hala bitmemiş olabilir. Yediklerize filan dikkat edin ❤️

X